Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Fifi válasza Silent77 (#850) üzenetére


Fifi
őstag

:R

(#852) zerodot válasza Silent77 (#848) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ez érdekes, nem tudtam hogy havonta változik! Első ránézésre sok értelmét nem látom ennek... talán a forint árfolyamváltozásából adódik?

Viszont szerintem arra oda kell figyelni, hogy 22 eur felett már van/lehet vámeljárás, és annak lehet extra költsége, még ha az ÁFA és a vám amúgy nullára is jön ki.
"Mivel ennek a szabálynak alkalmazása már vámeljárás keretében történik, így a vámolási szolgáltatást végző cég felszámolhatja a vámeljárási költségét. (A Magyar Posta esetében, ha nem kell az Áfá-t megfizetni, egyelőre nem számol fel semmilyen költséget.)"

(#853) Silent77 válasza zerodot (#852) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, most már az befolyásolja.

Nagyon riktka az olyan esetek száma ahol fizetni kellett vámeljárási díjat, de persze benne van pakliban. Lekopogom nálam még nem fordult elő. Futár cégek sem számoltak fel.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#854) ACE- válasza pictigjis (#847) üzenetére


ACE-
addikt

Levonták a Super Deal egyenlegből a kapott refund-ot....

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#855) pictigjis válasza ACE- (#854) üzenetére


pictigjis
senior tag

komolyan? akkor ezt hanyagolom... koszi!

(#856) Hegeduselekt


Hegeduselekt
csendes tag

Sziasztok!

Super deals-be megjelent Total benzinkút.
Mol-nál igénybe lehet venni,mert úgy olvastam,hogy mol csoport tagja felvásárolták.

(#857) spider23 válasza pictigjis (#855) üzenetére


spider23
aktív tag

Hétvégén K&h val vásároltunk Lidl-ben, most nyomtam back in time-ot az asszony Vivid kártyájára amit le is vont, viszont nem adta meg a 10% cash back-et csak 1%-ot. Ilyenkor mi van? Pedig telejesen jól jelzi a Vivid appan a Lidl-t, meg már vásároltunk itt és működött. Vagy nem szereti a GBIT-et? (chat-et egyenlőre nem tudtam elérni) Másnál volt már ilyen?

(#858) pictigjis válasza spider23 (#857) üzenetére


pictigjis
senior tag

nekem korábban az összes aldi és lidl működött back in time-mal

(#859) bl4ze válasza Hegeduselekt (#856) üzenetére


bl4ze
veterán

Ennek azért járj utána, mert szerintem MOL tankolás nem lesz egyenlő "Total"-lal.
Nagyon meglepne.

.:. bl4ze .:.

(#860) pictigjis válasza Hegeduselekt (#856) üzenetére


pictigjis
senior tag

biztosan nem lehet igénybe venni, hogyan lehetne? ez a cashback kereskedő névvel működik, a "total" az semmilyen módon sem "mol"

(#861) spider23 válasza pictigjis (#858) üzenetére


spider23
aktív tag

Az lehet baj esetleg hogy az én nevem alatt van a curve ami alá van berakva az asszony vivid kártyája?

(#862) ACE- válasza spider23 (#861) üzenetére


ACE-
addikt

Ilyet elvileg nem is lehet... Curve alá csak saját neveden lévő kártyát lehet beállítani, de ha ez változott volna az jó lenne.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#863) pictigjis válasza spider23 (#861) üzenetére


pictigjis
senior tag

semmi köze ehhez

(#864) pictigjis válasza ACE- (#862) üzenetére


pictigjis
senior tag

gyakorlatilag lehet. az én curve-ömben is benne van az asszony egyik virtuális vividje, az övében pedig az enyém. de egy kártyaszám csak egy accounthoz lehet hozzárendelve (persze megjegyzem, a curve feltételei ezt hivatalosan nem engedik meg, de nem is blokkolja a kártyahozzáadást. mindenki saját felelősségre kísérletezzen ezzel!)

(#865) zsola400


zsola400
aktív tag

Jött frissítés, berakták a zseb törlés gombot és a pénznemeket is lehet most már törölni a zsebekben.

(#866) hadam98 válasza zsola400 (#865) üzenetére


hadam98
senior tag

Ma jött? Mert nekem iOS nem frissít legalábbis jelenleg.

(#867) zsola400 válasza hadam98 (#866) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ma jött androidra v 1.33 frissítés, de cserébe nagyon lassan tölt be és sokszor memóriából ki kell lőni ha vissza akarok lépni az app-ba mert nem bírja betölteni, de ez az előző verziókban is már ilyen volt.

(#868) hadam98 válasza zsola400 (#867) üzenetére


hadam98
senior tag

Most nézem iOS 1.33 már 4 napja elérhető akkor ezért nem frissített mert ez a verzió már megvan.

(#869) spider23 válasza pictigjis (#863) üzenetére


spider23
aktív tag

Ok, chattal kiderült mi a hiba. Tegnap lejárt a super deal. 😔 Nem figyeltük.

(#870) zsola400 válasza hadam98 (#868) üzenetére


zsola400
aktív tag

iOS is lassan tölt be?

(#871) hadam98 válasza zsola400 (#870) üzenetére


hadam98
senior tag

Nem, nekem tökéletes gyors az App. Az a betöltés Android-nál szerintem memória kezelés probléma, nem app. Próbálj esetleg törölni vagy állítsd vissza alaphelyzetbe a telefont.

(#872) zsola400 válasza hadam98 (#871) üzenetére


zsola400
aktív tag

App adatai törlése, újraindítás már meg volt, Revolut vagy Curve ehhez képest fénysebességű, nem gond csak fura a többi app-hoz képest ez ilyen csiga.

(#873) hadam98 válasza zsola400 (#872) üzenetére


hadam98
senior tag

Azért a Revolut és a Curve évek óta jelen van. 2020-as app-tól ne várjunk olyan sokat viszont szerintem bőven magas szinten van már most az App legalábbis ha iOS verziót nézem. Szép letisztult dizájn. sötét mód és egyelőre nem találtam benne hibát. Más alkalmazással ellentétben itt elég jól indult az alkalmazás.

(#874) ACE- válasza zsola400 (#872) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam is ezt csinálja egyébként, néha ki kell lőni a háttérből mert nem lép be. Néha kétszer kell azonosítani mert elsőre nem csinál semmit. Ilyenek vannak...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#875) zsola400 válasza hadam98 (#873) üzenetére


zsola400
aktív tag

Persze ezzel tisztában vagyok, hogy ők csak most indultak és még reszelgetik ezért is írtam, hogy ez nem gond számomra csak fura a többihez képest. A dizájn is tetszik, egyszerű nincs tul bonyolítva, csicsázva.

(#876) hadam98


hadam98
senior tag

Na akkor az első apróbb de kicsit idegesítő probléma már elő is jött ahogy régen a Revolut-nál volt.
Be raktam a kártyát az Apple Pay-el való vásárláshoz viszont az Apple Store-ban nem tudok fizetni vele, ugyan úgy az alkalmazáson belül sem fogadja el a fizetést. Pontosan ezt írja: Nem érhető el alkalmazásban való vásárláshoz.
Írok support-nak, hogy mi van régen Revolut is ilyen volt de már javították...
Az Apple Pay természetesen működik ha pl. boltba szeretnék vásárolni, csak itt nem működik.

(#877) bl4ze


bl4ze
veterán

Újra van Auchan : 14% április 18-ig. :R

.:. bl4ze .:.

(#878) Csavargoo8


Csavargoo8
csendes tag

Leírom, hogy jártam, hátha másnak is "döcögős" az azonosítás és esetleg segíteni tudok.
Az app telepítése (Android 7.1) után először a normál fényképes azonosítást próbáltam, de állandóan hibát jelzett. Utána egyből a videósra tértem rá. Itt sikeresen lement az azonosítási folyamat, de miután vége lett, még mindig nem tudtam használni, az appba belépéskor ugyanúgy az azonosítást akarta elvégeztetni velem.
Írtam mélt az üfsz-nek, 3-4 nap múlva kaptam választ, egy linket, amit megnyitva kaptam egy azonosítót. Le kellett töltenem az IDNow aplikációt, oda beírnom az azonosítót és így végre már sikerült a videós azonosítás.
Szóval, kitartás, ne adjátok fel, ha nem megy egyből! :)
Köszi mindenkinek a segítő hozzászólásokat!

(#879) zerodot


zerodot
aktív tag

Twitteren is érdemes követni a Vividet, hetente vannak nyeremények, bár ha jó látom ez most már az utolsó kör lesz, mindenesetre most egy iPhone-t lehet nyerni egy retweetért cserébe.
https://twitter.com/vivid_en/status/1374058378926907393?s=20

(#880) Csörsz


Csörsz
csendes tag

Tettem ma du. egy kísérletet a Lidl-ben. A pénztárnál sorban állva Gbit-tel áthelyeztem egy régi vásárlást.Ugye ekkor Ft-ra kell állítani a Curve-ben a Vivid kártyát mert másként nem működik a Gbit, tehát a Vivid vált. Árfolyam: 364,39.
Két perc múlva sorra kerültem, akkor a Vivid már €-ra állítva Curve-ben, tehát a Curve vált. Árfolyam: 366,45.
Érdekességképpen megnéztem a Revolut akkori árfolyamát: 366,11.
Konklúzió: tényleg jobb Curve-ban €-ra állítani a Curve kártyát. :K

(#881) Hequila


Hequila
őstag

Sziasztok!

Küld nekem priviben valaki egy meghívót? A legelső "felajánlóét" fogom felhasználni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#882) anadroid válasza Hequila (#881) üzenetére


anadroid
senior tag

Ment.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#883) zerodot válasza Csörsz (#880) üzenetére


zerodot
aktív tag

Általában igen (kivéve hétvégét és UK ünnepnapokat).

A Vivid árfolyama holnap még módosulni fog a Visa miatt. Az EUR/HUF chartot elnézve, kb. 0.5%-kal rosszabb árfolyamot kapsz majd végül a mai értékhez képest.

(#884) ACE- válasza zerodot (#883) üzenetére


ACE-
addikt

Na jó, módosulni fog, de ettől függetlenül 2 Ft-al jobb a Curve árfolyama, mint a Vivid-é, ennek az a hátránya, hogy eredetileg is Euróban kell terhelni a nem Vivid kártyát, mert csak úgy működik a Gbit, az meg szintén okoz kis váltási rést, így lehet nem is lesz jelentős kisebb vásárlásoknál.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#885) pictigjis


pictigjis
senior tag

bauhausról sokan írtátok, hogy működik a cashback, obiban járt mostanában valaki? mindkét boltból kéne ez-az

(#886) anadroid válasza pictigjis (#885) üzenetére


anadroid
senior tag

Működik az OBI is.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#887) zerodot válasza ACE- (#884) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ha az eredeti kártya hazai, forintos, kérdés mennyiért intézi a magyar bank az euróra váltást. Mert ha drágábban, mint a Vivid, akkor még mindig jobban megéri a forintban terhelést választani (GBITelős esetben).

A Curve jobb árfolyama eléggé sok feltétel teljesítésével használható csak ki: mindkét kártyád eurós vagy nagyon jól vált a bankod vagy nem akarsz gbitelni (egyenesen vividre vásárolsz); es csak havi 500 fontig és csak munkanapokon :)

(#888) pictigjis válasza anadroid (#886) üzenetére


pictigjis
senior tag

köszi!

(#889) ACE- válasza zerodot (#887) üzenetére


ACE-
addikt

Mondjuk ha Revolut van mögötte, akkor érdemes lehet megnézni hogy megéri-e...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#890) ACE- válasza spider23 (#861) üzenetére


ACE-
addikt

Én kipróbáltam, és nem tudom az asszony Vivid kártyáját berakni az én Curve-öm alá, a sajátja alá simán megy.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#891) Silent77 válasza ACE- (#890) üzenetére


Silent77
veterán

Mert már a sajátján használja. Ha rögtön a tiédre teszed, akkor Ő nem tudná.
Nálam is van páromnak egy kártyája Curvén, de hiába törlöm le, nem engedi hozzá tenni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#892) pictigjis válasza ACE- (#890) üzenetére


pictigjis
senior tag

az én trükköm: van ugye külön virtuális és fizikai kártya is mindkettőnknek. gyakorlatilag a fizikaihoz is jár azonban még egy virtuális kártya, mert van külön egy kártyaszám az online fülön is. az én curve-ömben a rendes virtuálisom van benne, a feleségemében az a szám, ami a fizikai kártya online fülén látható

mint mondtam, a korlátozás az, hogy egy konkrét kártyaszám csak egy curve accounthoz lehet hozzárendelve

(#893) pictigjis válasza Silent77 (#891) üzenetére


pictigjis
senior tag

az a kártyaszám, ami egyszer már hozzá volt rendelve bármilyen curve accounthoz, törlés után sem szabadul fel, csak abba lehet visszatenni, amiben először volt

(#894) Silent77 válasza pictigjis (#893) üzenetére


Silent77
veterán

Tudom, köszi! :)
Akkor még nem tudtam, ez nem most volt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#895) ACE- válasza pictigjis (#892) üzenetére


ACE-
addikt

Aha, szupi, és akkor simán megy a Gbit a saját és az asszony kártyájára is?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#896) pictigjis válasza ACE- (#895) üzenetére


pictigjis
senior tag

igen, teljesen jól működött eddig

(#897) Fifi válasza pictigjis (#892) üzenetére


Fifi
őstag

Mi is így használjuk, még az accountok nyitása előtt olvastam Tőled. :K

"az a kártyaszám, ami egyszer már hozzá volt rendelve bármilyen curve accounthoz, törlés után sem szabadul fel, csak abba lehet visszatenni, amiben először volt"

Ezt viszont nem tudtam, megint tanultam valamit. :R

(#898) maate_toth válasza pictigjis (#885) üzenetére


maate_toth
csendes tag

Én múlt hét kedden vásároltam OBI-ban, de nem működött a cashback. Support dolgozik rajta, mert szerintük is keveset kaptam. Tegnap kérdeztem rá, akkor mondták, hogy még mindig dolgoznak. :)

(#899) pictigjis válasza maate_toth (#898) üzenetére


pictigjis
senior tag

jaj. akkor ezek szerint ez is boltfüggő, egyikben jön, másikban nem? nem jó hír... holnap megyek barkácsáruházas körútra

(#900) maate_toth válasza pictigjis (#899) üzenetére


maate_toth
csendes tag

Ez a Soroksári úti OBI volt, közben ránéztem, és azóta meg lett szerelve, és meg is kaptam a 15%-ot. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.