Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) asdf_ válasza kisbago (#10700) üzenetére


asdf_
veterán

Elbasztak, megis mitol :) *#8604# -ot usd be a tarcsazoba, majd nyomd meg a reciever tesztet. Ha nema kuss van, akkor velhetoen elfelejtettek bedugni a kabelet.
(gondolom a mikrofon alatt a hangszorot erted, a mikrofon nem szol ;) ).

(#10702) kisbago válasza asdf_ (#10701) üzenetére


kisbago
aktív tag

azt írja mikor beütöm hogy kapcsolódási probléma vagy érvénytelen MMI-kód

[ Szerkesztve ]

(#10703) Viktor0610 válasza kisbago (#10702) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert ez csak gyári ROM-mal megy, te megb gondolom, nem azon vagy. :)

Xiaomi 13T

(#10704) kisbago válasza Viktor0610 (#10703) üzenetére


kisbago
aktív tag

mokee

(#10705) kisbago


kisbago
aktív tag

Olyan kérdésem lenne hogy 1/4 es telefonomnál se kép se hang!
recovery nem jön be (gyári van rajta)! mit tudok vele csinálni? Mert már nem soká a falon fog csattani!
Boot menü se akar bejönni!

(#10706) Viktor0610 válasza kisbago (#10705) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gépre dugva sem csinál semmit?

Egyébként meg ne vágd falhoz, inkább add oda a kijelzőt (az enyém ugye foltos :O ), és utána! :P

Xiaomi 13T

(#10707) kisbago válasza Viktor0610 (#10706) üzenetére


kisbago
aktív tag

Csak jelzi (hanggal) hogy rá van durva de semmi! Csak az értesítési led egyet villan ennyi!
CM Rom volt rajta Egyszer gondolt egyet kikapcsolt! aksi fúllra lemerült! :P utána nem töltötte majd a másik telómról kellett tölteni! de így is se kép se hang!

[ Szerkesztve ]

(#10708) kisbago válasza Viktor0610 (#10706) üzenetére


kisbago
aktív tag

Egyébként ma megjött a másik amelyik most kapott új kijelző és eddig ez is kukába való! ahol hallom a hívó félt az olyan mint ami meghalt! Most fogom megnézetni lehet csak nincs jól bedugva vagy passz!

(#10709) asdf_ válasza kisbago (#10705) üzenetére


asdf_
veterán

Nyisd meg az eszkozkezelot, es ezutan dugd ra. Nezd meg, hogy az uj, feldugott eszkozt minek latja a gep. Es felismeri, vagy kerdojeles?

Apropo foltos kijelzo: ez amugy csak az elso szerianal volt gond, vagy az iden vasaroltaknal is ilyen (lesz idovel) a kijelzo?

[ Szerkesztve ]

(#10710) kisbago válasza asdf_ (#10709) üzenetére


kisbago
aktív tag

kérdőjeles!

(#10711) asdf_ válasza kisbago (#10710) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor meg duplaklikkelj a kerdojelesre es utana klikkeld vegig a fuleket. Ha qualcomm qh usb downloader 9008-at latsz, akkor eleg valoszinuen annak reszeltek.

[ Szerkesztve ]

(#10712) kisbago válasza asdf_ (#10711) üzenetére


kisbago
aktív tag

erre gondolsz?
USB\VID_05C6&PID_9008\5&2C1BA523&0&1

(#10713) asdf_ válasza kisbago (#10712) üzenetére


asdf_
veterán

Otthon megnezem majd az en doglottemen (ja nem tudom, nekem mar fenn van a driver hozza, es igy nem lesz kerdojeles, de talan van screenshotom meg a driverfelrakas elotti idopontrol), de kb. 99%, hogy igen.

Szedni kell egy ures hdd-t (az osszes tobbi hdd-t pedig lehuzni a gepedrol!), felinstallni ra egy linuxot (debian pl.), lementeni a modemst1 modemst2 es a persist particiokat a telefonrol (ezekben vannak az imei-k meg a max addressek). Utana megnezni, hogy esetleg csak a GPT szallt-e el (es mindketto, vagy csak az egyik, mert backupbol meg helyre lehet rakni a main-t), ha mindketto, akkor felul lehet irni xda-n van tobbfele head.img, ki kell talalni melyik a jo az 1/4-hez, mert annyi esze egyiknek sem volt, aki feltoltotte, hogy beleirja a filenevbe. Ha megvan az elobbi mentes, akkor elso korben ezt felirni es az helyrepofozza a GPT-t. Ha eztan sem jon helyre, akkor szinten az xda-n van full emmc image 1/4 es 2/8 verzio is (amibol ki van nullazva az imei meg a mac address), ezzel kell telibe irni a telefont, majd ezutan az elobb elmentett 3 particiot visszairni a helyere. Ha mazlid van, akkor helyrejon, ha nincs, akkor cseszheted, es ugyanugy van egy elado kijelzod elolappal, meg egy elado akksid, mint nekem.

(#10714) asdf_


asdf_
veterán

Ja, amugy nem tudom, hogy az en regi telefonom volt fos, vagy az 1.19-es sw eredmenye -ma hasznalom eloszor az uj telefont- de vegre sztereoban szol a radio :) Mar csak a dinamikus kontrasztot kene tudnom valahol kikapcsolni (hogy torne le a keze annak a kretennek a zte-nel, aki bekapcsolta).

(#10715) kisbago válasza asdf_ (#10714) üzenetére


kisbago
aktív tag

Sztem én nem fogok vele szenvedni inkább eladom! Ha valakit érdekel PÜ-ben írjon! :)

(#10716) asdf_ válasza kisbago (#10715) üzenetére


asdf_
veterán

Na jo, csak mennyiert, mert a mentheto meg a nem mentheto allapotu erteke kozott van egy kb. 2*-es szorzo :)

(#10717) kisbago válasza asdf_ (#10716) üzenetére


kisbago
aktív tag

Ez igaz! a kijelző az tökéletes fólia is van rajta nem foltos! Akárkinek is kell megfogunk egyezni! ;)

(#10718) kisbago


kisbago
aktív tag

Mert megérteném ha romolás közbe halt volna be a telefonom! de már rajta volt a rom és gondolt egyet és puff kicsit érdekes! :/

(#10719) kidnou válasza kisbago (#10718) üzenetére


kidnou
senior tag

Ennyit birt el kell fogadnod. Nekem is az egyik egy egyszerű újrainditáskor halálozott el végleg. Rá költeni pedig nem éri meg. A mostani utolsó darabtól is 2 héten belül megválok.

[ Szerkesztve ]

(#10720) asdf_ válasza kisbago (#10718) üzenetére


asdf_
veterán

Ha megnyugtat, enyém sem romolás közben feküdt el, hanem autóban, a kezemben. Eleve utána azt gugliznom kellett, hogy hogyan kell egyáltalán recovery-be bootolni, mert gőzöm sem volt róla, nemhogy a romolásról... ;) (ráadásul nekem gyári rom volt rajta -jó, magyarított gyári)

[ Szerkesztve ]

(#10721) kisbago


kisbago
aktív tag

Azért bánom mert elég jó kis telefon folt! :(

(#10722) gwagen


gwagen
csendes tag

sziasztok!van egy fél éves 2/8gb változat eladó.jo állapotban.többi privátban

nft1

(#10723) szobipeti199


szobipeti199
tag

Sziasztok!
Én is rendelkezem egy V5tel (még Laza jóvoltából) és nagyon jó kis teló. Barátnőm is telót akar venni, és bele van bolondulva ebbe, de neki túl nagy az 5 coll. Max 4,5ben kellene neki egy ilyesmi teló. Tudnátok valamit ajánlani? Fontos lenne a jó elő és hátlapi kamera, viszonylag nagy akksi és gorillaglass.
Köszönöm előre is!

(#10724) peestike válasza szobipeti199 (#10723) üzenetére


peestike
senior tag

sajna ez a telefon perpillanat nem létezik. 4,7 coll környékén még van 1-2. de ott is csak a méretközeliség stimmel. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#10725) KTU


KTU
addikt

Keresek ZTE V5 gyári dobozt!

Ha valakinek van felesleges, kérem írjon privit.
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#10726) kisbago válasza asdf_ (#10701) üzenetére


kisbago
aktív tag

A végén kiderült hogy nem el lett baszva! hanem nem jó benne a hangszóró... :(

(#10727) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy a telefonon csak 2G érhető el? mind2 slotban.
Mobilnet csak EDGE-n képes működni de az meg egyenlő a *****...
A szolgáltató Voda és ami az érdekesség, hogy ugyan itt Vodás céges telefonnal (huawei p6) tökéletesen (HSDPA) megy.

Feltettem az OpenSignal nevű appot, ami szerint szintén kaka 2G van csak. :W

(#10728) wwenigma válasza bucihost (#10727) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

V9180-ad van? Ha igen akkor ahol vagy van 2100-as lefedettség?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10729) bucihost válasza wwenigma (#10728) üzenetére


bucihost
senior tag

igen, és elvileg igen. valamint itt van kb 500 m re a torony is... délután megnézem otthon is, hogy mit mutat remélem nem készülék gond lesz :/

(#10730) Upo válasza bucihost (#10727) üzenetére


Upo
addikt

Preferred Network Type nem állítódott át 2G only-ra?
Milyen ROM van rajta? Nem lehet hogy véletlenül V9180 helyett U9180 vagy N9180 szoftver vagy modem került rá (NON-HLOS.bin)?

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10731) bucihost válasza Upo (#10730) üzenetére


bucihost
senior tag

Mokee (201412242126) van rajta és nem a napokban került rá fel. módosítás / frissítés sem történt.
Preferált hálózatnál: TD-SCDMA/GSM/WCDMA/LTE van. (hogy ez az alap vagy átállítódott volna passzolom, sose néztem). Open signal is látja, hogy itt van a torony nem messze. jelerősség is "fullos", viszont csak 2G.

KÉP1
KÉP2

(#10732) kidnou válasza bucihost (#10731) üzenetére


kidnou
senior tag

Állítsd át a GSM/WCDMA preferáltra (utolsó)

(#10733) Victoryus94 válasza kidnou (#10732) üzenetére


Victoryus94
őstag

Vagy sima WCDMA-ra akkor legalább látszik, valóban nincs-e 3G (ha van jel: van, ha nincs: nincs) :D

(#10734) Jim74 válasza bucihost (#10731) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem ha minden kötél szakad, akkor rakj fel egy gyári (nem magyarított) 1.19-et. Ha azzal sem megy, akkor valószínűleg hardware-es gond lehet.

(#10735) bucihost


bucihost
senior tag

itthon tökéletesen megy a 3G, viszont ugyan az a torony... csak itthonról kb 2 km a torony, melóhelyről meg kb 500m. De eddig ott is jó volt :W na mind1 akkor ott marad a wifi, csak kicsit bactatja a fantáziám h másik telón akkor miért jó ott a 3g...

(#10736) 426os válasza bucihost (#10735) üzenetére


426os
őstag

Ilyenkor próbáld ki azt, hogy berakod fél percre repülő módba és/vagy ki-bekapcsolod az adatforgalmat. Volt, hogy nekem sem akart felmenni a hálózatra vagy éppen olyan toronyra akart kapcsolódni mindenképpen, ami a világ végén volt, akkor ez segített.

.

(#10737) bucihost válasza 426os (#10736) üzenetére


bucihost
senior tag

próbáltam mindent, már átraktam a másik slotba is, kivettem a simet megtakarítottam, stb. semmi sem segített. nem lenne baj a 2g vel sem, de az a 10kb/s kiakasztott :DDD

(#10738) daninet


daninet
veterán

Megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10739) Jim74 válasza daninet (#10738) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Elvileg mennie kéne. Bár már nem V5-öt használok, de talán még május eleji CM12 volt anno a készülékemen és nem volt vele ilyen probléma. Beállításoknál - ha van ilyen -, akkor engedélyezve van a SIM 2?

Szerk. Látom megoldódott. Mi volt a probléma? Ha esetleg más is beleszalad, akkor legyen itt a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#10740) daninet válasza Jim74 (#10739) üzenetére


daninet
veterán

default minden rosszul volt beállítva a romban. Automatikus keresés kikapcsolva, hálózat típusa valami másra volt rakva, adatroaming bekapcsolva :F :F eddig ilyet soha nem láttam, ezeket az újabb cm-eket valami ruszki csinálja, valamiért nem jó neki a default.

ezt leszámítva minden ok vele.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10741) Kleroo


Kleroo
veterán

Nem telóspecifikus, de nagyon kedvelem ezt a közösséget itt.

Játékokat mivel érdemes lementeni? Nem feltétlenül lenne türelmem figyelmem mindenhonnan kiszedegetni, kikeresgetni, hogy mit hova ment userdata-t. 2 játék lenne. Sims, és valami állatgondozós cucc.A cél, hogy egy teljes gyalulás után minden userdata megelgyen, ugyanonnan lehessen továbbvinni a game-eket. Tipp, ami 100% üzembiztos/tesztelt? :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#10742) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Kérhetnék egy linket a gyári 1.19-re? Köszi! :R

(#10743) Viktor0610 válasza senki11 (#10742) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze!

( ;] )

Xiaomi 13T

(#10744) senki11 válasza Viktor0610 (#10743) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi! Sokat segítettél... ;]

(#10745) daninet válasza Kleroo (#10741) üzenetére


daninet
veterán

titanium backup a legjobb. Root mindenképp kell hozzá (data mentéshez úgy általában). Online bejelentkezős játékok rendszerint online mentenek is.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10746) Viktor0610 válasza senki11 (#10744) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

wwenigma tárhelyét is linkeltem, ott fenn van az is. ;)

Xiaomi 13T

(#10747) Qwery


Qwery
tag

Hajj! Nem tudtok 1.19 alá touchmod kernelt? Feltettem az üvegfóliát és az amúgy is gyengécske touch egész tré lett. 1.15 és 1.16 alatt használtam, de ez alá nem merem feltenni.

42

(#10748) Viktor0610 válasza Qwery (#10747) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát készíts recovery mentést kernelcsere *előtt*, ha nem jön be, abból visszaállíthatod! ;)

(Nekem sosem volt bajom a touch érzékenységével, bár én csak fóliát használok. :) )

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#10749) 426os válasza Qwery (#10747) üzenetére


426os
őstag

Nyugodtan mehet fel az eddig használt. Én is ugyanazt használom 1.19 alatt.

.

(#10750) nimfas


nimfas
addikt

Hali

Kissé beszartam...

Miui rom volt fent a telefonon, ma jött vmi frissítés... fel is tette a telefon, restart.
Na itt kezdődtek a gondok......

Hol a Play, hol a media, hol a camera dobott hibát... sebaj, recovery cache törlés...
Persze nem oldotta meg a dolgot. Na mondom akkor épp aktuális 1.19 gyári rom felrakása (SIM 1 foglalat gond, vagy nem tudom... a hívó fél időnként nem hall, én őt tökéletesen, de mivel a MIUI nem kezeli a SIM2 foglalatot...)....

Gyári recovery telepítés OK.
Data partició törlés, cache törlés.... Cache törölve... DATA törlés ment vagy 10-15 percig.... nem fejezte be, hangerő gomb le+power, restart.... na itt már a recovery is hibát írt ki, lásd mellékelt kép.

Sebaj, felteszem a CWM recovery-t.... ott is hiba.... mondom fasza.... akkor CWM alól format cache OK, mount cache OK... na akkor a maradékokat szintén ezzel a módszerrel... OK

Gyári Recovery vissza, 1.19 gyári ROM fel. OK

Kérdés, mi a fas*ért akadt ki a törlésnél????


Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.