Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) dqdb válasza Peter Kiss (#8398) üzenetére


dqdb
nagyúr

System32 vs SysWOW64 mappa

64 bites Windowson egy 64 bites alkalmazás a System32 mappát látja System32 mappaként, míg egy 32 bites alkalmazás a WoW64 alrendszer miatt a SysWOW64 mappát látja System32 mappaként. Szóval ott volt a meghívott alkalmazás, csak a rossz System32 mappában.

Registrynél van még hasonló virtualizálás a Wow6432Node node alatt.

sztanozs: az a pont a .dll-ekre és egy egyéb in-process megoldásokra vonatkozik, itt külön folyamat jön létre.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8402) sztanozs válasza dqdb (#8401) üzenetére


sztanozs
veterán

cool, köszi a kiigazítást

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8403) martonx válasza Peter Kiss (#8398) üzenetére


martonx
veterán

Jó kérdés, passzolom (lusta vagyok ráguglizni). Miért?

Én kérek elnézést!

(#8404) Peter Kiss válasza martonx (#8403) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

dqdb végül is megválaszolta.

File System Redirector @MSDN

(#8405) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

C#-ban van lehetőség arra, hogy ha írok egy programot, akkor bizonyos windows beállítást a programon belül kapcsoljak? Pl.: az alapértelmezett képernyőt meg tudjam változtatni a programon belül egy kapcsolóval, és nem pedig a windowsos mrgoldást használni

Xbox One: bandymnc

(#8406) sztanozs válasza bandi0000 (#8405) üzenetére


sztanozs
veterán

Van rá lehetőség, csak bele kell mélyedni a Windows API-k világába.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8407) bandi0000 válasza sztanozs (#8406) üzenetére


bandi0000
nagyúr

és mennyire bonyolult? Mármint kezdő/ haladó neki álljon? Igazából csak feljött számomra egy igény, ami.többek között bele nyúlna 1-2 rendszer beállításba, hasznos lenne, de fő képp legalább egy értelmesebb gyakorlást csinálnék

Xbox One: bandymnc

(#8408) sztanozs válasza bandi0000 (#8407) üzenetére


sztanozs
veterán

stackoverflow a barátod: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8409) initio válasza sztanozs (#8408) üzenetére


initio
csendes tag

Sziasztok srácok!

Nagy segítség kéne ismét ( előzőt is köszönöm )

Kicsit próbáltam kiélezni a tudásom hogy merészebb dolgokba is belefogjak

egy frissítőt gyártok épp a programomhoz, de egyszerre több fájlt ( 10-et ) kellene hogy frissítsen.

próbáltam egyszerre ( all timer start ) és egymás után is.

itt a teljes kód, és egy kép. nomeg, egy link magáról a projektről.

összesen 10 tételt kéne frissítsen. Egy gyakorlott hozzáértő biztosan tud segíteni, amit szívből köszönök, sok sok óra kínlódás és éjszakázás után!

A link a projekthez:

Ez az egy fájl-letöltő, ez működik, ebből van a forrás ( és az ötlet )

http://hsp.mine.nu/hsp-episodes/simple.zip

Ez pedig a saját próbálkozásom:

http://hsp.mine.nu/hsp-episodes/multifrissito.zip

a kód:

Imports System.Net
Imports System.IO
Public Class Form1

Public link As String
Private Sub Downloader_DoWork(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.ComponentModel.DoWorkEventArgs) Handles Downloader.DoWork
File.Delete("c:\.HSP Reserved\HSP-SYSTEM\HSP-Yadaptron\var\Enginedata\Reaver\installsection\themeaionew.exe")
link = TextBox1.Text
Dim size As Int64
Dim wr As WebRequest
wr = WebRequest.Create(link)
Dim webr As WebResponse = wr.GetResponse
size = webr.ContentLength
size = size / 2048
ProgressBar1.Maximum = size
Label8.Text = size
Dim wc As New WebClient
wc.DownloadFile(link, "c:\.HSP Reserved\HSP-SYSTEM\HSP-Yadaptron\var\Enginedata\Reaver\installsection\themeaionew.exe")
Exit Sub
MsgBox("ERROR", vbCritical, "ERROR")
End Sub


Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Control.CheckForIllegalCrossThreadCalls = False

Timer1.Start()
Downloader.RunWorkerAsync()
End Sub

Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
Dim amount As Int64
If System.IO.File.Exists("c:\.HSP Reserved\HSP-SYSTEM\HSP-Yadaptron\var\Enginedata\Reaver\installsection\themeaionew.exe") Then
Dim o As New System.IO.FileInfo("c:\.HSP Reserved\HSP-SYSTEM\HSP-Yadaptron\var\Enginedata\Reaver\installsection\themeaionew.exe")
amount = o.Length
amount = amount / 2048
Label9.Text = amount
ProgressBar1.Value = amount

End If
End Sub

Private Sub Downloader_RunWorkerCompleted(ByVal sender As Object, ByVal e As System.ComponentModel.RunWorkerCompletedEventArgs) Handles Downloader.RunWorkerCompleted

Timer1.Stop()

Timer2.Start()
End Sub















' Mostkezdődik a második

Private Sub Downloader2_DoWork(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.ComponentModel.DoWorkEventArgs) Handles Downloader2.DoWork
File.Delete("c:\.HSP Reserved\HSP-SYSTEM\HSP-Yadaptron\var\Enginedata\Reaver\installsection\themeaio.exe")
link = TextBox2.Text
Dim size2 As Int64
Dim wr2 As WebRequest
wr2 = WebRequest.Create(link)
Dim webr As WebResponse = wr2.GetResponse
size2 = webr.ContentLength
size2 = size2 / 2048
ProgressBar2.Maximum = size2
Label15.Text = size2
Dim wc As New WebClient
wc.DownloadFile(link, "c:\.HSP Reserved\HSP-SYSTEM\HSP-Yadaptron\var\Enginedata\Reaver\installsection\themeaio.exe")
Exit Sub
MsgBox("ERROR", vbCritical, "ERROR")
End Sub




Private Sub Timer2_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer2.Tick
Dim amount2 As Int64
If System.IO.File.Exists("c:\.HSP Reserved\HSP-SYSTEM\HSP-Yadaptron\var\Enginedata\Reaver\installsection\themeaio.exe") Then
Dim o As New System.IO.FileInfo("c:\.HSP Reserved\HSP-SYSTEM\HSP-Yadaptron\var\Enginedata\Reaver\installsection\themeaio.exe")
amount2 = o.Length
amount2 = amount2 / 2048
Label16.Text = amount2
' ProgressBar2.Value = amount ( ezt ki kellet kapcsolni mert hibát írt rá )

End If
End Sub

Private Sub Downloader2_RunWorkerCompleted(ByVal sender As Object, ByVal e As System.ComponentModel.RunWorkerCompletedEventArgs) Handles Downloader2.RunWorkerCompleted
Timer2.Stop()
End Sub








End Class

HSP Computer

(#8410) martonx válasza initio (#8409) üzenetére


martonx
veterán

Háááát nem tudom, én biztos, hogy gyökeresen másképpen állnék ennek neki.
Készítenénk egy normális telepítőt a programomhoz (a kérdéses filokat hozzáadnám a projekthez, és azon belül használnám), vagy legalább egy ClickOnce telepíthetőséget beállítanék.
Aztán már csak azt kellene figyelni, hogy jött-e új verzió a komplett programból vagy sem. Jóvel kevesebb munka, beváltabb megoldás ez így, mint közel nulla programozói tudással nekiállni összekókányolni valami saját megoldást.

Én kérek elnézést!

(#8411) initio válasza martonx (#8410) üzenetére


initio
csendes tag

sajnos nem. közel sem.

ezek a fájlok a saját szerveremről frissítik a termékem összetevőit.
Nem tartom érdemesnek a teljes főverziót cserélni ha például jelenik meg egy új Themeaio, mivel a fő telepítő 3 GB, még a theme aio az 15 MB.

Tudnál csinálni nekem az elmondottakra egy sample-t ha szépen megkérlek?
valahogy úgy, hogy csak a linket (update )
és a célt keljen beírni? 10 tétel kellene egy ablakban, és ahogy jobban végig gondolom, ha egymás után indulnak el, az lenne a leg esztétikusabb.

segítenél ha szépen megkérlek. a forrás ott van az előző kommentembe, és a projektfájl linkje is.

HSP Computer

(#8412) amargo válasza initio (#8409) üzenetére


amargo
addikt

Squirrel-t használj az alkalmazásod frissítésére, tud delta-t is, ClickOnce-t inkább kerüld el, bár az elején könnyebbnek fest a használata, de csak a problémák lesznek vele később.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8413) cubix válasza initio (#8411) üzenetére


cubix
tag

Mivel ez C# topik, így az ötleteimet is ebben írom, biztosan van VB.net topik. Vagy itt valamelyik topikban, de valószínűbb, hogy prog.hu-n láttam a próbálkozásokat
A legegyszerűbb talán az lenne ha frissítést induláskor keresnél úgy, hogy lekérsz egy fájlt a szerverről, melyben fel vannak sorolva a moduljaid neve és a hozzá tartozó SHA256 hash.(algó lehet bármi igazából), a kliens oldalon kiszámolod te is a modulok ellenőrzőösszegét és ami nem egyezik letöltöd. A letöltéshez pedig (talán még mindig nincs jobb, nem követem mostanában a nyelvet) mondjuk a System.Net.WebClientet használd:
foreach(KeyValuePair<string, string> module in moduleDict){
    using(System.Net.WebClient wc=new System.Net.WebClient){
        wc.DownloadFile(module.src,module.loc);//emlékezetből írom, nem biztos a sorrend
    }
}

Sokat segíthet ha async töltögetsz a szerverről, de kulcsra kész megoldásod nem lesz szerintem.

「시작이 반이다」

(#8414) initio válasza amargo (#8412) üzenetére


initio
csendes tag

csak a szerveren kell felülírnom a fájlokat a frissítéshez. nem bonyolult. csak megírni az updatert, az bonyolult. abban szeretném kérni a segítséget.
az alapokat megcsináltam, csak nem tudok egy tételnél többet működésre bírni.
nem tudom hogy miért. ebben kérném szépen a segítséget.

HSP Computer

(#8415) amargo válasza initio (#8414) üzenetére


amargo
addikt

Pont ezt ajánlottam, egy updater-t, ami működik.

Értem én, hogy kényelmes felülírni pár fájlt egy szerveren, de ez sem bonyolultabb semmivel itt csomagot csinálsz, amúgy is követhetőbb. Ha használsz egy erre a célra létrehozott toolt, akkor sok szívástól kíméled meg magad, nem neked kell kitalálnod utána működését, ellenőrzést stb.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8416) initio válasza amargo (#8415) üzenetére


initio
csendes tag

a link alapján nem igazán sikerül letölteni windows-ra, és nem nagyon ismerem a működését.

HSP Computer

(#8417) initio válasza initio (#8416) üzenetére


initio
csendes tag

létezik magyar leírás hozzá? google nem ad ki rá semmit

HSP Computer

(#8418) initio válasza initio (#8417) üzenetére


initio
csendes tag

most sikerült telepítenem valami java alapu dolgot de sehol egy felület ami segítene létrehozni ami nekem kell.

google-zom de semmi eredmény. ötletek?

nem maradhatnánk inkább a kódom kijavításánál. még mindig várok vállakozó szellemű egyént aki segítene megoldani a dolgot.

HSP Computer

(#8419) initio válasza initio (#8418) üzenetére


initio
csendes tag

itt minden java. most javázzam agyon az összes ügyfél gépét, a java-val csak a baj van.
ez valahogy nem... bocsi.....

és nem drivereket akarnék frissíteni, csak 10 fájlt, adott elérési úton kicserélni.

maradjunk a VB.NET-nél.

létezik megoldás a problémámra valahogy?

HSP Computer

(#8420) martonx válasza initio (#8417) üzenetére


martonx
veterán

Te most valamit borzalmasan benézel. Egyrészt a dokumentáció teljes egészében ott van az Amargo által linkelt github repoban.
Azon kívül ez egy tisztán C# Nuget Package, teljesen korrekt dokumentációval (sose használtam, winforms-t bottal se piszkálok, de ha kellene, akkor ahogy beleolvastam ez jó megoldásnak tűnik).
Fogalmam sincs, milyen java-s szart sikerült letöltened, és honnan, de hogy ehhez köze sincs az biztos :D

Én kérek elnézést!

(#8421) amargo válasza initio (#8416) üzenetére


amargo
addikt

Magyar leírást nem tudok linkelni róla, de ez alapján mennie kell majd: [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8422) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Rá tudnátok nézni? Nem egészen értem miért nem megy a dolog, 0 marad az usz és a to is.
itt tárolok:
struct adat
{
public int Helyezes;
public int SportolokSzama;
public string Sportag;
public string Versenyszam;
}

#region
string s;
int i = 0;
int max = 200;
int Pszh = 0;
int Erem = 0;
int A = 0, E = 0, B = 0;
int[] eredmenyek = new int[2];
adat[] adatok = new adat[max];
#endregion

StreamReader beolvas = new StreamReader("Helsinki.txt");

while (!beolvas.EndOfStream)
{
s = beolvas.ReadLine();
string[] seged = s.Split();
adatok[i].Helyezes = Convert.ToInt16(seged[0]);
adatok[i].SportolokSzama = Convert.ToInt16(seged[1]);
adatok[i].Sportag = seged[2];
adatok[i].Versenyszam = seged[3];
i++;
}

Valamelyik feltételem tré de melyik? Miért ? :F
Ha 1-3 közt can a helyezés éremszámot növelnék, megnézem az adott versenyszám a keresett kettő e, a megoldókulcs is eszerint dolgozott lentebb beteszem majd.

string t = "torna";
string u = "uszas";

for (int z = 0; z < i; z++)
{
if ( adatok[z].Helyezes < 4 && adatok[z].Versenyszam == t)
{
to++;
}
else if( adatok[z].Helyezes < 4 && adatok[z].Versenyszam == u)
{
usz++;
}
Console.WriteLine("uszas:" + usz + " torna: " + to);
}

megold:
//6. feladat: Úszás vagy torna?
Console.WriteLine("6. feladat:");
int éremDbÚszás = 0;
int éremDbTorna = 0;
foreach (var i in h)
{
if (i.Hely < 4 && i.Sportág == "uszas") éremDbÚszás++;
if (i.Hely < 4 && i.Sportág == "torna") éremDbTorna++;
}

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8423) tboy93 válasza Micsurin (#8422) üzenetére


tboy93
nagyúr

Debuggold ki, rakj be breakpointokat es nezd meg hol sz@rodik el a program :) Breakpointot VS-ben a kod sorszam melle kattintva (bal oldalra a feher reszre) lehet lerakni, ilyenkor egy kis piros potty jelenik meg. Ha elinditod az appot, akkor ennel a pontnal meg fog allni a futas es a valtozokra vive az egeret ki fogja irni az aktualis erteket. Ha tovabb szeretned engedni a program futasat, akkor felul a Continue gombra kattintva (a Run helyen lesz, zold nyilacska van mellette) tudod megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#8424) Chesterfield válasza Micsurin (#8422) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Csak egy tipp:
Stringek összehasonlításához az Equals metódus?

(#8425) tboy93 válasza Chesterfield (#8424) üzenetére


tboy93
nagyúr

C#-ban miert? Az equals nem referenciakat fog osszehasonlitani? Javaban meg pont forditva, ha jol emlekszem.

(#8426) fatal` válasza tboy93 (#8425) üzenetére


fatal`
titán

String esetében az equals is "rendesen" hasonlít össze, sőt a String osztálynak van egy statikus equals metódusa is, ahol a módot is (culture, case) meg lehet adni.

Javaban nincs operator overload, ezért kell az equals-szal összehasonlítani.

(#8427) lord.lakli válasza Micsurin (#8422) üzenetére


lord.lakli
őstag

Te a versenyszám értékét vizsgálod, míg a megoldás a sportágat. Mellesleg csak te tudod, hogy a txt egy sora milyen adatokat milyen sorrendben tartalmaz, így nem tudjuk megmondani, hogy a split utáni adatok mit tartalmaznak.

(#8428) Micsurin válasza lord.lakli (#8427) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Azt a büdös élet most sikerült észre vennem, hogy írtad. Inkább tovább léptem a másik évi feladatsorra már. :DDD

Ennyire nem lehetek hülye szerintem, de úgy néz ki mégis. :C :W

Köszi a helpet, ezt az Equalst megnéztem jó megjegyezni! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8429) martonx válasza Micsurin (#8428) üzenetére


martonx
veterán

Meg rohadt gyorsan tanulj meg debuggolni, a hülye kérdések helyett.

Én kérek elnézést!

(#8430) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!
Bocsi a kicsi off-ért. :) De ezt a topicot szoktam olvasni a C# fejlesztés miatt és más a fejlesztéshez kapcsolódó topic-ot most nem találtam.

Egy Business Analyst-nek mi a fő feladatai a munkája során? és mivel szokott kihívásként kűzdeni?
Én olyan helyen dolgozom, ahol hetes sprint Scrum rendszer van és abban Product Owner van Business Analyst helyett.
köszi

(#8431) amargo válasza Orionk (#8430) üzenetére


amargo
addikt

A jövedelem topicba érdemes feltenni a kérdést még.

Amúgy kb jó nyomon jársz, de pontos választ nem tudok. A PO kifejezést én scrum-ban hallom, van is sub PO is akik a domain-t nagyon tudják. A BA pedig kicsit általánosabbnak érzem.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8432) martonx válasza Orionk (#8430) üzenetére


martonx
veterán

Ez itt ugyan teljesen off, de megpróbálom megmagyarázni. Azt azért előrebocsátom, hogy ezek a pozíciók mindenhol máshogy vannak, ezek nem olyan fix munkakörök, mint a szobafestő, hogy ha ezt hallod, akkor rögtön egyértelmű, hogy az adott illető mit csinál.

Szóval:
Product Owner: képviseli a megrendelőt befelé (a csapat felé) és a scrum csapatot kifelé (a megrendelő felé).
Business Analyst: a PO alatt / mellett dolgozik, ő fordítja át az üzleti igényeket a fejlesztők felé specifikációkká. Érted, az egy üzleti igény, hogy XY adat legyen valid. De mit jelent, hogy valid? :D Na itt jön a képbe a BA, és elkezdi leegyeztetni, összeszedni, az összefüggéseket (pl. egy adat akkor valid, ha ez meg az nem üres, ha A értéke X akkor B értéke csak 0 és 9 között lehet stb...) a programozó csapatnak. Szerintem ezzel azt is megválaszoltam, hogy egy BA milyen kihívásokkal találkozik. Jellemzően 1 mondatos elnagyolt üzleti elképzeléseket kap, és azokat kell részletesen kidolgoznia.

Egyébként nagyon sokszor nincs BA a fejlesztő cégeknél. És a PO csinálja a BA feladatait is.

Én kérek elnézést!

(#8433) Peter Kiss válasza martonx (#8432) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Én nem is szeretem a BA-kat, eddigi tapasztalat, hogy általában semmit nem tesznek hozzá a dolgokhoz... :W

Mondjuk a cégnél van czuki BA is, de őt sem a ba-ság miatt szeretném. :B :DDD

(#8434) martonx válasza Peter Kiss (#8433) üzenetére


martonx
veterán

Mondjuk személyes véleményem nekem is az, hogy a BA-skodás baromság. Elvégre a BA-nak rendelkeznie kellene mindazzal a tudással, ami a scrum csapatnak megvan (lehetetlen ugyebár), miközben rendelkeznie kellene mindazzal az üzleti tudással, ami a megrendelőnek megvan (lehetetlen ugyebár).

Ergo, a BA eleve kudarcra ítéltetett. :D Nyilván vergődés az egész, mert mindig nehéz áthidalni az üzlet és a programozók közötti óriási szakadékot, attól még, hogy valakit BA-vá neveznek ki, ez nem fog se javulni, se romlani :)

Én kérek elnézést!

(#8435) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Hogyan illik float-ot vagy double unit tesztben összehasonlítani?

(#8436) Peter Kiss válasza DrojDtroll (#8435) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

https://stackoverflow.com/questions/878937/unit-testing-float-operations-in-visual-studio-2008-pro

Legtöbb lib-nek van hasonlója:
Assert.AreEqual(float expected, float actual, float tolerance);

(#8437) DrojDtroll válasza Peter Kiss (#8436) üzenetére


DrojDtroll
addikt

köszönöm

nem is gondoltam volna hogy ez ilyen szépen meg van valósítva, és nem kell a round-dal foglalkozni

(#8438) Peter Kiss válasza martonx (#8434) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

BA margójára: "screenshotolgatós, ticketkreálós feladataim voltak" :U
Ma reggel hallottam a konyhában, kb. ez a BA. Sokszor mindenféle ész nélkül, cserében sormintára gyártja előre, mindenféle valódi tartalom nélkül a ticketeket...

(#8439) tboy93 válasza Peter Kiss (#8438) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezt nalunk megcsinaljak a supportosok...

(#8440) martonx válasza Peter Kiss (#8438) üzenetére


martonx
veterán

Igen, ezért is nehéz válaszolni ezekre a mi a BA feladata, mit csinál egy PO kérdésekre, mert azt le tudom írni, hogy ideális esetben mit csinál, aztán ettől cégenként ég és föld lehet az eltérés. És ki merné megjósolni, hogy éppen adott cégnél éppen mit takar a BA munkakör :D

Én kérek elnézést!

(#8441) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

El kell készítenem egy shell-t ami a következőket tudja.

Felfele nyilra visszajön az előző sor.
Előzmények, bezárás után is.
Tab kiegészítés(csak opcionális, nem létszükséglet)

A bevitt string feldolgozásával már nincs bajom.

Van erre valami jó példaprojekt, ami valamilyen shell szerű működést valósít meg, vagy mindent kezdjek az alapokról?

Console ablakos és forms megoldás is érdekel.

(#8442) martonx válasza DrojDtroll (#8441) üzenetére


martonx
veterán

Tényleg van értelme feltalálnod a spanyol viaszt?

Én kérek elnézést!

(#8443) DrojDtroll válasza martonx (#8442) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Van egy eszköz amit elég nehézkes programozni, és nagyon jó volna ha rajta csak egy parancsértelmező futna és a másik oldalon shell szerűen(mint pythonban) lehetne futtatni a dolgokat. A fejlesztést az eszközre ez nagyon megtámogatná.

(#8444) tboy93


tboy93
nagyúr

Szeretnék egy mini ajándék manager-t írni, családi célra. .NET Core-ra gondoltam, a hétköznapokban sima MVC-vel dolgozom, itt az ideje belecsapni a lecsóba és összerakni végre valamit Core-ban is. Adatbázis is kell, de sok adat nem lesz, csak pár tábla, SQLite megfelel a célra? Egy raspberry pi 3b-ről hostolnám az appot.

Tehát,
- .Net Core
- EF Core
- SqLite
- Rpi3

Ez így "összeférhető"?

(#8445) sztanozs válasza DrojDtroll (#8443) üzenetére


sztanozs
veterán

Milyen eszköz ez? Nincs már rá valami shell, biztos neked kell megírni?
Ha korlátozott tudású a cucc (pl minimális memória), akkor nem biztos, hogy egyáltalán megéri rá parancsértelmezőt írni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8446) Alexios válasza tboy93 (#8444) üzenetére


Alexios
veterán

Mivel .net core fut raspberry-n, és van sqlite ef csomag is nugeten, igazából szerintem nincs akadálya

(#8447) martonx válasza tboy93 (#8444) üzenetére


martonx
veterán

Miért raspberry? Ha már otthon van és használni akarod valamire, akkor megértem, de egyébként ha igazán trendi akarsz lenni, akkor Azure-ban hosztolod a cuccot, és a DB-t is (host ingyen lesz, viszont a DB azt hiszem 4-5 Eur + áfa per hó).

Én kérek elnézést!

(#8448) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, a Linq nem az erősségem, ezért elakadtam :F
Ebben kéne szűrni:
Dictionary <string, Dictionary<int, object>> properties = new Dictionary <string, Dictionary<int, object>>();
Adatbázisból kerül feltöltésre a tartalma, ilyesmi:
Console.WriteLine(properties["partners"][15]); // kimenet: Kovács és Tsa Zrt.

Amit nem tudok összehozni: szeretném a properties-ből megtudni, benne van-e a "Kovács és Tsa Zrt.", ill. megtudni (ha létezik), hogy mi az ID-ja.

A dictionary első eleme általában egy kategória, azon belül pedig egy ID és maga a megnevezés. Szóval (1) a megnevezés létezését keressük (2) a megnevezés (ha létezik) ID-ját kérem vissza int-ként. :R

Az hogy csinálok rá egy metódust és foreach-csel végigmegyek, nekem ágyúval verébre megoldásnak tűnik, így bízom abban, hogy a Linq segít (feltéve, ha megtanultam volna a használatát).

[ Szerkesztve ]

(#8449) tboy93 válasza Alexios (#8446) üzenetére


tboy93
nagyúr

SQLite nem akadály abban, hogy egyszerre akár több klienst is kiszolgálhat a weboldal?

(#8447) martonx
Pont van itthon egy rpi3, gondoltam erről ingyen futhat az app :)

(#8450) Alexios válasza Keem1 (#8448) üzenetére


Alexios
veterán

Én nem vagyok meggyőzve róla, hogy ez a dictionary a dictionary-ben a leghatékonyabb módja annak amit tárolni akarsz.

Igazából nem is teljesen értem mit szeretnél, tulajdonképpen min iterálnál végig? Az első dictionaryn?

Az pl.:
properties.Where(p=> p.Key.Contains("partners"))

Vagy eleve tudod hogy az első dictionary "partners" kulcsainál tárolt adatain akarsz végigmenni? Akkor ha stringet akarsz keresni, miért objectként tárolod? Ha stringként tárolod valami ilyesmi lenne:

properties["partners"].Where(p=> p.Value.Contains("megnevezes")).Select(s=>s.Key)
Ez ugye egy listát fog visszaadni, nem 1 db id-t, mert itt semmi nem garantálja, hogy egy value-hoz csak egy key van, ha te tudod akkor esetleg lehet pl. FirstOrDefault-ra cserélni a Where-t, csak akkor meg kell nézni, hogy nem null-e mielőtt megpróbálod az id-t elérni.

De amúgy a linq sem varázslat, alapvetően ugyanúgy végigiterál egy foreachel a clr, csak ezt te nem látod :)

(#8449) tboy93 : Hát, igen meg nem. Ki tud szolgálni az sqlite több klienst is egyszerre, viszont amíg írja az adatbázist addig lockolja - tehát addig a másik írás meg kell várja az első befejezését. [link] Itt amúgy le is vannak ezek írva, mikor érdemes használni. Valószínűleg, ha jól értem, a te esetedben azért nem kéne olyan masszív terhelésre számítani, hogy ez gondot okozzon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.