Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) k78chriss


k78chriss
tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem Nikon D5100hoz néztem vakut YN-568EX i-TTL ez tud HSS támogatást. De a nikonom tudja ezt egyáltalán használni? Vagy nincs sok értelme nekem és vegyem inkább a Yongnuo YN-565EX I-TTL vakut?

Köszönöm

(#4652) hcl válasza k78chriss (#4651) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy D5100 szintű valami illene, hogy tudja használni. Hogy hasznát veszed-e : az más kérdés, attól függ, mire használod a gépet. Amennyire tudom, a HSS arra kell, hogy gyorsabb záridőkkel is tudj vakut használni (a belépő gépeken 1/200 szokott lenni a leggyorsabb záridő, amivel a vaku szinkronban tud működni, és ez néha túl hosszú). Ha sok olyat fotózol, amihez mondjuk 1/400 kell, és kéne deríteni, akkor jól fog jönni a HSS.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4653) *Ropi* válasza indigo (#4649) üzenetére


*Ropi*
félisten

Auto ISO vagy Safety shift (Nikonnál nem tudom mi ennek a funkciónak neve amikor a beállított értékeket eltolja, hogy ne égjen ki / bukjon be a kép) nincs bekapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4654) hcl válasza *Ropi* (#4653) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ne azt most nem tudom, Nikonon hgy van, és a sajátomon sem figyelem különösebben, de nekem fix ISO beállítással sem marad pont annyi amennyit beállítotam, ha jól emlékszem (1100D). A 400 az 320-tól talán 640-ig is mehet :D
De ha tehetem auto ISO-n hagyom én is, csak kényelmi szempontokból is :B :K Azal meg aztán egészen hülye értékeket is képes produkálni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#4655) A Zéé válasza hcl (#4652) üzenetére


A Zéé
addikt

D5100 nem tud hss-t. Az a D90/D7000 kategóriától van.

Just a simple Lineman...

(#4656) hcl válasza A Zéé (#4655) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:Y

Mutogatni való hater díszpinty

(#4657) *Ropi* válasza hcl (#4654) üzenetére


*Ropi*
félisten

Közben eszembe jutott két dolog: az egyik, hogy az ISO értékek kerekített értékek, mert itt is az megy mint az ámítástechnikában, hogy a kocka 1024-gyel számol, a marketinges meg csak 1000-rel. ;) :)) Így 250 a kijelzett érték, amikor valójában 256, a program pedig képes kijelezni a valós értéket a váz meg csak egy előre beprogramozottat. ;) A másik meg, hogy gyártónként szintén van egy kis csúszás a szabványos ISO értékek között: plusz mínusz 1/3 Fé eltérés lehet akár egyes típusokon belüli azonos vázak között is. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4658) hcl válasza *Ropi* (#4657) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szeretjük a szabványokat :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#4659) Stev


Stev
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Egy OLYMPUS XZ-2-höz szeretnék venni egy vakút, mert a beépített elég gyengécske.
Amit a pénztárcám megengedne az a Metz 36 AF típus lenne.
Van e valami lényegi különbség az AF-4 és az AF-5 között és szerintetek tudom e használni TTL módban?
Esetleg valaki az AF-4-et használja-e ehhez a géphez?
Nagyon szépen köszönöm segítő válaszaitokat

LENOVO Z50-70(i5 4210U;HDD: 500 Gb+8 SSD;8 Gb RAM;-NVIDIA GF 840M)

(#4660) picur220


picur220
veterán

Sziasztok!

Lehet, hogy sokszor elhangzott már, de lenne egy kérdésem:
Van egy nagyon régi vakum, még kalapács-formájú, középérintkezős csatlakozója van, és a csatlakozón van egy tesztgomb, amivel elvillan, semmi más nincs. A kérdés, hogy ez mennyire fog működni egy 20D-vel, illetve hogy tehet-e kárt a gépben, ha valami gáz van? Vagy ezt így látatlanban esélytelen megmondani?

[ Szerkesztve ]

(#4661) hcl válasza picur220 (#4660) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kéne működnie egy 20D-vel, csak nem túl használhatóan.
Most nekem is egy olyanom van, ami kb. középérintkezősként működik, rekesszel és isoval szabályozható a fényerő, aztán csókolom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#4662) picur220 válasza hcl (#4661) üzenetére


picur220
veterán

Én is valahogy így gondoltam a fényerőszabályozást, nem is ettől félek, hanem inkább az esetleges magas talpfesz okozta problémáktól.

(#4663) A Zéé válasza picur220 (#4660) üzenetére


A Zéé
addikt

talpfeszültséget kell kimérni, aztán ha az jó, akkor elvileg használható. Canonok érzékenyek rá.

Just a simple Lineman...

(#4664) vadkörte válasza picur220 (#4660) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha van rajt valamilyen automata mód, akkor munkarekesszel tudod használni. Nem lesz a legkényelmesebb, de működhet.
Előtte kimérném egy multiméterrel, hogy mekkora a kapocsfeszültsége. Ezek a régi rettenetek hajlamosak több 100V-ot mutogatni a talpukon. Elég kellemetlen lenne, ha ez miatt füstölne el a 20D.

Üdv. V. Körte

(#4665) picur220 válasza vadkörte (#4664) üzenetére


picur220
veterán

Nem ezzel akartam menni rendezvényt fotózni, nyugi. Elég hülyén néznék ki vele... :D Ezt a mérést meg majd egyszer megejtem, ha lesz a közelben egy multiméter. Köszi az infot :)

(#4666) vadkörte válasza picur220 (#4665) üzenetére


vadkörte
addikt

Fotóztam már ballagást is és keresztelőt is egy ilyennel. :DDD A keresztelő tök jó volt, mert egy koromsötét telplomban tartották. Ez meg majdnem nappali világosságot csinált.

Üdv. V. Körte

(#4667) *Ropi* válasza picur220 (#4660) üzenetére


*Ropi*
félisten

A PC-sync csatlakozón át minden további nélkül, viszont a vakupapucsba véletlenül se csatlakoztasd, mert az nem bírja a magas talpfeszültségű vakukat!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4668) picur220 válasza *Ropi* (#4667) üzenetére


picur220
veterán

De a másikba meg nem tudom becsatlakoztatni, mert hát hogyan? :D

(#4670) tenke.


tenke.
tag

Sziasztok. Hozzáértő ember kicsit kiokosíthatna mert még nagyon kezdő vagyok.
van egy rakás vakum. Hanimex CX150, National PE-2410, és egy SL5 ddr. és sl3 ddr nos a gond a következő. amit már mondtam régebben van egy smena és egy zenit ttl. azt is mondtam hogy csak a szinkronkábellel működnek, azt mondtátok ez normális... a national a kábellel kitűnően működik mindkét gépen. a többi kábel hiányában sajnos nem. VISZONT sem az sl-5-ön sem az sl-3 on (ez amúgy egy 230voltos vaku) nincs szinkronkábel csatlakozási lehetőség. most akkor hogy van ez. ugyan olyan őskövületek mint a többi. ezek hogy villannak el? mi a működésük feltétele? hogy lehet hoy még a zeniten sem működnek az "relatíve" modernebb gép. tudom hogy ezek olyan régi cuccok hogy már kukában a helyük de úgy szeretnék pár fotót lőni velük. kérlek segítsetek.

másik probléma. ha a zeniten nem 20-x módban hanem 60-125-250-500 záridőben fényképezek akkor a kép fele fekete lesz ugye? csak mert 30-x ben félúton elakad a redőny 10-ből kétszer legalább és alternatívát keresek :)

köszönöm a segítséget és hogy türelemmel vagytok még hozzám:D

(#4671) tenke. válasza tenke. (#4670) üzenetére


tenke.
tag

felejtsetek el mindent amit modntam. előkaptam egy multimétert és rájöttem mindenre. a vakuim középérintkezősek, a gépeim meg egyérintkezősek kábel nélkül nem működnek :) ennyi a történet. nembaj akkor buliba viszem a smenát, hobbiből a zenitet, szintén hobbiból meg majd a d60-at :)) viszont úgy érzem csinálnom kell egy vakupapucs szinkronkábel átalakítót :)))

(#4672) hcl válasza tenke. (#4671) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg egy cikket a Logoutra ha elkészül! :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#4673) tenke. válasza hcl (#4672) üzenetére


tenke.
tag

remélem iróniának szántad. van egy rosz vakum a csati tökéletes, meg egy szinkronkábel kell hozzá, és némi ón. jah meg ugye mégegy vakupapucs ha nem kézben akarod használni, némi kétkomponensű ragasztó hogy ne kókányoljunk, szépen becsiszolni lefújni 1000 forintos tescos matt feketével és kész. de lehet hogy veszek egyet. .

szerk közben találtam ez több mint valószínű hogy jó:
http://www.argep.hu/popup.asp?pid=257660083&pnr=10001&foto=1

(#4674) hcl válasza tenke. (#4673) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem iróniának, sokaknak ez is magas lenne :) És nem az az "ilyet vettem nézzétek" típusú dolog.
De ha csak ennyi, akkor személyes bejegyzés. Lényeg hogy a gúgli becachelje, és megtalálja, ezzel sokaknak lehet segíteni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#4675) vadkörte válasza tenke. (#4670) üzenetére


vadkörte
addikt

A Zenit-tel a szinkronkábeles vakukat az X-Sync csatlakozón keresztül, VAGY a gép vakupapucsába - feltéve, HA van, mivel a Zeniteknél nem törvényszerű a megléte - helyezhető adapteren keresztül lehet kioldani. A Smena esetében echte.
A középérintkezős vakuk esetén a Zenitnél, ha van papucs, abban, ha nincs, akkor pedig egy a gép állványmenetébe illeszthető sínre kapcsolt vakuapterrel. A Smena-val meg se próbált a gépre téve kioldani, mert ha van vakupapucsa, az csak a vaku tárolására alkalmas. Adapter kell bele, amivel vezetéken keresztül tudoc kioldani.
A Zenit-nél a záridő tárcsán az "X", vagy "30-X" a vakuszinkron időt jelenti. Ekkor beáll 1/30s-re. EZ a gép vakuszinkron ideje. Ha ennél rövidebb - 1/60s 1/125s 1/250s 1/500s - záridőt használsz a redőny betakar. Én nem alulról, hanem oldalról, mivel a Zenit textil redőnyzára nem függőleges, hanem vízszintes lefutású. Ha félúton elakad a zár az zárhiba. Go to service, ott meg vagy tudnak vele kezdeni valamit, vagy nem. De lehet jobban jársz, ha felteszed a polcra és veszel valami normális gépet, ha M42-ezni akarsz. Pl. fémlamellás Pentacon-t, de a Pentacon-ból a textiles is jobb, mint a Zenit. (ha kell van egy eladóm)

Üdv. V. Körte

(#4676) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Megérkezett az YN-622C kioldó párom és ezzel kapcsolatban szeretnék kérni okosítást attól, aki már kitapasztalta, ismeri. Egy 430EXII vakut fogok vele használni.

1.) melyik módban érdemes használni, ha ETTL és M módban is működtetni akarom a vakum?

2.) az normális, hogy a vakun a zoom funkció egyáltalán nem működik, csak ha az a bizonyos egyik egység van a gépen, és a másik a vaku alatt? Nem lehet őket felcserélni. Semmilyen külső jel nem utal arra, hogy melyiket kell a gépre és melyiket a vaku alá tenni.

3.) A vázon van valami spéci amit érdemes beállítani, mert eddig csak M módban vakuztam a sima YN602-vel.

4.) Ezzel a távirányítóval használva, aktiválódott a gép menüjében a VES vagyis a vaku expozíció sorozat, ahol -3 és +3 között állítható érték van. Ezzel kapcsolatban a váz leírása semmit nem ír, a vaku kézikönyvére hivatkozik, viszont az meg sem említi. Ez is olyan mint a HDR esetén az expozíció sorozat?

(#4677) bacsi2


bacsi2
csendes tag

Üdv.!

Van egy olcsó kínai noname optikai vaku-kioldóm, + a páromnak egy Fujifilm Finepix s8000fd-je. Az lenne a kérdésem, hogy ezeket rá lehet-e venni az együttműködésre?

A kioldóra egy régi Metz Mecablitz 348 BTS van rakva.

Exponáláskor szemre egyszerre elvillan a gép felugró vakuja, és a kioldóra rakott Metz, de a képen csak a kamera vakujának a fénye látszódik, valahol hiba csúszik a szinkronizálásba.

Végigpróbálgattam minden záridőt + lassú szinkronnal is, de nem akar összejönni.

Az érdekes az, hogy a gépen beállítok egy 4mp-es záridőt, kinyitja a zárat, villan a beépített vakuja, az elvillantja a külsőt, mégsem látszik annak a fénye a képen.

Gondolkodtam rajt sokat, és arra jutottam, hogy ez csak úgy lehetséges, ha a külső mégis elvillan valahogy a beépített előtt. Ez pedig csak úgy lehetséges, hogy kettőt villan, pedig csak egynek látszik szemre.

Vörös-szem+arcfelismerés+kutyafüle kikapcsolva a gépen, manuális módban minden. Sajnos a vaku erejét csak +/- értékekkel lehet kompenzálni, nem lehet fix értéket megadni, gondolom a fényméréshez villan egyet előre valahogy.

Ötlete van esetleg valakinek mit lehet tenni? Vagy marad az elővillanást kompenzálni képes kioldó beszerzése? Vagy teljesen el vagyok valahol tájolva? :)

(#4678) PhilBrick válasza bacsi2 (#4677) üzenetére


PhilBrick
őstag

Az elsö villanás általában kisebb: próbáld valami félig áteresztö dologgal takarni a beépített vakut!

(#4679) *Ropi* válasza Clemi (#4676) üzenetére


*Ropi*
félisten

"1.) melyik módban érdemes használni, ha ETTL és M módban is működtetni akarom a vakum?"

Abban, amelyikben éppen használni akarod. :DDD

"2.) az normális, hogy a vakun a zoom funkció egyáltalán nem működik, csak ha az a bizonyos egyik egység van a gépen, és a másik a vaku alatt? Nem lehet őket felcserélni. Semmilyen külső jel nem utal arra, hogy melyiket kell a gépre és melyiket a vaku alá tenni."

Először is reseteld le mind a két egységet: ne legyen rajtuk vaku és ne legyenek a vázon sem, ekkor egyszerre tartsd nyomva a CH SET és a GP SET gombokat 5 másodpercig! A LED-eken látni fogod, ha megtörtént.

Utána tedd fel a 622-őt a vázra: mielőtt meghúzod a szorítógyűrűt nyomd koppanásig előre a vakupapucsban! Ez ahhoz kell, hogy a hátsó érintkezői is rendesen felfeküdjenek a váz ellendarabjaira.
A másik 622-re tedd fel a vakut, azt is nyomd előre amennyire tudod! Az 580EX II-imről például leszedtem a vízzáró gumit, mert nem lehetett rendesen rögzíteni őket és emiatt kontakthibásak voltak a 622-őkön.
Kapcsold be először a vakut, utána az alatta lévő 622-őt, majd a vázat, majd a rajta lévő 622-őt! Mindkét 622-nek folyamatos vörösen kell világítania. Ellenőrizd a csatornabeállításokat, majd nyomd le félig egy pillanatra az expógombot! A vázon lévő 622 zölden kell villanjon párat, a vaku alatt lévő vörösen, majd mindkettő visszaáll folyamatos vörösre. Ha a váz vakuvezérlő menüjében belemész az "external flash func. settings"-be, akkor a 622-ők villogásán látnod kell, hogy kommunikálnak egymással egy darabig.
Állítsd a vakumódot ETTL-re! A 430EXII ETTL-t kell mutasson. Állítsd át a vakumódot manuálisra! A 430EXII-nek M 1/1-et kell mutatnia (az utolsó értéket, amire állítva volt). Ha ezek mind így működnek, akkor a 622-eseid jól működnek, máshol kell keresni a hibát (pl. kontakthiba, ilyesmi).

Mikori gyártásúak (az akkutartóban a matricán mi van bejelölve)? Az elemek mikoriak benne? 1,5 V-os alkáli elemmel használd, mert akkukkal nem szeretik egymást (1.2V kevés neki)!

"3.) A vázon van valami spéci amit érdemes beállítani, mert eddig csak M módban vakuztam a sima YN602-vel."

Nem kell semmi extra. :N

"4.) Ezzel a távirányítóval használva, aktiválódott a gép menüjében a VES vagyis a vaku expozíció sorozat, ahol -3 és +3 között állítható érték van. Ezzel kapcsolatban a váz leírása semmit nem ír, a vaku kézikönyvére hivatkozik, viszont az meg sem említi. Ez is olyan mint a HDR esetén az expozíció sorozat?"

Igen: ha sorozat módra állítod a vázat akkor a vaku az itt beállított korrekciókkal villantja el a képeket.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4680) *Ropi* válasza bacsi2 (#4677) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez így nem fog működni: a kioldón lévő vaku már a Fuji mérővillantására elsül és a fővillantásra nincs elég ideje visszatölteni. Csak olyan optikai kioldóval lehet ezt megcsinálni, ami "számolós", tehát be lehet állítani rajta, hogy hanyadik villantásra süsse el a rajta lévő vakut.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4681) Clemi válasza *Ropi* (#4679) üzenetére


Clemi
veterán

Először is Ropi, köszi a választ, viszont az első kérdésem felét lehagytam :W

Az úgy szólt volna helyesen, hogy a 622-nek a leírása szerint két üzemmódja van. 1.) Remote control mode és 2.) Mix control mode. Nos erre vonatkozott volna a kérdés, hogy ezek közül melyiket érdemes használni, ha a vakut ETTL és M módban is használni akarom.

A második kérdésem a reset után részben megoldódott. Amit nem értek, hogy miután beállítottam a vázon, hogy a zoom "Auto" és korrekten azonnal reagált az objektív zoom változásra a vaku is, a gép ki/be kapcsolása után ismét visszaáll a váz menüjében a zoom "24mm"-re és ennek megfelelően a vakun nem is változik a zoom. Minden egyéb korrekten bár ha átkapcsolok "M" módba a vázon, akkor 1/64-re áll be, és nem az utoljára használt értékre.

Mindkét egység 2013.12. havi gyártású és most tettem bele 2-2 db AA Energizer elemet.

Több kérdésem nincs is, minden tiszta. Azért ezekkel kicsit egyszerűbb fotózni, bár ha a vaku elmegy készenléti módba, akkor az első exponáláskor nem villan, viszont marhára élveztem, hogy a vázon lévő 622 tetejére feltettem a 602-es kioldót, összekötöttem a vázzal a 3,5-es kábellel, és már müködött is a vezeték nélküli távirányító, és így az állványon lévő gép a külön ernyő mögött lévő vaku én meg csak úgy lőttem távolról a képeket :)

[ Szerkesztve ]

(#4682) *Ropi* válasza Clemi (#4681) üzenetére


*Ropi*
félisten

A "remote control mode" a normál mód: ekkor minden vaku a vázon beállított mód szerint működik. A "mix control mode" a vegyes mód: ekkor a B és C csoportba tartozó távvezérelt vakuk manuális módban működnek, a vázon lévő 622-esen lévő master (és a többi A csoportba tartozó) vaku pedig TTL módban.

"...a gép ki/be kapcsolása után ismét visszaáll a váz menüjében a zoom "24mm"-re és ennek megfelelően a vakun nem is változik a zoom."

A váz működik így: nem a 622 hibázik. ;) Vagyis nem tartottad nyomva a vaku alatt lévőn a CH SET gombot?
Mert az a zoom lockot kapcsolja, ha vevő módban (nem vázon) van a 622. Erre érdemes figyelni!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4683) Clemi válasza *Ropi* (#4682) üzenetére


Clemi
veterán

Nem tartottam nyomva CH Set gombot. Mecsináltam mindkét egységgel a gyári resetet, a két gomb 5mp-es nyomvatartásával, amíg a hátsó led nem villogott néhány zöldet majd átváltott folyamatos pirosra. De megcsinálom megint a resetet és kipróbálom.
De ez a manuálnál az 1/64 is elég gáz...

(#4684) Clemi válasza Clemi (#4683) üzenetére


Clemi
veterán

Megtörtént a kipróba. A váz illetve a rendszer lekapcsolása, majd bekapcsolása után, ahogy hozzányúlok az objektívhez, illetve félig lenyomom az exponáló gombot, a vaku kijelzőn is jelzi, hogy ő most átváltott M zoom módba és beáll 24 mm-re. Amint a vázon a menüben beállítom az auto módot, akkor jó lesz.

Nincs ezzel gond, ha ez így normális, ezzel együtt lehet élni, de ha ennek nem így kell lenni, akkor gáz van. Vagy hibás valamelyik vagy mindkét egység, vagy én bénázok valamit.

Az 1/64-es teljesítmény trükkjére már rájöttem.

(#4685) *Ropi* válasza Clemi (#4684) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, az így működik normálisan. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4686) coqito


coqito
tag

Sziasztok! A Milyen cserélhető objektíves gépet topikból ide irányítottak a kérdésemmel ami a következő:

Szerintetek lehet használni egy mai DSLR gépet (nikon D5100) egy retro vakuval (National PE-300) a gép károsodása nélkül?

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#4687) *Ropi* válasza coqito (#4686) üzenetére


*Ropi*
félisten

A vaku talpán 33V-ot mértek, a vakufoglalat ~8V-ig biztonságos, a válasz: nem!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4688) muci


muci
tag

Hali. Ha 1,8-1,9V-ot mutat talpfeszt, akkor az gondtalan ?

(#4689) coqito válasza *Ropi* (#4687) üzenetére


coqito
tag

Köszönöm szépen a segítséget és hogy megelőzted a bajt! :Y :R

(#4690) vadkörte válasza *Ropi* (#4687) üzenetére


vadkörte
addikt

A Nikon vázak nem 250V-ig kezelik a vakukat?
(D50; D70; D90 biztos)

Üdv. V. Körte

(#4691) psycroptic


psycroptic
őstag

Vakutartó állványt+ernyőt/softboxot vagy ilyen szettet az ebay-ről kitől érdemes vásárolni? Akinek van már tapasztalata a vásárolt cuccról az ne tartogassa magában az infót! Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#4692) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék otthon berendezni egy kis stúdiót, ennek felszerelésében szeretném kérni a segítségeteket.
Használtam már studió vakukat, de még nincs sok tapasztalatom ezen a területen. Meg úgy általában a vakuk területén.
Olyan szettet szeretnék majd, ami jó ideig kiszolgál, ha netán elindulok a fejlődés útján, akkor ne kelljen pár éven belül cserélni. Illetve minőségi is legyen, ha mégse jön be a dolog, akkor eladható legyen.

Teljes alakos portrék, tárgyfotók, esetleg később akár osztályképek is szóba jöhetnének, ha elérem azt a szintet.

Egyelőre azt sem tudom pontosan, hány vakura is lenne szükségem ezekhez. Úgy gondolom 3 lenne optimális, különböző fényformálókkal (abból is milyen és mekkora kellene). Vagy 2 studió és 1 rendszervaku? (jelenleg rendszervaku sincs)

Tehát ebben szeretném kérni a segítségeteket. Nem feltétlen konkrét megvalósítási terveket várok, csak, hogy nagyjából merre induljak el. Pl. miből milyen márka, teljesítmény ár-érték, méret stb stb.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#4693) Stev válasza psycroptic (#4691) üzenetére


Stev
csendes tag

Szerintem igen, mert fele árban megkapod!
De csakis az ebay-tól rendelj, mert az aliexpress egy nagy rakás szar :W :W :W
6-7 nap amig egyáltalán a rendelésedhez nyúlnak(postára adják) és a jan 7.-én rendelt árumnak még se híre se hamva. :W :W :W

LENOVO Z50-70(i5 4210U;HDD: 500 Gb+8 SSD;8 Gb RAM;-NVIDIA GF 840M)

(#4694) psycroptic válasza Stev (#4693) üzenetére


psycroptic
őstag

Na ezmiatt kérdeztem azt, hogy kitől? :)

PSNID: Tomy83PS

(#4695) JohnyBlue válasza Stev (#4693) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nem véletlenül Kínai ünnepek miatt volt illetve van ez a csúszás?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4696) A Zéé válasza Stev (#4693) üzenetére


A Zéé
addikt

ebay-ról kínai szállítótól ha nem muszáj, akkor december-januárban nem szabad rendelni.
Karácsony, újév, holdújév. Ilyenkor egyrészt bazi nagy a forgalmuk a kereskedőknek és a postának is, másrészt sok a munkaszünet is.
De ha jan 7-én rendeltél, az még amúgy se biztos, hogy ideérne. 4-5 hét a minimum, amivel számolni lehet. Te most jársz ott, szóval ne aggódj szerintem :)

Just a simple Lineman...

(#4697) *Ropi* válasza vadkörte (#4690) üzenetére


*Ropi*
félisten

A PC-sync porton, a vakupapucs 12V-ig biztonságos.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4698) vadkörte válasza *Ropi* (#4697) üzenetére


vadkörte
addikt

Mint írtam a Nikon D50, D70, D80, D90 vázakon a kézikönyveik szerint a vakupapucson 250V-ig használható külső vaku. Ezek egyikén sincs PC-Sync port. Az a D200 -> privilégiuma volt.
Canonok esetében az EOS300D 6V, a 20D-ben nem vagyok biztos, az EOS350D-től szintén elég magas volt. Canon-ra pontos számokat - az EOS300d-t leszámítva - nem tudok mondani, mert Nikon-os vagyok. :)

Üdv. V. Körte

(#4699) balintkagan1 válasza psycroptic (#4694) üzenetére


balintkagan1
tag

[link]
Szerintem ez árban verhetetlen, olcsób mint ha az ebayről rendelnéd postával. Na de ez csak softbox ugye.Ernyő egy két ezres Magyarországról (220Volt pl.) ,vakuállványra nincs olcsó tippem, (Mikrosatnál vannak én onnan vettem.)

(#4700) *Ropi* válasza vadkörte (#4698) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én meg a Nikonokat nem ismerem annyira, rosszul emlékeztem. :U De legalább biztosan nem rontja el a gépét a tanácsomra. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.