Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3951) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Bázzeg még bort isznak lolmár :DDD

All→M8

(#3952) !Overdose! válasza Sandormaster (#3950) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nézz rá a ponttáblázatra, hogy hogy állnak a Hondás és BMW-s srácok! :U

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#3953) Integra válasza Sandormaster (#3950) üzenetére


Integra
titán

omg, egy percig sem volt versenyben, kímélte a technikát a második futamra.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3954) Sandormaster válasza !Overdose! (#3952) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Nem összességében, hanem az utóbbi versenyek alapján látom azt hogy nincs potenciál...de majd a második verseny remélem megcáfol.

(#3955) Arkar válasza Sandormaster (#3954) üzenetére


Arkar
aktív tag

6 Chevy mellet nem lehet annyira virgonckodni, főleg egy friss fejlesztésű autóval.
Így is jól sikerült ez a Civic, szinte csak erőben marad el a Cruze-től, és még a Hungaroringi tesztet ki is hagyták sajnos.

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#3956) Sandormaster válasza Arkar (#3955) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Tudom tudom, ez csak egyfajta "érzés" ami nem feltétlen a ponttáblázaton meg a tényeken alapul, pusztán úgy érzem hogy tavaly jobban rá voltam pörögve a témára és jobban vártam a versenyeket.

(#3957) Integra


Integra
titán

na go, gyerünk norbi :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3958) albert8 válasza Integra (#3957) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem gyönyörűen megoldotta. Gratulálok! Igy tovább! :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#3959) Integra válasza albert8 (#3958) üzenetére


Integra
titán

igen, jól bírta a nyomást :)
azért izzadtam egy picit, mert müller simán beleszokott "koccanni" az előtte haladókba

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3960) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Jó kis futam volt ez a második...most már minden verseny előtt "panaszkodni" fogok :D

(#3961) Integra


Integra
titán

kijelző nélkül, érzésből tolni és visszaverni müllert... :R

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3962) Bozso68 válasza Integra (#3961) üzenetére


Bozso68
senior tag

De legalább a servo nem ment el, és a nafta sem ömlött a kocsiból.

(#3963) callmeakos válasza Integra (#3961) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

én is csak néztem amikor mondta Norbi a videóban. Azért az a nem gyenge eresztés :C

All→M8

(#3964) stvnppp


stvnppp
senior tag

Mostanában terjed fb-on:

Van benne valami! :U

(#3965) callmeakos válasza stvnppp (#3964) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Persze hogy van benne valami :)

All→M8

(#3966) madmike válasza stvnppp (#3964) üzenetére


madmike
őstag

Én is az ellen vagyok, hogy a fociba talicskaszám tolják bele a pénzt. Lehet, hogy sokak ellenszenvét fogom most kiváltani, de mégis azt mondom, hogy nem a WTCC az ahova ezt a pénzt tolni kéne, elvégre ezek profi csapatok, nagy szponzorokkal. Sokkal jobb lenne, ha szétosztanák a sok méltatlanul elnyomott lévő sportág között.
Vegyük pl az evezést. Alig több mint egy hete Galambos Peti bronzérmet szerzett a könnyűsúlyú egypár evezősök között egy olyan mezőnyben ahol mindenki 2013as hajóban evezett, kivévő őt, aki egy többéves, elavult, sokat látott technikában. Egy új fejlesztésű hajóban valószínűleg nem "csak" egy bronznak örülhetnénk...
De ez csak egy példa a sok közül, valószínű tucatszám lehetne hasonlókat írni...

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#3967) [CS]Blade2 válasza madmike (#3966) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Norbiék is előrébb lennének, ha fizetnék nekik a teszteket, meg a 2 autó is előnyös, pláne ha lenne még Norbi kaliberű pilóta. A focis pénzből jutna neki is, meg az evezős csávónak is, meg még ki tudja kinek.

(#3968) stvnppp válasza madmike (#3966) üzenetére


stvnppp
senior tag

Elképesztő, hogy milyen sikereket ér el ez a kis csapat, simán hozzák a gyári csapat teljesítményét, néha még verik is azt. Persze nem csak őket lehetne jobban támogatni, rengeteg olyan sportág van, amiben nagyon jók a magyarok, mégis a foci, a foci, a foci, amiben kb minden második tétmeccs után megy a siránkozás.
Továbbgondolva meg még bőven lenne helye annak a pénznek, pl egészségügy, oktatásügy, stb, de az már nagyon messzire vezet.

(#3969) vlevi


vlevi
nagyúr

Ebben igazatok van, de azért azt is tisztán kell látni, hogy nem azért támogatják számolatlanul a focit, mert az egy olyan jó dolog. Hanem azért, mert az egy akkora pénznyelő, pénzmosó ahol tízegynéhány milliárdot úgy el lehet tüntetni, hogy senki sem veszi észre, ha valakinek a zsebében landol. Szerinted mi az ótvar szarnak kell ennyi tetves stadiont építeni? Akkora pénzekből, amiből több F1-es szintű versenypálya is megépíthető lenne?

(#3970) quby válasza vlevi (#3969) üzenetére


quby
őstag

Ezen gondolkodtam végig a magyar-román "meccs" alatt. Hogy pl.:a debreceni stadion árának 1%-a menyit segitene Norbiékon. 1-2 év közi tesztre tuti futná... 1%, és ez technikai sport ami majdnem a legtöbb lét megeszi. Az 1%-ból az evezősök megoldanának 1 évet. és a többi 99%-ról nem is beszéltünk. És ez csak egy stadion ára...hol a többi..
De bele kell törödnünk hogy magyarországon ez van. Pláne a technikai sportok nem anyira népszerűek (még akkor is ha én egész vasárnapokat ülök a tv elött ;] ) így pl. egy Talma szintű versenyző simán eltünhet a süllyesztőben.
Na de jó volt sirni egy kicsit...

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#3971) ruti válasza quby (#3970) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Csak hogy az autósportnál maradjunk: ami a magyar rally bajnokságban történik éppen a pénzhiány/szponzor kihátrálása miatt, az is elszomorító. Milyen jó évadok voltak cca. 10 éve, akkoriban 5-6 WRC autóval, rengeteg N-es indulóval, valódi fieszták voltak, eljártunk az összes futamra, Mecsektől Egerig.
Most meg semmi :(
--
(gyerekkorom óta focizok, most már csak hobbiból, de megnézem a jó NEM MAGYAR meccseket)
Szánalmasnak tartom ami a magyar fociban történik, méltatlanul a legmagasabb helyen van a sportágak megítélésében, nulla eredménnyel, a világszínvonaltól fényév távolságra, kabaré az egész... :(
--
Nincs nézőszám, akkor minek a stadion? tévedés, hogy összehozza az embereket...gyerekkel ki sem mernek menni meccsre, mert balhé van...
A Lett meccsre elővételben elkelt 8000 jegy, de csak 4000-en mentek ki. Tehát volt aki megvette a jegyét több ezer Ft-ért, és úgy döntött, hogy nem megy ki...na ez az igazi kritika, és tovább nem is szaporítom, mert felmegy a pumpa...
Én a román meccset 1 perc 36 másodpercig néztem (a kapott gólig). Megelőlegeztem a bizalmat, de felesleges volt. :(((
--
Ja, és a Ringre meg kimennek 40-70 ezren (ki honnan számolja :) ), egy emberért, meg a narancs autóért. Odautaznak, belépő van, drága a fagyi, de kimennek az emberek, mert szerethető.
Nem képmutató, hiteltelen, mint a magyar foci. Hanem világszínvonal, profizmus...megbecsülés nélkül.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#3972) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Fuckin' logic :W :(((

All→M8

(#3973) Motion_Blur válasza callmeakos (#3972) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ilyen szempontból nagyon komolytalan ez a sorozat...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3974) ggeleven válasza callmeakos (#3972) üzenetére


ggeleven
őstag

Hogy mi?! :Y
Nem vagyok kifejezetten rajongója, de azért azt el kell ismerni, hogy nem rossz pilóta! Van potenciál ebben a sorozatban, de nagyobb felhajtást kellene csinálni körülötte és akkor jönnének a szponzorok is, mert lenne több néző! Sokaknál sztem csak egy hobbi-autóverseny szintjén áll... :(((
Közben pedig izgalmas, szoros, más, mint a sztárolt F1, stb, stb.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#3975) quby válasza ggeleven (#3974) üzenetére


quby
őstag

Sajnos igen, a sorozat szinvonalát tükrözi, hogy a Yokohama trophy-t vezető, "kis" vb cím esélyes pilótának mennie kell pénzhiány miatt...beszaráás.... Számomra ez kicsit felértékeli Zengő Zoli munkáját....Már hogy ő k ott tudnak maradni..

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#3976) ruti válasza ggeleven (#3974) üzenetére


ruti
Közösségépítő

kifejezetten jó versenyző, én nagyon bírom a jóllakott óvodás ábrázatát, és tud vezetni is :K
reméljük látjuk még

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#3977) callmeakos válasza ruti (#3976) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hasonlóképp vagyok én is vele. Totál nem versenyzőalkat, amiért szerintem egyesek le is nézik valamennyire, és erre ő úgy megy privátként, hogy sokszor kilométerekkel jobb mint Chilton. Nagyon szimpatikus nekem a srác, én is remélem hogy látjuk még őt, akár gyári színekben is, mert privát létére 3. az összetettben, ami nem gyenge :D

ggeleven

Sokaknál sztem csak egy hobbi-autóverseny szintjén áll...
Ez pontosan így van. Lantiék pont említették a Sonomai verseny alatt hogy pl. Coronelnek ez már csak egy jó hobbi. Ő nem veszi véresen komolyan ezt az egészet. Még pénzt se nagyon akar csinálni ebből, mert nincs rászorulva, mert ő civilben egy nagyon durva üzletember. Ha jól emlékszem, valamelyik évben Hollandiában ő volt az év üzletembere. Ennyit erről :D

All→M8

(#3978) [CS]Blade2 válasza callmeakos (#3977) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Így viszont nem sokat ér, egy Loeb-nek ha itt VB-lesz. De még Norbinak is csökkentik az értékét, ha esik a színvonal. Más hasonló kat. meg valszeg drágább mulatság. Pedig a rallyban a WRC-nek, a túraautóban a WTCC-nek kellene lennie a legmagasabb kategóriának.

(#3979) callmeakos válasza [CS]Blade2 (#3978) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Kezd széthullani ez a széria (attól függetlenül hogy itt a Honda meg jön a Citröen)
Az RML és a többi előnye jövőre eltűnik, és nem hinném hogy a Chevy gondolkozna a Cruze leváltásán, ha már tavaly kivonultak. Ez pedig egyenesen azt jelenti hogy elkezd azon a lejtőn menni mint a 320TC. Egykoron top autó, de évről évre csökken az előnye.

A mezőny 60%át kiadó BMWék jövőre teljesen eltűnhetnek a gyengeségük miatt. Bár azzal a módosítócsomaggal amikkel megfelelnek a jövő évi szabályoknak talán egy-két 320TC marad, de a 80%a elmegy a süllyesztőbe.

A Seat most jelentette be hogy nem mostanában lesz leváltva a régi Leon.

A Lada az valamiért tolja tovább a programot.

Egyébként itt egy újabb példa mért van teljesen sz*rban ez a sorozat: [link]

All→M8

(#3980) N€T0X|N válasza callmeakos (#3979) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Az előzetes várakozások szerint az új autók körönként három másodperccel gyorsabbak lesznek a jelenlegi gépeknél

Ez meg azért problémás, mert most is szétszakadozik pillanatok alatt a mezőny, ezután pedig eleve azzal fog kezdődni, hogy gyakorlatilag két külön verseny. Ez egy Le Mans szériában, multiclass-ként megállja a helyét, de itt inkább röhejesnek tartom ennyi autóval... szóval az van, hogy jövőre is a BTCC marad a leglátványosabb kis túra sorozat.

Sent from my keyBoard

(#3981) vlevi válasza callmeakos (#3979) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csak az a baj, hogy 4-5-6 auto, ami a 2014-es szabalyokra epul, a tobbi a mostani marad, talan valami modosito csomagot kap ez-az. Ez nemsorozatgyartas, ahol szazezres darabszamban jon le a szalagrol az uj suzuki wsift. Ezek a kis magancegek, mint az rml, jas, ... nem kepesek evi nehany autonal tobbet epiteni, es kiszolgalni. Csak nehogy a tortenelem ismetelje onmagat, a dtm is megszunt a 90-es evek vegen, es hosszu szunet utan egy teljesen mas koncepcioban indult ujra.

(#3982) quby válasza quby (#3970) üzenetére


quby
őstag

[focifika]Kicsit elkalkuláltam az árat. Nem igazán voltam tisztában egy WTCC-s honda költségeivel. De az itt leirtakból kiderül hogy kicsit több mint 1M€ az éves költség, azaz 300M HUF, szal abból a stadionár 1% ból nem csak egy tesztre futnáá :W [/focifika]

Ez is hihetetlen...

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#3983) ggeleven válasza callmeakos (#3979) üzenetére


ggeleven
őstag

Pedig mennyire nagyon jó kis sorozatot lehetne belőle csinálni! :Y
Ha okosak lennének, akkor lehetne ez az international DTM kb! :)
Bivaly erős, széirából átépített autók a világ legjobb pályáin...mind a 10 ujjamat megnyalnám egy ilyen sorozatért!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#3984) [CS]Blade2 válasza quby (#3982) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az csapatnak szerintem többe kerülne annál. Valami 230 milla volt Norbi gépe, valszeg a tervezett kopó alkatrész csomag, fékek, gumik nyomják fel 300 misire. Ha többször törik az további költség. Meg van még nevezési dij, meg egy rakat repülőjegy, kamion, szállítás, szállás, a szerelők fizetése, Norbi fizetése, és ezek egy második autónál is jelen lennének, a tesztelés pedig további költség.
Stadionhoz nem értünk, így azt nem tudjuk felbecsülni, lehet, hogy az meg nem olyan sok, mint amennyit elköltenek rá.
Viszont ja, bőven beleférne, és most kellene megjátszani, mert ki tudja, hogy mit hoz a jövő. Jól megnyomni a következő évet, mert ha jó lesz Honda, akkor Tarquini is vérszemet kap a címért, jobban vezetne most is, ha lenne esélye.

(#3985) ruti


ruti
Közösségépítő

TV közvetítések holnap REGGELtől:

Időmérő - Eurosport - szo 08:30
Warm up felvételről - Eurosport - vas 06:45
Futamok - Eurosport, Duna - vas 07:15-től egymás után

HAJRÁ :)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#3986) callmeakos válasza ruti (#3985) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hurrá végre nem szüttyögnek az Eurosport2-vel :C

All→M8

(#3987) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Egyébként most már teljesen értem, miért mondjátok azt hogy a BTCC sokkal jobb mint a WTCC.
Megnéztem a Knockhilli első versenyt, és tényleg jobban szórakoztam rajta, mint bármelyik idei WTCC futamot (Hungaroringet kivéve). Úgy, hogy a komplett mezőnyből csak Turkingtont ismerem.

Jó látni a változatos mezőnyt (Audi, Bmw, Vauxhall, Honda, Toyota, MG, Chevy, Morgan), a tényleg test-test elleni keménykedést. Pl. a verseny közepén a fehér Insignia szó nélkül ki lett paterolva, úgy hogy a versenyző nem kapott agygörcsöt :D
Meg a 32. percél lévő Audi támadás nagyon kész :C
Ilyet a WTCCben nem tudom mikor láttam :(

Ja azt meg nekem magyarázza meg nekem valaki hogy egy 1es BMW hogy tud legyalulni egy S5ös vagy RS5ös (nemtom milyen pontosan) Audit? :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#3988) ggeleven válasza callmeakos (#3987) üzenetére


ggeleven
őstag

Azt hiszem ezt nekem is meg kell néznem! :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#3989) callmeakos válasza ggeleven (#3988) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hajrá. :)
Nekem fülig ért a szám. Főleg mikor a versenyző a kommentátorokkal dumál a felvezető körön :DDD

All→M8

(#3990) vlevi válasza callmeakos (#3987) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ugy, hogy az autok teljesitmenye ott is saccperkabe ugyanaz, legalabbis erre torekednek. Azonkivul nincs gyari csapat, csak privatok, a szabalyrendszer miatt olcsobb, es egyszerubb, emiatt majdnem akarmilyen utcai kocsibol lehet epiteni ngtc szabalyoknak megfelelo versenygepet.
Azert azt ne mondd, hogy Jason Platorol sem hallotal meg?
Amugy a yt-on rendszeresen fenn vannak a futamok.

Pl itt [link]

[ Szerkesztve ]

(#3991) N€T0X|N válasza callmeakos (#3987) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A4. :) Amúgy egyszerű: ngtc specifikáció szerint készül mindkettő és értelmes balanszolási rendszer van. Na... Mobilról írtam csak most latom megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#3992) N€T0X|N válasza callmeakos (#3989) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Kommentátorok amúgy kegyetlenek, főleg Tim Harvey-n szoktam röhögni. Asszem pont Knockhillben volt, amikor az Audis Rob Austin (kurvajól néz ki az a kocsi amúgy :DD ) meglöki az előttelévő kocsit, ő meg nyomja, hogy "did it like a pro, THAT was push to pass" - hát én itt feküdtem. :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#3993) callmeakos válasza N€T0X|N (#3992) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A kommentátorokon én is néztem :D
Főleg amikor az Audis próbálkozásnál benyögi: "That was like a Nascar style" Bázzeg :DDD

All→M8

(#3994) quby


quby
őstag

Norbi Pole!!! :C

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#3995) Arkar


Arkar
aktív tag

Iiiiiiiiigen pole!!!! :C :C

0,001 ezredre a pályacsúcstól!! :R
Nagy volt NORBI!

[ Szerkesztve ]

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#3996) Ventur@ válasza Arkar (#3995) üzenetére


Ventur@
senior tag

De még milyen pole!!! Majdnem pályacsúccsal lett első!

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#3997) Arkar válasza Ventur@ (#3996) üzenetére


Arkar
aktív tag

53 alatt csak ő van, mögötte durva 4 Chevy henger, kemény futam lesz Zengőéknek az elő az biztos, itt leszünk drukkolunk! :)

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#3998) ggeleven válasza quby (#3994) üzenetére


ggeleven
őstag

Gyönyörű időmérő volt! :)
Minden tiszteletem a Zengő team-é! :R

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#3999) callmeakos válasza quby (#3994) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

aztar*hadt :Y :C :C

All→M8

(#4000) itouchfan


itouchfan
senior tag

Az igen... gyonyorű....hajra norbi!!!

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.