Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) Pttypang válasza daninet (#8200) üzenetére


Pttypang
veterán

Nezd meg, hogy a k, amit hozzáadnál, hol tartalmaz nullt. Quickwatch

Everybody lies.

(#8202) sztanozs válasza daninet (#8200) üzenetére


sztanozs
veterán

Tudom, a hiba azért jön létre, mert a felugró ablaknak nem adod át a könyvek listájának referenciáját, így az inicializálatlan marad.

Így helyes:
private void újKönyvToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
{
UjKonyv uj = new UjKonyv(kLista);
uj.ShowDialog();
listaÍr();
}

private void újIdegenKönyvToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
{
UjIdegenKonyv uik = new UjIdegenKonyv(kLista);
uik.ShowDialog();
listaÍr();
}

A default-kontruktorokat ki is kellene törölnöd, hogy ne zavarjanak...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8203) daninet válasza sztanozs (#8202) üzenetére


daninet
veterán

Köszönöm :R :R így már megy

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8204) daninet


daninet
veterán

Help 2.0

Elkezdtem egy hasonló, csak kicsit komplexebb feladatot, mint a multkori (információ csere formok között), de megint belesültem. Nagyon sokat keresgéltem google-n de nem találtam megoldást, Osztály és Form között nem tud konvertálni, vagy nem látják egymást. :F

Probléma: [link]

Visual Studio fájl: [link]

Egyébként hogy célszerű összetett, több osztályos kódokat feltölteni forumok-ra?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8205) j0k3r! válasza daninet (#8204) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Csak a képet néztem meg, de millió helyen bele lehetne kötni, viszont ahelyett, hogy felsorolnám a hibákat, ahelyett inkább azt tanácsolom, hogy amíg egy ilyen hibaüzenettel nem tudsz egyedül megbírkózni, addig hagyd a Windows Forms-ot és inkább kezd el az objektum orientált programozás alapjait nézegetni szigorúan konzol alkalmazásokon keresztül. Úgy látom az OOP alapokkal még nem vagy tisztában, szóval a Windows Forms egyelőre teljesen fölösleges komplexitást ad most neked. Tényleg nem kötekedésből mondom, hanem tapasztalatból, hogy a stabil alapok nagyon fontosak :K

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#8206) Zalanius válasza daninet (#8204) üzenetére


Zalanius
tag

Azon túl, hogy megszívlelendő, amit #8205 Jok3r! már leírt nagy vonalakban, a kódban levő minden mostani fordítási hiba (tehát az egyéb elnevezésektől és felesleges részektől tekintsünk most el!) lényegében egyetlen rossz értelmezésből ered. Rendben volna a két új form, amit adatbevitel céljából létrehoztál, de a ShowDialog() hívásokból is látszik, hogy ezeknél olyasmi a szándék, hogy az ablak megjelenik, az inputoknak értéket adunk, aztán eltűnik -> és itt a szerepe véget ért. Ha utána kell a beírt adat tartósan, akkor nem a formokat kell List<>-be gyűjteni, hanem a Jarmu és Allat osztályok példányait.

Tehát röviden: ahol List<> deklarációid vannak, oda nem az UjJarmu és UjAllat, hanem a Jarmuvek és Allatok írandó. Több helyen is:

List<Allatok> aLista = new List<Allatok>();
List<Jarmuvek> jLista = new List<Jarmuvek>();

Egyből sikeres a build, ha ezeket a módosításokat megléped. Nem mondom, hogy minden összevág, de először ezt kell tisztába tenni, hogy a formok között legyen adatcsere.

--= Zalán =--

(#8207) Hunpriest válasza daninet (#8204) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Szerintem fogadd meg j0k3r! javaslatát és foglalkozz az alapok tuti biztos megértésével.

Még az előző hozzászólásodból: "Órán tanár is ezzel a hibával szenvedett" ... ez melyik egyetem amúgy? Ha tényleg ilyesmivel küzdött a tanár, akkor menekülj onnan!

(#8208) harylmu válasza daninet (#8204) üzenetére


harylmu
őstag

Lovastúra? :D BGF-en még mindig az a példa? :D

(#8209) #40351744 válasza harylmu (#8208) üzenetére


#40351744
törölt tag

Ez még mindig a BGE? Tyűh mi vár rám akkor jövőre. :U Gyorsan be kéne zsákolni azt a megajánlott jegyet.

(#8210) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Kicsit gondolkodtam az elmúlt napokban egy projekten. Két .wav fájlt szeretnék össze hasonlítani. Egész pontosan a hanghullámokat. Létezik erre valami példa feladat, vagy segítség? Meghatározható esetleg az hogy hány %-ban hasonlítanak egymásra?

Megadtam egy stringet, ami a .wav, majd létrehoztam egy byte tömbböt amibe bele kerül a string, így kitudtam íratni vele a tömb értékeit. De úgy gondolom ha nem látom a hanghullámokat, nem si fogom tudni össze hasonlítani mással, illetve részletest egyezést sem tudok csinálni.

(#8211) Randomized


Randomized
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok nagy C# programozó, szóval tőletek kérek egy kis segítséget.
Egy progressbar-t szeretnék csinálni saját képpel. Az az egy problémám van vele, hogy mivel mintás a kép, nagyon látszik rajta, hogy nem egy adott százalékát tölti be a képnek, hanem csak elnyújtja.
Tegyük fel, hogy a betöltőcsík képemen van egy "Loading..." felirat. Úgy szeretném, hogy ha például 30%-nál jár a betöltés, akkor ne az egész szöveg látszódjon összenyomva, hanem pl csak a "Loa" rész. Hogyan lehet ezt megoldani?

(#8212) BTminishop válasza Randomized (#8211) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Nem értettem pontosan, hogy a Loading felirat az konkrétan egy képen van rajta vagy független Label elem? Ha független label elem, akkor elég vizsgálnod hol tart a loading.

pl.

if (pBar.value == 30){
label1.text = "load";
}

De ha a kép része a loading felirat, akkor érdemes lenne a Loadingot külön rárakni és Graphics osztállyal letudod vágni egy részét. pl. [link]

(#8213) Randomized válasza BTminishop (#8212) üzenetére


Randomized
csendes tag

Amit írtam, csak egy egyszerű példa volt. De hogy ennél maradjunk, a kép része lenne az említett "Loading".
A lényeg az, hogy a progressbar képét úgy szeretném megoldani, hogy ne nyújtsa ahogy halad.

(#8214) Zalanius válasza Randomized (#8213) üzenetére


Zalanius
tag

Ez most elég favágós lesz, de hagyhatnád a loading képet végig a teljes méretén, és fölötte egy 50+ akárhány %-ban átlátszó másik "árnyékoló" png-t jobbra összenyomva "halad" is a progress, és nem is torzul a mintázat.

[ Szerkesztve ]

--= Zalán =--

(#8215) Randomized válasza Zalanius (#8214) üzenetére


Randomized
csendes tag

Eléggé elrontja a programom designját, ha így oldom meg.

Megpróbálom képekben elmagyarázni, hogy mit is szeretnék, ha esetleg még mindig nem sikerült megérteni.
Van egy kép, ami a teljes progressbar lenne:

Azt szeretném, ha így jelenne meg, ahogy halad:

De így jelenik meg:

Meg lehet oldani valahogy?

(#8216) amargo válasza Randomized (#8215) üzenetére


amargo
addikt

[link] ha jól láttam ezt viszont már ajánlották, próbáltad?
Amit te szeretnél, gyakorlatilag a képből folyamatosan annyit vágsz le, amennyit megakarsz jeleníteni.
Mondjuk nekem szimpatikusabb lenne, ha egy panel-el vagy valamivel eltakarod a teljes képet és csak a panelt méretezed felette. Így nem kell folyton képet manipulálni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8217) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Az Egyetemről kilépve Junior C# fejlesztőnek vettek fel. Tehát kezdő vagyok és 3 hónapja foglalkozom csak C#-al. Előtte inkább Java volt.

2017-es Visual Studio Community-t használok az elmúlt 3 hónapban. Ez ingyenes, de a fizetős VS Professional 2017 és VS Enterprise 2017 -es verziók miben különböznek, hogy fizetősök? Gondolom, hogy nekem kezdőnek még nem fontosak ?!

Másik kérdésem meg az lenne, hogy van Microsoft-os felhasználóm és azzal szoktam belépni Visual Studio-ba és úgy használom.
Viszont, ha néha - alkalomadtán előfordul, hogy másik számítógép elé ülök le, másik VS elé és ott is belépek a felhasználómmal, akkor mégsem szinkronizálja be, állítja be VS-t arra, ahogyan használni szoktam a saját gépemen. Ez miért lehet? Hogyan kellene beállítani, hogy ha belépek másik VS-be, akkor minden álljon be a beállításomra, még a háttérszín is ne a világos legyen, hanem a sötét VS-ben ?!

Köszönöm a segítséget!

(#8218) BTminishop válasza Orionk (#8217) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Első kérdésre a válasz

Másodikra :

Tools -> Options -> Environment -> Accounts -> kipipálod

Szerintem böngészéssel előbb célba érsz mint a fórumon várni a válaszokra. (No offensive) :)

[ Szerkesztve ]

(#8219) Orionk válasza BTminishop (#8218) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia,
Köszi. Az első kérdést ki is Google-ztam aztán. :)
-----------

Ebből a Microsoft-C# vizsgából kell levizsgáznom: Exam 70-483 : Programming in C#

Három hónapom maradt még a felkészülésre. Tudnátok-e segíteni bármivel?
- Vizsgáztatok-e már ebből? Van-e valamilyen tanácsotok? Milyen maga a vizsga?
- Bármilyen online elérhető tanfolyam, amit elvégezve közelebb jutok a sikeres vizsgához?
- Mintavizsgákat lehet-e találni valahol? Vagy konkrét vizsgák elérhetőek-e az elmúlt 1 évből?

köszönöm szépen.

(#8220) martonx válasza Orionk (#8219) üzenetére


martonx
veterán

ExamCollections-nél van egy csomó mintavizsga, kidolgozott feladatok. Igaziból, ha azokat megrendeled, és nem vagy tök hülye hozzá, plusz rászánsz pár estét az átnézésre, akkor játszva át lehet menni ezeken a vizsgákon.

Én kérek elnézést!

(#8221) sztanozs válasza Orionk (#8217) üzenetére


sztanozs
veterán

Prof ugyanaz, mint a Community, csak mások a felhasználási feltételek (a CodeLens az egyetlen eszköz, ami hiányzik a Prof-ból a Community-ban). Az Enterprise-ban vannak plusz vállalati eszközök (tesztelésre, diagnosztikára) bőven:
[link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8222) Orionk válasza BTminishop (#8218) üzenetére


Orionk
senior tag

Tools -> Options -> Environment -> Accounts -> kipipálod

Ez a fenti opció mit szinkronizál a tapasztalataitok alapján?

Azért kérdezem, mert van egyetlen ReSharper licenszem is, amit csak egyetlen számítógépen használhatok, az azon levő Visual Studio-n.
Így azt szeretném elkerülni, hogy ha egyszer másik gépen belépek a felhasználómmal, akkor azon ne telepítse fel és kérje a Resharper licenszet, de minden más beállítást, pl. KeyShortcuts, stb. szeretném, ha meglenne.

köszi

(#8223) martonx


martonx
veterán

Múltkori .Net Core vs .Net FrameWork témához: tegnap éjszaka megjött a .Net Core 2.1 :C
Egészen elképesztő, amit a Build time csökkentésével elértek. Pár projektes webes solution esetében a hideg build is drasztikusan gyorsult, a meleg build viszont gyakorlatilag észrevehetetlenül rövid időre csökkent. második F5-re, gyakorlatilag rögtön nyílik a böngésző, és indul az app :) Döbbenetes, mintha PHP-val dolgoznék :)

Én kérek elnézést!

(#8224) tboy93 válasza martonx (#8223) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jól hangzik :)

(#8225) Zalanius


Zalanius
tag

Összefüggenek persze, de ami engem jobban foglalkoztat: az EF Core is végre "nagykorú" lett, érdemes itt körülnézni.

[ Szerkesztve ]

--= Zalán =--

(#8226) martonx válasza Zalanius (#8225) üzenetére


martonx
veterán

Igen, az EF Core esetleg visszatarthatott néhányakat. Ettől kezdve a megszokáson kívül tényleg nem lehet érvet találni egy új projekt .Net Frameworkkel indítására. Sőt kijött 2.0-ás verzióban a Microsoft.Windows.Compatibility package is, azaz ettől kezdve (windowson maradva 100%-ban elérte a .Net Core a .Net Framework kompatibilitást.

Én kérek elnézést!

(#8227) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Nem tudom ki használ OneClick telepítős alkalmazást, de valamilyen win10-es frissítés megölte ezeknek a frissítésének a lehetőségét. Másik verziójú windows-okon nincs gond. Ha az app-ot kikeresem és egyszer elindítom admin jogokkal, utána win 10-en is fut szépen. Ha local package-ből telepítem, akkor is elindul. Egyedül a web-es telepítés után nem akar elindulni (win10-en)
Más is futott bele ilyen problémába?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8228) amargo válasza amargo (#8227) üzenetére


amargo
addikt

Erről a WiX installer-ről mit tudtok? Eddig a ClickOnce-on kívül nem nagyon használtam más félét.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8229) Tin


Tin
veterán

sziasztok!

c#-ban manapság, 2018-ban mi a "legjobb" orm? kb 7 éve használtam utoljára, akkor az nhibernate-et, de azért voltak gyerekbetegségei, az entity framework meg nagyon gyerekcipőben járt még.

semmi nagy bonyolultság nem kell, linq-t használnék, mssql db-vel, és tudjon jó performance-t. relatíve kevés objektum, de nagy adatmennyiség, és maximum néhány join.

(#8230) harylmu válasza Tin (#8229) üzenetére


harylmu
őstag

EF vagy EF Core

(#8231) Peter Kiss válasza Tin (#8229) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ebből simán Dapper lesz meg SP/View. :)

(#8232) fatal` válasza Tin (#8229) üzenetére


fatal`
titán

Ha nagy tempó kell akkor Dapper :)

(#8233) Tin


Tin
veterán

kösz srácok. egyelőre asszem EF core lesz sqlite-al, indulóban a sebesség úgysem számít, később meg majd keresek hozzá valami gyorsabbat. az ember kiesik pár évre az effektív kódolásból, aztán csak les, hová szaladt a világ :D

(#8234) martonx válasza fatal` (#8232) üzenetére


martonx
veterán

Az a vicc, hogy EF Core időközben annyit gyorsult (pláne 2.1-el), hogy a Dapper már semmivel nem gyorsabb, sőt.
Mi épp nemrég váltottunk Dapperről EF Core-ra, mert sokkal kényelmesebb, miközben még mintha picit gyorsabb is lenne :)

Én kérek elnézést!

(#8235) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok!
Segítség kéne. :B
Itt én valamit nagyon benézek így éjfél tájt, ugyanis a palya.ElementAt(cp)) az első felvett értékről nem hajlandó moccani. :F Nem tudnátok irányba állítani hol és mit, és miért rontok el? Köszi! :R

ElementAt-tel nem a lista elemének az indexét kérem le?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8236) Tin válasza Micsurin (#8235) üzenetére


Tin
veterán

cp=0

(#8237) fatal` válasza Micsurin (#8235) üzenetére


fatal`
titán

A cp változód értéke mindig 0, mert sehol nem állítod át.

Az ElementAt az elemet adja vissza és nem az indexet (az index eleve bemenő paraméter, miért adná vissza?).

(#8238) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi! :R
Nagyon nem tűnt fel, a cp-kel akkor játszom egy kört, annak az lenne a lényege, hogy a playersen végig tudjak majd vele menni.

@hunfatal: köszi, huha akkor jöhet egy keresgélés, lista index lekérésre, vagy átvágom tömbbe bár azzal meg szívnék később. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8239) Micsurin válasza Micsurin (#8238) üzenetére


Micsurin
nagyúr

[...] azt hiszem a hsz második fele teljességgel felejtős. Elmegyek aludni és akkor jövök vissza ha pihenten lényegi értelmes kérdésem lesz. Sry érte! :R :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8240) amargo


amargo
addikt

[link]
NavOnline margóján.. számomra hihetetlen, hogy sikerült egy ennyire amatőr bandának adni ilyen karibelü munkát. Hetekkel az éles rendszer előtt még faragják az Interface-t. Napokig áll a tesz rendszer is.. a gdpr aránybánya.
Bocs, de számomra fura.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8241) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Most viszont konkrét kérdésem lenne.
Adott egy p lista, és egy places int tömb, és egy j string tömb. A places a helyét jelöli (az indexeket h aúgy tetszik, hol áll a listában) a J elemeinek a p listában.

Hogy tudnám a legrövidebben bejárni és megjelölni az elemeket ? :F Valamit mindig keverek mivel a p lista 1-5 random elemekkel van töltve, és nekem nem az indexre mutatna rá a for ciklus után a places hanem az összes pl 4-es számú elemre.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8242) BTminishop válasza Micsurin (#8241) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Nem nagyon értem miért kell tárolni egy tömb-ben a lista elem indexeket esetleg valami kis kódrészletet mutass.

(#8243) BTminishop válasza Micsurin (#8241) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Ja megvan.

Nem kell külön eltárolni mi hol van. Ha azt szeretnéd tudni, hogy alma string az hol helyezkedik el elég használnod az IndexOf függvényt.
int almaIndex = p.IndexOf("alma");

[ Szerkesztve ]

(#8244) Micsurin válasza BTminishop (#8243) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi, a segítséget! Kész is a beadandó végre. :R

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8245) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Milyen fabejárási módszert ajánlanátok az alábbiakhoz?

DialogBox with checkboxes
WPF-ben van egy hasonló dialob box ablakom és minden node-nál van egy checkbox is. Ezen az ábrán most nem olyan példa van, de minden node-nak számos másik node-ja van, azaz számos gyereke lehet 1-1 csomópontnak és azoknak is mindnek van checkbox-a.

Egy jó fabejárási módszert keresek, amivel minden csomópontot be tudok járni egészen a levelekig és ha szülőt pipálok be/jelölök be a checkboxon, akkor az alatta levő összes gyerek jelölődjön be.

köszönöm.
Üdv.,

(#8246) lord.lakli válasza Orionk (#8245) üzenetére


lord.lakli
őstag

Mezei foreach + rekurzív kombó nem jó?

(#8247) Orionk válasza lord.lakli (#8246) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia,

Rekurzivitást nem enged a project policy.

Stack osztályt használtam és bejárva a fát mindig belerakom a szülőket. Majd a stack-ből kivéve 1-et annak lekérem a gyerekeit és ha a gyerekek között már csak levél van, vagy már megvizsgált node, akkor külön listába kerülnek. Légyeg, hogy a végére meglesz minden node külön listában és azt bejárva tudom nézni, hogy a Checked property-jei milyen állapotban vannak és tudom azt állítani az alapján, hogy mit jelöl ki a user a Dialog ablakban.

Ez a terv most. :)

(#8248) Peter Kiss válasza Orionk (#8247) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

(#8249) vlevi válasza Peter Kiss (#8248) üzenetére


vlevi
nagyúr

:R

Ez elmentem, mert sok helyen tudnám alkalmazni.

(#8250) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Végtelenül noob kérdés, de:
van egy stopwatchom, melynek Elapsed propertyjét szeretném folyamatosan megjeleníteni pl. egy textboxban.
Ennek mi a módja? Addig eljutottam, hogy talán backgroundworkerrel kéne, de nem sikerült rájönnöm.
Segítenétek? köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.