Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-05-10 13:11:14

LOGOUT.hu

A telefonról szóló tesztet itt olvashatjátok Victoryus kolléga tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Victoryus válasza Mercutio_ (#2900) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Akkor is kell neki 2-3 perc. Most BM 3.1-ics rom van fenn. Az miért van, hogy pl gps status app szerint lát a teló 7-8 műholdat, de az Endomondo meg nem tudja használni a gps-t csak tököl vele? (Endomondo-sport tracker, biciklizésnél pl hasznos mert látod merre mentél, mennyivel, milyen szintkülönbségeken, mennyi kalóriát égettél el stb. ) Lehet mégse adom el a Bladet, gps.nek tökéletes a kocsiba is meg bicajhoz is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2902) JMarty válasza Victoryus (#2901) üzenetére


JMarty
tag

Nekem van mobilnetem és általában 15-20 másodperc alatt talál jelet (A-GPS, EPO bekapcsolva) .

(#2903) tlac válasza JMarty (#2902) üzenetére


tlac
nagyúr

az, hogy talál jelet még nem jelent semmit
közben meg a pontosság 100m

(#2904) dzsonaj


dzsonaj
tag

Mobileuncle beállítása, hogy jobb legyen? cefet lassú, botrány egy HTC után.... Amúgy jó kis telefon, de ez gáz... Endomondo kell nekem igazából....

(#2905) JMarty válasza tlac (#2903) üzenetére


JMarty
tag

Nem tudom/nem hiszem mert gps navit használok (sygic) és pontosan elkezd navigálni.

Szerk.: Mióta ezt a leírást megcsináltam, azóta működik rendesen (Jellybean-en)

[ Szerkesztve ]

(#2906) dzsonaj válasza JMarty (#2905) üzenetére


dzsonaj
tag

Köszi-köszi.... megjavult, kb 20 másodperc alatt talál műholdat...

(#2907) tlac válasza JMarty (#2905) üzenetére


tlac
nagyúr

persze kicsit túloztam, de 15m-es pontosság alá nem nagyon tud menni (10 alá szinte biztos nem)
főleg ha felhős, esős az idő, akkor nagyon lassan lesz meg a pozíció

ha utakon közlekedsz, akkor az ugye segít szűkíteni a pozíciót

az a leírás esetleg abban tud segíteni, hogy meglegyen a műholdak helye, másban nem
de nekünk JB szerintem felesleges is

[ Szerkesztve ]

(#2908) gipsztigris válasza tlac (#2907) üzenetére


gipsztigris
addikt

Akkor lehet, hogy csak én fogtam ki valami nagyon jót? Mert függetlenül attól, hogy nem is Glonass képes a V970, de mégis odaver a Glonass kompatibilis Arc S-nek pontosság terén. Itt a két mentett nyomvonal:

V970 nyomvonal mentés

Xperia Arc S nyomvonal mentés

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2909) tlac válasza gipsztigris (#2908) üzenetére


tlac
nagyúr

ok, mutasd! ;)
csinálj a gps test-ről, egy ilyen képet
arra figyelj, hogy méterre legyen átállítva

(#2910) gipsztigris válasza tlac (#2909) üzenetére


gipsztigris
addikt

Holnap csinálok megígérem! Most csak az Arc S van kéznél, a fiamnál van a V970-es.

Egyébként engem vastagon nem érdekel, hogy egy tesztprogram mit mutat! Az már inkább érdekel, hogy milyen valós nyomvonalat rögzít egy eszköz. Évekkel ezelőtt is (a PNA-k hőskorában) ezt a módszert használtuk amikor egy eszköz pontosságára voltunk kíváncsiak, most sincs ez másként! :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2911) JMarty válasza tlac (#2907) üzenetére


JMarty
tag

Elképzelhető a 10-15 méter, ilyen szinten nem ástam bele magam a témába. Amire én használom, arra teljesen jól funkcionál a gps mind sebességben, mind pontosságban (Sygic, Maps)

(#2912) tlac válasza tlac (#2449) üzenetére


tlac
nagyúr

életem 1. fóliafelrakása sikeres lett :D
ezzel a módszerrel csináltam, szerintem nagyok ötletes és hatékony

(#2913) JMarty válasza gipsztigris (#2908) üzenetére


JMarty
tag

Hogy lehet ilyen nyomvonalmentést csinálni?

(#2914) gipsztigris válasza JMarty (#2913) üzenetére


gipsztigris
addikt

Primoval csináltam. Utána a kapott .trk (track) fájlt feltöltöm a gpsvisualiser.com-ra és máris a gugli maps-on megjelenik.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2915) tlac válasza JMarty (#2913) üzenetére


tlac
nagyúr

elvileg a google maps is tud ilyet, legalább is JB-n van ilyen opció beépítve

(#2916) JMarty


JMarty
tag

Köszönöm Urak!

(#2917) cappa72 válasza JMarty (#2913) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bár már válaszoltak, ilyen mentést pl. a sportstracker vagy az edomondo, oruxmaps is tud. Az orux-nál offline térkép is van.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2918) gipsztigris válasza tlac (#2909) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ilyet tudtam csinálni! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2919) adambox


adambox
tag

Most csak az egyes foglalatban van sim kártya. Van Viberem, de csak Wi-Firől használom mert mobilnetem egyenlőre nincs. Ha veszek egy másik sim-et amin van internet, beleteszem a 2es foglalatba, akkor az 1es kártyára is meg fogom kapni a Viber üzeneteket? Lehet hülye kérdés de ezen gondolkodtam egész este. Németországban vagyok, itt drága lenne magyar kártyáról netezni :D

(#2920) GtCaT válasza tlac (#2909) üzenetére


GtCaT
tag

A "GPS Test" Accuracy funkciójával van vmi bibi szvsz.
Többször nézegettem az értékét, miközben párhuzamosan egy másik navi vagy térképprogrammal össze tudtam hasonlítani. Pl. mikor a "Maps With Me" kb. 5m -es körpontosságot adott, akkor a GPS Teszt 75-50m - t (!!!!) jelzett ki.
Másfelől, ha bármelyik GPS progi alatt megvannak a holdak, akkor azonnal a helyes útra tesz a kijelzőn mindegyik progi, véletlenül sem egy 10-20m -re levő másikra. A GPS Teszt Accuracy értéke ilyenkor még min. 30-40m.
Fentiek miatt - függetlenül attól, hogy kedvelem a GPS Test -et, - az Accuracy funkcióját nem veszem komolyan. EBBŐL a szempontból a GPS DATA+ sokkal reálisabb eredményeket hoz - nekem.

[ Szerkesztve ]

(#2921) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Vettem egy ilyen telefont használtan, de valami nem gömbölyű vele...

Nem találom benne az email appot és a naptárt sem. Amikor a Beállítások -> Megjelenítés -> Jelenetek menüpontot kiválasztom, akkor a munkahelyi profil témaképén látszik mindkét app ikonja, de amikor kiválasztom ezt a témát, akkor már nincs meg a két app.

Sehogyan sem tudom visszavarázsolni ezeket az appoket a telefonra, nincsenek ilyen appok az alkalmazások között sem, onnan se tudom visszarakni :(

Nagyobb baj az, hogy nem találom a fiókok között a vállalati típusú email fiók beállításának a lehetőségét sem :( A Beállítások -> Fiók hozzáadása menüpontban csak olyan van, hogy facebook, Firefox, Google meg Viber. A vállalati típusú email fiókot nem találom sehol sem.

Nem tudom beállítani azt sem, hogy a névjegyzékben ne a keresztnév, hanem a vezetéknév szerint rendezze sorba a névjegyeket...

Azt gondolom, hogy ezek az én bénaságom miatt vannak, elmondaná valaki, hogy hogyan tudom ezeket megoldani?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2922) adambox válasza Donki Hóte (#2921) üzenetére


adambox
tag

Lehet hogy a gyári kínai rom van rajta... tedd rá Bruno valamelyik kreálmányát, első hozzászólásban minden le van írva :) van ICS és JB alapú is, többeknek jobban bejön az ICS mivel elvileg(?) kiforrottabb

[ Szerkesztve ]

(#2923) junkpod válasza JMarty (#2911) üzenetére


junkpod
nagyúr

Állo helyzetben pontatlanabb mert irányytű hiányában irányvektor ami kiszűri a pozíció remegést. Google sajat utvonal app menet közben egyenes vonalat rögzít, dugóban araazolva osszevissza tekereg.

Box's don't touch!

(#2924) Donki Hóte válasza adambox (#2922) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha az Android verzióhoz az van írva, hogy 4.1.1 akkor az JB, ugye?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2925) M3oH válasza Donki Hóte (#2924) üzenetére


M3oH
addikt

Igen.

(#2926) Donki Hóte válasza M3oH (#2925) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi! Az lenne még a kérdésem, hogy hogyan kell ezt a telefont gyári alapállapotba hozni?

Mielőtt új ROM-ot töltenék rá, megnézném, hogy milyen gyári alap-állapotban, de abban a menüben, ahol más telefont/tabletet restartolni lehet, ott ennél a telefonnál semmi hasonló sincs :((

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2927) felali


felali
tag

Sziasztok.Aki használta BM3.1-et és BM1.2jelly beant attol kérdezném érdemes váltani?Van elönye a jb-nek?

(#2928) valory


valory
tag

Kérdés: mit ajálanátok jobban? ezt vagy egy Lenovo A660? Két sim miatt lenne, átlagos felhasználás, nem játszom (GPS, fb, youtube, net, ilyesmire kell)

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#2929) cappa72 válasza Donki Hóte (#2926) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az xda-n fent van a komplett gyári rom.
Flashtool kell hozzá.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2930) amdk7 válasza valory (#2928) üzenetére


amdk7
aktív tag

Nekem járt már mindkettő a kezemben, szerintem a v970 fényévekkel pofásabb kézbeállóbb és elegánsabb készülék. Persze izlések és pofonok, de én így látom.
Ami a A660 mellett szólhat az a hosszabb üzemidő a nagyobb akku miatt. Viszont pont feleannyi RAM van benne mint a v970-ben. :D

Amiket írtál, (GPS, fb, youtube, net, ilyesmire kell) azok mindkettőben jól teljesítettek. ;)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2931) valory válasza amdk7 (#2930) üzenetére


valory
tag

Köszi! Akkor azt is megkérdezném, ha mindkettővel "jártál", kb. mennyit tart az akksijuk, átlagosan?

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#2932) junkpod válasza Donki Hóte (#2926) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha véletlen megtalálod gyári állapot gombot nehogy megnyomd mert nagy melo lesz vusszahozni a telót az életbe. Egyébként ha működne ez a funkció akkor sem azt jelentené, hogy visszatölti a gyári romot. Voltár itt is linkelve de brunonál is az email app, azt kell felrakbi és lesz exchange. De talán a legjobb ha particionálsz es bruno jb-t raksz fel.

Box's don't touch!

(#2933) junkpod válasza cappa72 (#2929) üzenetére


junkpod
nagyúr

De a gyári az kínai gapps mentes ugye? Tehát nincs értelme.

Box's don't touch!

(#2934) Bagira01 válasza valory (#2928) üzenetére


Bagira01
veterán

Én annyit mondok, hogy a V970 összeszerelési és anyagminőségben egy Jiayu G2-höz képest elég pocsék. Vettünk belőle 2-t is mert be volt zsogva érte az egyik ismerősöm. Az egyiket eladtam, de a másik is valószínű ugyan erre a sorsra jut. Nekem nagyon nem jött be, és neki se miután kézbe vette a két telefont. A hátlap elég gyagyi műanyag, a telefon maga elég könnyű még akkuval is(mint ha nem lenne benne anyag). Persze ez személyes vélemény. Amúgy gyorsasággal nem volt gond, akkuba viszont kb 13 óra használat után kifújt(sok net, wifi, 5-10 perc telefonálás)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2935) Mercutio_ válasza Bagira01 (#2934) üzenetére


Mercutio_
félisten

A G2 az gorillaglass ha jól emlékszem, nem csoda, ha érezhetően nehezebb :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2936) dReFiX válasza Bagira01 (#2934) üzenetére


dReFiX
senior tag

Alapból van igazság abban amit mondasz, de nekem s-line silicon tok van rajta és az nagyon sokat dob a fogasan és a megjelenésén, valamint sokkal masszívabb külsőt kölcsönöz neki. Illetve kitakarja a króm keretet.

(#2937) Bagira01 válasza Mercutio_ (#2935) üzenetére


Bagira01
veterán

Van belőle GG-os is, ez szerintem nem az.

(#2936) dReFiX:Ez így van egy jó tok segít rajta. A G2-nél meg pont fordítva van, legszívesebben tok nélkül használnám olyan jó fogása van, de nem akarom, hogy megkopjon, ezért tokba van amit nem nagyon szeretek.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2938) adambox válasza valory (#2928) üzenetére


adambox
tag

A lenovo a660 ip67 szabvány, tehát por-és vízálló. Ha 1 gb ram lett volna benne, én azt választom.

(#2939) amdk7 válasza valory (#2931) üzenetére


amdk7
aktív tag

Nekem a V970 elment 1.5-2napot. De érdemes esténként rátenni a töltőre. A660 kb.: egy fél nappal többet bír.
Persze használat és felhasználó függő...

Bagira01:
Igen ez igaz. Mármint nagyon könnyű kis telefon. Lehet nekem volt szerencsém és egy jól összeszerelt telefont kaptam, de nem recsegett és az illesztések pontosak voltak. Persze én is lecseréltem egy G3-ra, de ez sem egy kategória, árban sem. :D

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2940) adambox


adambox
tag

Most csak az egyes foglalatban van sim kártya. Van Viberem, de csak Wi-Firől használom mert mobilnetem egyenlőre nincs. Ha veszek egy másik sim-et amin van internet, beleteszem a 2es foglalatba, akkor az 1es kártyára is meg fogom kapni a Viber üzeneteket? Lehet hülye kérdés de ezen gondolkodtam egész este. Németországban vagyok, itt drága lenne magyar kártyáról netezni :D

(#2941) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok.

Pár napon belül döntenem kell és még mindig 2 telefon jár az eszembe.
Egyik a ZTE V970 másik pedig a Jiayu G2.

Szerintetek?
Tudom,hogy ZTE topic, de hátha objektívek tudtok maradni :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#2942) tlac válasza Bagira01 (#2934) üzenetére


tlac
nagyúr

hátlapon lehet segíteni [link]
ez után nem lesz a gagyi érzete

(#2943) adambox válasza ZeUS2140 (#2941) üzenetére


adambox
tag

ZTE - nagyobb kijelző, picit jobb felbontás

De ppi-ben majdnem ugyanott van mivel a Jiayu 4"-os... Jobb az akku, kamera 8 megapixeles

Ezt neked kell eldönteni :)

[ Szerkesztve ]

(#2944) valory válasza amdk7 (#2939) üzenetére


valory
tag

Hmm most elgondolkodtam... megeshet hogy énis egy Jiayu G3 telót választok, ha már enyire ajáljátok :)

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#2945) asturel válasza valory (#2944) üzenetére


asturel
őstag

Ennyi erovel nexus 4et is ajanlhatnak, mivel az sem arban egy kategoria :-)
Erdemes azt is szem ott tartani, hogy ez a gpu kb. egy adreno 205, ami nem egy csucsteljesitmeny qhd felbontason sem, nem hogy 720p-n. (Mar ha nem a quad core g3 rol van szo)

[ Szerkesztve ]

(#2946) tlac válasza gipsztigris (#2918) üzenetére


tlac
nagyúr

köszi, ez alapján éppen a sony pontosabb

viszont a zte-d még így is kétszer jobb, mint az enyém

(#2947) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Sziasztok Urak:)

Gyors kérdésem volna: férjemnek tegnap vettünk egy ilyen csodát.
Szerintem valamelyik Bruno rom van rajta, mert szuperül megy a google play, megvannak az ikonok is, és telepitettünk már pár dolgot, amit le is szinkronizál a desktopon futó markettel, de az meg nem látja a készüléket.
Azt írja a beállítások - saját eszközöknél, hogy nincsenek android eszközök társitva ehhez a fiókhoz.
Bocsi a láma kérdésért, de mit kell ilyenkor tenni?
Az én HTC-met simán észlelte anno, nem volt ilyen gondom.
Örök hála előre is.. :R

as good as it gets

(#2948) JMarty válasza pixelblondie (#2947) üzenetére


JMarty
tag

Ez normális, néha csak pár órával később jelenik meg (nekem közel egy nap volt) a telefon a Play weboldalán.

(#2949) pixelblondie válasza JMarty (#2948) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Köszi, akkor várunk:) Amúgy témázgatásra melyik launchert ajánljátok erre a masinára?

as good as it gets

(#2950) huan válasza pixelblondie (#2947) üzenetére


huan
őstag

Szia
Mesélj róla,mennyire csoda? Vannak itt egy páran,akiknek még nincs,vagy úton van. Egy kis személyes véleményt írsz?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.