Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- ldave: New Game Blitz - 2025
- jakra: Retro gyujtemenyem (cloud synced for safety...)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Homer
tag
válasz
himre82
#1764
üzenetére
Szia Himre82!
Nem lett még kész a progim, de apránként azért haladok vele.

Nem akartam leírni az egész problémát mert hát nem várom el senkitől, hogy megodja helyettem, és tulajdonképpen csak egy-egy részében akadok el mindig. Ezekre itt-ott mindig találok is megoldást, csak később mindig máshol futok hasonló zsákutcákba. Na de akkor már ezt is közkincs tárgyává teszem:
Sajna nem tudok sql servert használni, mert a progimat munkahelyi környezetben használnám majd, és ott nincs lehetőségem adatszolgáltatót üzemeltetni. :\ Ezért maradtam az access file-nál. Hogy ezt is magyarázzam egy picit, az Excel kezelésével a kollégák nagy része már találkozott, így nem okoz gondot nekik a táblák módosítgatása az eddig használt VBA makrós nyilvántartásban (...ezzel persze hibákat generálva a program futásában...). Tudom, itt is le lehetne védeni a munkalapokat jelszóval, de úgy gondoltam, ha már VB, akkor kicsit fejlesztem a tudásomat és gyakorlásképpen megpróbálom inkább megcsinálni az adatkezelő progit, ami már nem excel táblákat módosítgat, hanem igazi adatbázis motorra épül. (Most jöhetnek a kritikák, hogy akkor meg miért nem tisztán accessben csinálom meg? A kérdés jogos! A válsz: azért, mert tanulom a VB-t! Mivel nem szakmám a programozás, csak hobbi szinten űzöm! Szerintem ez is nagy dolog már, hogy idáig eljutottam önszorgalomból.) Az Exceles táblával amúgy azóta semmi gond nincs. Az első pár hiba után, amit manuálisan javítottam, elmagyaráztam többieknek, hogy mi okozta, és azóta mindenki rendesen használja, csak amikor azt megírtam, akkor még nem volt arra igény, hogy mind az állapotfigyelt, és mind a nem állapotfigyelt szerszámot egy rendszerben kezeljük. (A másik dolog, hogy a VB tudásom is sokat fejlődött azóta, és egy csomó dolgot már nem úgy csinálnék meg mint anno.)
Az SQL áttanulmányozása egyébként jó ötlet! Egyet is értek veled, de egyelőre megmaradnék az SQL alapoknál. Később biztos ráfekeszem majd erre is, ha még érdekel majd a dolog. Tényleg jó dolgokat meg lehet csinálni vele, az eddigi tudásoml már elég ahhoz, hogy ezt belássam.

Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! Dell Precision 5540 notebook - i9 9880H 64GB DDR4 2TB SSD nVidia Quadro T2000 4GB W11
- BESZÁMÍTÁS! MSI ThinA15 B7VF-449XHU Gamer notebook - R7 7735HS 16GB DDR5 1TB SSD nVidia RTX 4060 8GB
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF A17 FA707NV notebook - R7 7735HS 16GB DDR5 1TB SSD nVidia RTX 4060 8GB WIN11
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO Ideapad Gaming 3 notebook - R5 5600H 16GB DDR4 256GB +1TB SSD nVidia GTX 1650 4GB
- Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6000MT/s CL30 Beast Black EXPO (garanciális, Alza)
- Nikon D3500, Tükörreflexes (DSLR) fényképező
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Samsung Galaxy S24 8/256 GB Onyx Black 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3847, 100% Akkumulátor
- Fujitsu Lifebook A3510 Laptop
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


