Hirdetés
- MasterDeeJay: ASRock B250M Pro4 coffeetime mod! (DDR4)
- hcl: Olympus E-PL1 nyomozás
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ldave: New Game Blitz - 2026
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése kontra MS/Zintel korlátozásai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
Új hozzászólás Aktív témák
-
#20584850
törölt tag
válasz
half333
#1924
üzenetére
Virtualbox-ra nem raknak fizikai drivert amit az alap rendszerre telepítenek(hangkártya,videókártya mert ez egy elszigetelt rendszer nem fér hozzá a hardverhez csak a virtuálbox által.
Ezért kell telepíteni a Guest Additions (integrációs szolgáltatásokat) az tartalmazza az összes drivert ami neki kell.
(ha a a proci tudja a (vt-d)-t abban az esetben nem tudom de ebbe ne menjünk bele)Ezért a vendég rendszernél nem kell az eszköz kezelővel bűvészkedni mert az eszköz kezelő a virtualbox beállításai ott tudsz hozzáadni pl pendrive-ot
-
Syl
nagyúr
válasz
half333
#1902
üzenetére
Javaslom egy új virtuális gép "felépítését", mert az a catalist bűvészkedés tuti valamit elqrt a vendég rendszerben. Fel az OS-t, majd rá az integrációs szolgáltatást. És más semmit!
A Host+F kitolja full screen-re és ilyenkor a vendég rendszer automatikusan átáll fullhd-re.
Én két fizikai monitort használok (1920x1080 és 1680x1050) és a virtuális 8.1 hiba nélkül működik két monitoron, full screenben, natív felbontásokban. Még Linux host alatt is
-
Syl
nagyúr
válasz
half333
#1895
üzenetére
Namost, ha a fizikai monitor full-hd, azon fut a virtualbox, akkor hogy a retekbe lehetne már a virtuális gépet full-hd-ra rakni? Ha eltünteted a fizikai win tálcáját, a vbox menüsorát, a vbox státusz sorát, akkor is kisebb a felület a virtuális gépnek, mint a full-hd.

Csak akkor tudod a virtuális gépet full-hd-ra rakni, ha a fizikai monitorod legalább 4K. Vagy ha full-screen-re állítod a virtuális OS-t: Host+F
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte M32U Arm Edition 31,5 144Hz IPS 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Honor Magic V2 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 15,6" - i7 1165G7, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Ryzen 5 5600XT / RTX 5060 / 16GB DDR4 / 1TB SSD!
- Tablet felvásárlás!! Samsung Galaxy Tab A8, Samsung Galaxy Tab A9, Samsung Galaxy Tab S6 Lite
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest







