Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) quby válasza *Ropi* (#6200) üzenetére


quby
őstag

Én tavasszal voltam a terézvárosi templomban, egy énekkari koncerten, ahol egy fickó egy D4-el és egy D3-al váltva fotózott. Az egyik műben forte üvöltés közepén volt egy 2 mp-es general pausa (amikor mindenki hirtelen kussban van) a közepén egy hatalmas csattanással. A fickó a feje felé tartva próbált képelni és leejtette a D4-et....talán egy N24-70 2.8 volt rajta....Az a meló biztos nem volt plusszos.... :o

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#6202) *Ropi* válasza quby (#6201) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az kellemetlen. Szerencsére a D4 és a "tejfölöspohár" közt van némi értékkülönbség, de attól még ott az aranyszabály, hogy "Nem elég profinak lenni, de annak is kell látszani.". ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6203) bbkmachine válasza quby (#6201) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Pont az ilyen sztorik miatt nem veszem le a csuklópántot a gépről. Inkább röhögjenek ki miatta!

(#6204) *Ropi* válasza bbkmachine (#6203) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez abban az esetben működhet, ha éppen azt a gépet fogod. De mi van akkor, ha mindkét kezeddel a másikba kapaszkodsz éppen? ;) :DDD

A vállpánt sem mindig megoldás, mert olyanról is tudok, akinek a D700-a esett le a Blackrapidról (egy vakupapucs cserével megúszta), mert kitekeredett a gyári "mütyűr" csavarja...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6205) bbkmachine válasza *Ropi* (#6204) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

A több gépes opciót meghagyom a profiknak ;)

(#6206) *Ropi* válasza bbkmachine (#6205) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, hát egy vázzal könnyű... ;) :DDD A koncertfotós kolléga viszont kettővel volt, ezért nem egyértelmű, hogy melyiket fogta és melyiket dobta el éppen. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6207) agoka07


agoka07
senior tag

Üdv!
Szeretnék vásárolni a D90-em mellé egy használt vakut 20k-ig. Főképp beltérbe kellene gyenge fényviszonyok mellé. Ilyen árban tudtok ajánlani valamilyent?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#6208) *Ropi* válasza agoka07 (#6207) üzenetére


*Ropi*
félisten

Manuálisat kapsz ennyiért. Ha komolyabb kell az 30-40+.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6209) bbkmachine válasza agoka07 (#6207) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Itt az aprók között van egy Sigma EF-530 ami iTTL-es, 22ezer irányáron (nem én árulom!). Yongnuo-kat ajánlom még, de azok mind manuálisak 20ezerért. 560-as széria pl. elég komoly cucc.
30ezer körül szoktak lenni TTL-es Yongnuok is. Ha kezdő vakus vagy, akkor ajánlom, hogy TTL-eset vegyél, mert azzal meg tudod tanulni a manuális vakuzást is, meg egy automatád is van egyben. A manuálhoz azért idő kell és türelem, meg sok kísérletezgetés az elején.

[ Szerkesztve ]

(#6210) *Ropi* válasza bbkmachine (#6209) üzenetére


*Ropi*
félisten

Érdemes tudni a Sigmákról (EF500 DG és Super, meg az 530-as sorozat), hogy jól le kell tesztelni őket vásárlás előtt, mert soknak nincs két egymás utáni egyforma villantása (fényerőben biztos, a korai példányoknál ráadásnak még a WB is csúszkál néha).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6211) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Felteszem itt is a kérdésemet, hátha tud rá valaki válaszolni.
Azért itt is, mert a SONY Magyarországnak elküldtem már, de úgy tűnik, hogy a saját termékükkel nincsenek tisztában (lásd később!) :DDD

Nos adott egy SONY A58-as fényképező + SONY HVL-F43M vaku.
A vaku leírásában az szerepel, hogy a vaku akkor rögzül, hogyha LOCK állásban van a rögzítőkar és akkor lehet levenni, hogy RELEASE állásban van a rögzítőkar (Manuál 14-15. oldal)

Nos, nálam pont fordítva működik!
Ha LOCK állásban van a kar, akkor lehet levenni, ha RELEASE állásban, akkor meg rögzül.
A vaku teljesen jól működik ettől függetlenül.

Mivel egy kicsit furcsállottam a dolgot, ezért írtam a SONY Magyarországnak. Ezt válaszolták:
Tájékoztatjuk, hogy hivatalos információink szerint a két említett termék csak részlegesen kompatibilis, melynek köszönhetően jelentkezik az Ön által említett probléma.Ennek fényében nem javasoljuk a két termék együttes használatát.

Természetese saját felelősségre használhatja a két készüléket viszont meghibásodás esetén a Sony nem tud felelősséget vállalni a keletkezett károk miatt.

Most tudni kell, hogy a két eszköz 100%-ban kompatibilis, vagy mind a magyar, mind a SONY-hoz tartozó összes oldal hazudik! :DDD

A magyar oldalon is ott a 100%-os kompatibilitás az A58-as készüléknél:
[link]

A SONY global oldalán van egy szűrő, melynek segítségével, ha kiválasztom az A58-as készüléket, akkor az F43M vaku szerepel kompatibilisként:
[link]

A SONY japán oldalán is 100%-ig kompatibilisnek látja a két készüléket!
[link]

Sőt, mivel a HVL-F43-as vaku multifunkcionális aljzattal rendelkezik és az A58-nak az van a tetején, így mindenképpen kompatibilis a két eszköz!
[link]

Szerintetek foglalkozzak a kérdéssel vagy felesleges? Vagy én értettem félre a leírást? :F Vagy a leírás a rossz? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6212) *Ropi* válasza Dolphine (#6211) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó kérdés, mert a leírás 14-15. oldala sem nem magyarul, sem nem angolul van. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6213) Dolphine válasza *Ropi* (#6212) üzenetére


Dolphine
addikt

Van magyar rész, csak egyben van a románnal, meg mit tudom, hogy melyikkel! :W
Bocs, a magyar rész 14-15. oldalára gondolkodtam! A leírás 93-94. oldala!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6214) *Ropi* válasza Dolphine (#6211) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tény, hogy angolul a "release" elengedést jelent, a "lock" pedig rögzítést. Ettől függetlenül ha működik (csak fordítva) akkor használd és ne pazarold az idődet feleslegesen egy Don Quijote-féle szélmalomharcban! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6215) Dolphine válasza *Ropi* (#6214) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszi! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6216) ROLKA79


ROLKA79
csendes tag

Sziasztok!

Segitsegre lenne szuksegem! Canon 700d gepemhez szeretnek vakut venni. Most kezdtem a fotozast es teljesen satu vagyok hozza. Szoval a kerdesem az lenne, hogy milyen vakut ajanlanatok max 100k-ig???? Beiratkoztam tanfolyamra is, igy olyan vakura van szuksegem, aminek a muszaki hianyossagai nem hatraltatnak majd az esetleges fejlodesben azaz ne kelljen egy honap mulva vakut vennem, mert ez nem tud valamit. Gondolok itt pl a tavezerlesere, stb. Ha beleferne az arba egy radios tavkioldo is, az remek lenne! :) Szoval, melyiket ajanlanatok????????

Lajikuskent en a canon 430 exII nezegettem, de nyitot vagyok barmire!

Koszonom a valaszokat elore is!

(#6217) *Ropi* válasza ROLKA79 (#6216) üzenetére


*Ropi*
félisten

Használt Canon 580EX II, ami gyári és belefér a keretbe, ha csak új jó, akkor YN 568EX, YN600EX. Mindegyik mellé befér még a rádiós vezérlés is az árba.

Milyen tanfolyamra iratkoztál be? Ott nem adtak tanácsot ezzel kapcsolatban?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6218) ROLKA79 válasza *Ropi* (#6217) üzenetére


ROLKA79
csendes tag

De biztos, csak szeptember kozepen indul majd! Pont most neztem az yn 600-at es a tavkiolodjat! Ez megbizhato vas???

(#6219) bbkmachine válasza ROLKA79 (#6218) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

jó cucc, nyugodtan vedd meg. ráadásul beépített rádióvevője is van, így azt sem kell venni már hozzá, csak egy vezérlőt ha szükséged van a távkioldásra.

(#6220) ROLKA79


ROLKA79
csendes tag

Koszonom a valaszokat, akkor valoszinuleg ez lesz!!!!

(#6221) *Ropi* válasza ROLKA79 (#6218) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem feltétlenül megbízható, cserébe olcsó. Úton vagyok, nem tudok linkelni, de a Yongnuo kiegészítők topicjában volt róla szó, hogy volt akinek több darab is bedöglött más-más hibákkal.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6222) ROLKA79 válasza *Ropi* (#6221) üzenetére


ROLKA79
csendes tag

Most már mindegy, mert megvettem.... 😲😲😲 Hátha szerencsém lesz!

(#6223) bbkmachine válasza ROLKA79 (#6222) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Rengeteget javult a minőségük pár év alatt! Folyamatosan dobták ki az újabbnál-újabb módosított modelleket. Rövid időn belül többször is lecserélődött az egész termékpalettájuk.

(#6224) ROLKA79 válasza bbkmachine (#6223) üzenetére


ROLKA79
csendes tag

Köszönöm, majd kiderül!!! Eddig tetszik, bár bekapcsolni is alig tudtam és viszonyítási alapom sincs! 😁😁😁

(#6225) *Ropi* válasza bbkmachine (#6223) üzenetére


*Ropi*
félisten

Aki először behozta az országba a márkát, az visszaadta a képviselet jogát, mert akkora volt a meghibásodási ráta, hogy nem akarta hozzá adni a nevét. És ez már bőven az 568 korszakban volt. ;) Szerencsére a vakukioldóik javítanak a helyzeten. :)

A 600EX-ről. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6226) ROLKA79 válasza *Ropi* (#6225) üzenetére


ROLKA79
csendes tag

Ez bíztató! 😁😁😁 Már megvettem, így abban bízok, hogy sikerült kifognom egy hibátlant!!! 😁 Persze megvettem a távkioldót is, biztos ami biztos alapon!!! 😁😁

(#6227) *Ropi* válasza ROLKA79 (#6226) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudod: 6 emberből 5 szereti az orosz rulettet. ;) :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6228) ROLKA79 válasza *Ropi* (#6227) üzenetére


ROLKA79
csendes tag

Na majd meglátjuk, lesz ami lesz! 😁

(#6229) konyi79 válasza Dolphine (#6211) üzenetére


konyi79
addikt

Nem hibás ott a jelölés, csak félreértelmezted.
Nem a kar pozícióját jelöli a felirat, hanem a művelet elvégzéséhez szükséges mozgatás irányát, hisz ott a nyíl is, meg felül a push felirat

Szóval csak félreértelmezted a jelölést.
Szerencsére a mechanika mozgása, helyzete, az alsó retesz pöckök is elég egyértelművé teszik, melyik-melyik állás.
A terméktámogatás szakmai szintje viszont vitathatatlanul mindenen felül áll ;]

(#6230) Dolphine válasza konyi79 (#6229) üzenetére


Dolphine
addikt

Nagyon szépen köszönöm a megerősítést! :R
Hosszas levelezés után a SONY-val, rájöttünk, hogy ők is félreértelmeztek valamit és én is! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6231) *Ropi* válasza konyi79 (#6229) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én meg nem néztem meg a vaku alját, mert elfogadtam tényként amit mondott. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6232) Dolphine válasza *Ropi* (#6231) üzenetére


Dolphine
addikt

Jól van na! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6233) Imifej


Imifej
senior tag

Nikon D5200 géphez szeretnék venni egy vakut. Eladó az SB-700 típust ajánlotta, de szeretném olcsóbban megúszni úgy, hogy a tulajdonságok hasonlóak legyenek. Itt főleg a forgathatóságra és a dönthetőségre gondolok. Van náluk Metz 44 AF-1 is, de mindenképp a Nikonra akart rábeszélni. Azt szeretném tudni, hogy a Metz egy nem profi igényeit kielégíti e, vagy ti is a Nikont, vagy valami egyebet ajánlotok?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6234) konyi79 válasza *Ropi* (#6231) üzenetére


konyi79
addikt

Legalább egyszer neked is lehetett újat mondani vaku témában :DDD

(#6235) dfens


dfens
csendes tag

Sziasztok!

Vakuvásárlásban szeretném a segítségeteket kérni! 700D-hez szeretnék Speedlite 430 II-est, újonnan 70-től indul, használtan 45 körül már van. Szerintetek jó üzlet használtat venni? Mire kell figyelni a vásárláskor, miben használódhat el egy vaku?

Köszönöm előre is!
d

(#6236) *Ropi* válasza dfens (#6235) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az illesztések ne lötyögjenek, a Fresnel lencse ne legyen sárgult / barnult, akkor valószínűsíthető, hogy szét van hajtva a cső. Mondjuk HSS-ben úgy is szét lehet hajtani hogy a Fresnelen nem látszik, de az már más tészta. A legöregebb példányok már bőven olyan idősek, hogy ha rendezvényfotózásra voltak használva, akkor "leélték az életük javát" (egy átlagos cső élettartama általában 100.000, 1:1 erősségű villanás).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6237) bbkmachine válasza dfens (#6235) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Én max. 2éves vakut vennék meg használtan, a papírjaival együtt. Elviekben legalábbis így terveztem, aztán nyeltem egy nagyot és megvettem az újat. Sok érdekességet lehet olvasni vaku ügyben. Jó az, ha ott van rá a garancia.
Viszont a mai napig nem tudok vakuval fotózni. Mivel alapban utálom, így kerülöm is a használatát ha lehet, így nem sok lehetőségem volt gyakorolni. Kivéve a családi fotók, ott "mindegy" a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#6238) Imifej válasza Imifej (#6233) üzenetére


Imifej
senior tag

Erre esetleg valaki? A héten szeretném megvenni valamelyiket.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6239) Real_Necro válasza Imifej (#6238) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem nem jött be más gyártó vakuja. Az SB-700 meg akár amatőr akár profi felhasználásra nagyon jó kis vaku, sosem fog cserbenhagyni. Szóval én is a Nikont ajánlanám.

Igaz, van aki használ itt YN-t vagy Nissint és meg van vele elégedve. Nekem SB-900 van és hobbistaként használom. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6240) aleister válasza Imifej (#6238) üzenetére


aleister
veterán

A Metz bőven kielégíti egy hobbista igényeit. Simán megfelelő lesz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6241) Real_Necro válasza aleister (#6240) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ő nem felejt el kommunikálni néha vázzal?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6242) *Ropi* válasza Imifej (#6238) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem véletlenül ajánlották a Nikont: egy bizonyos szint felett nagyon jók a Metzek, de a 44 AF-1 még túl buta. :N

(#6240) aleister: Nem tud nagy sebességű vakuszinkront (sem) és csak 1 Fé-enként lehet szabályozni a fényerejét...Soroljam? ;) Szeretem a Metzeket (nekem is volt 58AF-1-em), de a 44 AF-1 nem az a vaku, amit bárkinek is ajánlanék. Akkor már inkább egy YN 568, pedig azt is szidjuk rendesen. :D Kérdés, hogy melyik a jobb: ami semmit sem tud de azt bármikor (Metz), vagy egy olyan ami sokat de nem megbízhatóan (YN)? ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6243) aleister válasza *Ropi* (#6242) üzenetére


aleister
veterán

A D5200 sem tud HSS-t. ;)
Egy hobbista bőven megvan ezekkel a korlátozásokkal. Mondjuk inkább vennék ennyi pénzért Nissint, majd lutri YN-t, és csak legvégső esetben túlárazott Nikont.

(#6241) Real_Necro:
Nem hallottam ilyesmiről.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6244) Imifej


Imifej
senior tag

Hát így nehéz lesz döntenem! Akkor még várok egy kicsit hátha ajánlotok valami megfizethető jó minőségű vakut.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6245) *Ropi* válasza aleister (#6243) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most komolyan meglepődtem, hogy létezik olyan, 2010 után megjelent váz, amin nem tud FP-t. Ráadásul egy ilyen szenzorral...Valamit nagyon elszabtak a Nikon marketingesei. mondjuk a Nikon vonalait annyira nem követem, de ez eléggé "merész" irány, amit így követnek (Ennyire szegmentálják a modelljeiket?).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6246) Imifej


Imifej
senior tag

Nissin i40 estleg? Tetszik, hogy kicsi, de nem tudom hogy DSLR géphez is jó e? Meg hogy egyáltalán mennyre ajánlott. Vagy más Nissin kb 60e-ig?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#6247) *Ropi* válasza Imifej (#6246) üzenetére


*Ropi*
félisten

45-ért kapsz használt Metz 58AF-1-et: annak nagyon korrekt automata módja van (megkockáztatom, hogy jobban mér mint a váz).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6248) aleister válasza Imifej (#6246) üzenetére


aleister
veterán

A Ropi által ajánlott Metz 58 akár profi felhasználásra is jó, de akkor már inkább a 2-es verziót keresd belőle!
46 körül van új Nissin Di600 vagy Di622. Mindkettő elég lenne számodra. Ha esetleg akarsz majd vázban felfelé lépni, és szükséged van HSS-re, akkor kicsit drágábban ott a Di700.
Egyesek a Yongnuo vakukkal is meg vannak elégedve. Azokból a csúcs modell kerül kb annyiba, mint a Nissin, Metz középkat. Ha nem éles helyzetre kell (értsd: fizetős meló, megismételhetetlen pillanatok), akkor az is elégséges választás lehet.

(#6245) *Ropi*:
Igen. Így szegmentálják a kategóriákat.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6249) dfens válasza *Ropi* (#6236) üzenetére


dfens
csendes tag

Köszi szépen!

(#6250) dfens válasza bbkmachine (#6237) üzenetére


dfens
csendes tag

Na ezt akár én is írhattam volna :-) Én se szeretem, de most jön a második gyerek, és megőrülök, hogy bent a lakásban nem tudok normálisan fotózni. Ismerősök viszont ajánlották így kipróbálom.

Köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.