Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) buffon007 válasza FerroChrom (#900) üzenetére


buffon007
tag

Fogalmazhatunk jutalékcsalásként is.:)
Egyébként munkatársam is ezt tette,ő is vett hozzáférést,és azóta is azt használja.Igaz csak vásárol vele.Amikor leüt valamit,akkor a kapcsolatfelvételkor tisztázza az eladóval,hogy hova és milyen névre kéri a csomagot.

(#902) KRi2


KRi2
aktív tag

Tudja valaki hogy mit jelent az "Ideiglenes felhasználó" a vaterán? Hogyan lehet az az ember, tud-e visszajelzést készíteni? Elvileg vmi külső oldalról vásárol, és random nick-et kap.

||| | || ||||| | ||| ||

(#903) FerroChrom válasza KRi2 (#902) üzenetére


FerroChrom
tag

Na,ez most nekem is új. :F Ezt hol láttad, illetve mire gondoltál "külső oldal" alatt?

Tudtommal háromféle felhasználói státusz létezik Vaterán:

- Alap felhasználó: korlátozott vásárlási jogokkal rendelkezik
- Ellenőrzött felhasználó: teljes körű vásárlási jogokkal rendelkezik
- Teljes jogú felasználó: teljes körű vásárlási és eladási jogokkal rendelkezik

Elviekben mindhárom státusszal lehet értékelést írni.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#904) KRi2 válasza FerroChrom (#903) üzenetére


KRi2
aktív tag

Tessék pl itt egy id szám ilyen egyénről: 2498882
Külső oldal pl a Grando? De nemtudom, ezért kérdeztem énis.

||| | || ||||| | ||| ||

(#905) FerroChrom válasza KRi2 (#904) üzenetére


FerroChrom
tag

A Grando a Vatera és a Teszvesz társoldala, ahol az erre jogosult (Vaterás vagy Teszveszes) eladók új és garanciális termékei között lehet válogatni. Tehát amíg a két aukciós oldal egy "online bolhapiac", addig a Grando egy "internetes pláza". A Grando használatához egy érvényes Vatera vagy Teszvesz felhasználói fiók szükséges.

Ezt az ID-t amúgy hol kell megadni, illetve hova kell beírni?

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#906) KRi2 válasza FerroChrom (#905) üzenetére


KRi2
aktív tag

Bármelyik eladónak a nevére klikkelsz és az id számot kicseréled.

||| | || ||||| | ||| ||

(#907) FerroChrom válasza KRi2 (#906) üzenetére


FerroChrom
tag

Igazad volt! Látszik, hogy én sem tudok mindent a Vatera rejtelmeivel kapcsolatban (illetve így még soha nem kerestem rá emberre). Legalább ma is tanultam valamit. :)

Az általad megadott felhasználó a "Nem ellenőrzött vásárló" státuszba tartozik, tehát csak regisztrált, de még semmilyen validációs folyamaton nem esett keresztül. Ezzel a státusszal csak villámáron tud vásárolni és azt is csak bizonyos megkötésekkel teheti meg. További korlátozás, hogy a Személyes menüből is csak a "Vásárolt áruk", "Elküldött megrendelések", "Aukciófigyelő" és a "Termékfigyelő" szolgáltatásokat tudja használni.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#908) mh197


mh197
senior tag

Ma végképp kibuktam a vaterának nevezett ganéj oldalra!!
Felraktam egy aukciót (winyó). Nincs fenn semmilyen más itt részletezett olcsó termékem, leírást megcsináltam, de beleraktam egy linket a winyóról készült itteni PH tesztre mutatólag. Na ezt kifogásolta a Vatera, és törölte az aukciót, majd megírta, hogy a 6 éves regisztrációmban ez a 2. figyelmeztetés, mert egyszer régen valami terméknél írtam még az elején egy elérhetőségre utaló szöveget. Azzal akkor nem foglalkoztam, de hogy most egy itteni tesztre mutató link miatt kapjak figyelmeztetést... A dolog pikantériája, hogy idézem őket:
" ...kereskedelmi és hiteltelen elektronikus címek, források megjelölése miatt ... "

Na most a teszt ami itt készült gondolom nem kereskedelmi célú, a másik meg ugye értelemszerűen hitelrontás egy hivatalos levelükben.. Hát döntse el mindenki a stílusukat, de szerintem egy ganéjládák az ott dolgozók!
Küldtem is nekik egy vicces levelet ezért..

Viszont ha ők így hirdetik az igét mindenkinek, hogy ez hiteltelen, meg stb, akkor nekem az a véleményem, hogy senki ne használjon vaterát, mert egy szemét pénzlehúzó oldal. És én az említett törölt hirdetésemmel még el sem akartam kerülni a jutalékfizetést... Ez a legbosszantóbb!!!!

[ Szerkesztve ]

(#909) djculture válasza mh197 (#908) üzenetére


djculture
félisten

Irigyellek.. én már lassan 4 éve töröltettem magamat onnan, annyira hülye egy oldal hogy leírhatatlan.

(#910) mh197 válasza djculture (#909) üzenetére


mh197
senior tag

Szerintem nálam is most telt be a pohár. Régebben az elején jó volt, de most, a feltöltési díjak, a jutalék mértéke. Most megírtam nekik, hogy van-e kifogásuk, ha egy lapát ganéjt hirdetnék ott náluk, mint a ganéj eladásra is szakosodott oldalon. Kíváncsi leszek a válaszukra, mert teljesen kulturáltan írtam le nekik ezt. Ha úgy nézem semmi sértőt és valótlant nem írtam nekik, mert tényleg van egy lapát ganéjom, amit csak ott hirdetnék, az ilyen dolgok oldalán, hogy "ki mennyi ad érte". Máshol meg hol lehetne eladni ha nem ott. :C

[ Szerkesztve ]

(#911) mh197 válasza djculture (#909) üzenetére


mh197
senior tag

Egyébként engem leginkább az zavar ebben az egész történetben, hogy nem a jutalék elkerülésére, vagy nem kapcsolatfelvételre irányult a link, pusztán a termék eladását ösztönöztem volna vele, valamint semmi levél nem volt, hogy ezt meg ezt törölje a hirdetéséből, hanem szimplán törlik az egészet, és szarnak rá, továbbá még figyelmeztető levelet is küldenek a törlés után, hogy ejnye-bejnye. Hát ez a stílus a bunkók stílusa, kb. előbb ütök, aztán kérdezek dolog..

(#912) djculture válasza mh197 (#911) üzenetére


djculture
félisten

Mindig is ezt csinálták. Jó pár ismerős nyakára küldték pl a credit expressz céget és hirtelen kitalálták hogy tartozásuk van 2 éve. Egyik beszrt és fizetett a másik meg kijárta az igazát és végül kiderült nulla tartozása. De olyat is ismerem aki fizetet a vaterának azután még egyszer követelték tőle ugyanezt az összeget a creditnél majd még egy szintén credit azt hiszem forte nevű behajtócég ugyanezt. Magyarán háromszor akarták kifizettetni ugyanezt az összeget. Az is hülye aki ott vesz vagy elad bármit az a szerény véleményem..

[ Szerkesztve ]

(#913) FerroChrom válasza mh197 (#908) üzenetére


FerroChrom
tag

Szerintem a Vaterának az volt a baja, hogy a teszthez hozzá lehet szólni a hozzá kapcsolódó fórumban, és ez lehetőséget adhat arra, hogy felvegyétek egymással a kapcsolatot Vaterán kívül (még akkor is, ha a tesztet nem Te írtad).

Én is csináltam már, hogy referenciának megadtam egy linket az aukcióhoz, csak én odaírtam a link mellé, hogy "A megadott link kapcsolatfelvételre nem alkalmas, illetve kapcsolatfelvételi adatokat nem tartalmaz!". Ebbe már sem a Vatera, sem egy "jóindulatú" júzer nem tudott belekötni.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#914) mh197 válasza djculture (#912) üzenetére


mh197
senior tag

Dehogyis, ganéjt például lehet ott is értékesíteni :C
Hamarosan megjön a zöld lámpa tőlük, mert nem hiszem, hogy bármibe is beleköthetnek, és a legnagyobb ganéjelárusító hellyé fogja kinőni hamarosan, ha mások is rájönnek, mennyi ganéjt lehet ott venni. :D

(#915) mh197 válasza FerroChrom (#913) üzenetére


mh197
senior tag

Azért ez már inkább az összeesküvés elméletek kategóriába tartozna, hogy én egy adott oldalon hirdetett winyót egy teszt oldalára hivatkozva, ahol hozzá is lehet a teszthez szólni, ott vegyem fel a kapcsolatot egy vadidegen emberrel, aki egy másik oldalra hivatkozik majd, és én ugye folyamatosan figyelem a tesztbeli hozzászólásokat, hogy mikor ír oda nekem valaki valamit a teljesen más oldalon hirdetett winyómmal kapcsolatban... :DDD
Azért remélem érzed ebben a kivitelezhetetlenséget.
Ha oda írod mellé, szerintem attól ugyanaz a dolog, mert a link ott van. Ennyi erővel kiírhatod hol laksz, és melléírod, hogy kapcsolatfelvételre nem alkalmas, de attól még ott laksz.
Engem inkább az zavart, hogy hivatalos levelükben is minősítenek más oldalakat, ez verte ki a biztosítékot végül. Mert ők a szent és sérthetetlen vatera ezt el tudják dönteni, és a szavuk mindenek felett van, kb ilyen volt a levél stílusa, ráadásul minden előzetes értesítés nélkül, hogy te figyelj már, vedd ki a hirdetésből a linket, mert nem biztos, hogy így megfelel a szabályzatnak, pusztán törlés, és figyelmeztetés, hogy már másodszorra hibázol a mindenható ellen. Az általuk küldött levél stílusa ilyen!

(#916) FerroChrom válasza mh197 (#915) üzenetére


FerroChrom
tag

A Vatera abból indulhatott ki, hogy a magyar ember nagyon találékony. :D

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#917) ngabor2 válasza FerroChrom (#916) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én most kaptam figyelmeztetést az "egy terméket hirdet, de többet akar eladni" c. dologért. épp azért tilos a kapcsolatfelvétel megegyezés előtt, mert akkor a vatera már rég tönkrement volna.

(#918) Kassadin válasza ngabor2 (#917) üzenetére


Kassadin
addikt

Oké, hogy tilos, de szvsz lehetetlen is. Hihetetlen sebességgel gyomlálják a telefon, email cím és más elérhetőségeket a kérdések közül. Embert vagy programot használnak rá, azt nem tudom, de kétségkívül nagyon eredményes.

(#919) mh197 válasza ngabor2 (#917) üzenetére


mh197
senior tag

Nesze neked, Te is megkaptad akkor tőlük.. :))
Amúgy valahol érthető, amit a vatera akar csinálni, csak ész nélkül csinálja, ezért szar az oldal, és idióta az összes aki ezt működteti, és nem tesz ellene semmit. Szó szerint hülyék paradicsoma a vatera, van azonos címmel egy film is, érdemes megnézni.
Ganéj eladás ügyben még nem jött válasz tőlük. :D

(#920) KRi2


KRi2
aktív tag

Hát eza baj a Vaterával, hogy csak az erőfölényét használja. Fenyegetőzik, bekussolsz, nem kérdezel semmit, vagy kivágunk, rádküldjük a verőlegényeket. Tőlünk nem is kérdezhetsz semmit, mi jól elbújtunk, elérhetetlenek vagyunk, zéró kontakt, zéró ügyfélszolgálat. A kis ember persze mit tesz, kiskapukat keres, hisz betyár. Erre a vatera mégjobban bekeményít, droidokat állít rendbe, akik pásztázzák a rendszer háborítatlan nyugalmát. Pirossal kiírja, "ha kapcsolatba mersz lépni az eladóval, megütünk!".
Szolgáltatás? Áá az oldal nevén kívűl semmi. Biztonságos vásárlás? Az mi? Pénzvisszafizetés, garancia, panaszkönyv? Az mi? Nézd meg a PTK 325623. paragrafusának XVII.dik bekezdését valahol, mert nekünk van igazunk! Reklámok, saját leányvállakozások, maffiák reklámozása, ó igen.

Nézzetek meg egy eBay-t. Nincs paráztatás, meg fenyegetőzés. Azt kérdezel, azt adod meg amit akarsz. Nyilvános minden, nincs rejtegetés. Biztonságot, pénzvisszafizetési garanciát, panaszkezelést szeretnél? Üzletelj rajtunk keresztül! És valóban, a vevőnek, eladónak is megéri, kap érte elég szolgáltatást.
Hiába másol le belőle mindenfélét a Vatera, eza bizonytalan, kitérdekelkimennyit és hogyfizet, elnyomásos rendszer marad, mert erre van berendezkedve.

Uff, tudom sarkítottam, de szemléltetni akartam az érzést.

[ Szerkesztve ]

||| | || ||||| | ||| ||

(#921) mh197 válasza KRi2 (#920) üzenetére


mh197
senior tag

Egyetértek teljesen! Eddig nem merült fel bennem az igény, de szerintem ezentúl ebay-ezni fogok.. A vatera meg megeheti magának amit főz, előbb utóbb csak egy kalap sz@r oldal lesz, bár lehet már most is az..

(#922) csabám


csabám
addikt

Üdv mindenkinek.
Sikerült bannoltattnom magam, egy piti kis ügy miatt. . .
Kérdésem az lenne, hogy érdemes újra regisztrálni? Mit néznek ilyenkor ip, név, cím gondolom én!?
Vagy esetleg van módja, hogy visszakerüljek a rendszerbe?
Válaszaitokat előre is köszönöm.
Szép napot!

u.i.: A rengeteg feltöltött cuccot nem tudom valahogy kimenteni? Főleg a képek és a leírások kellenének?

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#923) KonzolKartel

Üdv!

Kényes téma:
Vaterán vajon lehet árulni xbox-hoz RGH chip-pet vagy ott is az van, mint itt, hogy RGH-zott xbox-ot lehet, de RGH chip-pet nem?:D Eléggé üti a 2 egymást..

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#924) runner 125 válasza csabám (#922) üzenetére


runner 125
nagyúr

..no para, regelj újra.

Az első vatera accom nekem is ugrott, szimplán azért, mert madár mód próbáltam kijátszani mindig a jutalékot, azt' vagy beköptek, vagy szimplán tényleg béna voltam és a robotok lefüleltek.

Nevemnél ugyanazt adtam meg, telefonszámnál a cégest (úgyhogy abból célszerű másikat), és címnél volt barátnőm címe van. :D Úgyhogy, abból is érdemes másikat írni.
Illetve számlaszámból is másik kell értelemszerűen. Nekem előtte fos OTP volt, úgyhogy még ezen is nyertem, mert az MKB-nál gyakorlatilag ingyen van minden.

IP-t biztosan nem figyelik, így 80+ körüli értékeléssel 2010 óta vígan vaterázok.

Ha, végleges bant kaptál, azok már mentek az éterbe, így kimenteni esélytelen, sajnos.
Max., ha még a Google kidobja őket...

KonzolKartel

Gondoltam rákeresek, h árulnak-e, de csak a tiédet láttam.
Ez éles kérdés, de hivatalosan - mivel ugye nem épp' legális úton változtatja a gép tulajdonságait, így szerintem nem lehet. Max. vársz vele.., ha nem köp be senki, és elmegy jó néhány darab, jól jársz. Viszont, ha van már 2 figyelmeztetésed, érdemes utánajárni.

KRi2

Tök egyetértek, teljesen igazad van.

..csak sajnos, amíg "nincs más elven", muszáj ezt használni.
Komolyan mondom, én vaterán eddig mindent amit akartam eladtam. 80%-át piaci ár felett.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#925) csabám válasza runner 125 (#924) üzenetére


csabám
addikt

Aztán jutott eszembe, hogy barátnőmnek is van egy akkja, ami nullás (bankkártya nincs reggelve hozzá).
Változtattam mailt, telefonszámot, meg hamarosan bankszámlaszám is lesz hozzá. Viszont a cím, annak sajnos maradnia kell, mivel együtt lakunk és sajnos nem igazán tudom máshova átirányítani. . . :( Szerinted mennyire necces?

A képek elvesztésén azóta túl tettem magam + szerencsére csak 36 értékelésem volt, így az miatt sem fáj a fejem nagyon.

Amúgy köszönöm a megnyugtató szavakat:) :R

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#926) runner 125 válasza csabám (#925) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem azóta is az ő címe van bent... egyszer sem hívott, h oda küldtek valami 'szaromat'. ;]

A történet egyszerű; vásárlás után e-mail-ben megírod a pontos címet, vagy, ha nem e-mail képes elküldöd neki sms-ben. ..én így csinálom.

De, ahogy érzed. Fő a biztonság ilyenkor, mert, ha beírod még egyszer ugyanazt a címet, ugyanazzal a névvel, szerintem egyszerre ban van, mert kiszűrik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#927) csabám válasza runner 125 (#926) üzenetére


csabám
addikt

LOL, erre nem is gondoltam. . . :DDD Nagyon köszönöm Hannibál Úr a hasznos tanácsokat.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#928) Geller72


Geller72
veterán

Olyan gondom van, hogy nem voltam itthon pár hónapig és kint sem volt netem, így összejött kemény 1540 ft "tartozásom", amit abban a pillanatban elutaltam, ahogy hazaértem. De a vatera eladta közben a "tartozásom" KETTŐ behajtó cégnek is, akik most követelik a "díjaikat". Érdekes, hogy akkor a vatera mi a francnak engedte rendezni a tartozásom a honlapjukon. Kérdés 2: mi az, hogy több cégnek eladják ugyanazt a tartozást!!? :W . Kérdés 3. most akkor, ha 50 cégnek eladja, akkor nekem 50 céggel szemben fizetnem kell? Valaki jogi fronton segíthetne, mert szerintem ez lehúzás. Nem azért nem akarok fizetni, (amúgy a tartozásom négyszerese a "kezelési költség") mert köcsög vagyok, hanem szemétségnek tartom az ilyen hozzáállást.
Köszi.

(#929) csabám


csabám
addikt

runner 125: Még egy kérdésem lenne. Ha már egyszer regisztráltam egy telefonszámot, majd a felhasználót töröltem (60 nap türelmi idő van - addig vissza lehet vonni a törlést), akkor tudom azt a számot regisztrálni egy másik felhasználónál is?

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#930) runner 125 válasza Geller72 (#928) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van itt PH!-n jogi topik is, kérdezd meg ott, ehhez lövésem nincs. Mocsok banda, tudja mindenki.

csabám

Ha, logikusan végiggondoljuk, mivel saját akaratodból inaktiváltad a legelső acc-od (ebben az esetben), akkor utána egy másik acc-hoz ugyanúgy felhasználhatod a telefonszámot, - hisz az előzőt te magad érvénytelenítetted, így nincs dupla.reg, és újra reg. ténye.

De, a vaterától sok minden kitelik, úgyhogy, csak óvatosan. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#931) csabám válasza runner 125 (#930) üzenetére


csabám
addikt

De, a vaterától sok minden kitelik, úgyhogy, csak óvatosan.

Pont ez miatt kérdeztem.
Majd kiderül:)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#932) Geller72 válasza runner 125 (#930) üzenetére


Geller72
veterán

Köszi, +kérdezem.
:R
Szép napot. ;).
Geller

(#933) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Rövid történetem a vaterával:

Pár hónapja reggeltem, persze nem a valós nevemmel a vaterára egy valós telefonszámmal. Eladni nem akarok mert hát miért is fizessek azért amit máshol ingyen megtehet, venni vettem egy könyvet, ahol pozitív értékelésem volt.
A minap megint kinéztem egy könyvet amit meg is vettem volna, de a felhasználói fiókom inaktív lett. Erről persze semmi email nem jött a vatera üzemeltetőjétől, így ezt is nekem kellett megkérdezni, hogy mégis mi van?!
A válaszlevelükben arra hivatkoznak hogy nem valós nevet adtam meg.

Egy vicc ez a vatera. A csalókat képtelenek kiszűrni de a valós forgalmat generáló felhasználókat meg büntetik.

Remélem a válság oda is elér!

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#934) runner 125 válasza Biznisz Elek (#933) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért kellett fake nevet megadni? Nekem is a 2. acc-om, de a név az a valós. Ki elől titkolgassam?

H derült ki, h nem a valós? ...

Egyébként való igaz, amióta megemelték a jutalékot, és bejött a feltöltési díj is, én is csak a legvégső esetben árulok ott.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#935) Biznisz Elek válasza runner 125 (#934) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Ott is ez a nevem volt megadva, és nem volt az elején vele gond. De alapszabály hogy neten csak hivatalos dolgokhoz adok meg a személyes adataim, a vatera pedig nem az.

Sőt, csak olyan aukciókat nézegettem anno ahol személyesen is át tudtam venni a cuccot, nem vagyok híve a postának és az utalásnak.

Én soha nem is akartam árulni, csak néha venni. Régen se tetszett a vatera, akkor inkább a kicsit gagyibb de normálisabb alkupiac.hu-t használom. Itt nincsenek rejtet költségek, se szabályok.

A vatera rendszere max annak jó aki postával átutalással vásárol, ad el.

De ezt a topicot olvasva elég nagy szarrágás van náluk.

Lassan elgondolkozom egy konkurencia oldalon....:)

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#936) zoli03 válasza Biznisz Elek (#935) üzenetére


zoli03
őstag

"A vatera rendszere max annak jó aki postával átutalással vásárol, ad el."

Még arra se nagyon jó, mert jó pár embert átvernek Vaterán, persze a Vatera ilyenkor semmit sem csinál.

(#937) Biznisz Elek válasza zoli03 (#936) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Ezt nem vitatom :R

De talán a szűrés erre jó, de amilyen diktatúra megy a vaterán az vicc.

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#938) KonzolKartel válasza runner 125 (#924) üzenetére

Én is rákerestem, senki nem árul, viszont ilyen chip-et Mo-n nem sokan árulnak.
Amúgy találtam egy formát, aki még árul vaterán más fajta RGH chip-et, de kb ennyi volt.
Épp ezt mondom, hogy fél legális a cucc, mivel módosítja a konzolt, viszont a konzolhirdetések 80%-a módosított cucc, ennyi erővel azt sem lehetne árulni:))
Autókat is úgy árulják, hogy 200-250 km/h sebességgel tudnak menni, miközben Mo-n a plafon a 130, még sincs letiltva a kmóra:D

Nincs még egy figyelmeztetésem sem, 3 után tiltanak ki végleg? Szóval még ha nem is tetszik nekik, akkor sem tilthatnak ki így, az első után? Mert akkor no para, törlik, így jártam.
Amúgy nem nagyon kapkodnak utána, mivel nem egyszerű beszerelni egy ilyen chip-et, plusz kell hozzá még egy két eszköz, ami nem két fillér. Ezért is 15e ft egy RGH-zás, mert nem csak bedobni kell a chipet.

Ohh, látom, hogy gond van a nevekkel. Nekem asszony bankszámlaszáma van megadva, az én nevemmel. Ebből lehet gond? Írjam át a nevet, az övére?
Mik vannak, megáll az eszem..

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#940) Geller72 válasza fricz19 (#939) üzenetére


Geller72
veterán

A Vatera.hu és a TeszVesz.hu, mint a hazai legnagyobb aukciós portálok, kiegészülve az Aprod.hu apróhirdetési, a Vateraauto.hu járműhirdetési és a Lealkudtuk.hu akciós ajánlatokat kínáló oldalaival együttesen képezi az allegroup kft.-t, ami asszem Izraeli cég tulajdonában van.

"A telefonon vagy személyesen feltett kérdésekre nem áll módunkban válaszolni! Ügyfélszolgálatunk kizárólag az írásban történő megkeresésekre írásban, a megadott e-mailcímre küldött válasz útján reagál"

Levélcím:
allegroup.hu Kft.
1074 Budapest, Rákóczi út 70-72
..tehát élő emberrel te nem fogsz találkozni, max droiddal, aki meg nem tehet arról, hogy erkölcsileg egy ilyen cégnél tudott csak elhelyezkedni.

Amint feljebb is írtam, elég fura dolgokra képesek. Nekem történetesen (külföldi meló miatt) 3 hónapig esélyem sem volt, hogy egyenlítsem az aukcióim után neki járó -egyébként pofátlanul magas - jutalékot. Nem tudtam befizetni, ez van, átadták behajtócégnek. De nemez a durva, hanem az, hogy kettőnek. Miután hazajöttem, rendeztem velük a saram, de most ez a két féreg cég is követeli tőlem a díjait, ami többszöröse a saramnak. Az ászf-ben leírják, hogy több cégnek is eladhatják a tartozásukat. Na ez a gerinctelenség. A jogi rovatban feltettem a kérdésem, de senki nem válaszolt.:(. (Ha lehetne, megfingatnám őket.)
Most ez is csak egy felesleges topic, ahol leírjuk a bajainkat, hümmögünk, azt ennyi, de van 1000 bejegyzés, és még semmi konkrétumot nem írt senki, hogy fogjunk össze, és pereljük be őket, vagy akármi. Szal ez így lófax.. :(

(#941) fricz19 válasza Geller72 (#940) üzenetére


fricz19
őstag

én szívesen mennék akár bíróságra mert amit most csináltak az felháborító.

Volt egy termékem [link], amit felraktam, ennek 2000Ft adtam meg a feladási díjnak, ajánlottként maradt, elrontottam és nem állítottam át csomagra.
Kaptam egy figyelmeztetést, és eltávolítottak a termékemet, mert fiktív feladási díjat adtam meg. Egy kis szájkarate után beletörődtem.
Erre ma látom hogy egy iphone 4 is töröltek, szintén kiemelt aukció volt.(ugy ilyenkor ezt bukja a kedves eladó). Levélben megkaptam hogy a feladási díj 700Ft igen hétszáz forint volt ami szintén fiktív.
Mentem is egyből forumra, de akkor látom hogy a termékeim nagy része eltűnt
Forum ahol megkérdezem mégis mi történt a termékeimmel, ha jól emlékszem 4-5 termék volt ami kiemelt +400ft, +feltöltési díjak.
Egészben a legjobb hogy megint törölték a miniPC-t, amit direkt a posta.hu oldaláról szedtem 1650ft (pontosan nem tudom, de arra emlékszem hogy a legnagyobb csomagfeladási díjat választottam).
Vatera forum:
[link]

Fogyasztó védelemhez, vagy ilyenkor kihez lehetne fordulni?
Ez az eljárás nevetséges, az ember ezt kapja a pénzéért?
Újbóli meghirdetés nem csak anyagi kár, de erre időt szakítani munka mellett...

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#942) _ATi_1 válasza fricz19 (#941) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Tényleg benne van a szabályzatban, ettől függetlenül ez nevetséges.
Érthető a szabály, az olyan esetekre, ahol egy 50000-es terméket 200Ft-ért hirdetnek, 49.000Ft-os postaköltséggel, de ebben az esetben szánalmas a lépésük.

(#943) Something_


Something_
őstag

Üdv!

Lenne egy olyan kérdésem, hogyha felrakok 10 db terméket fix árra, 100 ft-os kiemeléssel, akkor minden eladott termék után fizetnem kell a jutalékon felül 100 ft-ot vagy csak egyszer?

Valahogy nincs kedvem/időm végigbogarászni a szabályzatot!:D

Köszönöm a segítséget és az időspórolást!:)

(#944) runner 125 válasza Something_ (#943) üzenetére


runner 125
nagyúr

A kiemelés 1 termékre vonatkozik.
Ahány kiemelés, annyiszor 100Ft.
Viszont, sikertelen aukció esetén is ki kell fizetned a kiemelést.

Egyedül a feltöltési díj nem számlázódik fel, ha sikeres az aukciód.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#945) fricz19 válasza runner 125 (#944) üzenetére


fricz19
őstag

a kiemelés tudtommal aukcióra érvényes
ha az aukcióban van 10 termék akkor egyszeri kiemelésid íjat kell fizetni

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#946) runner 125 válasza fricz19 (#945) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pontatlanul írtam, de természetesen úgy van, úgy gondoltam én is.

Ha, egy aukciót felpakol, és beállítja, h van 10darab, akkor a kiemelés az csak 1x 100Ft

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#947) Something_ válasza runner 125 (#946) üzenetére


Something_
őstag

Okay, köszönöm!:) Szóval akkor, most hogy elvittek egy terméket, akkor nem számláz ki még egy kiemelés díjat. (Coolrunner :B :U )

(#948) vaterapapa


vaterapapa
újonc

Kezdtem belejönni a vaterázásba
fickó tv-t árult
csupa + 2 hónapon át 30 eladás
előre utaltam egy szélhámosnak márc.2
márc.1-én egy felhasználó jelezte a vaterának ez szélhámos mert olyat állított, amit ő mint samsungos, biztosan tudott hogy nem lehet úgy
vatera tojt az egészre
212 károsult eddig kb 10 millió kár
ha szólnak vagy letiltják csak húsz károsult lett volna

A vatera meg ezt cikkezteti magáról:

A két cég egy online biztonsági szakember bevonásával olyan szűrőrendszert alkalmaz, mely bizonyos kritériumok alapján automatikusan tipizálja a "gyanús" felhasználói magatartás formáit. Természetesen nem hangzott el, pontosan mit is figyel a rendszer, azonban az igen, hogy a tapasztalatok szerint igen jól működik. Amennyiben a felhasználó viselkedése alapján negatív gyanú merül fel, és jogosan feltételezhető, hogy viszaélést fog elkövetni, felszólítást kap adategyeztetésre. Az elhangzottak szerint nem ritka, hogy a gyanús felhasználó a felszólításra nem reagál (ami automatikusan kizárást eredményez), vagy saját maga törli regisztációját a rendszerből és eltűnik. Előfordul olyan eset is, amikor a gyanú olyan mértékű, hogy a Vatera/Teszvesz kérdezés nélkül törli a felhasználót a rendszerből.
radicsovics50 felhasználó nem volt gyanús
A fiaim meg azóta vaterapapának szólítanak ha a gép elé ülök .

(#949) Something_ válasza vaterapapa (#948) üzenetére


Something_
őstag

Mennyi lett volna a futárszolgálat? 5.000 ft? Én max 10e ft-ig utalok előre, és nem mindenkinek.. Lehet, hogy 10e-et átutaltam volna ennek a fazonnak ennyi eladás és pozitív értékelés után.

Mennyit buktál, ha nem titok?

(#950) Biznisz Elek válasza vaterapapa (#948) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Lassan kezdem azt hinni hogy ezek az emberek a vatera saját emberei, és még így is pénzt csal ki az emberekből, nem csak a fx díjakkal..... :U

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.