Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46451) thetan válasza balalev (#46446) üzenetére


thetan
aktív tag

Még szerintem érdemes várni egy pár frissítést míg letisztul a bugoktól.
Majd a 250 környékén nél váltok - most a kelzsoca uj romja tökéletes nálam - akkuidő és minden tekintetben. Legalábbis nagy hibát nem találtam esetleg hogy nehézkesen csatlakozik fel az internetre de lehet ez nem a rom hibája.

Fegyelmeznem kell magam hogy kíváncsiságból ne "romoljak" minden nap mert már kezdek függővé válni. ;]

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#46452) TRob1 válasza thetan (#46451) üzenetére


TRob1
veterán

Még szerintem érdemes várni egy pár frissítést míg letisztul a bugoktól

Te csak várj!!! ;] Egyébként milyen bugok vannak benne amiről tudsz???

¤ R'n'R ¤

(#46453) FeRkE válasza thetan (#46451) üzenetére


FeRkE
őstag

És kelzsoca melyik romja az 50 közül ? :D

(#46454) barnam_ válasza api29 (#46440) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nálam is bevált a Vodás firmware, készenlétben egyértelműen kevésbé merül, mint eddig.
Plusz a wifi is úgy működik mint GSF-nél.

(#46455) atillaahun válasza barnam_ (#46454) üzenetére


atillaahun
veterán

És akkor most a Telenoros, meg Vodás FW-ket csak azoknak javallott felrakni, akik az adott szolgáltatónál vannak, vagy bárkinek?

"Plusz a wifi is úgy működik mint GSF-nél."
Ezt most a BD2-re érted?

(#46456) mayurihu


mayurihu
csendes tag

Sziasztok!

Gyári 2.2-es T-mobile-os rom van a telómon és azt írja hogy akku állapota kisütés, de ezt irta még régen 2.1-el és svéd romokkal is, annyira nem zavar csak nem is valami erőbajnok az akksi

Senkinek sincs mindig igaza, egyesek viszont mindig tévednek.

(#46457) TRob1 válasza mayurihu (#46456) üzenetére


TRob1
veterán

Mivel használja, ezért kisütés van folyamatban :D (Ha rádugod töltőre, majd mást ír)

¤ R'n'R ¤

(#46458) PpenoO válasza atillaahun (#46455) üzenetére


PpenoO
őstag

Nyugodtan felteheted, max ha gariztatni akarod, vissza flasheled az eredeti állapotra. Nem is olyan régen irták le itt a mesterek, hogyan kell particionálás után garibiztosra visszaállítani a telefont.

Persze csak akkor flashelj, ha tisztában vagy a téglásodási hibalehetőséggel és ne felejtsd el lementi a channel1.nvm filet esetleges IMEI vesztés esetére.

(#46459) barnam_ válasza atillaahun (#46455) üzenetére


barnam_
nagyúr

És akkor most a Telenoros, meg Vodás FW-ket csak azoknak javallott felrakni, akik az adott szolgáltatónál vannak, vagy bárkinek?
Bárkinek, nekem is T-Mob a teló, nincs vele gond.

Nálam CM7 N208 van, de szerintem BD2-n is ugyanolyan lenne (lévén az is N208). Wifi alvás irányelve "soha", és készenlétben tartja a wifi-t, viszont menü gombra nem ébred fel, tehát rendesen alszik.

Valamint mintha a térerő jobb lenne, legalábbis 2G-n lakáson belül maxon van, míg korábban csak 1-2 csík volt.
Csak most nehogy az legyen, hogy mindenki firmware-t akar frissíteni :)

(#46460) mayurihu válasza TRob1 (#46457) üzenetére


mayurihu
csendes tag

Csak azért furcsállottam mert haverom T-mobile Move-ja azt írja ilyenkor hogy lemerülés

Senkinek sincs mindig igaza, egyesek viszont mindig tévednek.

(#46461) TRob1 válasza mayurihu (#46460) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem is lemerülést ír CM romokkal (de ha jól emléxem, vmikor a múltban vmelyik rom kisütést írt nálam is, sztem nincs jelentősége)

(#46459) Aggregátor:

"hogy mindenki firmware-t akar frissíteni" - egy embert kihúzhatsz a "mindnenkiből" :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#46462) thetan válasza TRob1 (#46452) üzenetére


thetan
aktív tag

Nem tudok bugokról - csak azt gondolom, -ha van- akkor majd előjön néhány romnál.

Most a Big_Daddy_II_full van fenn.

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#46463) atillaahun válasza barnam_ (#46459) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát egy pár tapasztalatot még szívesen olvasnék a témában, ha jól számolom eddig a tied volt a 3.
Bár most hogy belegondoltam mégsem értem teljesen, hogy Api részéről miért titkosabb ez az FW mint a gariztatók, amik nyilvánosan elérhetőek.
Azoknál még vállalható a büntetési tétel vagy mi? :)

[ Szerkesztve ]

(#46464) thetan válasza atillaahun (#46463) üzenetére


thetan
aktív tag

Egyetértek - mindenképpen érdemes lenne tudni hogy milyen előnyei vannak

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#46465) Indiant


Indiant
addikt

Api29,

Csak egy apró kérdés. A Te általad összeállított fw partíció méretei 440MB össz értékűek.
A modaco-n hasonló témában ezt találtam: Partition layout: 2MB cache, 140 MB system, 314MB data - ez 456MB.

A 16MB különbség minek köszönhető?

(#46466) barnam_ válasza atillaahun (#46463) üzenetére


barnam_
nagyúr

Amint lesz még tapasztalatom, leírom. Ami nekem fontos, az akku idő, erről majd később tudok nyilatkozni. Gondolom azért nem teszi ki nyilvánosra, hogy ne álljon neki boldog boldogtalan fw-t frissíteni. (téglásítani)
szerk.: amúgy sebességben semmi különbség az eddig általam használt modaco-s fw-hez képest.

(#46465) Indiant: a Partition layout tool ennyit enged beállítani, valószínűleg itt a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#46467) Telda válasza #40993792 (#46449) üzenetére


Telda
addikt

Köszi!

Akkor mindenkép azt kell felraknom :R

(#46468) atillaahun válasza barnam_ (#46466) üzenetére


atillaahun
veterán

De hát ezt kérdeztem előbb is, hogy a particionáló, meg a gariztató FW-k ott vannak a topic-jában, azoknak is ugyanaz a kockázata. Nem?

A tapasztalatot egyébként úgy értettem, hogy több embertől.

[ Szerkesztve ]

(#46469) Indiant válasza barnam_ (#46466) üzenetére


Indiant
addikt

Köszönöm, lehet. Majd azért összehasonlítom mondjuk a v7 vagy v7b-vel....
Mert akkor azokat nem azzal csinálták.

(#46470) PuffySite


PuffySite
tag

Srácok, a Big Daddy II full-hoz tudtok adni egy linket? sehol nem találom.. (feltehetően csak vak vagyok)

Köszike!

(#46471) Psychonaut válasza PuffySite (#46470) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#46472) szezso15


szezso15
addikt

Én is nyilatkoznék a Vodás FW-ről...

Valóba gyorsabb, Antutu-ban ~160 ponttal többet dob, és az ADW is érezhetően szmúszabb! :K

És az akksiidő is javult valamelyest, átlagos használattal este már 8 óra körül töltőn van, most meg 15%-on van még mindig!

Egyelőre ennyi, majd még nyilatkozom...:)

*Hajrá Loki!* i15+

(#46473) PuffySite válasza Psychonaut (#46471) üzenetére


PuffySite
tag

köszi :R

(#46474) ruppotlan


ruppotlan
tag

Sziasztok!

Próbaképpen feltettem a Big Daddy II-re a legújabb nighlyt, a programok megmaradtak, a háttér is megmaradt, egyedül az ikonok és a widgetek nem. Meg ugye a nyelv meg az egyéb változások amikkel kelzsoca finomhangolta, úgyhogy én vissza is állítom a BDII-őt.

(#46475) #19617792 válasza szezso15 (#46472) üzenetére


#19617792
törölt tag

és garival hogy áll a dolog? T-Mobile-os telefonra Vodafones firmware gari vesztő?

(#46476) ruppotlan válasza #19617792 (#46475) üzenetére


ruppotlan
tag

Hát szerintem ez elég nyilvánvaló :D

(#46477) #19617792 válasza ruppotlan (#46476) üzenetére


#19617792
törölt tag

menten gondoltam. :DDD

(#46478) Indiant válasza barnam_ (#46466) üzenetére


Indiant
addikt

Még marad is 1MB...

(#46479) szezso15 válasza #19617792 (#46475) üzenetére


szezso15
addikt

Igen! De ugye hogyha az ember már egy nem gyári partíciókiosztást akar visszaállítani, akkor úgyis rá kell engedni a Trés exe-t, úgyhogy nem áll több lépésből a dolog, és nem is nagyon tudod visszavinni Vodás FW-vel a telót, ha rendesen állítod vissza! :K

*Hajrá Loki!* i15+

(#46481) barnam_ válasza Indiant (#46478) üzenetére


barnam_
nagyúr

GEN2 kiosztással nézd meg, a legtöbb amit enged, az 128/2/310 MB.

(#46482) Indiant válasza barnam_ (#46481) üzenetére


Indiant
addikt

Az megvan, csak a különbséget nem értem. Pláne ez alapján:
custom Gen2 v7b(Recommended)
Gen2 radio and memory layout
Partition layout: 2MB cache, 140 MB system, 314MB data
Fastboot enabled
Compatible with Gen1 TPTs
If you flash this to a Gen2 Blade with a 136MB partition layout from the old windows flasher, you will be able to restore your nandroid backup afterwards (both firmwares are Gen2 and the system and data partition are both bigger)
This partition layout is the most efficient for CM7, but there is no room to flash any addons (e.g. google apps) to system.

Az enyém GEN1-es TPT-vel GEN2-esítve.

[ Szerkesztve ]

(#46484) Coolmat válasza api29 (#46483) üzenetére


Coolmat
őstag

Üdv!

Ezzel a gen2-esítéssel kapcsolatban lenne kérdésem: elvileg működnie kéne a HSUPA-nak gen2-es készülékeken, de nálam valahogy mégsem akaródzik neki, 0,36Mbit/s-nél nem bír többet felfelé, és a ping is elég ergya. Először gyári Telenoros frissítőt használtam (akkor még nem tudva milyen szar annak a particiós felosztása) utána átparticionáltam api29 féle exe-vel 128MB system, 2MB cache, 310MB data felosztásra. Utánaolvastam modacon is, sokan jelezték hogy náluk sem kóser a dolog, pár készüléken viszont rejtélyes módon megy, de eddig senki se tudott biztos receptet mondani. Elvileg nem rom fuggő a dolog, mert SD3/SD4 és Big Daddy 2-n is próbáltam, sikertelenül.

Ha jól olvasom most a vodás fw-et próbálod átmókolni, ha lenne időd és lehetőséged megnéznéd légyszi működik-e benne a HSUPA (onnan lehet megállapítani, hogy 1. több a feltöltés mint 0,36 Mbit/s 2. a ping jó esetben ~100 vagy alatta van)? Nagyon szépen köszönöm az eddigi és a jövendő munkádat is ezügyben :)

(#46485) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok
A barátnőmnek szeretném odaadni a telefont, de minden személyes adatot törölni szeretnék, telefonszámok, sms-ek, beállítások, stb. Viszont a feltelepített programokat szeretném megtartani illetve azt amit a ROM tartalmazott. Új ROM-ot nem akarok mert ez ami most van ( (I)Blade Sweet Dreams II by Kelzsoca(/I) ) az nagyon bevált.

üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#46486) barnam_ válasza Coolmat (#46484) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én is kipróbáltam, HSDPA-n 4.73/0.37Mbit, szóval nincs HSUPA.
Viszont a wifi már 12Mbit-el megy :D

(#46487) lorcsi


lorcsi
veterán

de király dolog az ADW beállítások resetelése :)) :DD

(#46488) Psychonaut válasza szmayer1 (#46485) üzenetére


Psychonaut
addikt

Oke, tedd ezt. Miben kersz segitseget? SMS-eket gondolom ki tudod torolni magadtol is, gyari beallitasokat vissza lehet allitani Beallitasoknal, Accountodat szetkapcsolod, igy nem fog syncelni sem...szerintem ennyi.

(#46489) apeelme válasza Psychonaut (#46488) üzenetére


apeelme
addikt

" gyari beallitasokat vissza lehet allitani Beallitasoknal" - de az törli az alkalmazásokat is nem? ő meg nem szeretné...

én így csinálnám:

beállítások - fiókok és szinkronizálás - fiókra tapi - fiók eltávolítása
beállítások - alkalmazások - alkalmazások kezelése - Összes fülön - Üzenetek - Adatok törlése
beállítások - alkalmazások - alkalmazások kezelése - Összes fülön - Névjegytár - Adatok törlése
beállítások - alkalmazások - alkalmazások kezelése - Összes fülön - Névjegyek - Adatok törlése

(#46490) Psychonaut : mert gyári beállítások visszaállítása ahogy a gyárból kijön nem?

[ Szerkesztve ]

(#46490) Psychonaut válasza apeelme (#46489) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tenyleg? Na ez latod jo kerdes, szerintem nem torli oket (miert torolne?), de bevallom meg sosem probaltam ki, hogy pontosan mit csinal - mindig uj ROM-ot teszek fel.

SZERK: na jo, de amit meg te irsz, az nem allitja vissza a gyari beallitasokat (csengohang, profilok, jelzesek, stb).

[ Szerkesztve ]

(#46491) kelzsoca válasza apeelme (#46489) üzenetére


kelzsoca
félisten

beállítások - fiókok és szinkronizálás - fiókra tapi - fiók eltávolítása

Ez nem fog összejönni, mert 1 aktív fiókot nem fog engedni törölni, csak factory resettel, persze ez is kijátszható, én korábban már felvázoltam hogyan:

A factory reseten kívül egy megoldás van csak, mégpedig a következőt kellene csinálni:
- Z4root-al ideiglenesen rootolni kell a készüléket (ha még nem rootolt)
- kell egy Root explorer nevű fájlkezelő
- a fájlkezelőből el kell navigálni a következő helyre: data/system itt megkeresni az accounts.db fájlt, majd törölni.
- ezután a készüléket újra kell indítani, és már nincs is aktív fiók a rendszerben.
...................
mert gyári beállítások visszaállítása ahogy a gyárból kijön nem?

A rom felrakása utáni állapot.

(#46492) apeelme

bnőjének létrehozz a profilját, az övét meg utána kitörli...vagy ez gagyi nagyon?

Tudtommal az első létrehozott fiók adatait teszi alapértelmezetté, tehát ha mellé csinálna még x darab fiókot, akkor sem engedné törölni.

[ Szerkesztve ]

(#46492) apeelme válasza Psychonaut (#46490) üzenetére


apeelme
addikt

na jó igazad van...picit: :P

beállítások - alkalmazások - alkalmazások kezelése - Összes fülön - Beállítások - Adatok törlése

(#46491) kelzsoca: jogos, bnőjének létrehozz a profilját, az övét meg utána kitörli...vagy ez gagyi nagyon? :F

(#46493) szmayer1: az mindent töröl, még a feltelepített alkalmazásokat is...

[ Szerkesztve ]

(#46493) szmayer1 válasza apeelme (#46489) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi megpróbálom ezt a megoldást

Esetleg ha recovery-ben nyomok egy wipe data/factory reset-et? Akkor az is mindent töröl??

üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#46494) szmayer1 válasza apeelme (#46489) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi megpróbálom ezt a megoldást

Esetleg ha recovery-ben nyomok egy wipe data/factory reset-et? Akkor az is mindent töröl??

üdv

nem tudom hogy miért ment el 2x

[ Szerkesztve ]

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#46495) kelzsoca válasza szmayer1 (#46493) üzenetére


kelzsoca
félisten

ha recovery-ben nyomok egy wipe data/factory reset-et? Akkor az is mindent töröl??

Ez esetben éred el, hogy az összes a rom felrakása után telepített alkalmazás és beállításaik elvesznek, ha jól olvastam pont nem ezt szeretnéd, ennyi erővel, simán formázhatsz mindent és tiszta telepítéssel felhúzod akár ugyanazt a romot, ami most a készüléken van.

(#46496) szmayer1 válasza kelzsoca (#46495) üzenetére


szmayer1
senior tag

oké akkor ezt nem használom

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#46497) Pötyi56


Pötyi56
csendes tag

sziasztok!

töltöttem le háttérképeket a telóra de állandóan ki kell vágnom és csúnya lesz a felbontása a háttérnek :( tudtok ebben segíteni? hd képeket töltöttem le és így is...
a másik az lenne hogy néha csinál olyan furcsaságát a teló, hogy ha hallgatok egy zenét és váltani akarom a következő számra, akkor ugyanazt elkezdni mégegyszer,és sokszor csinálja ugyanezt, ha kilépek zenelejátszóból akkor kikapcsolja a zenét is , holott ugye háttérben is futnia kéne..de a kettőt csak együtt csinálja..amikor váltja rendesen a számokat akkor a zenelejátszó is fut háttérben.van aki találkozott már ezzel a problémával?(másféle lejátszó használatakor is észrevettem ugyanezt) a választ előre is köszönöm!

(#46498) Psychonaut válasza Pötyi56 (#46497) üzenetére


Psychonaut
addikt

960x800-as felbontasu hatterek kellenek a telora, a zenes dologra nincs otletem (en nem talalkoztam meg ilyennel).

(#46499) Nerd válasza Pötyi56 (#46497) üzenetére


Nerd
aktív tag

Zene váltásnál nem csak visszafelé váltásnál van? Mert akkor az éppen játszott számot szokta a legtöbb zenelejátszó újrakezdeni, másodjára megnyomod a visszagombot akkor pedig az előző számra lép. Ha nem így van, akkor nem tudom...

(#46500) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv fórumlakók!
Több kérdésem is lenne (próbáltam utánanézni de nemtaláltam válaszokat):
-Sweet Dreams IV-hez jó az SD II-es téma? Azt tudom h a III.-hez jó a II. , de a IV-hez jó-e?
-valamint ehhez a romhoz (SD IV) van-e facebook sync képes tárcsázó (ha jóltudom AOSP)
- már elfelejtettem mi a 3. kérdés de mindjárt eszembe jut :D

sudo rm -rf /*

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.