Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) Malibutomi válasza djculture (#33499) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azért ha az ember közben procit cserél, az bekavar a görbébe...nem figyeltetek, a régi procijával ment neki annyit..... :)

(#33502) dergander válasza Malibutomi (#33498) üzenetére


dergander
addikt

Ezt énis tudom,ha nem írod...csak a kérdés hogy az uefi lappal és erősebb procival miért nem adja :U

[ Szerkesztve ]

(#33503) djculture válasza Malibutomi (#33501) üzenetére


djculture
félisten

Ja azt nem figyeltem, minden proci más szennyezettséggel bir, az ostya más részéböl készülhet, akkor eleve az magyarázat. Sokszor a gyengébb proci eleve jobban tuningolható ezen okok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#33504) vakond5 válasza djculture (#33499) üzenetére


vakond5
őstag

Jó látni valakit aki komolyabban is el tudja magyarázni a fizikai tényezőket! :R

@dergander: Nekem a 8150 hasonlóan muzsikál. 2.8-as IMC-vel használom, 3.0-on akármennyit adok neki, elküld melegebb éghajlatra. Az a poén, hogy alapon ugye 2.2-es, és 1.15V-ot kap. Feltolom 2.8-ra feszemelés nélkül, és az uefi automatikusan 1.45V-ra állítja be. .....másik vicc pedig, hogy 1.45-ön nem volt stabil néhány játék, adtam neki egy lépcsőnyi feszt, lett belőle 1.475, és betonstabil :D

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#33505) dergander válasza vakond5 (#33504) üzenetére


dergander
addikt

Azthittem hogy a legjobb CPU mindenbe a legjobb :U

(#33506) vakond5 válasza dergander (#33505) üzenetére


vakond5
őstag

Nagyon nem úgy működik a számítástechnika. :N A tuning annyira eltérő és változó dolog, hogy igazán nem is lehet mihez hasonlítani. Ahogy djculture kolléga mondta, sokmindentől függ, hogy épp milyen lesz az adott chip, amit most nem részleteznék. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#33507) MiklosSaS válasza djculture (#33499) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Elmeletben ez igy igaz...a gyakorlatban kicsit maskep van. A tanar bacsi annak idejen szepen elmagyarazta (en is automatika egyetemet vegeztem) csak azota sokminden megvaltozott. Rengeteg mindentol fugg.
MInden processzoromat kemenyen tuningoltam...van olyan CPU amit agyontuningoltam, agyonfeszeltem tartosan tobb evig...ugyanugy megy mint amikor megvetema boltbol.
Nez azt mondom hogy nincs igazad, termeszetesen van. Csak azt hogy a gyakorlatban kicsit mahogy van. :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33508) djculture válasza MiklosSaS (#33507) üzenetére


djculture
félisten

Én csak egy ipari elektrotechnikus/ műszaki hardver számitástechnikus vagyok de rengeteget tapasztalom ezt pedig hogy szépen öregedik az elektronika. Persze sok függ a hűtéstől, meg afelépítési tervezéstől is. Sajnos ezekkel a tervezésekkel manapság szépen be is tudják határolni egy termék élettartamát, viszont aki ért hozzá az ki is tudja játszani ezt.

[ Szerkesztve ]

(#33509) MiklosSaS válasza djculture (#33508) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1 Tokeletesen egyetertek veled.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33510) miresz válasza Kloss (#33484) üzenetére


miresz
veterán

4 szálat terhel nálad a Bf3? Ott akkor valami nagyon nincs rendben.

(#33511) mqm


mqm
senior tag

Egy kérdésem lenne felétek!
Lehet valahogy az fx-eknél a turbo core-t egyéni beállításokon üzemeltetni?
Mondjuk 6 "magot" magasabb órajelen járatni ha szükségét érzi?
Vagy arra van mód ,hogy mondjuk van 2 mag ami nem nagyon szereti a magasabb frekit értelmesebb fesz.-el. de van a többi ami viszont szeretné a törődést, ezért nekik külön megadni egy magasabb éréket?! :F
Köszönöm előre is válaszotok! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#33512) dergander válasza mqm (#33511) üzenetére


dergander
addikt

Ez teljességel lehetetlen :N

(#33513) mqm válasza dergander (#33512) üzenetére


mqm
senior tag

Remek. :(
Nem tudod véletlen mi annak a proginak a neve amivel Windows-ból lehet "tuningolni" az cpu-t?
Azt hiszem ebben volt lehetőség magonkénti tuningra. :))

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#33514) stratova válasza mqm (#33513) üzenetére


stratova
veterán

Van mód a TDP-kereten belüli tuningra saját turbo Core értékek megadásával. Ez ugyan korlátozza a tuningot, de a hőtermelést is. Bár amilyen alkatrészeid vannak, nem igazán értem, ha gyári hűtéssel hajtod FX-et.

Ga fórumtárs hozott létre saját Turbo Core profilt AmdMsrTweaker (magához a tuninghoz) és PScheck (monitorozáshoz) használatával.

[ Szerkesztve ]

(#33515) mqm válasza stratova (#33514) üzenetére


mqm
senior tag

Nem gyári a hűtés. ;]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#33516) stratova válasza mqm (#33515) üzenetére


stratova
veterán

Akkor meg mi a bánatos rigófüttyért nem jó neked, hogy kilövöd az APM-et és felrántod biosban az órajelet szorzóemeléssel és annyi fesszel amennyit megkíván? ;]
Egyébként ha van olyan opciója a biosodnak letilthatók egyes magok "one core per unit" vagy ehhez hasonló beállítással. Ezzel a lapod és a hűtés terhelése csökken, magasabb órajelet érhetsz el mint 4/8-as beállítással (ez lenne a 4/4). De elvileg több magot vagy teljes modult is letilthatsz a biosban, ha erre van ott lehetőséged.

(#33517) mqm válasza stratova (#33516) üzenetére


mqm
senior tag

Nem a hőmérsékleten akarok nyerni. Egyszerűen csak azt akarom megvalósítani ,hogy van 2 mag ami nem nagyon tud többet 4 ghz-nél, viszont a többi meg vígan menne 4.4-et ,azokat amik bírják feltornázni 4.4-re a maradékot meg hagyni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#33518) Jester01 válasza mqm (#33517) üzenetére


Jester01
veterán

Linuxban ezt simán meg lehet csinálni, windows alatt passz.
Ja azt ugye tudod, hogy nem magonként hanem modulonként van a frekvencia.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#33519) mqm válasza Jester01 (#33518) üzenetére


mqm
senior tag

:K ezt tudom. Kár ,hogy linux nem egy "játékos" darab. :))

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#33520) dergander válasza Jester01 (#33518) üzenetére


dergander
addikt

Linuxba minden jobb lenne,csak nincs marketingje,Játékok is jobban mennének rajta,csakhát a windowsé a világ,most a steamOS betör kicsit ebbe meglássuk milesz

(#33521) sto1911 válasza dergander (#33520) üzenetére


sto1911
veterán

Azert megy jobban alatta a jatek, mert Opengl s nem DX, DX meg sose lesz linuxon, igy meg fakereszt :S

(#33522) Jester01 válasza sto1911 (#33521) üzenetére


Jester01
veterán

Kivéve persze a wine dx-opengl fordítóját.
Most meg úgyis jön a mantle az meg állítólag lesz linuxra is.

Jester

(#33523) Zsivaagoo válasza mqm (#33519) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha az i5 babérjaira törsz játék alatt, akkor (UEFI) BIOS-ban belövöd, hogy "1 core / module" és adsz a pofájának a szorzóval.
Ennyire egyszerű.
Ha nem jó, és kell a 8 mag, akkor meg visszaállítod a dolgot. :U

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33524) Pacy


Pacy
aktív tag

Uraim! 8320 4.5ghz 1.43v alpenföhn k2-vel 70c prime95 alatt az kicsit sok ugye? Vajon mi az amit sikerült elbaltázni? Sok lenne a paszta?

(#33525) djculture válasza Pacy (#33524) üzenetére


djculture
félisten

Tapintsd meg a bordát , nem gyengén melegnek kellene lennie. Ha nem az akkor a pasztával van baj vagy nincs normálisan felhelyezve a borda.

[ Szerkesztve ]

(#33526) Malibutomi válasza Pacy (#33524) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha kupak akkor annyira nem gáz, ha mag az gáz.

(#33527) Pacy válasza Malibutomi (#33526) üzenetére


Pacy
aktív tag

A kupak hőfok 70c. Visza vettem 4.2 re igy 1.304v. Prime alatt max 59c kupak 42c maghő. Megéri az a plusz 300Mhz a plusz feszültséget illetve melegedést és fogyasztást? Ha van értelme akkor kinyúzom belőle. :D

(#33528) Malibutomi válasza Pacy (#33527) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igazából neked kell tudni, hagyhatod 4,5-en, normál használat mellett nem fogja elérni a 60 fokot ugysem.

(#33529) Taifa Díaz válasza Pacy (#33527) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ennyivel jobb hűtő lenne egy Mugen 3, mint egy Alpenföhn K2? Mert nálam 4550 MHz-en - szorzó + fsb tuning kombó :DDD - is csak 51 fok volt a max kupakhő, amit láttam terhelés közben.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#33530) Peaceliker válasza Taifa Díaz (#33529) üzenetére


Peaceliker
őstag

Függ a ház szellőzésétől is, igen komolyan!

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#33531) Malibutomi válasza Taifa Díaz (#33529) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akkor vagy mást értesz terhelés alatt vagy rossz a szenzorod...

Peaceliker
Az az igen komoly, az max 4-5 fok, nem 20.

[ Szerkesztve ]

(#33532) Peaceliker válasza Malibutomi (#33531) üzenetére


Peaceliker
őstag

Rosszul szellőző kereszthűtés nélküli házban sztem több is lehet... de am nem 8 fokról volt szó?

Szerk: jah, látom, 19 ről van szó, az valóban irreális.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#33533) kalap12


kalap12
tag

Nem értem nálatok mi a gond a hűtéssel. Végre megkaptam a fizut, megvettem az fx 6300-at meg egy asus lapot 20 k-ért hozzá, 2*2 gb ddr 3-as ram, gyári hűtő, beszereltem, elindult, windows újrahúzva driverek, programok, és akkor végre irány a cél, játékok indítása. Kifogástalanul ment nekem gtx 650 TI-al full hd-ben majdnem minden játék, no de a hűtésről írnék inkább, TÖKÉLETES a hőfoka 1 óra játék után is, 55 fokos volt a biosban, a venti hangját alig hallottam a gépben, nem értem ezt a hatalmas hangerőt meg gyári hűtő túlforrósodást, 55 fok és slussz passz

(#33534) TRitON válasza Pacy (#33527) üzenetére


TRitON
aktív tag

Vigyázz azokkal a hőmérsékletekkel. Kizárt, hogy a kupak melegebb legyen, mint a Si lapka.

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#33535) Malibutomi válasza TRitON (#33534) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem eddig minden lapomon a kupak kb. 10 fokkal melegebb volt mint a mag.

(#33536) kalap12


kalap12
tag

..hahó..nektek hány fokos volt a proci? Én vagyok csak ilyen szerencsés?

(#33537) MaxxDamage válasza kalap12 (#33536) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nagyon is... ! :DDD
Én próbáltam az FX-8350 -et 4.5-ön és 70c fok fölé is ment (prime95) + throttingolt.... így hagytam a francba alapon inkább !

Érdekessége a dolognak, hogy most "alap" / Auto-n van (gyárin) minden , de a CPU Turbo -ja az 4.5GHz (tesztek ezt az értéket mutatják) :Y
(ez hogyan lehet ?)

No de hagytam is a francba, mert ezt nem azért vettem, hogy tesztek fussanak rajt, hanem amire való ! :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33538) Peaceliker válasza kalap12 (#33536) üzenetére


Peaceliker
őstag

Asszem 62 volt a max …de hangos volt már nagyon …ez meg mindenkinek más, van akit nem zavar. Nekem a vinyó hangja is nagyon sok, ezért lett sufni felfogása...így jobb, de még mindig lehetne halkabb. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#33539) kalap12 válasza Peaceliker (#33538) üzenetére


kalap12
tag

...értelek titeket köszönöm...bár engem egyáltalán nem zavar a hangja, mert legalább elnyomja a felettünk lakók zaját meg a kinti autózajt, nem szeretem ha csendbe van a gépem

(#33540) Taifa Díaz válasza Malibutomi (#33531) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Terhelés nálam: Prime 95 + Furmark :DDD De igazad van, benéztem, 51 fokos a maghő, a kupak valahol 60 körül van ilyenkor.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#33541) oldmanoka


oldmanoka
tag

segitség kellene hogy huzhatnám a procit fx 8320 - 4.5 o szeretném el is mindult de a win ben a cpu z csak 3700 körüli értéket mutat a biosban azt irja 4.5 de mégsem szorzot belottem 22.5 re mast nem alitottam

[ Szerkesztve ]

(#33542) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Hi!

Van egy FX-6300am és gondoltam, egy kicsit tuningolok rajta, lehetne gyorsabb is a gép és néhány játék. Ebben kérnék segítséget. Hogy érdemes nekiállni? Egy jobb hűtőt már tettem rá, egy Alpenföhn Brockent. :B

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#33543) BomiBoogie válasza ZS3NI (#33542) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A BIOS-ban APM, Turbo off, és szépen emeled a szorzót, közben Prime 95-tel teszteled, és ha már nem stabil, kicsit emeled a feszt is hozzá.

Természetesen a hőfokokat utóbbi esetben fokozottan figyeled.

[ Szerkesztve ]

(#33544) Pacy válasza Taifa Díaz (#33529) üzenetére


Pacy
aktív tag

In-place large FTTs teszt . Kellett neki 3 perc és máris ott volt a 70c kupak 1.44v-al. Nem a legszellősebb ház a t28 lehet , de annyira nem is gáz.

(#33545) kalap12


kalap12
tag

..ha mondjuk úgy döntök mégis, hogy veszek az fx 6300-ra egy jobb hűtőt, akkor azon kívűl hogy nem lesz hangos meg a proci hűvösebb lesz, van értelme? Csak mert élet tartam szempontjából kérdezem, mert gondolom max. terhelésen max. hőmérsékleten az élettartama csökkenhet...Nem fogom tunongolni a processzort

(#33546) BomiBoogie válasza kalap12 (#33545) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ilyen szinten nem számít az élettartama, ha nem tuningolod, gyári hűtővel is jó eséllyel túlél téged is. :)

(#33547) kalap12 válasza BomiBoogie (#33546) üzenetére


kalap12
tag

Köszönöm! Csak mert ha tuningolnám, akkor sokkal többet fogyasztana és sok lenne a villanyszámla.

(#33548) Jester01 válasza kalap12 (#33547) üzenetére


Jester01
veterán

Addig fogyaszt többet amíg csúcsteljesítményen használod, amúgy tuning mellett is működik az energiagazdálkodás.

Jester

(#33549) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Szasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy egy intel i5 proci mennyivel fogyaszt kevesebbet mint egy fx-8120?
Csak mert megjött a nyári összesített villanyszámla és hát anyám ki volt akadva hogy a duplája lett mint ami szokott lenni. :D

Szóval télleg a proci miatt lett ennyi a számla, megérné lecserélni egy i5-re? Gondolom azért az is közre játszott hogy egész nap ment a cucc, lenne valami változás ha lecserélném?

(#33550) BomiBoogie válasza krisz4b70 (#33549) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

:D
Kemény tuning volt? Alapon nem hiszem, hogy duplaannyit enne.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.