Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#232) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Helló!
Van pár darab flash videóm, amit szeretnék lejátszani asztali dvd-n.
Leszedtem egy un. Super © progit, ami mindenből csinál mindent, át is tudtam tömöríteni mpeg 2-re, de vmi ótvar szar lett a minősége. :(
Ilyen általános kérdésem lenne, hogy hogy kell úgy átkonvertálni bármit is, h ne csökkenjen látványosan a minőség, de ne is emelkedjen látványosan a méret?
Mert nekem az ~500 megás filmekből csinált ~500+20 megás filmet - ez még rendben van -, de akkora tömörítési hibák vannak benne (kockásodik), mint állat.

Ilyen 1000 kbit/s alatti sávszélről van szó, mp3-as hanggal, de ha szintén ekkora sávszélt állítok be a kimeneten, akkor szar minőséget kapok. Ha meg jó nagy a sávszél, akkor a minőség nem romlik, de túl nagyok a fájlok. :W

Elvileg H.263-as videó csücsül a flash konténerben, nem lehet ezt vhogy közvetlenül "átstreamelni" másik, asztali dvd által emészthető konténerbe?

Illetve akkor még az is érdekelne, hogy milyen beállításokkal készítenek emberek pl divx xvid filmeket, mert én itthon még soha nem tudtam gyönyörű minőség mellett például egy cd méretűre tömöríteni filmet. Pedig vhogy meg lehet, hisz a különböző netes release-ek olyan minőséget diktálnak egy vagy kettő cd mérete mellett, amit soha nem tudtam magam is elérni. :F

szerk: két menetes tömörítésből se lett nekem azonos méret mellett olyan minőség, mint a release-ek.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.