Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) imyourfriend válasza *Ropi* (#5300) üzenetére


imyourfriend
őstag

- Gyorsan add vissza a gazdának ha megjavult. ;]

(#5302) *Ropi* válasza imyourfriend (#5301) üzenetére


*Ropi*
félisten

Volt nálam egy kölcsön 7D egy ideig másodváznak, kb. 3-4000 expót tettem bele amikor bex@rt a zárja (172.000 expóval kaptam, tehát *nagy valószínűséggel* nem én gyilkoltam le ;)). Mégis úgy adtam vissza a tulajának, hogy előtte kicseréltettem benne a zárat (addig nem tudott róla: csak akkor mondtam el, mikor a kezébe nyomtam már megjavíttatva). Szerintem így volt korrekt. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5303) imyourfriend válasza *Ropi* (#5302) üzenetére


imyourfriend
őstag

Igen, így diktálja az illem. Viszont a közmondás meg azt mondja, ha kölcsönkérsz valamit az tuti ott fog tönkremenni. :K

(#5304) *Ropi*


*Ropi*
félisten

A Phottix is bejelentette a TTL-képes stúdióvakuját, az Indra 500-at (ami persze kompatibilis a Phottix TTL-t tudó kioldóival). Viszont szemben a korábban linkelt YongNuo-s megoldással ez akkuról és hálózatról is működik.

Most akkor hogy is van ez: a studióvakuk tudásban (TTL és HSS/FP) egyre inkább megközelítik a rendszervakukat, a rendszervakuk viszont a teljesítményüket tekintve átmennek kisebb stúdióvakuba (lásd: Godox AD)? :)) Ahogy látom jó kis verseny van készülőben, amin mi felhasználók csak nyerhetünk. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5305) rascalyjo


rascalyjo
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy valaki tapasztalt-e olyat a váz fővakujával vezérelt két vaku közt (D90-SB800; Kínai Godox TT520) hogy nem minden exponáláskor villannak el a vakuk.

A vázon csak vezérlő villantás van beállítva, a többi mind manual (vaku vezérlések). Az SB800 villanási erejét tudom vezérelni a vázról, a kínaiét nem azt a vakun kell beállítani.

Esetleg lehet az akuk gyenge tőltöttségi szintje? Mindkét vakun a kondik teljesen tőlve vannak, ezt jelzi is a kis led. Esetleg a vezérlő villanással van valami gond??

Segítségeteket előre is köszi!! :R

(#5306) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Nikon vakuk összehasonlítása.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5307) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Ugyebár a Yongnuo 560-TX vezérlője a manuális 560III vakukra van kihegyezve vezérlés elsütés bla bla azaz úgy működik mint egy jó feleség...

Viszont amit nem tudok, hogy a YN568, 560as vakukat csak a RF602/603 al tudja villantani a vezérlés hiánya nélkül?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5308) *Ropi* válasza JohnyBlue (#5307) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak ha teszel alájuk vevőt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5309) JohnyBlue válasza *Ropi* (#5308) üzenetére


JohnyBlue
őstag

akkor jól okoskodtam :U köszikusz :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5310) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

Lelkes amatőrként szeretnék tanácsot kérni.

Adott egy Nikon D3200 váz és hozzá egy 35 mm 1.8 G obi.

Akváriumot szeretnék fotózni, de sajnos a felette lévő 210 W neonfény kevés fényt ad ehez. Szemből nem tudok vakuzni, mert az üvegről visszacsillan.

Szeretnék ezért egy olyan megoldást, hogy az akvárium fölé (megfelelő magasságba) tennék egy vakut, ami lefelé villant.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy ehhez pontosan milyen berendezéseket kell vennem. A projektre első körben valamilyen belépő szintű vakut keresek (lehet akár használt yungnuo is). Feltételezem, hogy valamilyen rádió, vagy wifis vezérlésbe kell gondolkozni.

A segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#5311) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Valami hasonlóra gondoltam, mint ez a termék.

(#5312) qnadam válasza qpakcovboy (#5311) üzenetére


qnadam
veterán

ha nem kell, hogy a váz vezérelje a villanás erősségét (az akváriumban nemigen változnak a fények, úgyhogy ez valószínűleg amúgysem probléma), akkor egy bármilyen manuális vaku (mondjuk yonguo holmik elég olcsón tudnak lenni) és egy bármilyen rádiós vakukioldó jó lehet. de tulajdonképpen mehet vezetékkel is, csak kényelmetlenebb :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5313) qpakcovboy válasza qnadam (#5312) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Kezdésnek nem szükséges a vezérlés, jó a manuális.

(#5314) End-ru válasza qpakcovboy (#5310) üzenetére


End-ru
aktív tag

Itt találsz sok hasznos információt.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#5315) qpakcovboy válasza End-ru (#5314) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszi ezt a a fórumot ismerem. Engem inkább a technikai része érdekel. Pl. Milyen típusú vakut válasszak. Rádió vagy wifis vezérléssel, meg ilyesmi. Minden esetre köszia tippet.

(#5316) Andrew31 válasza qpakcovboy (#5315) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hát, az már teljesen rád van bízva. Végiggondolod, hogy neked melyik kényelmesebb.
Itt pl. nem kell HSS sem, ahogy én gondolom, szóval annyira nem kell belemélyedni anyagilag sem.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#5317) *Ropi* válasza qpakcovboy (#5315) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kicsit kevered a szezont a fazonnal:

A Wi-Fi is rádióhullámok útján terjed, ráadásul az is a 2.4 GHz-es tartományban dolgozik, mint egyre több FSK vakuvezérlő. ;)

Egyébként Wi-Fi-s vezérlésű vakuval még nem találkoztam: ha láttál már ilyet kérlek oszd meg velünk is! ;) :))

Hogy hasznosat is mondjak, keresd meg Real_Necro fórumtársat: ő fotózta az akváriumát, eléggé beleásta magát a témába. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5318) *Ropi* válasza *Ropi* (#5317) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jobban belegondolva sejtem mi okozhatta a Wi-Fi-s keveredést: mint az előbb is írtam, az E-TTL-t tudó rádiós vezérlők pontosan azt a frekvenciatartományt használják ugyanolyan kódolással, mint a 2.4 GHz FSK Wi-Fi-s eszközök. Azért van így, mert a Wi-Fi már világszinten levédett szabvány és ami vele megegyező paramétekkel sugárzik, azt nem kell újra országonként újra engedélyeztetni: ez sok millió dolláros licenszdíj spórolást jelent és több évnyi papírmunka megspórolását. A másik oldala, hogy Wi-Fi vezérlő céláramkört már 0.25 USD körüli áron kapsz, ami jóval költséghatékonyabb, mint egy teljesen új rendszert fejleszteni hozzá. Tehát végül is nem mondtál hülyeséget, csak annyiban igényel kiigazítást, hogy Wi-Fi kapcsolaton keresztül, számítógépről nem vezérelhetők a vakuk.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5319) qpakcovboy válasza *Ropi* (#5318) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszönöm a kimerítő választ. Ezek szerint, ha veszek egy pl. Yongnuo YN-468 II TTL vakut és hozzá egy nikon radiós jeladót, akkor ez működhet?

(#5320) *Ropi* válasza qpakcovboy (#5319) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, de érdemes YN622N [TX]-et venned, hogy teljes körűen ki tudd használni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5321) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Jól látom, hogy már nem lehet újonnan venni Canon 580-at csak a 600-as van?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#5322) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Kicsit feljebb irtam : a vaku-vagy f.gép gondomról, hogy néha nem villan néha meg kiég a fotó...
[link]

Lehet hogy a vaku szarakodik: ( yn467 I - es ) :
[link]

mert ha manuálisan villogtatom a pilot gombbal akkor jó párszor nem villan, és kicsit más hangja is van!
Van hogy elvillan 10-15 x is egymás után, de olyan is hogy 2-3 után 3-4 et kihagy.... (akksi ok)

Lehet vennem kéne egy ujat, és azt szeretném kérdezni, hogy melyik tipusok, amik ennyit, vagy többet tudnak....( több tipust is irhatnátok, olcsóbbtól felfele)
illetve mit érdemes ár-érték arányban venni...
Hobbi szintre, ( eddig a 467 is megfelelt, de nem hátrány ha jobb )
esetleg annyit tudhatna hogy vezeték nélkül, gépről levéve is elvillanjon..

Köszönöm elöre is a segitségeteket !

(#5323) *Ropi* válasza RoryBreaker (#5321) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az 580EX I-nek 2008-ban hagyták abba a gyártását, az 580EX II-nek tavaly. Használtan még kapható mindkettő a fotós adok-veszek portálokon. Újonnan már csak 600EX-et kapsz, viszont abból Magyarországra hivatalosan csak az RT-t (a drágább rádióvezérlésűt) hozták be.

(#5322) maxika2004: Listát írni most nincs időm, deYN560 III vagy IV pénztárcától függően.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5324) Byk01 válasza *Ropi* (#5323) üzenetére


Byk01
senior tag

(#5322) maxika2004: Listát írni most nincs időm, deYN560 III vagy IV pénztárcától függően.

Az 560 manuális, nem tudja a TTL-t, és legalább annyit tudnia kell az újnak, mint a réginek.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#5325) _seth_ válasza maxika2004 (#5322) üzenetére


_seth_
veterán

YN 500EX, mindent tud es 23e ebayrol. Hss, ttl is van.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5326) Byk01 válasza _seth_ (#5325) üzenetére


Byk01
senior tag

Feltéve, hogy Canonra kell, lévén még Nikonra sincs.

A YN-468II tudja, amit kell, bár nincs HSS, cserébe 4-5 ezressel olcsóbb ebay-ről.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#5327) _seth_ válasza Byk01 (#5326) üzenetére


_seth_
veterán

Irta, hogy 550D-re kell neki :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5328) Byk01 válasza _seth_ (#5327) üzenetére


Byk01
senior tag

Akkor oké.
De azt a kérdését, amiben leírta, nem látom, oldalakat meg nem lapozok vissza miatta :)

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#5329) maxika2004 válasza _seth_ (#5325) üzenetére


maxika2004
őstag

Igen 550d re kell ...
bár nem tom mi az a hss :B ?

Pont kérdezni akartam miért ilyen olcso a 560 III - as ? .....
akkor az tényleg kilőve ..
eddig a lehetőségek, illetve néztem még a 568EXII-t

468 II 18e
500 EX 24e
568EXII 40e

az 568 mivel jobb vagy tud többet ? illetve 550d -vel ki lehet használni a tudását ?

Köszi mindenkinek ! :R :R

(#5330) maxika2004 válasza _seth_ (#5325) üzenetére


maxika2004
őstag

... most látom csak miért volt ilyen ismerős a nicked : OpelVectraB.gportal.hu :DD :D :)) :)

kicsi a világ, de ott is segítettél !! :C :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#5331) Byk01 válasza maxika2004 (#5329) üzenetére


Byk01
senior tag

A HSS a nagy sebességű vakuszinkron, azaz lehet vakut használni rövidebb zársebességnél is, mint amit a vázad megengedne. Ez jellemzően kültéren jön jól.

Az 568 valamivel erősebb, mint az 500, és képes vezérelni is más vakukat. Ha nem akarsz egynél több vakut használni, szerintem az 500-asnál drágább nem kell.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#5332) *Ropi* válasza Byk01 (#5324) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos: úgy emlékeztem, hogy manuális (A fene ebbe a sok, majdnem egyforma kínai vaku ezer féle változatába... :D).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5333) maxika2004 válasza Byk01 (#5331) üzenetére


maxika2004
őstag

Hu pont ezzel kapcsolatban lenne még kérdésem :

[link]

Van ez a sok rádios vezérlő, ... 602-622 közt pl az a külömbség hogy a 622 tudja a e-ttl-t is ?
illetve a cI - cII ..... szóval nem tudom mik a külömbségek
de pl a 602 -622 ára több mint a duplája...

3 változathoz pl nem tudom mit kellene vennem :

1 - ha nem a gépen van 1 db vaku, és ugy akarom müködtetni .
2 - ha gépen van 1 és mellette is 1
3 - ha gépen van 1 és mellette 2

illetve vaku jólenne a 468, vagy csak a 500EX ?

(#5334) maxika2004 válasza *Ropi* (#5332) üzenetére


maxika2004
őstag

A fene ebbe a sok, majdnem egyforma kínai vaku ezer féle változatába... :D).

meg a rádios vezérlőkbe úgyszintén !! :C
:R

RF-603
RF-602
YN-622C
YN-622N
YN-622N-TX
YN-E3-RT
YN-622C-TX

[ Szerkesztve ]

(#5335) *Ropi* válasza maxika2004 (#5333) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 622 nem csak TTL-t tud, hanem sokkal többet. ;)

1 - ha nem a gépen van 1 db vaku, és ugy akarom müködtetni. ---> YN622.
2 - ha gépen van 1 és mellette is 1. ---> YN622. :D
3 - ha gépen van 1 és mellette 2. ---> YN622. :DDD

illetve vaku jólenne a 468, vagy csak a 500EX? ---> Inkább az 500EX.

RF-603 ---> Manuális és csak elsütni tud.
RF-602 ---> Manuális és csak elsütni tud, de stabilabban működik mint az előző 603-as.
YN-622C ---> TTL-t is tud, Canon verzió, vakut is tudsz rátenni a vázon.
YN-622N ---> TTL-t is tud, Nikon verzió, vakut is tudsz rátenni a vázon.
YN-622N-TX ---> TTL-t is tud több más mellett, Nikon verzió, kijelzős ezért vakut nem tudsz rátenni.
YN-E3-RT ---> A Canon ST-E3 RT koppintása: csak vezérlő a Canon 600EX RT koppintás YN600EX-RT vakukhoz.
YN-622C-TX ---> TTL-t is tud több más mellett, Canon verzió, kijelzős ezért vakut nem tudsz rátenni.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5336) maxika2004 válasza *Ropi* (#5335) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !

Gondolom többet, de nekem most elég annyi is, hogy segitetek, nehogy rosszat vegyek... :F :Y :R

Igy hogy irtad meg is néztem a vaku listát : áááá

ediig ezek jöhettek szóba: (500 EX et venném most )

468 II 18e
500 EX 24e
568EXII 40e

na de van itt méééég 2 : (és árban szinte ugyanannyi)
kérdés mi is benn a külömbség : (és jóelennee nekem) :F

YN-565EX
YN-560EX

" YN-622C ---> TTL-t is tud, Canon verzió, vakut is tudsz rátenni a vázon. "
(ezekből a C canon- N nikont tudtam- gondoltam mit is jelent ! )

tehát ha a 3. módon használnám akkor ebből 2 adag kellene:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5337) Digger válasza maxika2004 (#5333) üzenetére


Digger
senior tag

Ha jól emlékszem van már YN-560 TX vezérlőd. Én ehhez vettem volna YN-560 III vakukat. Kettőt vagy hármat. Ezzel az összeállítással manuális rendszered lesz, de azzal a hatalmas előnnyel, hogy a vázról, illetve a váztól tudod mindegyik teljesítményét állítani. Egyébként az YN-560 TX pont erre van kitalálva. El tud sütni bármilyen manuális vakut az YN-603-al, de az nem használja ki a benne levő lehetőségeket!
Ha jól emlékszem vettél az adóhoz valami rádiós kioldókat is. Na ez szerintem teljesen felesleges volt! Az YN-560 TX-ben pont az a hatalmas, hogy távolról tudsz akár három YN-560 III csoportot szabályozni, és mindezt úgy, hogy nem kell körbejárnod őket!
Ha hasonlót eTTL-el akarsz kiépíteni, akkor kellenek a 622-k, de az egy más rendszer. Azt nem ismerem, hogy egy több vakuból álló eTTL rendszer, hogyan tud egymással együtt dolgozni, hogyan szabályozzák magukat.

(#5338) maxika2004 válasza Digger (#5337) üzenetére


maxika2004
őstag

Hú keverhetsz valakivel.. én még nem vettem semmit,
egyedül egy 467II-m van ami szarakodik.....meg egy 550d-m

De köszi neked is a segitséget !

(#5339) Byk01 válasza maxika2004 (#5333) üzenetére


Byk01
senior tag

A vezérlőkben Ropi a profi, rá hallgathatsz :)

Én vártam, hogy kijöjjön az 500 Nikonra is, és ha kijött volna, azt veszem a 468 helyett.
Jobb a 468, mint a mostani 467-ed, de az 500 ér annyival többet, amennyivel többe kerül.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#5340) maxika2004 válasza Byk01 (#5339) üzenetére


maxika2004
őstag

Azt udom, hallgatok is rá ! :K ;)

igen az 500 nál tartok most, de közben még van ez a 2 :
YN-565EX
YN-560EX

és még nem tom mik a külömbségek ....

(#5341) Digger válasza maxika2004 (#5338) üzenetére


Digger
senior tag

Bocsi! Valamit tényleg összekevertem! :U
Én akkor is az YN-560 TX, - YN-560 III (esetleg YN-560 IV) háza táján néznék szét!
Nekem most fog megjönni egy III-as verzió. Sikerült kifogni egy jóárasított eBay kereskedőt! Kicsit 12000 fölött volt az ára.

(#5342) Byk01 válasza maxika2004 (#5340) üzenetére


Byk01
senior tag

Az 560 csak slaveként tud TTL-t, ha ez fontos, a gépre téve sima manuális vaku.

Az 565 (meg az 568, a Canon 600EX, 580EX, 430EX) és az 500 összehasonlítása meg ITT van.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#5343) *Ropi* válasza maxika2004 (#5336) üzenetére


*Ropi*
félisten

YN-565EX ---> Nem tud HSS-t, de tud TTL-t és külső akkupakkot fogadni, viszont csak külső vevőre téve távvezérelhető.

De melyik 560-ast kérdezed, mert van egynéhány? :D

YN-560 ---> Faék egyszerűségű manuális vaku (HSS-t se tud), külső akkupakkot fogad.
YN-560 II ---> Ugyanez, csak már LCD kijelzővel.
YN-560 III ---> Ugyanez, plusz már beépített rádióvevővel. Az 560TX adóval a teljesítményszintek, a zoom fej állítása és a csoportkezelés is működik, az RF60x-ekkel csak elsütni lehet.
YN-560 IV ---> Ugyanez, pluszban stroboszkóp módot is tud, külső akkupakkot is fogad, meg wireless master is tud lenni.
YN-560EX [alias EX600] ---> A vázon csak manuális, mivel csak középérintkezője van (TTL-t csak infrán távvezérelve tud) és nem tud HSS-t.

"...tehát ha a 3. módon használnám akkor ebből 2 adag kellene..."

Igen. Kivéve, ha YN560 III-(ak)at vagy IV-(ek)et veszel: akkor egy 622TX (+ 622-esek) jobb hozzá. Az 560TX-ről a 622TX-en keresztül proxy módban lehet vezérelni a 622-esekre tett TTL-es vakukat is (természetesen csak elsütni az előre beállított csoportarányokkal). Így lehet egy sok vakus hibrid rendszered. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5344) maxika2004 válasza Byk01 (#5342) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi, pont ilyen táblázatokat keresgéltem....

Hát akkor az eddigi , számomra rengeteg infóból most 500EX, és 622c - nél tartok

Tuti hogy a 622c hez jó a 500EX, ?
mert ahogy ebay-en nézegettem ezeket irják mindenhova:
YongNuo YN-565EX, YN468, YN468 II, YN467, YN467 II, YN465

(#5345) *Ropi* válasza maxika2004 (#5344) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Tuti hogy a 622c hez jó a 500EX?"

Igen.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5346) maxika2004 válasza *Ropi* (#5343) üzenetére


maxika2004
őstag

Az 560 EX re gondoltam...
de akkor marad a 500EX ....

Hát egyenlőre több vakut most még nem tudok venni, ezért gondoltam a 622c-re
és akkor a régi vakum ameddig megy... a 622c-n a gépen lenne
az 500EX et pedig a másik 622c-n
Így a 2 vaku müködik egyszerre ugyi ?
és később ha akarom, még tudom bővíteni ....... ?

(#5347) *Ropi* válasza maxika2004 (#5346) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze: működik és bővíteni is tudod.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5348) maxika2004 válasza *Ropi* (#5347) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi ! :C
Mára ennyi elég is nekem agyilag.... :)
Jóiccakát mindenkinek !

(#5349) *Ropi* válasza maxika2004 (#5348) üzenetére


*Ropi*
félisten

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5350) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Van egy pár YN 622N + 622 TX kioldó szettem (ilyen)

SB900at ugye viszi szépen, enged mindent vezérelni a vázról, vagyis a TXről.
A kérésem az lenne hogy melyik YN vakut tudja ugyan így kezelni? A fő a manuális vezérlés lenne, HSS jó lenne, ha minden kötél szakad a TTL nem fonto - bár ha jól tudom TTL képesnek kell lennie h tudja Mben vezérelni.

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.