Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!

Olyan problémával már találkozott valaki Vista Business alatt, hogy egyik indításnál egyszer csak nem látja a hálókártyát, a következőnél meg igen (egyik esetnél se volt letiltva biosból)?

(#13602) Thrawn válasza Core2duo6600 (#13582) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha megvan a kódom, matricám, számlám, akkor onnan szedem le ahonnan csak akarom ....

Valóban, de aki ezekkel nem rendelkezik, annak ne adjunk ötleteket...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13603) Sylar666 válasza achon (#13593) üzenetére


Sylar666
csendes tag

Ez szép és jó, csakhogy...Vannak a Vista gyári partíció - kezelőjének korlátai. Én pld. végül 80 Gigát állapítottam meg rendszerpartíciónak. Hely van (750 G), jobb a békesség. Ide ("C") jön a többi egyéb program is. Tehát: alapos kutatást, tájékozódást végeztem, mielőtt profik véleményét kérdeztem. Ugyanis sok program telepítése után kicsinek találtam az általam először kigondolt méretet, és hiába próbáltam a gyári Vista partíció - kezelővel az AKTÍV partíciót kiterjeszteni, nem engedte (eredetileg 20 Giga volt). A megfelelő helyen (Lemezkezelés, Tárolás) szürke volt a menüpont, nem ajánlotta fel a kiterjesztést. Kizárólag külső (Acronis Disk Server) partíciókezelés segítségével tudtam a nagyobb, "Adat" - partíciómból lecsípni a szükséges mennyiséget. Igaz, hogy ezt másodjára, "on the fly" megoldotta, még boot-olni sem kellett. Hogy miért nem engedte a Vista az aktív rendszerpartíciót kiterjeszteni ? Csak találgatni tudok: nyilván metadata, MBR stb. helyezkedett el az adott helyen , s ezt talán nem engedte mozgatni. Úgyhogy nem teljesen láma az, aki nem tud mindent megoldani a gyárival. Nos, ez az én tapasztalatom 64 bites Ultimate Vistam van.

Aquila non captat muscas.

(#13605) adalbert1 válasza Thrawn (#13602) üzenetére


adalbert1
veterán

De ha tegyük fel nincs semmi kódod, matricád, stb... Csak egy telepítő dvd-d, az magában még semmilyen szabályt nem sért ugye (úgy értve, hogy nincs telepítve a gépedre)?

Mondjuk nekem sincs matricám, csak kódom az MSDNAA-n keresztül.

(#13606) Barthezz2 válasza adalbert1 (#13605) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Meg sztem ha felteszed a 30 napos probaidöre sem szabályellenes..javítsatok ki ha tévedek..

Everybody lies.

(#13607) Thrawn válasza adalbert1 (#13605) üzenetére


Thrawn
félisten

Anno az RC1 és RC2 letölthető volt a Microsoft-tól, és lehetett használni 30 (+3*30) napig kód nélkül, de a véglegest is letöltheted tőlük hivatalosan?
Az MSDNAA más tészta, ne keverjük ide,

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13608) adalbert1 válasza Thrawn (#13607) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem tudom, ms-nél semmit nem találtam erről...

Mindenesetre mikor a mostanit telepítettem, akkor elírtam az MSDNAA-s szériálszámomat (mikor kiírtam a gépről papírra), így anélkül telepítettem és csak telepítés után adtam meg neki.

(#13609) bojjo85 válasza adalbert1 (#13601) üzenetére


bojjo85
tag

Ez a probléma nálam is elöfordult az integrált hang ill hálokártyánál....Amikor huztam a gépet :) Ilyenkor elöfordul, hogy mintha nem is lenne eltünteti aztán meg elöjön.

A banki átutalások többsége elkerüli a bankszámlámat...ez elszomorító !!!

(#13610) bojjo85


bojjo85
tag

Vki tudna ajánlani tényleg jól bevált optimizer illetve tweaker programot Vistához? Többel is próbálkoztam de nem volt még jó könnyen kezelhetö programhoz szerencsém :)

A banki átutalások többsége elkerüli a bankszámlámat...ez elszomorító !!!

(#13611) adalbert1 válasza bojjo85 (#13609) üzenetére


adalbert1
veterán

Az a vicc, hogy ez egy céges gép, nincs húzva, 420-as celeron van benne ami alapórajelen megy...

Akkor nem tudom mit lehetne tenni neki... Talán belerakok egy sima hálókártyát... :F

(#13612) bojjo85 válasza adalbert1 (#13611) üzenetére


bojjo85
tag

az lesz a legjobb megoldás sztem mert akkor külön drivere lesz és köztudott, hogy a Pci eszköz különdriverrel sokkal stabilabb mint az integrált cucc egy driverpackban (csak az én véleményem )

A banki átutalások többsége elkerüli a bankszámlámat...ez elszomorító !!!

(#13613) adalbert1 válasza bojjo85 (#13612) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem akkor az fog történni... Mondjuk csodálkoztam, mert ilyen még nem fordult elő soha se itthon, se céges környezetben, pedig win 3.1-től szinte minden wint használtam már, konfig se kevés volt.

(#13614) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, két kérdésem lenne:

- Néha ha ált. vmi progit elindítok kijön egy kis ablak hogy a Rundll32 működése leállt. Ez nálam is és haveromnál is előfordul. Ezután megy látszólag minden tovább ugyanúgy. Miért van ez és hogy lehet ezt megelőzni?(baj-e egyáltalán?)

- Másik, hogy egyik ismerősöm XP oprendszer mellé tett fel Vistát, így most a gépe úgy indul, hogy ki lehet választani melyik induljon. De el akarja adni azt a vinyót amin az XP van, de amint azt kivesszük, el sem indul a gép, hiába állítom biosban be bootvinyónak a vistásat. És az sem segített hogy a vista dvd-ről bootoltatom, nem talál oprendszert.
Hogy lehetne megoldani hogy csak a vista maradjon, és ki lehessen szedni a másik vinyót?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#13615) Sylar666 válasza bojjo85 (#13610) üzenetére


Sylar666
csendes tag

Vista Manager 1.4.8
Itt:
http://www.yamicsoft.com/vistamanager/

Aquila non captat muscas.

(#13616) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Vista Ultimate 64bit + SP1 op.rendszer van fennt a gépemen és állandó jelleggel kékhalálozik. Hogyan tudnám kiszűrni, hogy mi lehet a problémája? :F

(#13617) achon válasza Sylar666 (#13603) üzenetére


achon
aktív tag

Hali,

Nem azt mondtam, hogy láma. Csak azt hogy minek más program, ha egyszer beépítettek egyet, ami az alapfunkciókat ellátja.
Nálam Ubi is van fent Na ott az ext particiót látja, de nem engedi kezelni.
szerintem próbáld meg telepítéskor törölni az összes particiót a Vistával, vagy csak ad ki neki az FIXMBR parancsot.

Nekem eddig nem volt gondom a beépített particio kezelővel, pedig jópár Vistát felraktam.

:R

A legszebb múzsa a határidô.

(#13618) bojjo85 válasza Sylar666 (#13615) üzenetére


bojjo85
tag

köszönöm. a 1.4.7-est mindjárt fel is rakom :) majd irok h vmit nem tudok... :))

A banki átutalások többsége elkerüli a bankszámlámat...ez elszomorító !!!

(#13619) #67688960 válasza Kecuhun (#13616) üzenetére


#67688960
törölt tag

elsőre nézd meg mit ír a halálképenyőn, ha ebből nem derül ki semmi, akkor módszeresen kikövetkeztetve
de ha esetleg nem volt frissítve, vagy legalább a felkészítő uppot nem tetted fel az sp1 előtt, akkor attól is lehet asszem

(#13620) haxy27


haxy27
aktív tag

Aki particiokban akar matatni akármilyen programal az figyeljen arra hogy rendszergazdaként kell a programot futtatni. Nem elég ha rendszergazdaként vagy be jelentkezve mert ugye atoll még a programok nem rendszergazdaként futnak.

Ugye vista alatt PL: be kell álitani a könyvtárakra is a jogosultságát és akkor az UAC sem kiabál, Mert sokan inkább ki kapcsolják, :W baker ez nem más mint lustaság.

(#13616) Kecuhun. valszeg valamivel össze akad ha sp1 elött nem csinált ijet nekem PL: Pandával akadt össze.

[ Szerkesztve ]

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#13621) Nescafé válasza haxy27 (#13620) üzenetére


Nescafé
őstag

Ezt hol kell beállítani,mert amugy én is kikapcsoltam az uac-ot.
"Ugye vista alatt PL: be kell álitani a könyvtárakra is a jogosultságát"

 iPhone 15 Pro

(#13622) Sylar666 válasza achon (#13617) üzenetére


Sylar666
csendes tag

Nekem nincs gondom...nem kell már állítgatnom. Jól és stabilan fut a rendszerem. De már használtam a beépített Vista partíció - kezelőt is. Zsugorítás, felszabadítás stb. Csak az egy említett esetben volt nehézségem, amikor az aktív rendszerpartíciót akartam növelni (pedig volt hely). Úgy vélem, 80 giga még SP1-gyel (és programokkal is) elég lesz a Vistanak.

Aquila non captat muscas.

(#13623) Sylar666 válasza Kecuhun (#13616) üzenetére


Sylar666
csendes tag

Számítógép, jobb egér, tulajdonságok, speciális, indítás - és helyreállításnál vedd ki a pipát az Automatikus újraindulásnál. Így meg tudod nézni, hogy melyik driver vagy egyéb pld. sys - file okozza a bajt. Vagy nézd meg a minidump -ot. De ha valami új progit raktál, vagy drivert frissítettél és eddig nem volt probléma, akkor sanszos, hogy a mostani telepítés okozza a galibát.

Aquila non captat muscas.

(#13624) JX


JX
csendes tag

Sziasztok !

Nincs warez! :(((

[ Módosította: Thrawn ]

(#13625) adalbert1 válasza JX (#13624) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem ha ezt meglátja egy modi akkor biztos hogy törölni fogja...
Szerezz egy eredeti példányt. :)

Ne adj tippeket sem! :(((

[ Módosította: Thrawn ]

(#13626) haxy27 válasza Nescafé (#13621) üzenetére


haxy27
aktív tag

Jobb egér gomb a könyvtáron aztán tulajdonságok, biztonságlapon, a szerkesztés és ott tudod a hozzáféréseket állitani ha nem akarod hogy kiabáljin az UAC minden írás törlés esetén akkor agy teljes hozzáférést ved fell a Mindenki csoportot ha csak magadnak akarsz mert mások is használják a gépet akkor a fiok neved ved fel és álitsd be az engedélyeket hogy mit tehetsz aban a könyvtárban, de itt mindent be szokunk pipálni ugye.

Ez alol akkor van kivétel ha te hozol létre egy új könyvtárat mert azt nem kell álogatni mert alapértelmezetten a tiéd, és csak a tiéd.

[ Szerkesztve ]

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#13627) jenei92


jenei92
senior tag

SP1-el nekem csak lassab lett a gépem.... :(( :W

(#13628) zso73 válasza Kecuhun (#13616) üzenetére


zso73
veterán

Kék halál oka, általában a memória. Melyik biosz van a gépen? Adtál plusz feszt a ramoknak? Voltage dumper?

Vista sp1 honnan? Csak rc2-t taláűltam

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#13629) Nescafé válasza jenei92 (#13627) üzenetére


Nescafé
őstag

Akkor lehet nem rakom föl hozzá,de lehet majd felgyorsul neked.

 iPhone 15 Pro

(#13630) PH 5.5 válasza bojjo85 (#13610) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

TuneUp Utilities 2008

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#13631) kyru74 válasza Kloden (#13614) üzenetére


kyru74
aktív tag

Szia!
Már én is tapasztaltam ezt a jelenséget és a haver laptopján is észrevettem de nem tudtam rájönni hogy miért van az ablakok közti váltásnál csinálja vagy ha asztal hátterét szeretnéd megváltoztatni .

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#13632) JX


JX
csendes tag

Mindenkinek egy nagy :R KÖSZI :R

(#13633) adamsX


adamsX
aktív tag

Hellosztok

Mostanába tapsztaltam azt, hogy a képernyő driver mindig újraindul, villan a képernyő állitgatja magát a monitor és újra visszajön, majd egy hiba üzenet alul, hogy valamilyen driver nem működött majd sikeresen újraindítva. Nem tudom mi lehet a probléma, eddig ment rendesen. Állandóan valamilyen grafikus tevékenység közt jön elő. Már a drivert újra raktam. Régi drivert is kipróbáltam de semmi. Egyébként MSI 6600 GT videókártyám van.

(#13634) ANT válasza zso73 (#13628) üzenetére


ANT
őstag

SP1 pl. Moonman oldaláról.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#13635) Core2duo6600 válasza Apol77 (#13584) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem lehetettlen, hogy automatikusan ez megtörtént, attól függ, hogy van beállítva
Én azt mondtam neki, hogy csak értesítsen ennek ellenére, volt olyan, amit magától feltett...

(#13587) haralambusz

Lejön az update n
Persze ha terhelt akkor lassabban,
Külön is letölthető, mindenképp hivatalos helyről szedd le, nehogy virnyákos legyen. . .

(#13595) tgulyas
Ha felkinálta akkor igen.

(#13599) sammet
A winupdate el szedd le, ott van az ultimate extrák közt, majd restart, és akkor már csak ki kell választani keress rá a foruimban volt már róla szó

(#13601) adalbert1
Nem a busnisnél, hanem általában jártam már így, több gépen is, ez lehet következménye annak, hogy semmi sem tökéletes, tehát a hw sem, program sem, valami hibázott...
Nekem már megcsináltam igaz a régi gépen /XP/ , a hangkari is, sőt a vga is, hallottam hogy bebootolt de nem volt kép
reboot és utána lett

(#13616) Kecuhun
HA van rá mód, cserélj ramot, kölcsöbe havertól stb .. és a tobi hw et is
így lehet kiszurni, elsőnek csináld meg azt, hogy a ram ból kiszedsz 2 öt, úgy hogy pl csak a channel A ban, vagy B ben legyen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#13636) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

[link] erre valami ötlet, esetleg valakinek volt hasonló problémája :F megoldás :F :U :O

(#13637) Skizz


Skizz
addikt

Valaki segítsen, mielőtt megőrülök...
Vista Ultimatem van, már kb. 1 hónapja. Eddig nagyjából minden frankón ment, de ma, hihetetlen módon belassult minden, mikor bejön az asztal, a gép használhatatlan lesz, a winyó folyamatosan dolgozik, a Firefox megnyitása kb. 15ms, játékokról ne is beszéljünk... a háttérben semmiféle olyan alkalmazás nem megy, ami ezt produkálhatná, hisz rendesen inditáskor már jelentkeznek a problémák. Semmi új progit nem raktam fel, már vagy 2 hete, SP1 és minden update fent van.
Valaki tudna valami gyógyírt? Mire az XP lejön (alig seedelik ehhe) addig megőrülök ettől. Főleg, hogy most raktam be az új végéát, aztán még egy 3DMark se indul el, inditás után 30-35 másodpercel kidobja az ablakot, hogy nem válaszol...

(#13638) Thrawn válasza Skizz (#13637) üzenetére


Thrawn
félisten

Vírus? 100%-on dolgozó processz feladatkezelőben? PIO módba kapcsolt vinyó?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13639) Skizz válasza Thrawn (#13638) üzenetére


Skizz
addikt

Auto-update-os NOD32, proci nyuxik, általában 10-20% körüli a kihasználtság idleben.
PIO-t kicsit kifejtenéd?

(#13640) Thrawn válasza Skizz (#13639) üzenetére


Thrawn
félisten

Néha előfordul, hogy az IDE vezérlő UDMA helyett PIO módba kapcsol, emiatt a lemezműveletek nagyon belassulnak. Az eszközkezelőben meg tudod nézni, milyen módban dolgozik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13641) Skizz válasza Thrawn (#13640) üzenetére


Skizz
addikt

sATA winyóm van, így nem hiszem, hogy ez gond lenne.

(#13642) Nescafé


Nescafé
őstag

Hy.Lehet nem ide kéne beirni de vista x64 en powerdvd-be hogy kell beállítani a képet most ilyen ha kinagyítom teljes képernyőre mert ilyen kicsi.

[link]

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#13643) Skizz


Skizz
addikt

Megoldódott, indexelést nem kapcsoltam ki.

(#13644) Sdi válasza Skizz (#13643) üzenetére


Sdi
addikt

Azért érdekes, mert pl. nekem sincs kikapcsolva és ilyet sohasem csinált még.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#13645) #67688960 válasza Skizz (#13643) üzenetére


#67688960
törölt tag

Akkor a sata vezérlőd ütközik valamivel!

(#13646) qwertly válasza Nescafé (#13642) üzenetére


qwertly
addikt

Nekem is csinált ilyet de akkor amikor cserélgetem a dvd lejátszó progikat,volt felt a windvd meg a powerdvd,feltettem egy újabb powerdvd lejátszót és utána már így csinált nekem is.Amúgy úgy vetem észre,hogy a powerdvd kényesebb mint a windvd az ilyen csereberékre.

(#13647) Nescafé válasza qwertly (#13646) üzenetére


Nescafé
őstag

Már megvan az nvidia purevideo volt bekapcsolva azt kivettem és már normális.

 iPhone 15 Pro

(#13648) Bundás22


Bundás22
őstag

valaki tudja h lehet mozgó hátteret beállítani vista alatt
mondjuk egy vízesést
van erre vmi jó ingyenes progi?

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#13649) Gabás válasza Bundás22 (#13648) üzenetére


Gabás
addikt

van, vista dreamscene:)
persze csak ultimate verzióhoz:(

[ Szerkesztve ]

(#13650) Bundás22 válasza Gabás (#13649) üzenetére


Bundás22
őstag

nekem 64bites vista ultimate-em van
hol lehet bekapcsolni/letölteni?

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.