Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) anadroid válasza anadroid (#97) üzenetére


anadroid
senior tag

A regisztrációnál beígért 5 helyett 20 eurót kapott tegnap az egyik december végi meghívottam (és én is).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#102) nagyzsofiab


nagyzsofiab
újonc

Sziasztok!

Friss felhasznalokent kerdeznem mi a tapasztalat revolutrol torteno euro atutalas atfutasi ideje eseten?
Ma reggel irt a revolut h teljesitettek az utalast azonban meg nem latom a vivid szamlamon a penzt.
Koszi!

(#103) Shade45 válasza nagyzsofiab (#102) üzenetére


Shade45
senior tag

3-4 óra.

(#104) anadroid válasza nagyzsofiab (#102) üzenetére


anadroid
senior tag

Legalább 3 óra.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#105) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Egyébként most nézem, hogy 04.28-ig van prime hozzáférésem. A super deal mindig elérhető a prime előfizetéssel, vagy az mindenhogy csak 2 honap?
A másik kérdés, hogy nekem akkor indul az sd, ha egy meghivottam regizik. Onnantol fogja számítani a 2 honapos sd-t, vagy már megy és 04.28-ig tart, független attól, hogy mikor aktiválódik az ismerős regijevel?

[ Szerkesztve ]

(#106) sajtos365


sajtos365
tag

Nem tudom hol lehet a zsebet törölni vagy azt nem is lehet, észrevettem a zsebekhez másik IBAN szám tartozik, de másik devizához nem jár számlaszám, valószínűleg a kártyával abból a zsebből fizetünk amelyikhez átdobjuk a kártyát.

(#107) pictigjis válasza Palesztin994 (#105) üzenetére


pictigjis
senior tag

a prime és a super deals két tök más dolog. a reward menüben tudod ellenőrizni, hogy a super dealekhez meddig van hozzáférésed

(#108) Palesztin994 válasza pictigjis (#107) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

köszi! :)

(#109) zerodot válasza sajtos365 (#106) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igen, zsebenként külön IBAN-t kapsz, és lehet belőlük összesen 15, de mind eurós.
Zsebet törölni nekem sem sikerült.

(#110) anadroid


anadroid
senior tag

Bővült a SuperDeal lista (a Magyarországon is jelen levők):

IKEA 16%
H&M 17%
OBI 15%
C&A 16%
KIK 16%
ADIDAS 20%
Nike 20%
Puma 19%
Reebok 18%

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#111) sajtos365


sajtos365
tag

Megejtettem ma az első vásárlást, majd meglesem mennyi bonuszt dob fel, ha jól emlékszem 3 napot írtak.

(#112) anadroid válasza sajtos365 (#111) üzenetére


anadroid
senior tag

7 nap, ha el nem akad. Ha igen, akkor még másfél hét, amíg az IT elő nem kotorja.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#113) nagyzsofiab válasza anadroid (#110) üzenetére


nagyzsofiab
újonc

A H&M-et kiprobaltam rogton dobta a bonuszt.
Erdekes de a DM-nel torteno vasarlast nem sikerult felismernie es nem kaptam meg a 21% cashbacket. Most inditottam egy panaszt eppen vizsgaljak.

(#114) pictigjis válasza nagyzsofiab (#113) üzenetére


pictigjis
senior tag

a dm-nél a márkanév a baj. itthon "dm" a bolt, így van a kivonatokon is, németországban meg "dm drogerie markt", és valószínűleg a legprogramozott kifejezés nem stimmel

(#115) sajtos365


sajtos365
tag

Valaki vásárolt már az OBI, Aldi, Shell és kapott vissza?
A Shellnél tankolásra is jár a 17%?

(#116) pictigjis válasza sajtos365 (#115) üzenetére


pictigjis
senior tag

mi másra járna a shellnél, ha nem tankolásra? :)

(#117) sajtos365 válasza nagyzsofiab (#113) üzenetére


sajtos365
tag

Curve alól fizettél vele?
Megírhatod mi lett a DM-es 21%-al.

(#118) sajtos365 válasza pictigjis (#116) üzenetére


sajtos365
tag

Kávéra? :DD

(#119) Karaya


Karaya
tag

Elakadtam a Curve alá való behelyezésnél. Verify card után megjelenik a terhelés a Vivid-ben, de a transaction ID-t nem találom, amit vissza kéne írnom. A Timeline alatt nézem a terheléseket és ott nem mutatja a várt CRV*___ közleményt. Ti hogyan oldottátok meg?

(#120) anadroid válasza nagyzsofiab (#113) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem az IKEA Curve GBiT bicsaklott meg, ugyanis IKEA helyett CRV*IKEA néven jelent meg a Vividen. Soroksári IKEA. Ugyanez volt 3 Shell GBiT közül kettőnél (CRV*SHELL). A harmadik simán átment.

A két elakadt a 14. Fogarasi úti kút lelkén szárad.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#121) pictigjis válasza Karaya (#119) üzenetére


pictigjis
senior tag

nekem nem kert kodot egyszer sem. megnyomtam a verify now-t, az csinalt egy sikertelen terhelest (akkor meg nem volt rajta penz), es ez eleg is volt...

(#122) pictigjis válasza anadroid (#120) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez amugy fura, mert minden curve tranzakcio crv* kezdodik, lidl aldi nalam mind ilyen volt, es mindet bevette

(#123) anadroid válasza pictigjis (#122) üzenetére


anadroid
senior tag

Az Aldival nem is volt gondom. A Shellnél és az IKEA-nál mintha "partizán" MCC-ket használnának egyes üzletekben. A második IKEA-vásárlást még egyeztetnem kell, hogy hol is történt, aztán annak is nekirontok a GBiT-vel, egy ételem, egy kanálom, a királylányt megkajálom.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#124) pictigjis válasza anadroid (#123) üzenetére


pictigjis
senior tag

a soroksari ikea mcc-je amugy tenyleg rossz, 5999-cel fut, es hiaba szoltam tobbszor, nem javitjak. lecsereltek az osszes terminalt, ez lett belole. de szerintem a vividnel siman az elfogadohely nevere van programozva a jovairas

(#125) szuladam válasza Karaya (#119) üzenetére


szuladam
aktív tag

Csináld újra az egész procedúrát addig amíg el nem fogadja.

(#126) nagyzsofiab válasza sajtos365 (#117) üzenetére


nagyzsofiab
újonc

Nem hasznalok curve-t (eddig csak revolutom volt).

Rogton jott egy live agent es elinditott egy ticket, jelezte ha van elorelepes ertesit. Kivancsi leszek. Majd megirom.

(#127) Karaya válasza szuladam (#125) üzenetére


Karaya
tag

kb 5* próbáltam, megjelenik a terhelés, de a curve mindig kéri a kódot a közleményből. A vivid support kikereste a kódot nekem a terhelésekből (elvileg a legutolsóból), de curve-be beírva invalid a kód. (vagy rosszat kerestek ki)
Gyanús, hogy a GPay alá sem tudom rendesen felvenni a vivid-et. Ott ez lesz :"készen áll a kártya az online fizetésre", de "Nem lehet befejezni az érintéses fizetés beállítását". Megjegyzem revolutot simán felvettem ide..
Nyitok Curve jegyet..

[ Szerkesztve ]

(#128) pictigjis


pictigjis
senior tag

mostantol inkabb elore atvaltom az eurot huf-ra, ha abban vasarolok. mar a zarolas sem bankkozin van, de a vivid raadasul hagyomanyos bankkent mukodik, vagyis a konyvelesig valtozhat az osszeg. en meg most ugy jartam az arfolyammal, hogy bekonyveltek nehany tetelt, es a kicentizett, 44 centes maradek egyenlegembol lett tobb mint 2 euro minusz. most megint muszaj utalni, az meg hetkoznap is tobb ora revolutrol - szoval a macera elkerulese erdekeben inkabb valtani fogok

(#129) Karaya válasza Karaya (#127) üzenetére


Karaya
tag

Na, új vivid virtual kártya legyártása megoldotta mindkét gondot. Érdekesen indult az a vivid, az accom disabled státusban jött létre, a support oldotta fel, az okát nem árulták el. Virtuálból is új kellett, de most már megy ;]
Remélem a 6 pending terhelést attól még jóvá tudják írni, hogy új a kártya?

(#130) ACE- válasza pictigjis (#128) üzenetére


ACE-
addikt

Vagy ilyenkor vásárolsz Curve mögé tett betéti bankkártyával, vagy akár Revolut-al, és hétköznap amikor már átment az EUR utalás a Vivid-re, akkor Gbit-olsz.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#131) pictigjis válasza ACE- (#130) üzenetére


pictigjis
senior tag

most egy idore felreteszem amugy, mert kimaxoltam az elso 50 eurot, februar 21-tol "jatszhatok" ujra :) csak utalom, ha barmilyen szamlam barmilyen kicsi minuszt is mutat akarmilyen rovid ideig, ez zsigerileg idegesit :)

(#132) ACE- válasza pictigjis (#131) üzenetére


ACE-
addikt

Inkább hagyni kellett volna rajta aztán tovább játszani. Egyébként Revolut-ban fizetési kérést kifizetve át lehet pattintani a maradék eurót Revolut-ra?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#133) pictigjis válasza ACE- (#132) üzenetére


pictigjis
senior tag

biztos lehet, igy fogom majd en is "elvasarolni" a cashbacket :)

amugy persze, maradhatott volna rajta a 44 centnel tobb penz is, hiszen kesobb ugy is kell meg, de igy jott ki. es annyira amugy nem is bantam: ha ugyse hasznalom eppen a kartyat, addig se porosodjon naluk az apro :)

(#134) zerodot válasza ACE- (#132) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nem kell hozzá fizetési kérelem, én simán topupoltam. Már amennyiben a GPay -> Curve > Vivid mód simának számít :D

De amúgy meg a SEPA is ingyenes, fél nap alatt annak is át kellene érnie, ha kártyával vlmi miatt nem menne.



[ Szerkesztve ]

(#135) zerodot válasza pictigjis (#128) üzenetére


zerodot
aktív tag

Írják, hogy kártyás fizetésnél a Visa vált, az meg így működik. Megvárja a nap végét, kiokoskodja, neki milyen árfolyam lenne jó (általában az adott napi árfolyam két extrémét veszi, egyik lesz az eladási, másik a vételi árfolyam; vagyis a user az adott napi számára legrosszabb árfolyamot kapja végül, bármelyik irányba is váltott), aztán másnap hajnalban azt applikálja könyvelésnél. A Vivid pedig még erre rápattintja a maga 0.5%-át.

#134
Ja, a fentiből még kimaradt a GPay screenshot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#136) pictigjis válasza zerodot (#135) üzenetére


pictigjis
senior tag

pedig erstenel a visas arfolyam nem szelsosegesen szar, ha ugy jon ki, siman hasznalom, nem nagy buko. ez most kicsit nagyobb veszteseg volt :)

androidon van gpay topup??? ios-en bezzeg nincs apple pay

(#137) zerodot válasza pictigjis (#136) üzenetére


zerodot
aktív tag

Hát nemtom, de ha a Visa árfolyamot használja, akkor ezt kell használnia, amit a Visa kalkulátora mutat: [link]

Egy időben figyelgettem itt a napi oda/vissza árfolyamokat és hasonlítottam a charthoz, és kb. úgy jött ki, ahogy írtam. Ha nagy mozgás volt a piacon aznap, akkor nagy lett a spread is a Visánál. Amúgy olyan 0.6-0.7%-ba bele szokott férni, de van hogy 1% fölött van, és ugye statisztikailag ennek a fele lesz amit ráfizetsz a középárfolyamra. Szóval jó esetben egy kb. 0.3% lehet fel se tűnik nagyon. De a széles spreades napokon láthatólag jobb a Curve MC árfolyama.

Még arra tudok gondolni, hogy a Vivid esetleg csak a másnapi, lekönyvelt euró értékre számolja rá a saját fee-jét, a pre-auth-ra (vagy bármi is az, amit először mutat) pedig nem? És talán emiatt volt a nagy különbség nálad?

GPay topup: Apple gondolom nehezebb eset :)

(#138) pictigjis válasza zerodot (#137) üzenetére


pictigjis
senior tag

en ennyire alaposan nem figyeltem azert, meg nyilvan az mc kartyaknal hasznalt +12 huf-os felarhoz kepest nem tunt rossznak a visas. ezert csereltuk visara az osszes erstes hitelkartyankat

amugy a mostani tapasztalat alapjan ez az arfolyam is gyenge pontja a vividnek. ha atvaltod, azonnal lathato a veszteseg, ha meg nem, lesz amennyi lesz, amit dob a gep. ez nem szimpatikus :)

ha forintegyenlegbol vasarolsz, akkor is jol mukodnek a super dealses jovairasok? a kovetkezo ciklusban 100k folotti egyosszegu vasarlas lesz a decathlonban

(#139) fil válasza pictigjis (#138) üzenetére


fil
őstag

Én mindig Ft egyenlegből vásároltam és megkaptam a jóváírást, igaz €-ban.

[ Szerkesztve ]

(#140) pictigjis válasza fil (#139) üzenetére


pictigjis
senior tag

gondoltam, hogy a cashback csak euros lehet, de az nem is baj. akkor mostantol valtok, koszi az infot!

(#141) sajtos365 válasza fil (#139) üzenetére


sajtos365
tag

A Curve-be regelni akartam a kártyát és azt írta nincs elérhető egyenleg, pedig Ft volt rendesen rajta, majd visszaváltottam eurora a teljes egyenleget és akkor jó volt neki, így az euros egyenlegből fizettem az üzletben apple payel.
Nálad Ft egyenleggel ment a fizetés a boltban?

(#142) oszy78


oszy78
tag

Sziasztok!
Tegnap regisztráltam az alkalmazásban, feltöltöttem a szükséges igazolvány fotókat, azóta ezt látom az alkalmazásban:

Általában mennyi ideig szokott tartani az ellenőrzés?

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#143) pictigjis válasza sajtos365 (#141) üzenetére


pictigjis
senior tag

szerintem ez nem ugy mukodik, mint a revolut. a forint egyenleget csak forintos vasarlasra hasznalja

(#144) pictigjis válasza oszy78 (#142) üzenetére


pictigjis
senior tag

nalam percek voltak, felesegemnel szinten

(#145) fil válasza sajtos365 (#141) üzenetére


fil
őstag

Igen.

(#146) ACE-


ACE-
addikt

Akkor lehet, hogy jobban megéri úgy vásárolni, hogy a Curve-ben a Vivid kártyánál eurót adok meg? És akkor a Curve árfolyamán megy a váltás Ft-ról euróra?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#147) anadroid válasza oszy78 (#142) üzenetére


anadroid
senior tag

Volt, aki egy napot várt. Majd a bónusza nem akart megjönni, úgy kellett utána nyúlni.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#148) pictigjis válasza ACE- (#146) üzenetére


pictigjis
senior tag

megerheti, igen, en nem akartam erre elszorni a valtasi limitet a curve-nel

(#149) zerodot válasza ACE- (#146) üzenetére


zerodot
aktív tag

Valószínűleg jobban vált a Curve, igen, de vigyázz az 500 GBP/30 nap feletti ill. a hétvégi fx felárra, mert az valami 1.5 meg 2%, szóval olyankor jobban megéri a Vividdel váltatni.

(#150) ACE- válasza zerodot (#149) üzenetére


ACE-
addikt

Ahogy láttam most hétvégén nem nagyon éri meg, perpill valami 353-at kapok az euróért, amit Revolut-on 360-ért váltottam, szóval elég deficites... bár nyilván a visszatérítés miatt sokkal jobb, de azért várok hétfőn és akkor várok, és váltok, de elgondolkoztató, hogy a Curve-el próbálom meg. Gbit-nél is úgy van, ugye, hogy az eredeti tranzakciót egy HUF-os kártyára csináltam, akkor Gbit-olok a Vivid-re, ami euróra van állítva Curve-ben, akkor a HUF-ot a Curve átváltja Euróra, és direktben azt vonja le?
Lehet valahol látni előre, hogy milyen árfolyamot fog használni a Curve?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.