Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Santiagain válasza Real_Necro (#3800) üzenetére


Santiagain
senior tag

Várjuk a beszámolót "amatőr" szemmel!

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#3802) Real_Necro válasza Santiagain (#3801) üzenetére


Real_Necro
veterán

Használtam már korábban (kaptam egyet kölcsönbe), azért is rendeltem egy Demb Flash pro-t az SB-900 vakumhoz.

Nagyon jó kis cucc, szerintem nélkülözhetetlen, főleg olyan helyen ahol magasan van a mennyezet és még belógó lámpák is zavarnak. Remélem 2 hét alatt megjön, mert lesz egy céges bogrács verseny, ahol szeretném bevetni. :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3803) Santiagain válasza Real_Necro (#3802) üzenetére


Santiagain
senior tag

Biztos jó kis cucc. Már fél éve szemezek vele. Illetve arra várok, hogy a kínaiak legyártsák 2$-ból és 3-ért árulják ebayen. :)

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#3804) Real_Necro válasza Santiagain (#3803) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem arra várhatsz. Amúgy megéri azt a 10-est. Időtálló darab.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3805) vadkörte


vadkörte
addikt

A lambency diffúzorról mi a véleményetek? Melyik lehet a jobb? A tiszta, vagy a fehér (nem a dóm, maga a pohár) ill. a színeződómok mennyire lényegesek? Vagy el lehet lenni a fehér, ámbra króm dómokkal is?

Üdv. V. Körte

(#3806) *Ropi* válasza vadkörte (#3805) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Gary Fong Lightsphere koppintása. Nehéz: a gyengébb vakufejek lebólintanak tőle, meg könnyen le is esik...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3807) vadkörte válasza *Ropi* (#3806) üzenetére


vadkörte
addikt

Ez tiszta sor. Használat közben mennyivel lehet rosszabb - kevésbé komfortos - mint a Gary Fong Lightsphere? YN-568-ra menne. Csak elbírja a feje.

Üdv. V. Körte

(#3808) rascalyjo


rascalyjo
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy a Yongnuo YN 462;465;467 -es vakuknál a "tekerővel" tudom a vaku villanás erősségét állítani?

(#3809) vadkörte válasza rascalyjo (#3808) üzenetére


vadkörte
addikt

Igen. Némelyiknél meg üzemmódot is váltani.

Üdv. V. Körte

(#3810) vadkörte


vadkörte
addikt

A mai napon a GLS meghozta Mikrosat-éktól a Yongnuo YN-568EX i-TTL vakum.

Az első benyomások:

Már a birtokbavétel sem volt egyszerű művelet, mivel olyan mértékben bugyolálták be kartondobozba, hogy talán még egy halálugrást is kibírna egy magasház tetejéről.
Miután sikerült lefejtenem róla a csomagolóanyagot és kibányásztam a dobozból, egy kiváló minőségű tatyóból nézett velem farkasszemet Ő.
Ő, egy drabális dög.

Az anyaghasználat, ha nem is prémium, de mindent lehet rá mondani, csak azt nem, hogy tejfölöspohár. Maszív, nem lötyög, bizonytalanságnak nyoma sincs.
Volt már a kezemben Canon Sb580 és Nikon Sb900 is és véleményem szerint nem sokkal rosszabb azoknál. Pofára a vakufej felső hupliját leszámítva Sb580 a dizájn. A gombkiosztás is feltűnően hasonlít. :)
Az általam használt gépek - Nikon D70 és D90 - tökéletesen kezelik mind i-TTL, mind TTL-slave és non TTL slave módokban.
Az AF segédfénye elég távolra elér, a mintázata bordás vaslemezre emlékeztet, először azt hittem lézer, olyan erős. A D70-en a középső AF mezőtől kicsit jobbra és fel hord, a D90-en mégjobban. Azonban ezzel egyetemben is eléggé hatékony segítség.
A sebessége lenyűgöző. D90-nel 1/4000s-ig, D70-nel 1/8000s-ig bármilyen záridőre képes szinkronizálni. A beállítása mondjuk nem volt annyira egyszerű, minvel a magyar nyelvű UM a Canon verzióé és a NIkon verzión másképp kell belépni, mind a "menu"be, mind a slave módválasztóba. Mindegy, a csájníz/inglis füzet már jól írja.
D90-nel pontos, D70-nel nemegészen 1/3Fé-kel alulexponál. Ez még mind a vázon, mind a vakun kb. 15s alatt korrigálható.

Szombaton lesz az első komoly(abb) megmérettetése. Utána majd írok élménybeszámolót.

Üdv. V. Körte

(#3811) cOxeR válasza vadkörte (#3810) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt csak meg tudom erősíteni. :) Van azért egy kicsit gagyibb érzése az anyaghasználatnak, de én is pozitívan csalódtam ezen a területen is. Magára az akku fej mozgatására leszek kíváncsi, mivel nem reteszelt a mozgása, hanem csak izomból kell forgatni, kérdés mikorra lazul ki... kilazul-e egyáltalán.
Nálam élesben is jól vizsgázott a Canon változata... hétvégén, nem éreztem teljesítményben különbséget az 580exII-höz képest. ;)

(#3812) *Ropi* válasza vadkörte (#3807) üzenetére


*Ropi*
félisten

~2-3x olyan nehéz, mint az eredeti, egyszer összemértük őket. Nekem már esett le templomi szertartás közben, kicsit sem volt necces...Szerencse, hogy volt rajtam másik gép is, így röptében megcseréltem a vakukat és csak a mise után szedtem fel. Mivel vastagabb az anyaga is az eredetinél, így nem csak a súlya nagyobb, de a fényvesztesége is, meg sávokat vetít, ha éppen rossz a fröccsöntés...Lehet javítani a hatásfokát, ha a hátsó felét kibéleled alufóliával, hogy előre vetítse azt a fényt is, ami hátul amúgy elveszne.

A leesős eset után rendeltem meg a Dembeket: azokkal nincsenek ilyen problémák és sokkal szebben is derítenek. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3814) gab.m válasza thunder505 (#3813) üzenetére


gab.m
senior tag

Ezt megbeszéltük. Akkor hát, a topik zárható.

:DDD

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#3815) Agostino válasza thunder505 (#3813) üzenetére


Agostino
addikt

vaku =/= beépített flash

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3816) L4mie válasza thunder505 (#3813) üzenetére


L4mie
veterán

derítésről hallottál-É!

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3817) Santiagain válasza gab.m (#3814) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ha kitartó a fiú, nem pedig alkalmi troll, akkor lesz egy újabb kinyilatkoztatónk.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#3818) aleister válasza Real_Necro (#3804) üzenetére


aleister
veterán

Miért is?
Sokkal bonyolultabb cuccokat is lekoppintottak már a sárgák. Kétlem, hogy pár műanyagdarab gondot okozna neki. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3819) L4mie válasza Santiagain (#3817) üzenetére


L4mie
veterán

alapítunk nekik egy klubot :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3820) Senki9876


Senki9876
tag

Tudnátok nekem ajánlani valami jó vakut a Canon 6D gépemhez?

Köszönöm :R

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#3821) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Keresek AF segédfénnyel rendelkező vakut Oly E-520-ra, lehetőleg minél költséghatékonyabban.

Amik idáig felvetődtek :

- Olympus FL-36 vagy FL-36R (de sajnos elég drága nekem újonnan és használtan nem találtam)

- Metz Mecablitz 36 AF-5 (hátrány : nem forgatható a feje, de olcsóbb)

- Yongnuo YN-460 vagy Yongnuo YN-460II (olcsó, kínai, de forgatható a feje, de manuális)

Melyiket érdemes kezdő fotósnak? A kínai Yongnuo-ról mik a vélemények,tapasztalatok, mennyire nehéz kezdőknek kezelni a manuális vakut? :F

(#3822) Zozzer888 válasza scream (#3821) üzenetére


Zozzer888
addikt

"mennyire nehéz kezdőknek kezelni a manuális vakut? "

Nem vészes.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#3823) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, nikon d90 gépemhez vennék vakut. Yongnuo 560 III lenne, de nem találtam hozzá külön csak jeladót. Hanem csak vevő és jeladó kombót:( Én néztem el valamit? Mert ha ez így van, akkor veszem az 560 II-t és akkor egy adó-vevő kombót. (nagyjából úgy láttam, hogy csak a beépített 2,4 Ghz vevő a különbség)
Üdv: Gábor

"If you're good at something, never do it for free!"

(#3824) scream válasza Zozzer888 (#3822) üzenetére


scream
veterán

Akkor szerinted ez a manuális Yongnuo bevállalható?

Mikre kell figyelni amúgy vakubeállításnál?

(#3825) scream válasza scream (#3824) üzenetére


scream
veterán

Ezek közül :

- Metz MB 36 C-2

- Mecablitz 36 Af-4

Valamelyik jó Olyhoz is? Sajnos AF-5öt nem találtam használtan :(

(#3826) Zozzer888 válasza scream (#3824) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hát én ilyen kínai csodát nem nagyon mernék venni,de nagyon sokan használják.Arra kell figyelni hogy helyesen legyen kiexpozva a kép:)A Zoomot jobb esetben állítja magának, te meg csak a fényerőt állítgatod.Nem vészes.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#3827) scream válasza Zozzer888 (#3826) üzenetére


scream
veterán

Hát én is épp a kínai mivolta miatt estem gondolkozóba ...

Ez a Metz nem lenne rossz, ha találnék 13-15ezerért AF-5öt ami Olyhoz való ... :(

(#3828) gboszi válasza scream (#3827) üzenetére


gboszi
senior tag

Én tuti ezt venném. Találkoztam már vele, nagyon szupi, s nagyon jókat írnak róla olyanok is akik 80-90ezres vakukat használnak.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#3829) scream válasza gboszi (#3828) üzenetére


scream
veterán

Hm, tényleg jól néz ki, köszönöm :R

(#3830) Zozzer888 válasza scream (#3829) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én vettem 15ezerért egy 430 EZ-t:) (ennyiért még egy 3D-s állványfejet is kaptam hozzá,esernyő tartóval)

szerk.: Canon 430 EZ

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#3831) rascalyjo válasza gboszi (#3823) üzenetére


rascalyjo
tag

Helló!
Sziasztok!

Én is most tervezek venni szintén D90-hez vakut. Szintén ezt Yongnuo 560 III vagy YN 468II néztem ki. Az utobbi i-TTL már. Szinte ugyan anyi pinzért.

(#3832) scream válasza gboszi (#3828) üzenetére


scream
veterán

És akkor ez tuti jól működne egy Oly E-520-ason ? :F

Mert ahogy látom, tegnaphoz képest leárazták $63-ra :C

[ Szerkesztve ]

(#3833) gboszi válasza scream (#3832) üzenetére


gboszi
senior tag

Én egyszer láttam működés közben. Most ruházok be én is. Ezt a verziot amit linkeltem a te gépedre van elvileg szoval biztos jonak kell lenni:) én nikonon használtam es arra is veszek.
Különben én is a fent emlitett két vaku közül filozok, de sztem 560 ii lesz, mert kreativkodni szeretnék, kibirom ttl nélkül.

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#3834) scream válasza gboszi (#3833) üzenetére


scream
veterán

És ez a TTL nélküli élet nem bonyolult? Mármint én nem művészkedni szeretnék, hanem jó képeket csinálni :DDD

És akkor ahhoz mindig állítgatnom kéne a vakut?

(#3835) Zozzer888 válasza scream (#3834) üzenetére


Zozzer888
addikt

Amúgy milyen módban használod a géped?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#3836) scream válasza Zozzer888 (#3835) üzenetére


scream
veterán

Attól függ mi a téma, de ha arra vagy kíváncsi akkor nem Auto-n :DDD

Szóval mindig szoktam állítgatni a dolgokat, képességeimhez képest mindig igyekszem a legjobban :B
De nem tudom, hogy azok közül a beállításokból mi befolyásolja a vakut.

(#3837) j.bravo válasza scream (#3834) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha manuális, akkor nagyjából mindig, igen. Persze egy adott helyszínen, adott fényviszonyok mellett, ha nem direktben villantasz hanem falra/plafonra, akkor olyan sokat nem kell, de némi józan paraszti folyamatos korrigálás kell.

Egészséges kompromisszum lehet (ha nem találsz használt ttl-eset) egy félautomata (ún. tirisztoros) vaku, akár régi darab; aminek saját fénymérője van. Ezen beállítod az érzékenységet illetve a blendét amit a gépen használsz, és onnantól a vaku tudja mikor elég a fény és leállítja a villanást. Ilyenek 10-15k körül (legalábbis használtan) azért hozzáférhetők, kulturált darabok is.
Amire figyelni kell: talpfeszültségét megmérni, és megbizonyosodni hogy elég alacsony ahhoz hogy a géped bírja.

Whatever.

(#3838) scream válasza j.bravo (#3837) üzenetére


scream
veterán

És ez a kínai 560 II-es manuális teljesen vagy félautomata? :F

(#3839) gboszi válasza scream (#3838) üzenetére


gboszi
senior tag

ez manuál. Ha ttl-t is szeretnél akkor 468 II a te vakud:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#3840) scream válasza gboszi (#3839) üzenetére


scream
veterán

Hm, most látom, hogy az 560-on nincs is AF assist light :Y

Nekem az mindenképpen kéne, részben azért veszek vakut ...

(#3841) vadkörte válasza Zozzer888 (#3826) üzenetére


vadkörte
addikt

Márciusban döglött meg egy kínai csodám, egy Nissin Di-622 Mk-I. Igaz előtte 4 évig kifogástalanul működött. Bekapcsolt, feltöltött, de nem villant. A szervízben ahol volt - és az sem boldogult vele - volt egy Yongnuo YN-46valahány, egy Metz 44 AF. meg egy Nikon Sb-28-ugyanilyen tünettel. A Nikon már vagy 3. alkalommal ment vissza. Néhányn apig jó, aztán megint átmegy sülthalba. Az okát senki sem tudta megmondani.
Otthon van egy öreg, harmincvalahány éves tirisztoros 6 elemes Sunpak-om. 35mm-en ISO100-on 36-os a kulcsszáma, de 15-18m-re simán elvillant. Diót is törhetek vele, akkor is működik, de nagyon munkás, közelre meg kb. esélytelen használni. Az 1/64 minimuma is sok.
Egy TTL-lel összehasaonlítva egy manuális, vagy tirisztoros sokkal munkaigényesebb és meg ha ösztönösen állítod a vakut, sem garantálja semmi, hogy azt fogod látni, amit elképzeltél. Akár a legócskább TTL-lel is beljebb vagy, mint egy manuálissal.
A YN-560 II(I)-t akkor vennék, ha van/lesz mellé állvány, tartó, fényformáló, (soft-, okto-, speedbox, snoot, ernyő, stb...) önmagában lehet, hogy csalódni fogsz.

Néhány napja érkezett meg a YN-568EX-em. (D70/D90-re) Nos. Érdekes jószág.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#3842) j.bravo válasza scream (#3840) üzenetére


j.bravo
addikt

az mondjuk leginkább csak ttl-es példányokon szokott lenni...

Whatever.

(#3843) Drakk válasza vadkörte (#3841) üzenetére


Drakk
tag

Nekem is ilyen van. Hibátlanul működik. Vettem hozzá 2db YN-622N-t is.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#3844) Santiagain válasza vadkörte (#3841) üzenetére


Santiagain
senior tag

Mi bajod a 568-al? Nekem is az van, és tökéletesen működik.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#3845) scream válasza j.bravo (#3842) üzenetére


scream
veterán

Értem, hát ezt nem tudtam ... Viszont a Yongnuonál nincsen TTL-es vaku, ami támogatná az Oly DSLR-eket :(

Szóval akkor keresnék lehetőleg nem túl drágán használt/új/visszamaradt TTL vakut, amit tud rendesen kezelni egy Oly E-520 és van rajta AF segédfény.

(#3846) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Yongnuo vakut érdemes a gyártó webshopjáról rendelni? Valakinek van tapasztalata ezzel vagy inkább ebay?
Vám+AFA mizériára gondolom ugyanannyi esélyem van mindkét helyről...

(#3847) Fandango válasza Sera26 (#3846) üzenetére


Fandango
veterán

Az ebayen is jelen vannak, rendeld onnan. En ott vettem a vakumat, ingyenes szallitassal a szokasos modon kuldtek, afa es vam mentesen kaptam meg. :))

[ Szerkesztve ]

(#3848) Sera26 válasza Fandango (#3847) üzenetére


Sera26
aktív tag

Ezt nem is tudtam, köszönöm! :)

(#3849) scream válasza scream (#3845) üzenetére


scream
veterán

Erről mi a vélemény/tapasztalat? : Bower SFD728

(#3850) jjeahh


jjeahh
nagyúr

bocs a láma kérdésért, csak most tanulom a vaku használatát, pár napja vettem egy metz-et...erős napsütésben árnyékot deríteni csak diffúzorral, vagy valamilyen lágyítóval lehet? úgy értem bármit csinálok kiég a háttér...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.