Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-05-10 13:11:14

LOGOUT.hu

A telefonról szóló tesztet itt olvashatjátok Victoryus kolléga tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) huan válasza Moleman (#3450) üzenetére


huan
őstag

Erre lettem volna kíváncsi :) Köszi :)

(#3452) NNG válasza Köles (#3440) üzenetére


NNG
csendes tag

Sima V970. Azóta utána olvasgattam és valószínűleg a factory reset fektette meg (nem CWM-en keresztüli). Másik V970-ről készült backup-ról visszaállítva életre kelt :)

(#3453) Lampard19


Lampard19
tag

Segítsetek pleasee ha ezt nem lehet megoldani nagyon nagy a baj.
Csináltam egy mentést mindenről titanium backuppal, most visszaállítottam már a fontos dolgokat róla, de a fotóim nincsenek meg :W A kamerával készített fotók kellenének de nagyon, a listában mit kell visszaállítani a fotók visszahozatalához?? :O

(#3454) alexw801 válasza NNG (#3410) üzenetére


alexw801
senior tag

A V987 ugyanígy reagál, a Hangerő le + Bekapcs. gombra kínai nyelvű Factory mode (bár a Bruno felé teljes szoft csere óta nem próbáltam, lehet, hogy már nem kínai?)

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#3455) vegyszer válasza Lampard19 (#3453) üzenetére


vegyszer
addikt

A fényképezés produktuma az sd/dcim/camera mappában van. Ha az sd-t nem törölted, cserélted, akkor ott kellene lennie.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3456) cappa72 válasza Lampard19 (#3453) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sem a TitaniumBackup, sem a cwm nem menti az SD kártya tartalmát.
Ha a belső Sd-re mentetted a képeket és utána átparticipnálást csináltál, akkor azoknak vége.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3457) Lampard19


Lampard19
tag

Belső memóriára volt mentve,nem külső kártyára, de előtte az egész belső részről full mentst csináltam titaniummal.
Ez a képekre nem vonatkozik?? :(

(#3458) cappa72 válasza Lampard19 (#3457) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én úgy tudom, hogy a TitaniumBackup az alkalmazásokról csinál mentést.
Az SD kártya tartalmának mentése - célszerűen - számítógépre történő másolással oldható meg.
De ha nem így van, akkor javítsatok ki.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3459) Moleman válasza cappa72 (#3458) üzenetére


Moleman
addikt

Így van, a titanium csak az alkalmazásokról csinál mentést. A belső tárhellyel még a cwm se csinál semmit.

(#3460) Lampard19


Lampard19
tag

Akkor ezt nagyon elronttam :(
Azért köszi az infókat

(#3461) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Na, ma megérkezett nekem is a kicsike. Még nem volt időm foglalkozni vele, csak kibontottam és bekapcsoltam. Feltettem töltőre és akkor tűnt fel, hogy azért az egy vicc, hogy mekkora USB-microUSB kábelt adnak hozzá. A Blade-é sem volt valami hosszú, de az ehhez képest óriási. Ez a földön lerakott elosztótól nem ér fel az asztalra. :)

A többiről majd később nyilatkozom. Gondolom érdemes átpartícionálni és utána mehet egy új rendszer rá.

Alex

(#3462) junkpod válasza Lampard19 (#3457) üzenetére


junkpod
nagyúr

Javaslom a jövőben a fotók google szinlronját! Így még menteni sem kell és mire kell már pc-n is elérhető.

Box's don't touch!

(#3463) Moleman válasza junkpod (#3462) üzenetére


Moleman
addikt

A google szinkront én inkább semmire nem ajánlom... :)

(#3464) atee_13


atee_13
őstag

Képernyő védő fólia ügyben kérnék tanácsot. A Tmallbox ról vettem a telefont, kapott egy védőfóliát amit elég érdekesen raktak rá. Nekem úgy tűnik mintha nagyobb lenne a fólia mint a kijelző és a bal alsó sarkán kicsit lelóg a keretről ezért mindenbe bele akad és olyan állapotba került, hogy cserélni kell mert összeszedet minden port. Kaptam egy másikat is a csomaggal. Érdemes levágni a fóliából felrakás előtt valahonnan? Vagy csak nálam jelentkezett eddig ez a "tünet"?

(#3465) dReFiX válasza atee_13 (#3464) üzenetére


dReFiX
senior tag

Az csak a gyári szállítási fólia, amit mellékeltek azt már nem kell vágni.

(#3466) Moleman válasza atee_13 (#3464) üzenetére


Moleman
addikt

Így van, a gyárit húzd le, a másik jó lesz. Az előlapi kamera kivágása ne tévesszen meg, jó a számozás a rétegeken. :) (Én beszoptam vele. :D)

(#3467) atee_13 válasza Moleman (#3466) üzenetére


atee_13
őstag

Köszi a segítséget!

(#3466) Moleman
(#3465) dReFiX

(#3468) morfeus08


morfeus08
tag

Sziasztok, tmallboxról szeretnék rendelni ilyen telót de az lenne a kérdésem hogy a vámot hogy lehetne legkönnyebben megúszni? Ha úgy kérem hogy csomagoljak ajándékként(ennél nem tudom hogy az eredeti doboza megmarad e) vagy csak simán kérjem az eredeti csomagban. Köszi

(#3469) Victoryus válasza morfeus08 (#3468) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kérd simán.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3470) vargalex válasza morfeus08 (#3468) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Én éppen ma kaptam meg. Ajándékként kértem, ez annyit jelentett, hogy a címkén be volt jelölve, hogy Gift. Egyébként $20 volt ráírva értékként. Az eredeti dobozban van a készülék, betéve egy buborékos borítékba, és az egész teljesen körberagasztva. Nekem nem került vámolás alá, de ugye ezt nem lehet garantálni.

Alex

(#3471) Moleman válasza morfeus08 (#3468) üzenetére


Moleman
addikt

É is ajándékként kértem, a csomagolás eredeti volt, csak rá volt írva, hogy gift, $20. Szerintem érdemes.

(#3472) morfeus08 válasza vargalex (#3470) üzenetére


morfeus08
tag

Köszi szépen a gyors választ, és te is tmallbox-ról rendeltél?

(#3473) vargalex válasza morfeus08 (#3472) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Igen, onnan rendeltem 2 hete.

Alex

(#3474) morfeus08


morfeus08
tag

Köszönöm mindekinek a gyors és kimerítő válaszokat.

(#3475) morfeus08


morfeus08
tag

Na megrendelve, EMS-el kértem paypallal 151 dolcsi lett a vége most már csak várni kell :D

(#3476) dReFiX válasza morfeus08 (#3475) üzenetére


dReFiX
senior tag

EMS ? az nem vámbarát. Miért nem jó simán 3$ért ?

[ Szerkesztve ]

(#3477) morfeus08 válasza dReFiX (#3476) üzenetére


morfeus08
tag

EMS gyorsabb, meg ajándék be lett pipálva reméljük átcsúszik a DHL-ek is átszoktak.

(#3478) vegyszer válasza morfeus08 (#3477) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem biztos, hogy jó ötlet volt...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3479) morfeus08 válasza vegyszer (#3478) üzenetére


morfeus08
tag

Hát, most h már többen írtátok kezdek tartani,de hátha szeretnek az égiek :D

(#3480) vegyszer válasza morfeus08 (#3479) üzenetére


vegyszer
addikt

Legfeljebb tiszta szívből mondhatod, hogy megfizetted (a NAV részére) a tanulópénzt, ha nem jön be a dolog. ;]
Remélem azért nem lesz semmi baj...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3481) morfeus08 válasza vegyszer (#3480) üzenetére


morfeus08
tag

Megfognak, majd kötök velük alkut hogy ha nekem elengedik akkor jó sok emberről tudok... :DD

(#3482) vegyszer válasza morfeus08 (#3481) üzenetére


vegyszer
addikt

Amennyit pluszban fizettél, annak akár más helye is lehetett volna vala. Én végül, miután a Nilkin tok is megvolt a ZTE V970 készülékhez, döntöttem 150,99$ért cakli pakli a Lenovo A820 mellett. Ma reggel negyed kilenc körül már nálam is lesz. ;] Remélem. Igaz, 15 nap alatt jött meg.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3483) alexw801 válasza vegyszer (#3480) üzenetére


alexw801
senior tag

Azért nem épeszű dolog ezeket itt kitárgyalni!
Vagy így magasabb az adrenalin szint és ez örömérzet?

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#3484) atee_13


atee_13
őstag

Kb 2 hete használom a telefont. Észrevettem, hogy miután teljesen feltöltöttem, leveszem a töltőről bekapcsolom nem telefonálok, se wifi se gps se semmi csak megnyomkodom és szinte egy fél perc és már csak 84% körül van az aksi. Nem akarom elhinni, épp hogy leveszem a töltőről. Rossz lehet az aksi?(új a telefon) vagy a visszajelzés rossz a töltöttségről? Esetleg előfordulhat, hogy ennyire gyenge az aksija és törődjek bele?

(#3485) cappa72 válasza atee_13 (#3484) üzenetére


cappa72
nagyúr

Érdemes teljesen feltölteni, majd CWM-ben a wipe battery stat-ot megtenni.
Ezzel nem az akku javul, hanem az akku kisülésének kijelzése lesz pontosabb.

Főleg rom-csere után érdemes megtenni ezt.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3486) Moleman válasza atee_13 (#3484) üzenetére


Moleman
addikt

Feltöltés után recovery-ben próbálj egy akksi wipe-ot, hátha amiatt rossz a kijelzés. Nekem is 2 hete van meg, de nincs ilyen problémám (most 3 nap után áll 58%-on).

(#3487) atee_13 válasza cappa72 (#3485) üzenetére


atee_13
őstag

Tmallboxról rendeltem, 4.1 magyarral jött. Azért is ilyet vettem, hogy ne keljen bűvészkedni vele. Ez a CWM es megoldás mennyire bonyolult? PC-n eléggé otthon vagyok, de sajna az Androidos "gondolkodásra" nem nagyon állt még át az agyam. Van esetleg valami nagyon aprólékos leírás, véletlenül sem szeretném elrontani.

Első töltése 12 órás volt nálam.

(#3488) cappa72 válasza atee_13 (#3487) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elméletileg nem bonyolult.
Akksi feltölt. Maradjon töltőn.
A CWM recovery-be be kell lépni: telefon kikapcs, majd kikapcsolás után power+hangerő fel gombok egyidejű megnyomása, míg meg nem jelenik a recovery menü. (CWM)
Advanced -> wipe battery stat
OK

Kész.
Újraindít.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3489) Moleman válasza atee_13 (#3487) üzenetére


Moleman
addikt

Bűvészkedni azzal is kell, legalább partícionáld át. CWM-es akkutörlés meg semmiség, de ha nincs kedved szórakozni vele, vannak ilyen alkalmazások is, amik ugyanazt csinálják.

(#3490) atee_13 válasza cappa72 (#3488) üzenetére


atee_13
őstag

Köszi, ez így nem hangzik nehéznek, kb 10% kell még töltenie és utána kipróbálom.

(#3489) Moleman: Megpróbálom a Cappa72 leírását, de közben néztem app-okat is, Battery Calibration találtam ami ilyesmi. Esetleg ez teljesen ugyan az? Vagy van valami app amit tudsz ajánlani?

(#3491) Moleman válasza atee_13 (#3490) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, arra gondoltam, szerintem az is ugyanazt a battery stat fájlt törli ki (és újat generál a rendszer, ettől lesz jó).

(#3492) atee_13 válasza cappa72 (#3488) üzenetére


atee_13
őstag

elvileg megvan, csak 96% jelez hogy bekapcsoltam, kell rátölteni vagy most már hagyjam, amíg nem kéri a töltést?

(#3493) cappa72 válasza atee_13 (#3492) üzenetére


cappa72
nagyúr

Töltsd fel 100%-ra. Aztán csináld meg újból (én rom csere után 2x csinálom meg, pont ezért)
Szerintem utána már jó lesz.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3494) Moleman válasza cappa72 (#3493) üzenetére


Moleman
addikt

Én ezzel még egyszer sem csináltam, pedig legalább 10× telepítettem újra szegényt, mire jó romot sikerült varázsolnom (mondjuk az én hülyeségem is benne volt, vacakoltam a gyári naptár alkalmazással :D). Ennek ellenére hihetetlenül jól működik, a battery monitor widget 20 nap 20 órát ír készenléti időnek. :)
Apropó, erre az FC-re nincs ötleted véletlenül?

(#3495) atee_13 válasza cappa72 (#3493) üzenetére


atee_13
őstag

Megcsináltam ismét, most már 99% ot jelez, érdemes még egyszer vagy így már jó ha hagyom?

(#3496) Moleman válasza atee_13 (#3495) üzenetére


Moleman
addikt

Most már szerintem jó, mikor leveszem, nekem is van, hogy egyből 99-re ugrik. Figyeld a diagramot, ha nem lesz akkuesés, akkor rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#3497) atee_13 válasza Moleman (#3496) üzenetére


atee_13
őstag

Köszi!

Cappa72: Köszi!

(#3498) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Nekem ugye tegnap óta van meg a készülék. Tegnap rögtön ROM-ot is cseréltem (igazából ugyan azt a Bruno féle v1.1R2-őt tettem vissza, csak nekem kellett az e-mail.apk a céges levelező szerver miatt, amit a tmallbox-osok jól nem választottak ki telepítéskor), majd a ROM telepítése után töltés és nem ment 77%-tól feljebb (pedig mutatta, hogy tölt, több töltővel is próbáltam). Majd CWM-ben csináltam egy wipe battery stats-ot (felesleges egyébként a kikapcsolás, majd bekapcsolásánál power+hangerő fel, mert ugye a power gomb hosszú nyomására feljövő menüben kiválasztható a Recovery-s reboot is), és fel is töltött 100%-ra.
Ma viszont már reggel 7 óta 69%-on áll az akku, pedig telefonáltam, neteztem, kicsit játszottam is rajta. Gondolom egy reboot (vagy ismételt wipe) helyrehozná, de kíváncsi vagyok, hogy mit fog művelni.

Kérdésem is lenne: az alsó érintőgombok világítása beállítható valahogy? Én a menüben nem találtam. Konkrétan az zavar (főleg sötétben), hogy feloldom a képernyőzárat, majd felkapcsol az érintőgombok világítása is. De ha nem nyúlok a gombokhoz, csak a képernyőt tapicskolom, akkor azok kialszanak és legközelebb csak ismételt gombnyomásra gyulladnak ki. De így, hogy még kicsit szokatlan a telefon, elég nehéz eltalálni azt a gombot, amit szeretnék (még egyszer mondom, hogy sötétben). A fényerő automatikusra van állítva, de a gombokra nézve ez úgy látszik, hogy hatástalan.

Alex

(#3499) junkpod


junkpod
nagyúr

Mióta frissült a play nem érzékeli az appdrawer felso sarokban lévő playstore gombot, másnak is ilyen?

Box's don't touch!

(#3500) Köles válasza vargalex (#3498) üzenetére


Köles
tag

Próbáld ki ezt. :)

Soft Buttons Light

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.