Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) pècsimunkás válasza asdf_ (#11200) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Èn is mindig megtörlöm a kamerát .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#11202) Lajkó válasza kidnou (#11176) üzenetére


Lajkó
őstag

Rendeltem egy ilyet! :B

Mondjuk nekem nem volt semmi bajom eddig a telefonnal, pedig sokszor történtek vele nem rendeltetésszerű események! :U

(#11203) trouble válasza martin555 (#11158) üzenetére


trouble
senior tag

Bocs az off-ért. Te jutottál valamire ezzel a system.ui-s dologgal ?Mert nekem egyre gyakoribb !Köszi.

(#11204) martin555 válasza trouble (#11203) üzenetére


martin555
aktív tag

légyszíves írjátok meg mire való vagy milyen helyzetben használható a gyári romban ez:

root/system/preset_apps/ mappában:

nubia_Blefinder.apk és a nubia_bluetoothcompanion.apk?

valamint, ha nincs wifi-s kijelzőm semmi (okos TV stb) akkor hogy lehetne állandóra kikapcsolni a display menüben a screen projectiont? ha rátapizok aktívvá válok, jól sejtem ugy kapcsolódik ki ha a csúszkával off ra rakom? lefagyasztható lenne-e valami app ami ezt kezeli és akkor állandóan off lehetne?

köszi.

(jó akku forrást aki talál légyszi szóljon, vennék tarcsiba, a PH apró: törött kijelzős már nincs meg)

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#11205) trouble válasza martin555 (#11204) üzenetére


trouble
senior tag

system.ui ?

(#11206) Viktor0610 válasza martin555 (#11204) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyire emlékszem, a preset_apps mappa törölhető.

A képernyő tökrüzés akkor van bekapcsolva, ha belépsz a menüpontba. Amint elhagyod azt, kikapcsolódik. ;)

Xiaomi 13T

(#11207) Upo válasza Viktor0610 (#11206) üzenetére


Upo
addikt

Hát ezt nehezen tudom elképzelni, akkor így mire jó a képernyő tükrözés? Nézheted a képernyő tükrözés menüpontot a TV-n? Mert ha valami mást elindítasz akkor kilép a menüpontból, akkor pedig kikapcsolja a tükrözést?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11208) 426os


426os
őstag

Megtértem. Eddig igazi gyári rom hívő voltam, de ez a Cm12 nagyon meggyőzött. Péntek óta használom, eddig semmi hibát nem produkált. Amire most felfigyeltem, hogy a memóriakezelése is sokkal jobb, mint a gyárinak volt, simán benne hagy a memóriában 30 appot is a háttérben, a gyárinál 20nál többet nem láttam még. Ez annyit jelent, hogy gyakorlatilag nincs olyan app a telefonon, aminél várni kellene, hogy betöltődjön. A Lollipop is tartalmaz pár apróságot, ami tetszik. Kicsit olyan, mintha új telefonom lenne :))

.

(#11209) HPAA válasza 426os (#11208) üzenetére


HPAA
őstag

pontosan melyik rom is ez ? , ha lehet linkkel ...

************* censored

(#11210) Viktor0610 válasza Upo (#11207) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, máshogy emlékeztem a menü felépítésére. :) Most SIM-kártya nélkül elindítottam a V5-öt.

Szóval.
Belépek a Screen projection menübe, bekapcsolja a képernyő tükrözést.
Amennyiben a visszafelével lépek ki a menüpontból, kikapcsolja a tükrözést, viszont, ha a kezdőképernyő gombbal teszem ugyanezt, akkor bekapcsolva marad a funkció. :)

Xiaomi 13T

(#11211) 426os válasza HPAA (#11209) üzenetére


426os
őstag

(#11212) Aethelstone válasza 426os (#11211) üzenetére


Aethelstone
addikt

Újabb nincs? Nálam 08.15-ös mokee van, de sima cm-et jobban szeretnék :(

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#11213) weinmaker válasza 426os (#11211) üzenetére


weinmaker
őstag

Ez tényleg ennyire jó? Mert én egy gyári 1.15-öt használok, ami teljesen jól működik. Megéri feltenni?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#11214) szobipeti199


szobipeti199
tag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm szeretne venni egy ilyen telót, tudtok még magyar elérhetőséget, vagy bármit ahol be tudjuk szerezni? Én még lazától vettem annó, de már ő nem utazik benne ha jól tudom.

(#11215) aytukabozs válasza szobipeti199 (#11214) üzenetére


aytukabozs
addikt

Itthon sztem már csak használtak lesznek, mivel min. fél éve (lehet több) leálltak a gyártásával, webshopokban lehet még beragadt készlet..

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#11216) Upo válasza szobipeti199 (#11214) üzenetére


Upo
addikt

Nem gyártják már, esetleg aprón lehet körülnézni. Lehet patika állapotúakat is kifogni. Az enyém is olyan, de igazából nincs semmi olyan készülék ebben az ársávban amire nyugodt szívvel lecserélném. Ami összességében sokkal jobb és előrelépés lenne, az sokkal drágább, annyit meg nem ér a csere, ez csak egy sz.r.s telefon... Ami árban még beférne, az vagy méretre nagy, vagy még nekem túlságosan feltörekvő gyártótól van. ahol papíron és a reklámban pipec, de pár hét-hónap használat után azért kiderül, hogy vannak anomáliák. Majd ha eljutnak oda, mint most egy zte-huawei-xiaomi-lenovo akkor visszatérek rá.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11217) 426os válasza weinmaker (#11213) üzenetére


426os
őstag

Nekem bejött. De úgy indultam neki, hogy mentettem a gyári, belakott 1.19-et, ami nagyon jól jött, mert egyszer vissza is kellett tennem miután GravityBox-al kinyírtam a telefont (Azóta nem is próbáltam felrakni). Azért váltottam, mert már kezdtem unni a gyári romot, meg úgy az egész telefon, bajom nem volt vele egyáltalán. Viszont lecserélni a telefont nem akarom még egy jó darabig, úgyhogy gondoltam teszek egy próbát a CM-el és úgy néz ki nem bántam meg, nem találkoztam még hibával. Na jó, egy picit hiányzik az, hogy egy lefelé swipe-al le tudtam gördíteni az értesítéseket a gyári romban, itt nincs ilyen. Illetve a pc-hez való csatlakozási mód kiválasztásához mindig el kell navigálni a beállításokhoz, de ezekkel igazából együtt tudok élni, más apróságok (amik inkább az Android 5.1 újdonságai) kárpótolnak.

Aethelstone: Nem tudom, hogy van-e újabb, én nem találtam.

.

(#11218) HPAA válasza 426os (#11211) üzenetére


HPAA
őstag

köszönöm
kipróbálom ,hasonló cipőben járok a gyárival én is

************* censored

(#11219) parkasz válasza 426os (#11217) üzenetére


parkasz
senior tag

Adott számhoz hozzá lehet rendelni már a megfelelő simet hívásnál? Legutóbb amikor próbáltam, még nem lehetett ezt megadni, csak a gyári romoknál. Ha ez már megoldott, kipróbálnám ismét.

(#11220) 426os válasza parkasz (#11219) üzenetére


426os
őstag

Csak egy SIM-el használom, így erről nem tudok nyilatkozni. Mindenesetre erre utaló menüpontot nem látok.

.

(#11221) parkasz válasza 426os (#11220) üzenetére


parkasz
senior tag

Értem, köszi a választ! Akkor marad a gyári. Azon egy kis csúszka segítségével ezt meg lehet adni. Jó lenne, ha ide is bekerülne.

(#11222) szobipeti199 válasza 426os (#11217) üzenetére


szobipeti199
tag

Szia!
Gyári magyar 1.12ről szeretnék frissíteni az általad említett CMre. Letudnád írni a frissítés menetét? Tudom hogy az összefoglalóban vannak írások, de onnan nem sikerült a frissítés, már régebben próbáltam. Időszerű lenne a telómmal valamit kezdeni, fagyogat, gyorsan merül stb. Nagyon megköszönném, ha le tudnád írni a frissítés menetét. :R :R

(#11223) 426os válasza szobipeti199 (#11222) üzenetére


426os
őstag

Először is csinálj egy CWM mentést a jelenlegi rendszeredről. Ezután gyári recovery alól wipe data/factory reset, majd frissítsd fel a legújabb 1.19-es romra. Ez igazából nem szükséges, de célszerű, hogy a modem/rádió fájlok frissüljenek. Ezután felrakhatod a CWM recoveryt és innen mehet fel a kívánt CM rom (előtte wipe-old a fent lévő romot, ha elindítottad felrakás után). Ha végzett, akkor a CM verziónak megfelelő Gapps-ot is felrakhatod ugyaninnen és további teendő nincsen, csak belakni a romot. Recovery cseréhez, abba bebootoláshoz a Laza blogjából letölthető flashelő alkalmazást ajánlom. A konkrét lépések egy fél perces guglizással megtalálhatóak.
Aki esetleg helyhiánnyal küzd a system partíción az egyúttal át is partícionálhatja a telefont.

.

(#11224) szobipeti199 válasza 426os (#11223) üzenetére


szobipeti199
tag

" frissítsd fel a legújabb 1.19-es romra" Ezt tudnánk boncolgatni picit? 1-12re mehet e közvetlenül a 19es, és linket tudnál e dobni az 1.19es romhoz? Meg ha még 12-19 között kell valami annak a letöltési helyéről is linket?
CM verziónak megfelelő gappsot merre találok? Bocsi hogy ennyit kérdezek, de simán guglizással segítség nélkül már nekifutottam és úgy nem ment. :F

Előre is köszönöm!

(#11225) 426os válasza szobipeti199 (#11224) üzenetére


426os
őstag

Gyári romok Wwenigma tárhelyén vannak fent. Szerintem mehet rá egyből, de én anno fokozatosan raktam őket, ahogy kijöttek idővel.

A többihez pedig:
Később majd adok linkeket, egy feltétellel:
Nagyon kíváncsivá tettél, hogy mégis hogy rákban nem lehet ezeket Google-ben megtalálni. Nekem minden keresésemre ott van az első találatban a teljesen egyértelmű megoldás. CM rom letöltésre itt a fórumban találtam a linket, a többi infót saját kútfőből szedtem össze kb 5 perc alatt. Na most vagy én vagyok nagyon penge a keresésben (ha így van, akkor holnap küldöm is a cv-met valamilyen keresőoptimalizálással kapcsolatos álláshirdetésre) vagy valamit Te (és még sokan mások) nem csinálsz jól. Szóval a lényeg:
Írd meg nekem, hogy mit milyen kulcsszavakkal próbáltál megkeresni. Akár privátban is jöhet, hogy ne itt offoljunk.

.

(#11226) szobipeti199 válasza 426os (#11225) üzenetére


szobipeti199
tag

Összefoglalóban található Laza blogot, meg "általános útmutatót" elolvastam, az ott leírtakkal felvértezve próbáltam meg kb 1 hónapja frissíteni a telót. Akkor az nem jött össze (és valószínű hogy nem az én lámaságom miatt, mert frissítettem már jópár telót, pl zte blade, jiayu g3..stb) és akkor feladtam. Most viszont már tényleg meg szeretném csinálni, és olvasás meg googlézás helyett inkább kérdezek, mert múltkor kérdezés nélkül nem sikerült. De igazából pl " CM verziónak megfelelő Gapps" ezt nem tudom hogy hogy keressek rá. Amit te használsz most rom az 5.1es az gondolom angol nyelvű igaz?

(#11227) peestike válasza szobipeti199 (#11226) üzenetére


peestike
senior tag

mindegyik cm romban van magyar nyelv. tök mindegy, hogy 12.x, vagy 11. a gyári romokból viszont kimaradt a magyar nyelv.
a " CM verziónak megfelelő Gapps" azért én bepróbálkoznék egy pl: 5.1.1. gapps-al a gugliba. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#11228) sbe561 válasza 426os (#11211) üzenetére


sbe561
tag

Mivel nem jött be a magyarosított 119 tegnap felraktam a CM11-et, de nincs bt és a kamera is nagyon zajos, így nincs sok veszteni valóm és megpróbálom én is ezt! :))

(#11229) Upo válasza sbe561 (#11228) üzenetére


Upo
addikt

Én is felraktam ma délután, így elsőre nem rossz, látszólag működik. A sygic végre megy a legfrissebb is, licencet a dropbox mentésből visszahúzta egyből, a gyári romon csak a 14-es ment, a friss 15-ös elhasalt.
Elsőre nem akart play-ből semmit telepíteni, valami hosszú hexa hibakódot adott. Alkalmazásokból a playes dolgokon csináltam adatok törlését, de nem lett jó, google fiókot eltávolítottam és újra hozzáadtam, akkor jó lett. A beállításoknál a sim kártyák kapcsolóit ha próbálom kapcsolni akkor dob egy nagy FC-t és kilép, azért ha belekerül a sim akkor remélem jó lesz.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11230) 426os válasza Upo (#11229) üzenetére


426os
őstag

Kíváncsiságból ránéztem a sim kártyára és nem tudom lekapcsolni, aszondja' "Can't disable all sim cards". Nem mintha számítana, de meglepődtem, mert az előző telefonomban ki lehetett kapcsolni az egyetlen benne lévőt is.

.

(#11231) Upo válasza 426os (#11230) üzenetére


Upo
addikt

Az ok, hogy az utolsónak maradnia kell, van repülő mód. Próbáld meg a nem létező sim2-t bekapcsolni. Most még belakás-beállítás van soron, addig a moto g-ben van a sim, ha kész vagyok vele akkor visszakerül. Nem olyan rossz ez a cm12.1, hasonlít a moto gpe 5.1-re, ha nem jönnek elő hibák akkor maradhat. Most még fura, hogy van app drawer, már egészen elszoktam tőle. Meg a nubia kamera nagyon hiányzik, de majd azt is felrakom, a moto g-n is fent van.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11232) 426os válasza Upo (#11231) üzenetére


426os
őstag

Na, a kettes slotban nincs kártya ugye, de megpróbáltam bekapcsolni, fc-zet is azonnal a Settings. Igazából én sohasem találkoztam volna ezzel a hibával, meg kikapcsolni sem akarom az egyes sim-et, de jó tudni, hogy azért ez a rom sem tökéletes :D
Az app drawert nekem is fura volt viszont látni, de igazából nekem tök8, hogy van-e vagy nincs. Ennek is van előnye és hátránya is.

.

(#11233) Upo válasza 426os (#11232) üzenetére


Upo
addikt

Akkor jó, úgy néz ki nem kell újrahúznom.

App drawer nekem is mindegy, régebben ragaszkodtam hozzá, ment fel egyből launcher, de mikor a gyári 119-et raktam fel akkor gondoltam, hogy megpróbálok vele élni, ki kell mindent próbálni mielőtt véleményt alkotok róla. Alapból nem jön be, van egy meló vele amíg berendeztem mappákba a cuccokat, de úgy teljesen használható lett, 3 képernyőre befértem. Ha a mappákon belül lett volna abc-be rendezés, akkor teljes lett volna a kielégülés, de így is megvoltam vele. Most még nem áll rá az ujjam, de majd megszokom.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11234) HPAA válasza 426os (#11211) üzenetére


HPAA
őstag

ehhez melyik gapps kell ?
köszönöm
:R

közben megleltem , tárgytalan :P

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#11235) HPAA


HPAA
őstag

hát így első órák után engem meggyőzött , számomra sokkal szebbnek,gördülékenyebbnek tűnik a gyári 1.19 nél
ha nem jönnek elő zavaró bugok , tartósan marad

************* censored

(#11236) martin555 válasza 426os (#11211) üzenetére


martin555
aktív tag

légyszíves szépen megkérem azokat, akik a legujabb, 12-es cyanogent feltették ZTE red bull V5 2/8-as telóra, hogy röviden tényszerűen kis listával pld a gyári 1.19-cel összehasonlítanák.

-én eddig mindig gyárit használtam, angol nyelven, azt a 20 szót már tudom fejből hogy wifi, on off, enable, diaable, nekem a nyelv mindegy hogy angol vagy magyar, ez nekem speciel nem szempont.

-kezd a gyári 1.19-cel a telóm "jobban merülni mint régen" de lehet hogy az akku öregszik, csodát nem várok a CM től max veszek 1 pótakkut pluszba, "megszoktam" a háromnegyed-napi üzemidőt, úgy, hogy melóhelyen reggel 9 től este 5-ig NEM NYOMOGATOM tehát ha egy pöppet ez javulna cyanogennel...

-kezd "lomhábban" csatlakozni a megszokott wifikhez (stock rom 1.19). nem a legerősebbhez csatlakozik, hanem megpróbál a szomszédban levő routerre csatlakozni és totojázik a gyenge jellel. wifi ki be kapcs kell, idegesítő.

-semmihez nem ragaszkodom a gyári romból, duplakopp ébresztés plusz energia árán nem érdekel, de ha lehetne OLDALRÓL elhúzva kioldani a képernyőt nem LENTRŐL azt qrvára értékelném, 5 collos teló, 1 marokba fogva, hűde ergonómikus alulról feloldani..

fényképező olyan amilyen sztem a 13 mpix kissé kamu, zajt gyűjt álmaim nincsenek csak menjen valami app amivel lehet megszokottan fotózni

-egyéb pro, kontra, mit nyer mit veszít az aki gyári 1.19 ről CM 12 re váltana

nagyon megköszönném röviden.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#11237) roti86


roti86
őstag

Nem értem mi ez a hirtelen nagy cm 12.1 hype, én már május óta használom, valakinek ez újdonság? :)

(#11238) martin555 válasza roti86 (#11237) üzenetére


martin555
aktív tag

mintha olyanokat olvastam volna hogy néhányan még a 11nél maradtak ezért ha lenne pár válasz a kérdésekre (stock 1.19 rom vs CM12 pro kontra) akkor feltolnám én is.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#11239) parkasz


parkasz
senior tag

Én spec egy hátrányáról tudok a CM nek, mégpedig az adott simkártya előre beállíthatóságát egy adott számhoz, amit a gyári rom tud. Ha ez bekerülne, akkor én is váltanék.
Új gyári rom már nem is várható amúgy?

(#11240) roti86 válasza martin555 (#11236) üzenetére


roti86
őstag

- angol vs. magyar. A cm 12.1-ben elég kezdetleges a magyar fordítás, van pár menüpont ami nincs lefordítva, én amúgy is angolul használom még a windowst is. El lehet lenni a magyarral is akit nem zavar hogy néhol angol néhol magyar,

- Cm jobb akkuban mint a gyári, bár nem sokat használtam gyárit. Cm 12.1 jobban bírja mint a Cm 11 nálam. Cm11 nél mindig beragadt valami és az android os leette a töltést.

- a wifi csatlakozás ami kicsit lassúbb cm 12.1-nél összehasonlítva a gyárival és cm11-el, viszont stabilabb. cm1-nél sokszor volt olyan, hogyha állandóan több órát ment wifin akkor egy idő után belassult és nem a router volt a hibás, mivel cm 12.1 alatt megszűnt a jelenség. Android 4.4 probléma, nexs tulajokat is érinti/érintette.

- oldalról elhúzás nincs, viszont nem kell lentről húzn ia feloldáshoz, elég középről is. Duplakopp amúgy nem fogyaszt többlet energiát, ebben a romban alapból bele van integrálva.

- fényképező a gyári beépített, vagy playről open camera.

- cm esetén valóban nem lehet kiválasztani hogy dual sim esetén minden egyes kontakthoz hozzárendeljük a sim kártyát, viszont van erre app, ha megtalálom linkelem.

(#11241) Aethelstone válasza roti86 (#11240) üzenetére


Aethelstone
addikt

A dual simes kontakt hozzárendelés cm12-ben úgy megy, hogy ha hívod a kontaktot, akkor be lehet pippantani, hogy melyik legyen az alapértelmezett.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#11242) roti86 válasza roti86 (#11240) üzenetére


roti86
őstag

Itt van a progi dual simhez: Dual sim selector. Igaz csak próbaverzió, a teljes 990ft. Teszteltem vagy 2 percig, így ha fel akarsz hívni valakit mindig feldobja, hogy melyik simről menjen a hívás vagy ha bepipálod, akkor megjegyzi az adott kontakthoz hogy mit válaszottál és így nem kérdez többször.

Aethelstone: Ja, be lehet állítani, hogy állandóan megkérdezze, hogy melyikről induljon a hívás, most nézem a menüben. Nekem mindig a sim1-ről megy, ezért nem is néztem nagyon. Viszont az általam linkelt program megjegyzi mit válaszottál, így még jobban testreszabható.

[ Szerkesztve ]

(#11243) parkasz válasza roti86 (#11242) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi a simes progiajánlót!
Lehet, hogy akkor meglesem a CM et.
Laza segédprogijával feltehető ugye?

(#11244) martin555 válasza roti86 (#11240) üzenetére


martin555
aktív tag

ezzel a válasszal tudunk mit kezdeni ezért ezt köszönjük.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#11245) peestike


peestike
senior tag

kipróbáltam a 07.24-es cm-et, kábé fél óráig ment normálisan. hogy mi az anyjáért dobálja az sd kártyát el mikor belépek a play-be az rejtély nekem.
régebbi cm-et nem próbáltam, ezek az újabbak mind ezt csinálják, mindegy, hogy miféle módosított vagy sima cm.
egyébként valaki használt valami korábbi 5.1.1 alapút ami ment normálisan?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#11246) roti86 válasza parkasz (#11243) üzenetére


roti86
őstag

Nem ismerem Laza progiját, de cwm-ből vagy twrp recoveryből is fel lehet rakni a zip fájlt. A ruszkik a twrp-t ajánlják. Legyen mentésed a programokról vagy akár a teljes rendszerről.

Gapps hozzá (érdemes a picot csomagot választani). Cm 12.1 07.24

peestike: nálam nem jött elő ilyen probléma. Esetleg a 05.26 verziót érdemes még kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#11247) CPT.Pirk válasza peestike (#11245) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam a 07.12-es van fent, semmi gondom vele. Ebben a hónapban még nem volt újraindítva a teló.

Amúgy még az elején az egyik beállítást elállítottam, ami miatt a pici 500 mega körüli sd kártyára kezdett telepíteni progikat, de azt visszaraktam alapra, azóta jó.
Nem lehetetlen, hogy nálad a kártya kezdi megadni magát.

roti86: a twrp az jó, én is azzal raktam fel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11248) 426os


426os
őstag

Na, ez jól ki lett tárgyalva.

Annyit még megjegyeznék a Cm12.1-el kapcsolatban, hogy nekem telepítés után az volt az érzésem, hogy túlságosan melegszik, ezért első dolgom volt, hogy az Additional settings-ben a cpu governor-t átállítottam whatley-re (itt a fórumon láttam, hogy valaki ajánlotta), illetve ugyanitt a CPI frequency és core boost-ot is kikapcsoltam. így kellően pörgős, de nem melegszik egyáltalán.

Kamerára a már korábban linkelt Nubia Camera vagy Oppo Camera appot ajánlom, amelyik szimpatikusabb.

Akkuidőben nálam is jobb, mint a gyári 1.19 volt.

A duplakoppos ébresztés ebben a romban jobban működik. Vagyis nem maga a duplakopp, hanem a véletlen felébresztés elleni védelem, ugyanis ha valami takarja a proximity szenzort, akkor be sem kapcsolja a kijelzőt. Ez a gyári romban szarabbul volt megoldva, mert ott ha takarva volt a szenzor, akkor is bekapcsolta a kijelzőt egy figyelmeztetés erejéig, csak feloldani nem tudtad. Így nálam sokszor volt olyan, hogy pl egy lazább rövidnadrágban befelé fordított kijelzővel a zsebben több órányi kijelzőidőt szedtem össze, miközben elő sem vettem a telefont.

.

(#11249) peestike válasza roti86 (#11246) üzenetére


peestike
senior tag

a 05.26-ot nem tudnád esetleg feltenni valahová?
oroszoknál találtam linket, de a yandex-en, ahová visz már nincs ott, csak hetedik havi romok vannak.

CPT.Pirk: a kártya szerintem nem rossz, 4.4.4 alatt hónapok óta rendben megy, még anno 5.x valamik is voltak fenn, ott se fordult elő. csak 5.1.1 alatt van ilyen kínom.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#11250) 426os válasza peestike (#11249) üzenetére


426os
őstag

Formázd meg a kártyát, ott valami vagy a kártyával vagy slot-al van szerintem.

[ Szerkesztve ]

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.