Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4951) callmeakos válasza !Overdose! (#4950) üzenetére


callmeakos
veterán

Így értettem :K

All→M8

(#4952) Malachi válasza callmeakos (#4949) üzenetére


Malachi
addikt

sajnos már Szlovákiában rásütötték a papírautó jelzőt és sajnos jogosan. mintha valahogy semmi sem lenne rendben rajta.

(#4953) Integra


Integra
titán

több itt a gond sajnos.
először is az autó egy rakás szar. szar, mert szar, de szar azért is, mert annak ellenére, hogy a honda hogy verte a mellét, hogy együtt dolgozik mindenki, megy az információ áramlás oda-vissza, nos, ez már rég nem így van, és nem is lesz. a gyári csapat szart sem oszt meg a zengővel. bennani is gyorsabb már..
sajnos a zengő sosem lesz egy ligában a gyáriakkal, ellenben jó tesztelést végeznek a gyáriak számára. majd meglátjuk mi lesz, ha jövőre 2 autóval megy a zengő.
szóval egy picit kevésbé lehetne szar az autó, ha a gyáriak tartanák magukat az ígérethez, de valljuk be, hazudtak. ez a második nagy baj. egyébként ez tökéletesen meg is látszódott a gyári hondák viselkedésén a második futamban. semmilyen formában nem támogatták norbit, hanem elkezdték ütni bennanit. aztán mekkorát szopott a három honda egy kanyarban, év vicce ez az egész bagázs...
harmadik nagy baj a hétvégén maga volt norbi, elrontotta erősen az egészet a második futamban. az izmozás elvitte a gumikat, elkellett volna azonnal engedni a citrót és szélárnyékban beautózni mögötte. elrontottak itt mindent, de norbi legalább ezt a maga módján be is vallotta, tudja ő pontosan, hogy elrontotta.
semmi biztatót nem látok erre az idényre, és ha a honda jövőre is ilyen inkorrekt marad, csak rosszabb lesz, mert az olló még jobban szétfog nyílni a gyári és a privát autók között.
na meg a jas... teljesen esélytelen egy vb esélyes autó jelen felállásban.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4954) rocket válasza Motion_Blur (#4943) üzenetére


rocket
nagyúr

"Kína csóka megmutatta hogy mennyit ér a mezőny meg a WTCC mostanság.."

Bennem is ez a gondolat fogalmazodott meg.

Jovore nem tunik el a Citroen dominanciaja es mindenfele noname marketing versenyzojuk futamot tud nyerni akkor vege a WTCC-nek.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4955) hobizoli válasza A Zéé (#4933) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez az egesz hongda egy agyonhype-lt sapka fos

több drón kell ;P

(#4956) JColee


JColee
őstag

[link]
Kiss Norbi hiányzik még onnan.
A WTCC-ben meg csak néznek, hogy nálunk mindenkit Norbinak hívnak?

(#4957) raczger


raczger
őstag

[link]
Ez most mi? Remélem van alapja a cikknek!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4958) Ventur@ válasza JColee (#4956) üzenetére


Ventur@
senior tag

Na igen, meg legalább könnyebb szurkolni is, mert csak elég Norbizni és eljutt mind a két pilótához :D .

(#4957) raczger: Nincs jó német tudásom - sőt :D - de miről szól pontosan? Menne a WTCC mezőnye a Nord-on versenyt?

Mégis mi a bánatnak :) ? Spa-val is úgy vagyok, hogy oké legendás pálya, meg szép meg minden, de ezeknek az autóknak szerintem hosszú. Na meg megint nézhetünk majd 2 x akárhánykör Citroen győzelmet. Mert hogy itt is aratni fognak, az biztos.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#4959) N€T0X|N válasza Ventur@ (#4958) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Az átlag nézőnek fogalma se lenne arról, hogy éppen hol van az autó, amit a kamera mutat. :D

Sent from my keyBoard

(#4960) raczger válasza Ventur@ (#4958) üzenetére


raczger
őstag

Ezt tervezik, igen, de itt van magyarul is egy cikk: [link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4961) Malachi


Malachi
addikt

Facebook kommentekben egy hozzáértőnek tűnő azt írja, csak tankolással tudnának végigmenni, meg kerékcserével. mondjuk engem nem zavarna, sőt - viszont attól tartok, hogy ezzel együtt is nagyon unalmas futam lenne.

(#4962) vlevi válasza N€T0X|N (#4959) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont az ellenkezőjével magyarázták annakidejen a Suzuka East-t, hogy igy a rövidebb palya, több kör, többet latjak a nezok az autokat. Namost, a nordon elhuznak ketszer a celegyenesben, aztan vege, annak tenyleg nem sok ertelme van.
Viszont Zandvoortba elmehetnének valamikor. Coronel biztos örülne neki :-) Dtm is jart mar arrafele. Ha mar Zoldert hanyagoljak.

(#4963) A Zéé válasza raczger (#4957) üzenetére


A Zéé
addikt

brutál lenne, az a pálya egy legenda. Viszont tv-s szempontból tényleg cinkes, bár ha a 24 órás előfutama lenne, akkor talán. Nagyon kemény lenne az a technikának, és sofőrnek is, bár a kettő helyett egy 6 körös futam tényleg nem tudom mennyire reális üzemanyag szempontjából.

Just a simple Lineman...

(#4964) Frenky89


Frenky89
őstag

Én azt nem értem ezen a Nordschleife témán, hogy az időmérőt milyen formában fogják megrendezni.

(#4965) callmeakos


callmeakos
veterán

Értem én hogy mind2 Belgium, de azért na :U

All→M8

(#4966) -Mike- válasza callmeakos (#4965) üzenetére


-Mike-
addikt

wut?

(#4967) Frenky89 válasza -Mike- (#4966) üzenetére


Frenky89
őstag

Spa vs. Zolder

(#4968) vlevi válasza -Mike- (#4966) üzenetére


vlevi
nagyúr

Spa lesz, nem Zolder :C

(#4969) A Zéé


A Zéé
addikt

elvileg hivatlos a Nordschleife jövőre. Mondjuk az a 26km nem tudom hogy jön ki...

Just a simple Lineman...

(#4970) vlevi válasza A Zéé (#4969) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az nem a vln palya? Amiben benne van a nurburgringi palyaszakasz is?

(#4971) callmeakos válasza A Zéé (#4969) üzenetére


callmeakos
veterán

Ez igen!
Mondjuk közvetítés szempontjából gáz a dolog, mert a pálya nagy része nincs bekamerázva, de akkor is. Nordchleife az Nordchleife :)

All→M8

(#4972) capulet75


capulet75
addikt

Spa csodálatos pálya, talán az egyik legjobb a világon. A Nord, hát érdekes elképzelés. Én szeretem a mapot nagyon, de WTCC-t rendezni rajta? Mindegy, majd meglátjuk.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#4973) joshua7 válasza A Zéé (#4969) üzenetére


joshua7
veterán

Ennek örülök!
Viszont mennyit mennek rajta? 2 kör? :U

Semper Fi

(#4974) raczger válasza joshua7 (#4973) üzenetére


raczger
őstag

5 kört

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4975) -Mike- válasza joshua7 (#4973) üzenetére


-Mike-
addikt

+ gondolom a super polenál nem várják meg hogy körbe érjen valaki. :D

(#4976) A Zéé válasza joshua7 (#4973) üzenetére


A Zéé
addikt

pár részlet

A boxkiállás érdekes lesz... A kerekek nem központi csavarosak, lesz kapkodás, meg sietség.
Ha 26 km a pálya, akkor 5 kör lesz. A közvetítés lesz még érdekes, de belső kamera ftw! :D

Just a simple Lineman...

(#4977) vlevi


vlevi
nagyúr

Ráhangolódásnak pont jó lesz a most hétvégi 24 órás futam :)
[link]
Van a weboldalon valami live gomb is. Jó lenne, ha működne.

(#4979) proof88 válasza vlevi (#4977) üzenetére


proof88
addikt

szokott menni :)

(#4980) albert8 válasza callmeakos (#4971) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem meg pont jó hir mert igy legalább bekamerázzák remélem rendesen és a 24-et is nézhetjük. :C

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4981) vlevi válasza albert8 (#4980) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most nézem a 24 órást, live streamen, egész tűrhetően be van kamerázva. Igaz, van helikopter kép is rendesen.

(#4982) callmeakos válasza vlevi (#4981) üzenetére


callmeakos
veterán

Akkor nem lesz gond.
Viszont ez a Nordchleifei verseny sok mindenre ad választ.
Egyrészt mivel úgy tervezik, hogy bevezetik a verseny közbeni tankolást és a kerékcserét, ennek megfelelően kell a jövő évi autókat megépíteni. Vagyis feltételezhetőleg minden versenyen lesz boxkiállás, azaz lehetséges hogy annyi a második futamnak, lévén nem hinném hogy egy versenyre építenének olyan autókat, amiket csak a Nordchleifei verseny szabályainak felelnek meg, és az ilyen autóknak jóval kisebb a tankja, ami nem biztos hogy kibírna egy teljes versenytávot a jelenlegi szabályok szerint.

All→M8

(#4983) A Zéé válasza callmeakos (#4982) üzenetére


A Zéé
addikt

igazából nem kell nagy áttervezés, sőt nem is lesz szerintem. Egyedül a kerékcserét kell megoldani valahogy, amiatt lehet, hogy előírják a középcsavaros kerekeket, mert a 4x 4-5 csavart le meg visszatekerni az bizony idő. Kell egy új kerékagy, meg új felnik, aztán nagyjából meg is van oldva.
De a tankolás nem nagy kaland. Úgy rémlik kívülről lehet tankolni ezeket a kocsikat is, az a 20-25 liter benzin meg elég gyorsan le tud szaladni a tartályból, 10-15s max. Kb úgy néz majd ki egy boxkiállás szerintem, mint itt a 24 óráson is.
Nem félek a második futam eltörlésétől se, sztem a 2 sprintfutam megmarad.

Just a simple Lineman...

(#4984) vlevi válasza callmeakos (#4982) üzenetére


vlevi
nagyúr

Erre az egy futamra tervezik a boxkiállást, és 1x120km futam, a többin maradna a 2x60km-es lebonyolítási rendszer. Legalábbis így gondolom. A nordon persze kérdéses, hogy hogyan tudod megoldani, mert ha belegondolsz, garantáltan 1 körön belül kell kijönnie a teljes mezőnynek, és pl. a 4 citrom, a 3 lada egyszerre kell, hogy kereket cseréljen és tankoljon az összes autón, nagyon rövid idő alatt. Na, ez, az, ami nagyon nehezen tudok elképzelni. Kerékkulcsot még csak-csak összeharácsolnak autónként 4-5darabot, de nagyteljesítményű benzinszivattyút? Ezért én azt gondolom, tankolás nem lesz, betesznek egy nagyobb üzemanyagtartályt, és kész. Meg, ha a Yokohama összedob valami keményebb keveréket, akkor kereketcserélni sem kell kijönni. Mindez csak elhatározás kérdése.

(#4985) A Zéé válasza vlevi (#4984) üzenetére


A Zéé
addikt

nagyteljesítményű benzinszivattyú?
Az nem kell...
Most is úgy tankolják őket, hogy szerelő Józsi megemel egy tartályt, ami a feje magasságában van, aztán a többit a gravitáció megoldja. Mint a Nascarban.

Na mindegy, ezek mind találgatások, majd jövőre kiderül hogy oldják meg :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#4986) vlevi válasza A Zéé (#4985) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igazad van, erről meg is feledkeztem.
Eszméletlen, amit ezek a csávók csinalanak kerekcserenel. Pedig a nascarban is 5 csavaros kereket hasznalnak.
Nascar Pit Stop: http://youtu.be/ilJ5qxhBbaI
Rear Tire Changer Helmet Camera: http://youtu.be/kNJHnD9_bCc

[ Szerkesztve ]

(#4987) A Zéé válasza vlevi (#4986) üzenetére


A Zéé
addikt

ez kemény :D
Nascart igazából nem nagyon tudom értékelni, 1 v 2 futamot láttam összesen, azt nem tudtam, hogy ők is 5 csavarost használnak, csak az üzemanyag töltés maradt meg bennem :)

Just a simple Lineman...

(#4988) Male válasza A Zéé (#4983) üzenetére


Male
nagyúr

Még az is lehet, hogy ennyi változtatás sem kell: F1-ben is téma volt, hogy esetleg bevezetnek egy minimális időt a kerékcserére... itt most ezt simán megtehetik, és ha jól lövik be, akkor egyáltalán nem kell módosítani, hiszen lesz idő az öt csavarra is.

(#4989) vlevi válasza Male (#4988) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most megy a Nürburgringi 24 órás, és ott valami ilyesmiről beszéltek, "timed pit stop"-ról volt szó. Befejezték a kerékcserét, tankolást, de az autó csak állt, állt, és nem ment ki, mert nem telt le a minimális idő, amit a boxkiállással el kell tölteni.

(#4990) vlevi válasza vlevi (#4989) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most is erről a minimum időről volt szó, és teljesen érthető a magyarázat. Így az idegbeteg kapkodás helyett gyorsan, de normálisan végre tudják hajtani a boxkiállást, de talán, ami fontosabb, hogy ezen a futamon 115 induló volt, eszméletlen tumultus van a boxban, és, ha ehhez még hozzáadjuk a boxkiálláskori tizedmásodperceken való kapkodást, és főleg az észnélküli pályára kiengedést (ami ennyi amatől indulónál nagyon is valószínű, hogy többször előfordul), akkor érthető, hogy ez nagymértékben csökkenti a balesetveszélyt.

(#4991) #70869248


#70869248
törölt tag

..háát Lopez jó kis kakukktojás itt a Citro'-nál :D
Azért kell ellene védekezni a két überbajnoknak.
Loeb-t nem hibáztatom, van íze annak ahogy megy, és persze nagyon profi bajnok. De Yvan lehetne kicsit meggyőzőbb szvsz.
Egyelőre Lopez a nagyon kellemes meglepetés az idei évben. Kíváncsi vagyok a második futásra.

(#4992) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Oda kell figyelni :DDD

(#4993) albert8 válasza dudikpal (#4992) üzenetére


albert8
addikt

Ne is mondd, tegnap még volt nascar nationwide meg formula drift. Ma reggel meg formula 3 wtcc forma 1 és közben még megy a 24 órás is. Jah és a porsche szuperkupát kihagytam. :DDD

Szóval ez a két utóbbi hétvége nagyon jó autosport szempontból. :C

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4994) -Mike- válasza dudikpal (#4992) üzenetére


-Mike-
addikt

A lényeg, hogy mindkettőre előfizettél, hogy nézhesd online.
;]

(#4995) albert8


albert8
addikt

Srácok Norbit eddig is támogatta a burn? vagy csak én nem tudtam? :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4996) callmeakos válasza albert8 (#4995) üzenetére


callmeakos
veterán

Ha jól tudom idei évtől a támogatója. De erre nem merem rátenni a nyakam. :D

All→M8

(#4997) Z0C!


Z0C!
őstag

nemrég óta..

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#4998) vlevi


vlevi
nagyúr

Seat Leon Europakupa élő közvetités Silverstone-ból.

SEAT Leon Eurocup 2014 - Silverstone circuit, UK:…: http://youtu.be/qlx5qG3X_04

(#4999) vlevi válasza vlevi (#4998) üzenetére


vlevi
nagyúr

És, igen!

Ficza Feri alázta a mezőnyt!
Wéber Gabi viszont a rajtrácson ott volt, aztán nem láttam többet. :F

(#5000) A Zéé


A Zéé
addikt

Kicsit punny a topic :)
A mostanában egyre többet emlegetett TC3 bajnokságról mit gondoltok? Lehet ellenfele a WTCC-nek? Legyűrheti azt?

Just a simple Lineman...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.