Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Divinity


Divinity
őstag

Sziasztok! DM-és vásárlás megoldódott valakinek? Ma én is beleszaladtam egy szép összeggel és csak most olvastam itt vissza :W
Már írtam a supportnak de érdekel egyáltalán van e esély, hogy utólag megkapom

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#452) z67 válasza Divinity (#451) üzenetére


z67
őstag

Múlt héten hétfőn vásároltam a Soroksári IKEÁ-ban, kb. 130 e Ft-ért és úgy gondolom a visszatérítést már elengedhetem. Fogyatékos csimpánzok ki tudták volna ennyi idő alatt számolni a visszatérítést a bemutatott számla alapján.

(#453) szuladam válasza Divinity (#451) üzenetére


szuladam
aktív tag

Én két hete jelentettem. Biztositottak rola hogy megoldják. Azóta se híre se hamva... Hamva talán. Mivel szerintem ezt temethetem xD

(#454) ACE- válasza szuladam (#453) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem is hasonló, egy IKEA-s vásárlással... 2 hete semmi, néha érdeklődöm, sablon válasz hgy még folyamatban, de ne aggódjak, amint megoldják jóváírják.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#455) z67 válasza ACE- (#454) üzenetére


z67
őstag

Egyszerűen érthetetlen. Nyilvánvaló, hogy nem az IKEA finanszírozza a kedvezményt. Nincs mit vizsgálni ezen, nekik pontosan látni kellene a költést - különösen a számlakép birtokában - innentől pedig csak osztás-szorzás kellene hogy legyen. Mivel máshol fizetnek, így nem csalás van mögötte. De akkor mégis mi? Én mindenesetre többet nem töltök fel, a kártya pedig jó lesz jégvakarónak.

(#456) ACE- válasza z67 (#455) üzenetére


ACE-
addikt

Pont hogy arra sem jó, mert fém. :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#457) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Ha auchanbol online veszek élelmiszert 90 ezer ft-ért (250eu), akkor az sd vissza fog abból teriteni 15%-ot (37-38eu)? A vásárlást barátnőm accjarol csinálnám, neki eddig 3 euros cashbackje volt, szóval 50be befér. Kérdés, hogy tényleg visszanyomnak e egy 38 euros összeget egyben, illetve, hogy online fizetésnél is jó lesz-e a virtuális vivid kártya?

(#458) anadroid válasza Palesztin994 (#457) üzenetére


anadroid
senior tag

Próbáld ki kisebb összeggel, a visszatérítés azonnal megjelenik. Nem számít az összeg.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#459) CactuS válasza Palesztin994 (#457) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Vissza. Pontosabban én így csináltam és jött a visszatérítés egyből.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#460) Palesztin994 válasza anadroid (#458) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

A barátnőm accjarol vásároltam amazonon egy tárcát 28 euróért, ott jött az sd-s cashback. Lehet azert kipróbálom akkor auchant kisebb összeggel is, de ahogy látom működik. :D

[ Szerkesztve ]

(#461) Palesztin994 válasza CactuS (#459) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

:C:R:R

(#462) ACE-


ACE-
addikt

Arról van valakinek infója, hogy a Champion program-ban milyen kereskedők vesznek részt? Haverom a KFC-ben vásárolt kétszer, és nála megjelent a program.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#463) anadroid válasza ACE- (#462) üzenetére


anadroid
senior tag

Azok, amik étteremnek hazudják magukat. Volt már cukrászda is, ahol ment. Amilyen kupi van nálunk a kártyák kezelésével, volt olyan, hogy egy céghálózat különböző üzletei egybe számolták, de persze nem mind.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#464) ACE- válasza anadroid (#463) üzenetére


ACE-
addikt

Na jó de előre sosem tudom meg? Csak emiatt nem váltanék fölöslegesen eurót, ha az eredmény nem ér semmit... az árfolyamkulonbozet miatt az csak bukta lenne.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#465) anadroid válasza ACE- (#464) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem egy világ végi kis kifőzdében is működött. De ne feledd: csak a 2 hét alatt az adott helyen legtöbbet költő kap a rá következő 2 hétre visszatérítést. A következő ciklus holnap indul, tehát ha ma kétszer használod ugyanabban az etetőben, és te költöttél ott a legtöbbet 1-jétől, akkor holnaptól már kapod a 10%-ot 28-ig.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#466) ACE- válasza anadroid (#465) üzenetére


ACE-
addikt

Hát, a haver egy forgalmas KFC-ben vásárolt kétszer, kb. 10€ értékben, és Ő volt az egyedüli... nem nagyon elterjedt még ez a Vivid kártya... viszont most találkoztam egy olyannal, hogy egy Auchan-os tankolásnál csak a befoglalt összeget vonta, a jóváírást nem küldte, szóval vannak itt is hibák...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#467) nagyzsofiab válasza Divinity (#451) üzenetére


nagyzsofiab
újonc

Nem meg. Pedig mar ketszer vasaroltam es ketszer panaszoltam igazolasokkal :(

(#468) pictigjis válasza nagyzsofiab (#467) üzenetére


pictigjis
senior tag

valaki egyáltalán kapott már utólag jóváírást olyan vásárlásra, amire azonnal nem adta meg a rendszer?

azért ne feledjük, ezeket a cashbackeket a vivid fizeti, szimplán promóciós célból, és biztosan nem is fog ez örökké tartani, hiszen fenntarthatatlan a modell

sajnos el tudom képzelni, hogy simán úgy vannak vele: amire nem írta jóvá automatikusan a rendszer, az a tranzakció így járt, nem tesznek abba külön erőforrást, hogy mindenképp adhassanak pénzt ajándékba

(#469) Divinity válasza pictigjis (#468) üzenetére


Divinity
őstag

Csak ezzel a hozzáállással inkább reputációt rombolnak mint építenek

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#470) pictigjis válasza Divinity (#469) üzenetére


pictigjis
senior tag

reputáció? ugyan már :) én ezekre egy forintot se bíznék. ha lehet, kiveszem, amit ajándékba adnak, aztán soha többet elő se fogom venni a kártyát... és szerintem ők is tudják, hogy lehetnek még sokan úgy, mint én

(#471) anadroid válasza pictigjis (#468) üzenetére


anadroid
senior tag

A Fogarasi úti Shell, 2 vásárlás Curve Gbit, csak másvalaki jelezte, de nekem is jóváírták. Tehát igenis adnak a presztízsre.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#472) pictigjis válasza anadroid (#471) üzenetére


pictigjis
senior tag

szuper, köszi, hogy megírtad - mondjuk nálam így se lesz hosszú életű a vivid :)

(#473) ACE- válasza pictigjis (#470) üzenetére


ACE-
addikt

Egyébként a valós baj az vele, hogy nem ad semmi újat. Egyedül a közös "kassza" használata hiányzik a többi helyről. Az nekem pl. nagyon bejön hogy az én Pocket-emet használhatja a feleségem a Vivid kártyájával, és nem kell az ő számlájára utalgatni, valamint szépen egyben látszanak a költések is. Egy ilyet kitalálhatnának Curve-re, vagy Revolut-ra is.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#474) z67 válasza anadroid (#471) üzenetére


z67
őstag

Mennyi idő volt a jóváírás? Nekem 2 hete volt az IKEA-s történet, de a hétvégén egy DM-be is belefutottam.

(#475) pictigjis válasza ACE- (#473) üzenetére


pictigjis
senior tag

a közös kassza engem azért nem fogott meg, mert igazából felesleges: a vividen belüli azonnali pénzküldéssel is tudok 2 mp-et alatt pénzt küldeni az asszonynak. mondjuk az 50 eurót már nála is kimaxoltuk, ő meghívózással se fog vacakolni - super deals nélkül meg tényleg mi értelme ennek a kártyának? én komolyan nem tudom

(#476) pictigjis válasza pictigjis (#475) üzenetére


pictigjis
senior tag

(a vivid "feleslegességét" a legjobban az bizonyítja amúgy, hogy gyakorlatilag mindenki revolutról utal rá pénzt, amit ott is vált át, szóval...)

(#477) Divinity válasza ACE- (#473) üzenetére


Divinity
őstag

+1, nekem is az ilyen joint account szerű megvalósítás hiányzik máshonnan. Persze lehet átküldeni bármikor se azért az mégis más, hogy ha közös a kassza és nem kérni kell, hogy küldjek pénzt.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#478) ACE- válasza pictigjis (#475) üzenetére


ACE-
addikt

Azért mi annak a realitása hogy az asszony minden egyes boltba menéskor üzenget, vagy telefonálgat hogy utalj már át neki, sokkal egyszerűbb ha egy számlán van a pénz, amit én is látok, és ha fogyóban, utalok rá.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#479) anadroid válasza z67 (#474) üzenetére


anadroid
senior tag

Lehetett vagy 2 hét, nem néztem rendszeresen.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#480) pictigjis válasza ACE- (#478) üzenetére


pictigjis
senior tag

de ehhez amúgy minek a vivid egyáltalán? az apple payben oda-vissza eleve mindkettőnk kártyái ott vannak mindenhol. a vividre eleve egy plusz lépésben jut el a pénz

(#481) ACE- válasza pictigjis (#480) üzenetére


ACE-
addikt

Jajj, ne mondj ilyet mindjárt jönnek a jogállamisok hogy hogy képzeled hogy a feleséged kártyáját tartod a Google Pay fiókodban! :D És Ő az övében a Te kártyádat. :)
Ja végül is ilyen módon nincs már szükség rá.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#482) Divinity válasza pictigjis (#480) üzenetére


Divinity
őstag

Csak ugye ez így nem szabályos. Két helyen kell az accountra bejelentkezni és egyéb kényelmetlenségek.
Egy hivatalos megoldás mindig biztonságosabb, kényelmesebb.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#483) pictigjis válasza Divinity (#482) üzenetére


pictigjis
senior tag

amúgy miért ne lenne szabályos? az apple nem blokkolja. például a curve sem blokkolja, ott csak annyi a megkötés, hogy egy kártya csak egy fiókhoz lehet hozzárendelve. tudod a számot, a lejárati időt, nincs bejelentve lopottként, ezzel nincs is nagy kockázata senkinek

nézz meg egy paypal-felületet, a kártyahozzáadásnál már nem is kérdés a név, és tök logikus is. beírsz minden számot, második faktorral hitelesítesz, felesleges is a neveken szőrözni

amúgy nálunk ráadásul társkártya-univerzum is van, szóval tényleg elég jól le van fedve minden, nekünk nem nagy plusz a vividnek ez a funkciója (sem)

(#484) Divinity válasza pictigjis (#483) üzenetére


Divinity
őstag

Azért amiért nem is fizethetsz más kártyájával. :) Ez teljesen ugyanaz, a boltban se veszik el ha kiderül, hogy nem a te kártyád mert jogilag nem használhatja más csak akinek a neve és aláírása van rajta

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#485) pictigjis válasza Divinity (#484) üzenetére


pictigjis
senior tag

na most komolyan, az elmúlt x évben hányszor nézte meg bármelyik pénztáros, hogy alá van-e írva a kártyád? mi több, a paypass korában kiadtad bármikor a kezedből, hogy valaki más dugja be/érintse/nézegesse?

a virtualizált kártyán meg szintén nincs név, szóval azt aztán nézegethetné a szerencsétlen pénztáros

de a kiindulási példánál maradva: ha az apple szerint ez komoly biztonsági kockázat lenne, egészen biztos vagyok abban, hogy az x nevű user walletjához nem lehetne y nevű emberét hozzáadni, de mivel sms-sel vagy mással meg kell erősíteni azt a kártyát a használathoz, elég kicsi (az apple szempontjából) a visszaélés esélye

[ Szerkesztve ]

(#486) Divinity válasza pictigjis (#485) üzenetére


Divinity
őstag

Persze tök jogos csak attól, hogy valami hülyeség és nincs normálisan kontrollálva az nem azt jelenti, hogy szabályos megszegni :D
Mi is használtuk így a Revo-t de azért volt bennem egy félsz, hogy ha 3 sec eltéréssel vásárolunk kilométerekre egymástól akkor nem e dobja be egyszer az unalmas a Revo, hogy hát ilyen nem is lehetne.

A vortualizált kártyát meg nem tudja, hogy ki használja. Unlikely scenario de hát egyik percben lehet én fizetek a másikban az asszony két külön kártyával ugyanazzal a telefonnal mert hát miért ne. Ezt sehogy se tudják kontrollálni de továbbra is, attól még nem lesz szabályos.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#487) pictigjis válasza Divinity (#486) üzenetére


pictigjis
senior tag

amúgy pont ez az: annyira kontrollálhatatlan az egész, hogy a szabályozás egyszerűen idejétmúlt, és nem is lehet komolyan venni. egyszerű példa: az én walletomban és a feleségemében egyszerre ott lévő x számú kártyámat az én telefonommal fizetve y, az övével fizetve z számúként fogja látni a terminál, hiszen még a virtualizált kártyák száma és (akár) lejárata is eltérő (nevet meg pláne nem tartalmaznak a terminál felé)

amikor ez a szabály megszületett, volt értelme, most már nincs. mondhatjuk, hogy ettől még a "kártyamegosztás" szürke zóna, mégse tiltja senki

[ Szerkesztve ]

(#488) Is-tee válasza pictigjis (#475) üzenetére


Is-tee
aktív tag

"super deals nélkül meg tényleg mi értelme ennek a kártyának?"

Pl. nagyobb összegek tárolására mondjuk pont alkalmasabb a vivid, mint mondjuk egy Revolut, szerintem, de javítsatok ki ha tévedek. De a vividnek legalább van banki license. Néhány hete jártam úgy Revolut-al, hogy nem engedett be, mert a következő üzenetet kaptam: The verification code or phone number you entered is incorrect. Jeleztem a supportnak a hibát minden áldott nap, és csak az a választ kaptam, hogy tudnak a hibáról dolgoznak rajta, azóta se semmi, a végén az volt, hogy töröltetnem kellett magam, és nem én voltam az egyedüli személy, akinek ez a hiba előjött.

ps: valahogy bátrabban tartok pár hétig eurót a vivid-en, ha mondjuk olyan helyre mennénk, ahol pl euróban kell fizetni. Revolut ettől még hasznos, mert HUF->Euró-> onnan meg Vivid.

[ Szerkesztve ]

(#489) pictigjis válasza Is-tee (#488) üzenetére


pictigjis
senior tag

Pl. nagyobb összegek tárolására mondjuk pont alkalmasabb a vivid, mint mondjuk egy Revolut

ez jelenleg csupán amúgy feltételezés, banklicensz ide vagy oda :) kb. semmire nem lehet alapozni a cég eddigi múltja alapján. honnan tudod, hogy egyszer nem kezdenek el ők is kérdezősködni, zárolgatni, hogy honnan van a pénz? sajnos semmire sincs garancia, de valóban jól hangzik a 100 ezer eurós betétbiztosítás. de csak jól hangzik

félreértés ne essék, én tökre örülök, hogy van a vividből ingyenpénz, elég jól is állunk azzal, amit eddig kivettünk belőle. de túl azon, hogy nem értem, ez nekik hol éri meg, az eddig tapasztaltak (support minőség, váltási árfolyam, tök mindegy, hogy huf-ban vagy eur-ban van az egyenleged, könyvelési anomáliák stb.) alapján nem látom, hogy hosszú távon hol lehet a helye ennek a szolgáltatásnak

[ Szerkesztve ]

(#490) Is-tee válasza pictigjis (#489) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Félre ne érts, nem kötekedni akarok, én is most regisztráltam vivid-re, új vagyok benne, de kicsit kezdem úgy érezni ebben a topikban, hogy mindenki rá ment a super-deal-re("ingyen pénzre"), és amit ennek vége megy a kukába. Sokat kell fejlődni revoluthoz képest, aláírom, de mégis van különbség a betétbiztosítás, és az e-money garancia közt, és ezen kívül más egyéb dolgokban is fel kell zárkózni, de ez már egy jó lépés, hisz fiatal még a vivid. Az, hogy ez hol éri meg nekik, abba nem látunk bele, honnan tudjuk, hogy nem így próbálnak befektetőket szerezni stb. Szóval, kb az az érzésem, mint annak idején a revolutnál, hogy mindenki ráment az ingyen pénzre, és kész, mert megint az ingyenességet látjuk benne, a lehetőséget nem.

[ Szerkesztve ]

(#491) z67 válasza anadroid (#479) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen!

(#492) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Másnak működik az app Androidon? Nálam valamiért az ujjlenyomat beolvasása után minden menüpontban: "Something went wrong" üzenet és nem tölt be semmit sem. Telefont már próbáltam újraindítani.

Közben az appnál töröltem a cache-t és megjavult. Érdekes...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#493) Silent77 válasza Crvsh3R (#492) üzenetére


Silent77
veterán

Megy rendesen.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#494) ACE- válasza Crvsh3R (#492) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam is van ilyen, ha kilövöd a háttérből akkor utána jó lesz, vannak ilyen gyermekbetegségei az appnak.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#495) anadroid válasza Crvsh3R (#492) üzenetére


anadroid
senior tag

Nálam az Adguard ki-bekapcsolása segít ilyenkor.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#496) sajtos365 válasza Crvsh3R (#492) üzenetére


sajtos365
tag

Újra telepítettem az appot az segített.

(#497) zsola400 válasza anadroid (#471) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ezt a Fogarasi úti Shell vásárlást nekem is jóváírták, kb. egy hét volt az átfutás.
Akinek volt DM vásárlás mostanában működik már, vagy itt is még support segítségével megy?

(#498) Crvsh3R válasza zsola400 (#497) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Én már 2 hete várok 2 db DM jóváírásra + ma a Steamen vásárolt játékra sem adta meg az 5%-ot, az előzőnél igen.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#499) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Apple Watch-al megy valakinek a vivid? Nem tudom hozzá adni. Hibás kártya hibával.

(#500) anadroid válasza Crvsh3R (#498) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem érted el esetleg a plafont? (50 vagy 100€)

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.