Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44051) Keeperv85 válasza gps76 (#44050) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nálam is ezt csinálja a gyári kártyával. Sajnos csak a formázás javítja meg... :Y

(#44052) User64476 válasza atillaahun (#44008) üzenetére


User64476
őstag

Vegyük hozzá a következőket:
- vacak minőségű fejhallgató kiemenet (alapzaj)
- baromi halk bármilyen fülessel (BKVzásra korlátozottan alkalmas)
- visszhangos hívások (visszahallom magam plusz környezeti zajt, újabb romokkal mintha eltűnt volna a probléma)

(#44053) TRob1 válasza User64476 (#44052) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam pl. sosem voltak visszhangos hívások, és szerencsére az összes többi probléma sem áll/állt fenn (nincs porosodás, tökéletes a hátlap, működik töltő és usb, jó a wifi, és még a gyári sd-vel se volt bajom míg használtam (kb2-3 hónap)). Asszem én is egy "tökéletes" példányt fogtam ki. :DD

¤ R'n'R ¤

(#44054) vargalex válasza User64476 (#44052) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Már többször írtam, hogy az Arctic Cooling E231M-el BKV-n (metró, busz) is a max hangerő alatt 2 egységgel hallgatom (gyári lejátszóval, semmi EQ), semmi gond a hangerővel. Ez az összes általam próbált fülestől jóval hangosabb, tehát azt nem lehet mondani baromi halk bármilyen fülessel. Ha gondolod, Budapesten kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#44055) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

T-mobile-os ZTE Blade, függetlenítve (igen, hivatalosan), jelenleg Telenorral van használva, CM179-el (de ez részletkérdés, a régebbi CM-ekkel is problémám van).

Az alábbi leírás alapján beállítottam az MMS APN-t, de ahhoz, hogy MMS-t tudjak sikeresen küldeni ez nem volt elég. Beállítottam mellé a Telenor Net-et, így már MMS-t sikeresen küldtem másik Telenoros számra (úgy, hogy Ő meg is kapta) - szintén Blade, és szintén ezek a beállítások. Más szolgáltatóra nem próbáltam meg eddig küldeni (ha van itt köztetek olyan valaki, aki más szolgáltatótól van, és biztos, hogy az Ő beállításai jók, és kapott, küldött is már más szolgáltatóra/-tól MMS-t, az megadhatja a számát, szívesen küldök egy MMS-t próbaképp), így erről nem tudok nyilatkozni. Azonban ma kaptam egy kedves T-mobile-os ismerősömtől egy MMS-t, amit meg is kaptam, de az MMS-en belül csak egy "Letöltés" gomb volt, amire ha rákattintok, akkor nem történik más, mint, hogy kapok a következő üzenetet: "Jelenleg nem lehet letölteni. Kérjük próbálja meg újra később." Telenor onlineba belépve ellenőriztem, hogy az MMS szolgáltatás meg van rendelve, aktív. Tudom ugyan, hogy a problémát meg tudnám kerülni azzal, hogy aktiválom az MMS studiót, de épp az volna a lényeg, hogy ne oda kapjam meg az MMS-t, hanem a készülékre. Mind az MMS APN, mind a Telenor Net APN akítv, adatforgalom be van kapcsolva.

Valami ötlet, hogy mi lehet a baj?

(#44056) hippo0315


hippo0315
senior tag

Legyetek szívesek és segítsetek.

Feltettem kelzsoca Blade_Big_Daddy_lite rom-ját, remekül működik minden, kivéve egy dolgot, nem tudok egyéni csengőhangot megadni, mert hiába választom ki a zenét a listából, mindig alapcsengőhangon marad az adott egyén beállítása.
A csengőhangok az /sdcard/media/audio/ringtones/ könyvtárban vannak, ez az SDIII esetében tökéletesen működött.

Azóta próbáltam már más CM romokat és hasonló probléma ott is van. Barátom Vodafon 845-ösénél is CM rom esetén ugyan ez a hiba jelentkezik

Mi lehet a megoldás? Hol szúrom el?

Előre is köszi a helpet.

[ Szerkesztve ]

(#44057) Keeperv85 válasza hippo0315 (#44056) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"A csengőhangok az /sdcard/media/audio/ringtones/ könyvtárban vannak, ez az SDIII esetében tökéletesen működött." --> :Y

..helyett:

/sdcard/media/audio/ringtones/ --> :K

(#44058) hippo0315 válasza Keeperv85 (#44057) üzenetére


hippo0315
senior tag

Elnézést a /sdcard csak azt jelzi hogy a kártyán van a könyvtár, ill a böngésző így jelzi ki a telón

(#44059) Keeperv85 válasza hippo0315 (#44058) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Biztos vagy benne? :B Nekem nem jelez így, csak a root explorer...

(#44060) hippo0315 válasza Keeperv85 (#44059) üzenetére


hippo0315
senior tag

Root explorer-t használom, valahogy azt kedveltem meg. Szóval mindig feltelepítem. :)

[ Szerkesztve ]

(#44061) Zolom89 válasza dragon1993 (#44038) üzenetére


Zolom89
senior tag

Anyunak wildfire s van...egy napig nyomkodtam hogy milyen is valójában, hogy bírom használni stb. És tényleg elgondolkodtam hogy én is veszek egy olyat és lecserélem a blade-et...de amiért mégsem tettem az a kijelző, mivel sokat netezek a telefonról és jobb a blade ebből a szempontból számomra. Ha valakinek ez elhanyagolható akkor a HTC kell neki.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#44062) ux1


ux1
addikt

Vizsgálta már vki az új official CN rom-ot?

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#44063) Keeperv85 válasza hippo0315 (#44060) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez esetben nem szóltam :B:B

[ Szerkesztve ]

(#44064) zszabika


zszabika
aktív tag

Valaki megnézné hogy a visszagombot ha megnyomja programbol kilépésnél akkor rezeg?Az enyém nem rezeg.Nameg ez a bevilágítási gond a jobb sarokban,most akkor garanciális hiba vagy sem.Megköszönném ha valaki válaszolna,mert akkor minél hamarabb vissza tudom vinni a telot.

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#44065) esox válasza MxM19 (#44044) üzenetére


esox
senior tag

Hi, mi ez a "ZTE-BLADE 2.3.4 Orange Rom"? Én most gyaktam le az OSF-ről a 2.1es ornage romot, ez valami orange támájú CM vagy SD? vagy Orange szolgáltató által kiadott 2.3.4 (gondolom nem)

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#44066) barnam_ válasza esox (#44065) üzenetére


barnam_
nagyúr

(#44067) kelzsoca válasza ux1 (#44062) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez van benne: [link]

(#44068) ux1 válasza kelzsoca (#44067) üzenetére


ux1
addikt

Jó lenne látni, de a melóhelyi proxy nem engedi megnézni.... :D

Úgy se... :D Fake vagy nem fake?

Kib*szott CW-recoveryt se tudok itt letölteni, mert a clockworkmod lepja is tiltott :(((

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#44069) kelzsoca válasza ux1 (#44068) üzenetére


kelzsoca
félisten

(#44070) barnam_ válasza kelzsoca (#44069) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én se látok semmit a képből, a logout-on se.

(#44071) kelzsoca válasza ux1 (#44068) üzenetére


kelzsoca
félisten

ZTE V9 cuccok :)

(#44072) Keeperv85 válasza kelzsoca (#44071) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Íme: [link]

(#44073) ux1 válasza kelzsoca (#44071) üzenetére


ux1
addikt

Na akkor azzal ismét sokra megyünk :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#44074) esox válasza barnam_ (#44066) üzenetére


esox
senior tag

Á értem, köszi

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#44075) zszabika


zszabika
aktív tag

Kérem valaki válaszoljon a a fentebb említett dolgokra.Nagyon fontos lenne és sürgős.Köszönöm!

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#44076) esox válasza zszabika (#44075) üzenetére


esox
senior tag

Nekem pont a porosodás miatt nem cseréltek, azt írták a papírra, hogy lcd néhol erősen bevilágít. Más helyen porosodásra cseréltek... szeritnem ez ember-, szervíz- és szerencse függő. Gombok rezgése launchertől is fögg, hogy mit állítasz.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#44077) Keeperv85 válasza zszabika (#44075) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem, nem rezeg. A másik kérdésre passzolok.

szerk:

A csere kicsit bajos lesz mostanában...

[ Szerkesztve ]

(#44078) joestone


joestone
addikt

Éjszaka jobblétre szenderült a bladem. Még tegnap visszaraktam a hivatalos vodás rendszert , hogy megnézzek benne dolgokat , aztán reggelre már se kép-se hang.
Nincs zöld robot , nincs ftm mód , nincs download mód így aztán nem látszódik sem adb-n , sem fastbootban , a zte-flasher sem látja . Egyszóval tégla.
Úgy egyébként ez a flashelős része elég stabilra van csinálva a blade-nek. Gyakorlatilag míg a zte flasher tudja látni addíg menthető (már nincs robot, nincs ftm , de download még van) ez tetszik benne .

(#44079) Keeperv85 válasza joestone (#44078) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Rezeg, ha nyomd a bekapcsoló gombot? :B

(#44080) sto1911 válasza joestone (#44078) üzenetére


sto1911
veterán

A defy is ilyen, az ember azt hinne, hogy vege, de asszem kabellel meg mentheto :D

(#44081) zszabika válasza esox (#44076) üzenetére


zszabika
aktív tag

"azt írták a papírra, hogy lcd néhol erősen bevilágít." Akkor ezekszerint ez nem garis hiba?Ugyértem ezt nem vették hibának csak megjegyzésként ráírták?Azért érdeklödöm hogy megéri e ez miatt kicseréltetni,mert lehet hogy amit kapok az még rosszabb lesz.

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#44082) gps76 válasza Keeperv85 (#44051) üzenetére


gps76
őstag

Utána jó lesz? És meddig?

(#44083) barnam_ válasza zszabika (#44081) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kezdenek elfogyni a Blade-k, ezért még ha cserélnék is, akkor se biztos hogy tudják.

(#44084) joestone válasza Keeperv85 (#44079) üzenetére


joestone
addikt

nem csinál ez semmit , nem rezeg , nincs háttérvilágítás ,nem világít a led sem . Még download módban sem hajlandó elindulni (nálam ez esetben csak egy sima üres képernyő és csak a háttérvilágítás látszott ). Voltak már előtte is furcsaságai . Előfordult , hogy a gyári vodás frissitést (exe voda oldaláról) visszatéve bootloop volt és nem indult el . Az utóbbi napokban pedig előfordult , hogy gondolt egyet és kikapcsolt. (ezt még betudtam az új kernel hibájának , de furcsa volt , mert ha restart vagy kernel panic az rendben van , de ez kikapcsolt) , ezért is ment vissza a gyári rendszer.

(#44085) kelzsoca válasza zszabika (#44081) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azért érdeklödöm hogy megéri e ez miatt kicseréltetni,mert lehet hogy amit kapok az még rosszabb lesz.

Jelenleg az a nagy helyzet hogy az ÖSSZES kint lévő ZTE Blade készüléket visszahívták, tehát a cserére semmi esélyed nincs, a visszahívás pedig azért történt, mert kifutó a termék, de ezt már korábban írtam is.

(#44086) Keeperv85 válasza joestone (#44084) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Őőő... csak egy óvatos kérdés: hogy küldöd download módba? Azért kérdem, mert a Blade esetén ez kicsit trükkösebb, mint más telókon és elsőre én is rajta voltam erősen a MENU+ Power gombon... szóval nálam megvolt a user error...

A másik óvatos kérdés: miért pont az exe? :O Annyira jó lett volna, ha legalább te nem azzal állítod vissza, mikor tudod hogy öli őket... de már mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#44087) zszabika


zszabika
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!Úgydöntöttem hogy nem is foglalkozom vele tovább.Esetleg ha nagyobb gondja lesz akkor gariba visszaviszem.Nincs kedvem szaladgálni szerviztöl szervizig.Nameg a gyári visszaállítással sem akarok most szenvedni. :R

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#44088) joestone válasza Keeperv85 (#44086) üzenetére


joestone
addikt

két hangerő gomb egyszerre és bekapcs . Zte flasher szépen látta is . De most ha rádugom USB-n a gépre nincs pittyegés .
Az exe csak azért volt szimpatikus , mert minden garantáltan visszaállt gyári állapotra . Az exés frissítés mindig lefutott hiba nélkül , tegnap is elindult rendesen a froyo aztán éjszaka átaludta magát a túlvilágra .
Azt tudom , hogy az exe kockázatos , de LG esetén is amikor valami nagyon nem volt kerek , visszaraktam a gyári kdz -t és tudtam nézni mi a gond . Ott sokkal kockázatosabb a művelet , ilyen szempontból szépen meg van csinálva a Blade .

[ Szerkesztve ]

(#44089) Keeperv85 válasza joestone (#44088) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem pittyeg, ha egyszer megtalálta. Nézz rá az eszközkezelőben is azért. :(

(#44090) Glatius válasza joestone (#44088) üzenetére


Glatius
őstag

Egyszer rám ijesztett a nyomorult, ugyanígy: Reggelre kikapcsolva, és semmire sem reagál. Nekem viszont egy hálózati töltő megoldotta....
Teljesen halottnak látszott, néhány másodperc alatt az USB sem tudta megtolni, és világosban a LED villanása sem látható.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#44091) kelzsoca válasza Glatius (#44090) üzenetére


kelzsoca
félisten

Gondolom a kollega is rátette töltőre, és nem mint egy kezdő Androidos felhasználó, egyből jött panaszkodni a topicba, ez egy elég alap dolog.

(#44092) Glatius válasza kelzsoca (#44091) üzenetére


Glatius
őstag

Ez igaz, de több szem több csipa... :(

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#44093) joestone válasza Glatius (#44090) üzenetére


joestone
addikt

Ezen sajnos ez nem segít , néztem másik kábellel , rádugtam azt a töltőt ami egy másik telefon esetében szépen működik semmi. Az eszközkezelőben sem látszik .

(#44094) Glatius válasza joestone (#44093) üzenetére


Glatius
őstag

Akkumulátor nélkül sem indul? (töltőn) Ez zárlatos akkut jelentene.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#44095) ux1 válasza Glatius (#44094) üzenetére


ux1
addikt

Anno nekem is így halt meg.. se kép, se semmi...

(#44096) Baskiria

- Na ez meg ilyen.... :)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#44096) User64476 válasza vargalex (#44054) üzenetére


User64476
őstag

Én szeretem, ha rendesen üvölt. A családban van egy Defy is, az szól rendesen ugyanazzal a fülessel, a Blade sokkal halkabb, max hangerőn is. Az én fülesem is 102dB érzékenységű, szóval ez nem lehet gond.

(#44097) kelzsoca válasza joestone (#44093) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem tudom merre laksz, de én a helyedben most összepakolnám a cuccait, és elvinném a szolgáltatóhoz, lehetséges hogy itt-ott még maradt készleten Blade, és akkor cserélik.

(#44098) joestone válasza ux1 (#44095) üzenetére


joestone
addikt

Nekem ilyenhez eddig még csak a 2110 nokiánál volt szerencsém az asztalon kikapcsolva a töltőn , aztán egyszer csak kijött belőle a működéshez szükséges füst és többet nem is működött . :DDD
Itt nem láttam hogy kijött a füst(éppen aludtam) , de biztosan így lehetett , mert nem működik. :DDD

@kelzsoca : Az lesz már kezemben a garjegy aztán megy szervízbe . Lesz egyhét mire vodánál lejátszák mi lesz a sorsa . (Gyakorlati tapasztalatom(anno LG) az, hogy azonnal nem cserélik , először a szükséges köröket lefutja a telefon a márkaszervíz és a szolgáltató között)

[ Szerkesztve ]

(#44099) ux1 válasza joestone (#44098) üzenetére


ux1
addikt

Nekem se füstölt, csak totális agyhalál lett :DDD

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#44100) kelzsoca válasza joestone (#44098) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jah, igen, csak a T cseréli/cserélte szinte azonnal, a Telenor és a Vodafone bevizsgálják, az a szerencséd hogy a gyári FW felkerült rá, így talán nem lesz gond.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.