Hirdetés
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Milyen mosógépet vegyek?
- Évente csak egyszer látod! 11 11 11 11 11
- Android másképp: Lineage OS és társai
- A legolcsóbb gamer laptop RTX 4060-al.
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
-
LOGOUT.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz Ricco_hun #132924 üzenetére
Lásd egy másik válaszban hogyan kellene pendrive-ról Windows 10-et telepíteni. Ahol nem derült ki, hogy maga a W10 ISO honnan lett letöltve, ahol ha nem az útmutatóban lévő microsoftos forrásokból, akkor értelemszerűen onnan kellene, meg pl. MCT-vel is lehet telepítési adathordozót kreálni. + Ha az aktuális 20H2 ISO-val nem megy a régi PC-n, akkor akár régebbit, pl. 1909/2004-es verziót is ki lehetne próbálni, ami letölthető az MWOIDT és TechBench forrásokból. Vagy másik lehetőség esetleg DVD-ről telepíteni a linkelt leírás alapján.
Ha a W7 felmegy, azt lehet telepíteni, akkor következő opció az upgrade, illetve a W7—►
W10 upgrade a linkelt útmutatók alapján.
+ Nem árt ellenőrizni, hogy a hardver megfelel-e a rendszerkövetelményeknek. -
King Unique
titán
válasz SunMount3r #132922 üzenetére
Úgy, hogy értelemszerűen megnézed, hogy esetedben pontosan mi és mennyit foglal le, akár megosztod itt a screenshotot stb., aztán akkor majd kiderül, nem feltétlen mások fogják távolról kitalálni konkrétumok nélkül. Ahol szükség esetén lemezterület felszabadításához ott van a lemezkarbantartó és a Tárterületsegéd, + egyéb módszerek.
-
King Unique
titán
válasz lajosx #132932 üzenetére
• How to uninstall uTorrent
• Can’t uninstall uTorrent? Complete guide to remove itHa nem megy normál módon, akkor próbáld 3rd party uninstaller programmal, vagy feltelepíteni még egyszer, majd utána eltávolítani. + Lehet, hogy az antivírus szoftver karanténozta, mert ugye több is ugrik rá és azért nem megy.
+ Helyette használj inkább qBittorent klienst, az nem olyan bloatware, nincsen megpakolva PUP/PUA szeméttel, az sokkal jobb. -
King Unique
titán
válasz grizlisandor #132964 üzenetére
Istenem, még leírni sem tudták egy ilyen bejegyzésben helyesen, hogy mi micsoda... Az nyilván nem bejelentkezési, hanem zárolási képernyő, ami kikapcsolható többféleképpen, már ha valakinek akkora probléma 1-et kattintani, vagy 1 billentyűt lenyomni.
Viszont ha esetedben ilyen volt, akkor az más, amire le lett írva a megoldás és semmi köze az előbbihez, meg csak emiatt felesleges a W10 reinstall.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz flash- #132958 üzenetére
Van, lásd egy másik esetnél leírtakat, lehet alkalmazni az ott javasolt, linkelt megoldásokat, ennyi.
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #132942 üzenetére
Mi a kérdés?
Ha ugyanaz mint a korábbinál, akkor itt is érvényes, hogy a KB5000842 csak egy választható frissítés 2004 és 20H2 verziókhoz és nem kötelező telepíteni, meg ha egyeseknél akkora kérdés, akkor inkább ne is tegyék. Meg biztos ennél is vannak egyes felhasználóknál ez + az volt cikkek, bár az még véletlenül sincsen leírva, hogy pontosan milyen csillagállás mellett lehet esetlegesen gond... Amúgy meg ott a lista milyen hibákat javít és milyen fejlesztéseket tartalmaz, opcionálisan lehet telepíteni, én is felraktam több 20H2-es rendszerre és eddig no problem.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz grizlisandor #132971 üzenetére
Itt akkor szokott gond lenni, amikor egyesek machinálnak a felhasználói fiókokkal, erővel kikapcsolják a jelszó és egyéb hitelesítés kérését stb, egyéb esetben nem kellene, meg ami a linkelt screensoton van, az a bejelentkezési képernyő és nem a zárolási képernyő, az utóbbi kikapcsolásnak pont semmi köze ahhoz, hogy az előbbinél milyen felhasználók jelennek meg.
-
King Unique
titán
válasz grizlisandor #132973 üzenetére
Esetedben erről lehet szó, ami tudtommal nem be/ki kapcsolt zárolási képernyő függvénye. + Azt írtad, hogy újratelepítés, ahol egy friss telepítésnél nyilván először naprakészre kellene frissíteni a W10-et, majd restart és utána próbálgatni.
-
King Unique
titán
válasz trialboj #132995 üzenetére
Mármint ha ilyen probléma van, vagy ennek az inverze, akkor csak a szokásos user error esete áll fenn, ahol pusztán csak tudatosan és megfelelően kellene telepíteni, vagy ha nem megy, akkor olyanra bízni, aki jártasabb ebben, ennyi.
"Nincs rá mód hogy úgy állítsam át, hogy nem formázom a D meghajtót is?"
De, van, ha jelenleg GPT séma szerinti a célmeghajtó, akkor értelemszerűen UEFI mód szerint kellene létrehozni (MCT is jó ehhez) és bootolni a telepítőt a pendrive-ról, nem pedig Legacy/CSM szerint aminél nem meglepő ha MBR-t kér, meg az UEFI-s bootolást beállítani, azt a boot eszközt kiválasztani stb., ilyen egyszerű...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz BogyóBP #132998 üzenetére
Arról nemrég volt szó egy másik esetnél, hogy az adott hardverhez (alaplap) kapcsolódó már meglévő digitális licencet alapesetben nem lehet csak úgy eltávolítani, max. a telepített Windows 10-et deaktiválni, ami később ugyanúgy beaktiválódhat a már meglévő digitális licenccel. Bár az ott linkelt válaszban le van írva, hogy esetleg mit lehetne megpróbálni az előbbi érdekében.
-
King Unique
titán
válasz trialboj #133006 üzenetére
Igen, meg le lett írva világosan az előző válaszban, hogy ha jelenleg GPT a lemez és nem akarod törölni a teljes lemezt, akkor a jelenlegi állapotában nyilván UEFI-s telepítés kell, aszerint kell bootolni a telepítőt és az UEFI kezdetű boot eszközt kell kiválasztani, nem a "simát" és nem Legacy/CSM mód szerint kell telepíteni, ami utóbbihoz értelemszerűen MBR kell, illetve a teljes lemez törlése ha jelenleg GPT.
"2 meghajtó van benne a C és D az A meghatjó particiója, a gond az, hogy mikor töröltem a C volume-ot az install menüben, töröltem a mellé kreált 3 150MB-os volume-ot is, talán itt rontottam el,"
Ha a megtartani kívánt D meghajtó egy másik (???) fizikai lemez ("B"), akkor annak nyilván semmi köze ahhoz, hogy az "A" lemezen mi történik, a "B" MBR/GPT-e, törölve van-e vagy sem, meg akkor maga az eredeti felvetés sem teljesen világos, hiszen a telepítésnél szükség esetén értelemszerűen csak a célmeghajtót kell törölni, nem minden csatlakoztatott meghajtót...
+ Ha 2 db fizikai lemez van és az ilyen elkerülése a cél, akkor a másikat a telepítés idejére biztos ami biztod alapon le is lehet tiltani az BIOS/UEFI-ban, vagy akár fizikailag leválasztani, bár ha megfelelően - lásd az előző válaszban leírt, linkelt instrukciókat - történik a telepítés, akkor nem feltétlen muszáj.
Ha 1 db fizikai lemezről van szó GPT partíciós sémával és azon belül a D meghajtó megtartása a cél, akkor meg az előtte lévő lemezterületet kell csak törölni, azaz a korábbi C-t és a rendszer számára létrehozott kicsi partíciókat, majd az ott létrejött szabad területet megadni telepítési célnak és tovább.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz pvt.peter #133014 üzenetére
Ez nem bug, hanem normális, hogy a DISM és pl. az MCT is 2004 és 20H2 verzió esetén ugyanúgy 19041-et ír, hiszen a 20H2 alapja a 2004/20H1 verzió, ugyanazok a havi frissítések KB számai is, meg pl. a 20H2 upgrade-hez is elég 2004-re az Enablement Package telepítése, + ugyanez van 1903 és 1909 ISO-k esetében is.
+ Egy kis olvasnivaló:
• How to Download Official Windows 10 ISO file from Microsoft
• How to Repair System Files with SFC Command in Windows 10
• How to Repair Windows 10 Image using DISM+ Ha nem megy az SFC és a DISM, akkor lásd az alábbi módszert a javításhoz.
How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #133016 üzenetére
Ez attól is függ, hogy pontosan mit és mekkora adatmennyiséget kell menteni. Ha több 100 GB, vagy több TB és nincs kellően gyors internetkapcsolat, meg akkora felhőtárhely, akkor az online mentés nyilván kilőve és marad az offline (belső/külső HDD/SSD) mentés. Ha kisebb adatmennyiséget, akkor viszont az nyilván tárolható online (W10-ben adott ehhez a OneDrive) + offline is, célszerű akár kombinálni a kettőt. Illetve ha offline mentés és fizikai tároló, akkor elsődlegesen a HDD-alapú megoldások javasoltak, flash tárolók közül meg nyilván inkább egy SSD, mint egy szutyok, konzumer pendrive.
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #133032 üzenetére
Ha újratelepíted a Windows 10-et, vagy mentésből állítod vissza, majd utána naprakészre frissíted, akkor először restart a frissítés befejezéséhez, majd utána lehet futtatni a lemezkarbantartót, vagy a Tárterületsegédet, nem közben. Meg nem mindegy, hogy tényleg a Tárterületsegéd futtatása után van-e a BSOD, vagy xy Windows-frissítés / illesztőprogram-frissítés telepítése, majd az utána történő újraindítás után.
Az adott hibakódhoz tartoznak itt is megoldási javaslatok (példa), + ha esetedben tényleg a Tárterületsegéd futtatása után van gond, akkor átmenetileg ne futtasd, vagy használd a lemezkarbantartót, ennyi. -
King Unique
titán
válasz pvt.peter #133029 üzenetére
MI nem volt világos az előző válaszban leírtakban?
A szokásos microsoftos forrásokból letölthető 20H2 ESD (
install.esd
) és standard (install.wim
) ISO jelenleg egyaránt a 19042.631 (bár az MCT-s ESD már lehet .870, ha előzőleg arra írtad), illetve a DISM 10.0.19041 verziót fog mutatni. Vagyis 19042.870 buildszámút értelemszerűen ne keress, olyan max. esetleg 3rd party forrásból, vagy a user által fabrikálva érhető el...
Meg egyébként mi is a gond, a microsoftos 20H2 ISO-val nem megy W10 20H2-n a DISM, meg anélkül sem pontosan a linkelt útmutatót követve?
+ Ennyi idő alatt már a repair install is lefutott volna...[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Pityu. #133038 üzenetére
Volt már arról szó itt számtalanszor, hogy jelentős hardvermódosítás esetén sem feltétlen kell újratelepíteni a Windows 10-et a 0-ról, meg pláne ha megtörténtek a megfelelő "előkészületek" is, lásd egy másik esetnél leírt, linkelt információkat. + Ugye értelemszerűen attól is függ, hogy egy nagyon belakott rendszert kellene reprodukálni, vagy sem, mert az utóbbi esetben nyilván mehet a clean install is, az előbbinél meg ugye pont az a cél, hogy ne kelljen újratelepíteni, ha nem feltétlen muszáj.
Ha annyira újra akarod telepíteni a 0-ról, akkor meg igazán várhattál volna vele a hardverfejlesztésig, illetve hardvercseréig, ha a közeljövőben lesz. -
King Unique
titán
válasz wolfman #133040 üzenetére
• How to Turn On or Off Microsoft Defender Antivirus in Windows 10
• Protect your PC with Windows Security alongside a third-party antivirusItt pont az lenne a lényeg, hogy ha 3rd party AV lett telepítve, akkor a Defender ilyenkor automatikusan kikapcsol és max. csak a rendszeres, illetve ismétlődő vizsgálat be/ki kapcsolása lesz aktív, de alapértelmezetten az is ki van kapcsolva. Ha esetedben az Avast telepítése után nem ez történt, akkor az nem éppen normális... Bár annál a szutyoknál ez sem lenne annyira meglepő, itt is csaknem állandó téma pl. az USB-s problémák okán (példa).
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #133053 üzenetére
Az nem derült ki, hogy nálad miért van ez, de nem feltétlen általános jelenség, nemrég frissítettem én is 1909 és 20H2 rendszereknél, utána töröltem a felesleget lemezkarbantartóval és tárterületsegéddel, + nemrég újra rápróbáltam még1x, de sehol nem volt újraindítás után BSOD.
A clean install esetleg opció lehet és úgy lehet tesztelni, hogy előjön-e újra a probléma, de ha már van komplett rendszermenésed, akkor gondolom nem akarod teljesen a 0-ról újratelepíteni a rendszert és újra belakni, stb. -
King Unique
titán
válasz Bibby #133045 üzenetére
Ez a "kinyomom" nem derült ki, hogy pontosan mit jelent, laptopon lévő be/ki kapcsolóval, fedél lehajtásával, vagy a Windowsban Start menüből / egyéb módon leállítva. Ha az előbbiek, akkor kérdés, hogy ott milyen művelet van beállítva és tényleg leállítás/kikapcsolás történik-e pl. alvó mód helyett, amely utóbbiból felébredhet és akkor nem meglepő, ha merül az aksi. Ha leállítás/kikapcsolás, akkor viszont nem kellene, meg még bekapcsolt gyorsindítás mellett sem. De ha már annyira emlegetve van, akkor esetleg ki lehet próbálni a gyorsindítás kikapcsolását és utána a leállítást, amit elég nyilván csak a gépházban a linkelt útmutató alapján, vagy a Shift + leállítás módszerrel, nem feltétlen kell teljesen letiltani a hibernálást.
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #133060 üzenetére
Mindkét megoldás működőképes lehet, illetve lehet a Macrium szoftverével működő Windows alól is menteni és visszaállítani, bár az utóbbi értelemszerűen WinPE/WinRE környezetbe bootolással működik csak. Ahol ha a működő Windows alól indított esetedben már bevált és aszerint csinálod régóta, akkor nem világos a kérdés miértje. Én inkább a másik szerint szoktam, WinPE/WinRE változatot külön pendrive-ról (vagy esetleg Windows boot menüből) bootolva és onnan visszaállítva, az szvsz biztosabb és értelemszerűen akkor is használható a mentéshez és/vagy a visszaállításhoz, ha az adott PC-n nem bootol vagy nincsen telepítve W10, vagy tönkrement a rendszermeghajtó, stb.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #133066 üzenetére
Igen, a repair install hasznos lehet és megoldhat különféle problémákat, + a személyes fájlok mellett még a telepített programok, beállítások stb. is megmaradnak.
A 2 db WinRE partíció normális lehet, ha eredetileg ≤ 1909 verzióval történt a telepítés és az lett tovább upgrade-elve, erről is volt már szó itt.
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #133068 üzenetére
Az mindegy milyen verzióval történik az in-place upgrade, itt az a lényeg, hogy eredetileg milyennel lett a telepítésnél particionálva a célmeghajtó. Ahol 2004-es verzió óta van UEFI-s telepítésnél ilyen elrendezés, azaz alapból a C után van a WinRE, ellenben ≤ 1909 verzióknál eredetileg még előtte jött létre, mint esetedben is. Ha 20H2 UEFI clean install esetén sikerült ilyet összehozni, akkor meg vélhetően nem megfelelően telepítettél, szükség esetén nem törölted a korábbi telepítésnél létrehozott partíciókat, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #133071 üzenetére
Menteni és visszaállítani nyilván ugyanúgy lehet, csak immáron már mind a 4 db, illetve pontosabban 5 db partíciót kell, csak az MSR nem látszik a lemezkezelőben, ennyi.
-
King Unique
titán
válasz A_ScHuLcZ #133082 üzenetére
Az Enterprise kiadás normál esetben szervezeti, illetve nagyvállalati használatra való mennyiségi licencszerződés és előfizetés keretében (talán 5 db PC-től), ahol ez kkv szinten mindössze 2 db PC-re nem feltétlen reális... Az Enterprise LTSC meg speciális célra való, illetve általános használathoz nem ajánlott (bővebben). Az egyéb módon és forrásból beszerzett termékkulcsokat, licenceket, aktiválást meg lehetőleg nem kellene itt ragozni.
Egyébként a Pro kiadás nem jó, ami még reálisabb is lenne 2 db PC-re?
A támogatási idő meg úgy néz ki, hogy a Home és Pro kiadásoknál 18 hónap, őszi (tavaszi szintén 18 hónap) Enterprise és Education kiadásoknál 30 hónap, Enterprise LTSB/LTSC kiadások esetén meg 10 év. Ahol ha véget ér pl. a 20H2 Pro támogatása jövő májusban, attól még ingyen lehet upgrade-elni újabb verzióra, azt ugyanúgy használni a 18 hónapos életciklusáig, stb. Vagyis az LTSC annyival tud többet, hogy annál 1 verzió támogatása hosszabb és tovább kitolható annak használata funkciófrissítés, verzióváltás nélkül, ellenben a folyamatos támogatás egy Pro kiadásnál is biztosított, csak az utóbbinál gyakrabban kell upgrade-elni újabb verzióra, ennyi.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Reflax #133094 üzenetére
How to Fix Corrupted Recycle Bin in Windows
Az
rd / s / q D: $ Recycle.bin
parancs normál esetben csak a lomtárat üríti a D meghajtón és csak az ott lévő fájlokat törli, nem magát a D meghajtót törli teljesen le, vagyis nem világos hogyan sikerült az utóbbit összehozni...A hogyan lehet törölt fájlokat visszaállítani (az is ugye másik fizikai meghajtóra, véletlenül sem az eredetire (forrás), kockáztatva azzal a felülírást) meg adatmentéses téma, minek van külön topikja, de oda már felesleges újra beírni, ha itt már feltetted a kérdést. Illetve értelemszerűen adatmentő programmal (példák), ahol ha teljesen ingyenes kell Windowsra, akkor ott van pl. a Recuva és a TestDisk, sőt még a Microsoftnak is van Windows 10-hez saját és ingyenes adatmentő programja (Windows File Recovery), igaz csak parancssoros formában. Na meg ugye akkor lehet esélye a mentésnek, ha HDD-ről, abból is PMR/CMR típusról van szó, mert SSD-knél és a TRIM-et támogató SMR HDD-knél törlés után mennek a fájlok a levesbe (példa).
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Reflax #133102 üzenetére
Ami a kukába lett helyezve, max. azokat a fájlokat törli normál esetben a parancs, mint említve volt.
Ha a régi, 3,5"-os WD Blue, akkor annál nem téma, az még CMR, annál törlés után jó esetben visszaállíthatók, lementhetők a fájlok másik fizikai lemezre.
+ Ha olyan fontosak, pótolhatatlanok azok a fájlok, akkor ugye miért nem volt azokról legalább 1 biztonsági másolat máshol, de ez már más téma. -
King Unique
titán
válasz A_ScHuLcZ #133092 üzenetére
Akkor rosszul tudod, mert a jelenlegi 20H2 kiadásban is még benne van a klasszikus vezérlőpult, max a "rendszer" része lett elrejtve, de az is előhívható. Viszont már nem teljes értékű, mert a beállítások jó része már az UWP gépházban van, de ez alapból megvan a Windows 10-nél, illetve a korábbi verzióknál is, max. valamivel kisebb mértékben. Valamint olyan vezérlőpult, aminél minden beállítás ott található, a W7-ben volt utoljára és már a W8, 8.1 esetében is egy része a gépházban kapott helyet.
Egyébként az nem derült ki, hogy a gépházzal mi a gondod és miért kell okvetlenül vezérlőpult, ami ugye jelenleg is van a 20H2-nél és még vélhetően marad is egy ideig az újabb verzióknál is. Valamint csak és kizárólag a vezérlőpult miatt régebbi verzióra épülő Enterprise LTSC kiadást használni szvsz nem sok értelme van, meg ugye olyat legálisan beszerezni is problémás csak 1-2 eszközre, + nem feltétlen általános használatra való, az meg a másik.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tlala #133113 üzenetére
Hát mondjuk klónozással vagy képfájlba mentéssel és visszaállítással, amiről már számtalanszor volt szó itt (topik keresője), lásd egy másik esetnél + ennél leírtakat, + arról is, ha eltérő a forrás- és a célmeghajtó tárolókapacitása.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Reflax #133114 üzenetére
Az előző választ elolvastad, ahol világosan le van írva, hogy a Recuva ingyenes, illetve van ingyenes verziója is?
A lényeg, hogy teljes scan legyen és másik fizikai lemezre történjen a mentés legyen szó akármilyen adatmentő programról is. + Előtte lehet akár lemezképet is készíteni, de ahhoz megint +1 HDD kell, meg akkor indokoltabb, ha a forrásmeghajtó állapota (HDS) problémás.(#133124) Pyttawrx:
Azzal csak az az 1 bökkenő van, hogy fizetős mind az adatmentő, mind a bootable media készítő eszköze és a free verzió azokat értelemszerűen nem tudja, de esetedben akkor gondolom minimum megvásárolt Pro, illetve Pro Deluxe kiadásról lehet szó.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz No.01 #133146 üzenetére
Megfelelően fel kell készülni és akkor nem lesz kellemetlen meglepetés a hardvermódosítás miatt, amiről volt már szó itt számtalanszor, korábban és nemrég szintén. Másik opció a clean install a 0-ról.
Az SSD cseréje miatt pedig megint nem feltétlen kell clean install, mivel adott a klónozás lehetősége, amiről ugyancsak pont nemrég volt szó újra.
+ Még mielőtt kérdés lenne, nem, új licenc sem feltétlen kell és szükség esetén megoldható az újraaktiválás, ami meg ugye korábban lett elmagyarázva, linkelve egy másik válaszban.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz nullpoint #133138 üzenetére
Nem világos miért lenne ez hiba és miért van ennek akkora jelentősége amikor az asztalon elhelyezett ikonok és mappák nyilván eleve ott vannak a helyükön, meg ezek szerint ismeretlen számodra a rejtett és védett mappák, + hogy nem mindegy hol nézik azt a desktop mappát a C-n.
A Notepad++ meg ugye 3rd party program, ahol ha az nem megfelelően működik, akkor az inkább programspecifikus, mintsem Windows specifikus probléma... Aztán az meg nem meglepő, ha a C rendszermeghajtón, illetve rendszerpartíción módosítani akar egy fájlt a felhasználói mappán kívül, akkor ahhoz ugye NTFS fájlrendszer esetén megfelelő hozzáférési engedély, meg a program rendszergazdaként történő futtatása lehet szükséges, ami amúgy a muzeális W7-nél is így volt/van.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz nullpoint #133157 üzenetére
Ott nemcsak rejtett, hanem védett mappákról és fájlokról is szó van, + ott van a symlink, junction stb. is. Azt meg a blőd rokonos hasonlotok, példák nélkül is tudjuk, hol kell az előbbit beállítani, bár a védett rendszerfájlok megjelenítése + opció.
A megfelelő útvonalon elérhető az asztal tartalma, ahol igen, valóban nem sok értelme van a leírtaknak, meg ha használok egy programot, akkor annak az ablakát és tartalmát nézem az asztalon, nem a hátteret. Vlamint alapesetben a felhasználói fiók default mappáiban tárolom az egyéb fájlokat ha már mindenképpen a C-n kell és nem feltétlen az asztalon.
Nem világos, hogy szimpla bemondással miért lenne bizonyított, hogy a rendszer hibája, ez nem éppen így megy... Meg ugye, ha a kedves programfejlesztők nem tudtak a legutóbbi 7.9.5-ös programverzióban sem kiirtani minden bugot, akkor majd bizonyára kiadnak újabbat, ami már mentes az említett problémától, ilyen egyszerű.
Az meg nem újdonság, hogy technikailag továbbra is működhet a W10 aktiválása a W7, 8.1 termékkulcsokkal, ami ugye a korábban megadott határidőn túl alkalmazva már nem feltétlen lesz jogtiszta, azt sem árt tudni.
-
King Unique
titán
válasz csabaspecial #133167 üzenetére
Nem árultad el, hogy mi a pontos hibakód... De amúgy lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol értelemszerűen az esetedben lévő hibakódhoz tartozó megoldási javaslatokat kell alkalmazni, + másik opció a repair install, ennyi.
-
King Unique
titán
válasz VGYke #133164 üzenetére
A hivatalos megjelenésre és a nagyközönség számára az elérhetőségre nyilván majd csak május-június környékén lehet számítani, mint a másik válaszban linkelt cikk is taglalja. Viszont ha annyira 21H1 ISO kell, akkor az nem újdonság, hogy a hivatalos megjelenés előtt is elérhető a korai változat, lásd pl. UUP RG, az onnan letölthető CMD eszközzel generálható 19043.906 ISO. Ahol ha a 21H1 tényleg csak egy kisebb frissítés lesz, vagyis csak egy Enablement Package, mint pl. 2004-re a 20H2, akkor reális is a 19043-as build.
Egyébként meg hova ez a nagy sietség? Támogatott még a jelenlegi 20H2 verzió is a Home és Pro kiadásoknál 2022 májusig, + attól hogy félévente megjelenik egy-egy újabb verzió, nem muszáj rá azonnal váltani. Meg ugye a Windows Update is alapesetben csak választható frissítésként ajánlja fel aktívan támogatott rendszernél az új funkciófrissítést, + szükség esetén külön halasztható is, meg ugye a Home és Pro kiadásoknál 18 hónap egy-egy verzió életciklusa, stb.
-
King Unique
titán
válasz csabaspecial #133171 üzenetére
Ez csak a beépített vírusirtóhoz, a Windows Defenderhez kapcsolódó frissítés, ami ha nem megy, akkor lásd az alábbi cikkben javasoltakat.
FIX: Definition Update for Windows Defender Fails with Error 0x80070643
A 20H2-es Windows 10-ed meg teljesen naprakész, sőt a 19042.906-os buildszám alapján még a csak opcionális KB5000842 számú frissítést is telepítetted, ami ha sikeres volt, akkor nincs miről beszélni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz pvt.peter #133180 üzenetére
Hát mondjuk a főverziónak annyira nem kellene, ha pl. naprakészre frissített W10 20H2 (19042.906) alatt futtatom CMD-ben a DISM parancsot, akkor annak verziójánál 10.0.19041.844-et ír, ahogyan a microsoftos forrásból letölthető 20H2 konzumer ISO-knál is 19041-et, max. .631 a vége. Érdekes!
A repair install esetében meg nem kell külön bootolt telepítési adathordozó (DVD / USB-s meghajtó), nem tudom ezt mégis honnan szedik egyesek... A linkelt útmutatóban sincs ilyen, illetve a Windows alól indított in-place upgrade megoldható nyilván az MCT-vel, letöltött ISO-val, stb., meg pont az a lényeg, hogy a rendszer alól indítva és nem külön bootolva.
Szívesen!
-
King Unique
titán
válasz Ladislaoca #133182 üzenetére
Itt nem derült ki, hogy pontosan (modellszám) milyen SSD-ről van szó, HDS esetében a legújabb (5.70) verzió van-e a használva, milyen a szoftverkörnyezet és ott nincs-e olyan program telepítve ami lassítja a bootolást, stb.
A 80%-os kondíció alapesetben nem gond az SSD-nél - lásd a linkelt leírást - , ellenben a 80%-os teljesítmény nem működő TRIM-re utal, ami viszont már igen. Ahol a Windows 10-nél a fsutil behavior query disabledeletenotify parancs csak azt mutatja meg, hogy OS szinten aktív-e a TRIM az adott fájlrendszereknél, ellenben azt nem, hogy ténylegesen működik-e az adott SSD-nél, az utóbbit pl. SSDOK, HDS programokkal, vagy az SSD gyártójának saját szoftverével (példák) célszerű ellenőrizni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Ladislaoca #133191 üzenetére
Igen, így már nyilván rendben. Az meg ugye alap, hogy a HDS-nél is mindig a legújabb verziót kell használni, nem egy muzeálisat.
A Samsung 840-es sorozat viszont pont érintett a belassulásnál, annál meg szükség esetén a firmware-t kellene frissíteni, ha eddig nem történt meg.
-
King Unique
titán
válasz Ladislaoca #133193 üzenetére
Ha már beállítások, akkor az is be van állítva (pipálva), hogy megjelenjen az ikonja a tálcán?
Általánosan meg lásd az alábbit.
-
King Unique
titán
válasz Ladislaoca #133195 üzenetére
Miket, meg mégis mi köze az ütemezett feladatnak ahhoz, hogy megjelenik-e a tálca értesítési területén a HDS ikonja?
Ha a beállításoknál be van jelölve az automatikus indítás a Windowszal együtt, de ennek ellenére abnormális módon maga a program sem indul el (normál esetben nyilván elindul) - ami nemrég a téma topikjában ki lett tárgyalva - , akkor meg azt kellene írni, meg az esetben nyilván nem meglepő, ha nem jelenik meg a Windows indításakor automatikusan a tálca értesítési területén az ikonja sem, hiszen maga a program sem fut...[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ez lett leírva, ott van előtte a W10 20H2 aktuális buildszáma + utána a DISM után az annak verziójára értelemszerűen az utóbbira értendő, meg ugye világosan írja CMD-ben (megnéztem).
+ Arról szintén volt szó, hogy a 20H2-es microsoftos forrásból letöltött ISO-nál 19041-es verziót fog írni a DISM ezzel a módszerrel megtekintve, ez sem újdonság.
Most már csak az a kérdés, hogy a fórumtagnak miért nem ment a javítás, a service pack számának (.906) is pontosan egyeznie kell?[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Ladislaoca #133200 üzenetére
Mármint mit, nem tudsz egy programot szükség esetén eltávolítani és újratelepíteni, vagy szükség esetén a linkelt topikban pontosan leírt és szemléltetett instrukciók alapján üzemezett indítást létrehozni?
-
King Unique
titán
válasz Ladislaoca #133202 üzenetére
Még külön screenshottal is szemléltetve van abban a topikban, hogy mit kell alul bejelölni a feladat létrehozásánál az emelt szintű jogosultsághoz, ahol ha rendszergazda típusú felhasználói fiókod van, akkor nyilván simán működnie kellene. Ha nem, akkor meg nincs min csodálkozni...
+ Az is le van írva, hogy az előbbire normál esetben nincsen szükség, mivel a HDS telepítésénél automatikusan létrejön az üzemezett feladat az automatikus indításhoz. Vagyis rejtély mégis mit csinálnak egyesek, hogy náluk nem működik... Illetve ezért volt javasolva az is, hogy másik megoldásként akkor adott a program uninstall, Windows restart, majd program install. Ha így sem működik, akkor ott nagyon nem stimmel valami... -
King Unique
titán
Ha hardvermódosítás (alaplapcsere) történik és cél a jelenleg telepített rendszer megtartása, akkor lásd egy másik esetnél leírtakat, + nemrég szintén volt szó itt erről.
Akkor kell okvetlenül átkonvertálni a BIOS/MBR mód szerint telepített W10-et UEFI-re pl. az MBR2GPT parancssori eszközzel, ha az új alaplapnál nincsen CSM/Legacy mód, meg ha célirányosan kihasználod az UEFI előnyeit. Ellenkező esetben viszont nem feltétlen indokolt, meg ha eddig nem esett le és elvoltál a másik szerint X évig...
Ha már UEFi és UEFI only bootolás, akkor a CSM módnak nem feltétlen kell bekapcsolva lennie, hacsak nincsen olyan hardverelem ami igényli, erről is volt már szó itt. A features W10-re állítása oké, a Secure Boot értelemszerűen legyen bekapcsolva, a Fast Boot is alapesetben is be van, bár az utóbbi opcionálisan akár ki is kapcsolható, meg ugye a Fast Boot ≠ Fast Startup.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz pvt.peter #133227 üzenetére
Rákeresel szépen a hibakódokra és alkalmazod az ott javasolt megoldásokat, illetve szükség esetén lehetőleg mindet!.
• How to fix Windows Update error 0x80070057 once and for all
• How To Fix Update Error Code 0x80070057 In Windows 10Másik lehetőség a javító újratelepítés in-place upgrade-del (nem, ez nem clean install teljesen a 0-ról és megtarthatók a telepített programok, beállítások stb., meg nem, nem kell hozzá külön bootolt telepítési adathordozó), ami már többeknél megoldott ilyen és ehhez hasonló frissítési problémákat (példa).
• How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz King Unique #133228 üzenetére
+ A KB5000842 csak választható frissítés mint oda is van írva, azaz nem kötelező telepíteni...
-
King Unique
titán
válasz VGYke #133232 üzenetére
Pusztán csak megfelelően kellene telepíteni, meg odafigyelni egyes beállításokra, ami nem olyan régen másnak is el lett magyarázva és nem újdonság itt a topikban.
Ha esetedben ez továbbra is ekkora kérdés, akkor viszont lehet jobb ha inkább maradsz az eddig használt lehúzogatós módszernél, vagy a BIOS/UEFI-ben letiltani a telepítés idejére a többi fizikai meghajtót ha van olyan opció és nem akarsz a PC-be nyúlkálni, ilyen egyszerű... -
King Unique
titán
válasz volvoguy #133238 üzenetére
Licenc, termékkulcs témában lásd egy másik válaszban, meg az ott lévő linkekben leírtakat. Ahol ha biztosan jogtiszta és működő licenc kell reális áron, akkor adott milyen forrásból (1-2) javasolt beszerezni. Ha csak egy olcsó termékkulcs kell az aktiváláshoz és nem feltétlen szempont az előbbi, akkor akár a pár ezres is megteszi, meg hazai szinten egyelőre még nincs az, mint egyes más országokban (példa), bár idővel elvileg lehet rá esély.
Ahol maga a licenc lehet elektronikus és nem feltétlen kell mellé telepítési adathordozó, pl. a Microsoft weboldalán vásárolva sem adnak DVD-t. + Egyébként a Windows 10 esetében már USB-s kiadás is vásárolható.How to Download Official Windows 10 ISO file from Microsoft
A Windows 10 ISO-fájl eddig is (megjelenés óta) letölthető volt közvetlenül a Microsofttól, valamint a Microsoft szervereire mutató letöltési linkeket generáló weboldalakról (pl. TechBench) is, nem volt létszükséglet ilyen-olyan torrentoldalakra a letöltéshez, ahogyan most és a jövőben sem...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz volvoguy #133241 üzenetére
Az a Pro Retail kiadás, az kerül a Microsoftnál annyiba, ellenben a Home kiadás és az OEM változat olcsóbb. + Ha elolvastad (ezek szerint nem) a linkelt anyagokat, akkor ott le van írva, hogy az EU-ban lehet venni olcsóbban akár használt szoftverlicencet is, meg ha megfelel ezen feltételeknek, stb.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl - Mozgásban a PC-s kiadás
- Háztartási gépek
- Xbox Series X|S
- Építő/felújító topik
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
- Pécs és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest