Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) weiss válasza westlake (#2750) üzenetére


weiss
addikt

Én dev Win 10-et szeretnék. Vagy olyan már nincs?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2752) westlake


westlake
félisten

(#2753) westlake válasza weiss (#2751) üzenetére


westlake
félisten

A Windows 10 már egy "befejezett" projekt. Van a stabil és az Előzetes kiadás csatorna. Utóbbi szerintem a Dev-nek fele meg, mivel Insider státuszú frissítések kerülnek oda. Minden más már a Windows 11-hez tartozik (Béta, Dev). Igaz, mégsem valódi Dev, mivel a Dev státuszú drivereket például nem ajánlja fel a WU. Ettől függetlenül Windows 10-nél az Előzetes kiadás a legmagasabb szint.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2754) weiss válasza westlake (#2753) üzenetére


weiss
addikt

Köszi.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2755) weiss


weiss
addikt

Insider 11-en van egyszerű módja a TPM megkerülésének?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2756) nokiauser válasza weiss (#2755) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Ki lehet íratni az iso-t Rufus extended módban, csak valószínűleg nem fogsz rá frissítéseket kapni.

(#2757) norti válasza westlake (#2752) üzenetére


norti
addikt

As a result of feedback from Windows Insiders, we have disabled the tablet-optimized taskbar feature.
:C

(#2759) norti válasza norti (#2757) üzenetére


norti
addikt

Bár nyilván nem működik továbbra sem az ikonátrendezés...

(#2760) westlake


westlake
félisten

Announcing Windows Server Preview Build 25110

Kliens nem lesz ma. Egyébként van már 22617-es is. Többen emlegetik már a GA "szintet", szóval ebben a hónapban már minden bizonnyal lesz "végleges" Nikkel. És már van fotó 25091-ről is.

Play nice!

(#2761) westlake


westlake
félisten

(#2762) norti válasza westlake (#2761) üzenetére


norti
addikt

As a result of feedback from Windows Insiders, we have decided to disable the changes to the system tray introduced in Build 22581 for now. The system tray and specifically the “Show hidden icons” flyout will now function the same way it did with the original release of Windows 11, including the ability to rearrange icons in the flyout.

Na végre.

(#2764) westlake


westlake
félisten

(#2765) westlake


westlake
félisten

(#2766) norti válasza westlake (#2764) üzenetére


norti
addikt

Some games that use Easy Anti-Cheat may crash or cause your PC to bugcheck.

Some? Majdnem mind elhasal...

(#2767) westlake válasza norti (#2766) üzenetére


westlake
félisten

Viszont így csalni sem lehet ugye. ;]

Play nice!

(#2768) RandomName


RandomName
aktív tag

Sziasztok.
Lenne egy apró problémám, amivel ide irányítottak.
[link]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#2770) norti


norti
addikt

Gondolom a kollega tegnap sokat biciklizett és elmaradt :D

Announcing Windows 11 Insider Preview Build 25131

Ahogy nézem az EAC fix nem priority... :W

[ Szerkesztve ]

(#2771) westlake


westlake
félisten

(#2772) pzstm válasza westlake (#2771) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Tabos File explorer :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2773) niof válasza pzstm (#2772) üzenetére


niof
addikt

Ja, ez is valami... 2022-ben eljutottak idáig. De hogy egy saját megoldású dupla ablakost még miért nem tudtak ennyi idő alatt összerakni, az számomra rejtély...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2774) pzstm


pzstm
Topikgazda

BETA channelre érkezett cumulative update, ami az új file explorert teszi elérhetővé

Announcing Windows 11 Insider Preview Build 22621.160 | Windows Insider Blog

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2775) norti válasza pzstm (#2774) üzenetére


norti
addikt

Ezt bezzeg mindenféle teszt nélkül betolják majdnem élesbe, mert lehet vele villogni :D

(#2776) pzstm válasza norti (#2775) üzenetére


pzstm
Topikgazda

pont ezen agyaltam, hogy devre kb egy hete jött ki, most meg lehet mire release preview után publicba kerül ez is benne lesz :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2777) qqcqqc válasza pzstm (#2774) üzenetére


qqcqqc
őstag

Feltelepítettem és nem történt semmi.....

(#2778) pzstm válasza qqcqqc (#2777) üzenetére


pzstm
Topikgazda

We are beginning to roll this feature out, so it isn’t available to all Insiders in the Beta Channel just yet as we plan to monitor feedback and see how it lands before pushing it out to everyone.]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2779) BiP válasza qqcqqc (#2777) üzenetére


BiP
nagyúr

úgy látom, a crop gombot viszont eltűntette :) ;]

Nálam sem jelentek meg a tabok. Elsőre azt gondoltam, hogy biztos csak friss installal jelenik meg, de aztán a release notes-ban ott a valódi ok:
[We are beginning to roll this feature out, so it isn’t available to all Insiders in the Beta Channel just yet as we plan to monitor feedback and see how it lands before pushing it out to everyone.]
Szóval nem mindenki kapta meg.
De biztosra merem venni, hogy van rá valami trükk, hogy elő lehessen hozni.

szerk: és lám. [link] [link] (utóbbi egy korábbi buildhez írta még, de ugyanazt a toolt használja)

[ Szerkesztve ]

(#2780) qqcqqc válasza BiP (#2779) üzenetére


qqcqqc
őstag

Köszönöm a választ neked és pzstm-nek.

A release leírást nem olvastam. De akkor megvárom, míg aktiváljak nálam is.

(#2781) norti


norti
addikt

Amúgy nekem a taboknál fontosabb, hogy végre a bal oldali sidebart is kezdik rendbe rakni.

(#2782) vlevi


vlevi
nagyúr

Biztos volt már, csak nem tudom, mire keressek.
Réges régen nem néztem rá az Insider programra, most elindítottam arról az SSD-ről a gépet, amire insider build van telepítve. Egész pontosan 22458-as Developer build. Nem mai darab, tavaly novemberben lejárt :D
Szeretném én frissíteni, de amikor a gépházban a Windows update lapra váltok, akkor a gépház bezár.
Próbáltam már az eddigi módszereket, sfc /scannow, dism, és társai, de semmi.

Az a bosszantó, hogy a https://insider.windows.com/en-us/ oldalon is az Update Now gomb a gépházat nyitná meg. Ha megnyílna :(

[ Szerkesztve ]

(#2783) monosgeri21 válasza pzstm (#2774) üzenetére


monosgeri21
tag

Release Preview Ringre most jön le a 22621.105

(#2784) vlevi válasza vlevi (#2782) üzenetére


vlevi
nagyúr

Találtam Dev ISO-t, azt letöltöttem, feltelepítettem, és most 25120.1010 verzión vagyok.
Állítólag van újabb, de a Windows Update most sem áll a helyzet magaslatán :(

Ezt úgy tudtam megoldani, hogy ráböktem a szüneteltetés 1 hétig-re, és utána rögtön a frissítések folytatására.
El is kezdte letölteni, amit talált.

[ Szerkesztve ]

(#2785) westlake


westlake
félisten

(#2786) savior


savior
őstag

Helló.
Néha a Win induláskor zöld halált dob. Honnan tudnám megállapítani, hogy mi okozza? Egyébként soha máskor nem fagy. Insider verzió, ha ez számít.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#2787) niof válasza savior (#2786) üzenetére


niof
addikt

Esetleg a BlueScreenView?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2788) savior válasza niof (#2787) üzenetére


savior
őstag

061622-8000-01.dmp 2022. 06. 16. 14:11:22 KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED 0x0000001e ffffffff`c0000005 00000000`00000000 00000000`00000008 00000000`00000000 ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+417820 x64 ntoskrnl.exe+417820 C:\WINDOWS\Minidump\061622-8000-01.dmp 12 15 22000 1 400 156 2022. 06. 16. 14:12:37
ezt irja par naponta

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#2789) niof válasza savior (#2788) üzenetére


niof
addikt

Esetleg még az eseménynaplót ajánlom átnézésre. Hátha ott találsz valamit. Illetve nem árt, ha futtatsz egy memtest-et, a hibára rákeresve...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2790) savior válasza niof (#2789) üzenetére


savior
őstag

A memória biztosan jó, mert egésznap megy a gép meg a játékok és sosincs semmi gond. Csak 4-5 naponta dob gép indításkor egy zöldet.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#2791) niof válasza savior (#2790) üzenetére


niof
addikt

Én azért lefuttatnám. Az, hogy játék közben jó, még nem jelent semmit. De instabil tápellátás is okozhatja. Amúgy nem tudom miért zavartak ezzel téged át a Win 11 topikból ide, ez inkább egy általános Windows probléma nekem, még csak nem is W11 specifikus.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2792) savior válasza niof (#2791) üzenetére


savior
őstag

Lefuttattam a Windows memory diagnostic tools-t es nem talalt hibat. A tap pedig cserelve lett kozben egy minosegire. Igazabol nem olyan zavaro, mert csak par naponta jon 1szer elo.
Sok minden valtozott mikor megjelent. Win frissitesek, volt bios update, memoria bovites, tap csere, osszes driver frissitese, uj progik telepitese. Nem tudom melyik okozhatja, de hatha elmulik majd. Koszi a tanacsokat.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#2793) vlevi


vlevi
nagyúr

Nálatok is hülyén néznek ki néha az ikonok?
25140 verzió van fenn.
Néha, ha olyanja van, akkor a desktop ikonok körül hatalmas nagy hézag van, nem is lehet őket összerendezni.

Iletve, most vettem észre, hogy az intézőben, lista nézetben van egy nagy semmi a file ikonok előtt. Olyan, mintha a "checkboxes for..." be lenne kapcsolva, de természetesen az nincs bekapcsolva.

És persze a Windows XP-vel megszűnt, és azóta is idegesítő dolog, hogy a Windows az egyes foldereket random módon, a tartalmához próbálva igazítva jelenítgeti meg. Pedig nekem 99%-ban tökéletes lenne a lista nézet névsorban.
Ez volt régesrégen a "mappa nézet beállítás megjegyzése" opció, de ez a win7 megjelenésével megszűnt, és már megjegyzi az egyes mappák nézetbeállítását, sőt, van egy olyan agymenése, hogy pl.a letöltéseket nagy ikonnal, dátum szerint csökkentő sorrendben, és dátum szerint csoportosítva szereti megmutatni, a zenéket előadó szerint, én meg nem találom az M betűvel kezdődő file-t a listában.
Nem kicsit bosszantó, hogy mindíg vissza állítgassam.
Az sem segít, hogy a tulajdonságok lapon beállítom, hogy ezt a nézetet alkalmazza minden mappára, mert az a "minden mappa" nem mindenre vonatkozik.
Tényleg nincs erre semmi opció, hogy én NEM KÉREM ezt az automatikus állítgatást?

(#2794) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Üdv, most megy fel az RTM. A kérdés: ahhoz, hogy az RTM frissüljön, és ne kapjak újabb Builder, hova kell lépni a jelenlegi preview csatornáról?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2795) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Most itt tartok :) Gondolom egy ideig ez a build lesz a RP csatornán.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2796) szabeska


szabeska
addikt

Hali!

22H2-t mikor lehet telepiteni RP csatornan frissitessel? Nekem nem dobja fel a win update, pedig az insider menuben a gephazban irja hogy van frissebb build :U

F1

(#2797) GoodSpeed válasza szabeska (#2796) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem is többedjére ajánlotta fel. A KB5014668 fent van?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2798) szabeska válasza GoodSpeed (#2797) üzenetére


szabeska
addikt

22000.776 a build szam, es igen, fent van. Hiaba kerestem batmit redditen stb, sehol nem irtak hogy nem menne fel, nem is ertem. Elvileg csak fel kell iratkozni insidernek es ennyi, nekem megiscsak az altalad is emlitett frissitest talalja csupan. Ennek ellenere az insider menuben irja, hogy van frissebb build, atiranyit a windows update menube, de ott naprakesznek irja :W

F1

(#2799) GoodSpeed válasza szabeska (#2798) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Akkor manuálisan?

[link]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2800) szabeska válasza GoodSpeed (#2799) üzenetére


szabeska
addikt

Ezzel frissíteni is lehet? Nem szeretnék tiszta telepítést, vagy mindent ujra beallitgatni.

[ Szerkesztve ]

F1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.