Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vakoló habarcs összetevők ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Padlástér beépités közben eljutottam odáig, hogy a falakat vakolni kéne és nemtudom a keverési arányát a mésznek cementenk homoknak. Megköszönném ha ezt megosztaná velem valaki, régebben mikor a telkünkön csináltunk hasonló dolgot, akkor valami könyvből néztem ki de most hiába kerestem nemtalálom. Eleinte gondolkodtam a zsákos vakolatanyagokon is, de iszonyat drágák a hagyományos anyagokhoz képest :O .

Előre is köszi a segitséget.

Üdv: Bari

(#2) g@bo


g@bo
nagyúr

kérdezz meg egy kőmüvest...

amugy 1 kanál mész 2 kanál homok 1 kanál cement.

kb a szinéről felismered, ha sok a cement rideg lesz töredezik és hamar megreped, ugyanez az effekt ha kevés a mész.

(#3) escie válasza g@bo (#2) üzenetére


escie
őstag

egy kis cement, egy kis mész, kőművesnek nem kell ész... :DD (bocs!)
van itt nálam egy beton és habarcs receptek című könyv mindjárt nézem...

I'm back, baby!

(#4) Lauro válasza Bari (#1) üzenetére


Lauro
csendes tag

Szerintem a vakoláshoz a legjobb ha mondjuk egy lapát homokhoz raksz negyed lapát cementet és annyi meszetet ,hogy elég sűrű legyen a massza ahhoz ,hogy a falon maradjon!A homok legyen teljesen tiszta ne legyen benne semmilyen törmelék,mert nem tudod majd rendesen elsímítani.Az egész padlásteret le akarod vakolni?Én nem tudom nálatok milyen az idő,de ha fagypont közeli vagy fagy ott ahol vakolni akarsz akkor inkább napold el!Sok sikert!

(#5) escie válasza Bari (#1) üzenetére


escie
őstag

szóval nézem ezt a kis könyvecskét, hát van benne sok recept, gondolom a belső vakolóhabarcsok közül kell neked valamelyik...
van öt féle, több cél szerint...

válassz: :)
1.Alapvakolathoz ; simítóréteg készítésére bármely belső alapvakolathoz (gipsszel/mésszel)
2.Mennyezet, nagy páratartalmú helységekehez ; betonfelületek, keményebb kőfelületekhez(gipsszel/mésszel)
3. gipszrabic munkához.

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#6) Bari válasza escie (#5) üzenetére


Bari
Modder

Köszi mindenkinek a gyors hozzászólást

Sajna nincs a közelemben köműves emberke :(
A padlástér már szigetelve, és gipszkartonozva van, már jóideje fütünk, az átlaghömérséklert ugy 20°c fölött lehet, legtöbbször szellőztetni kell hogy ne legyen melegünk.
Belső vakolás lenne, csak elválasztó falak, normál vakolat finom rostált homokból. Nem elösször csinálok ilyet csak a receptjét elkutyultam valahova és most meg nemtalálom a könyvet amiből annak idején kinéztem, kb 10 éve foglalkoztam ilyesmivel utoljára.
Ha gondolod ird le mindegyikat aztán majd kitalálom melyik lenne az ideálissabb.

[Szerkesztve]

Üdv: Bari

(#7) escie válasza Bari (#6) üzenetére


escie
őstag

na akkor úgy látom homokkal kell.
a verziót válaszd ki az előző hsz.-omból, légyszi...

(amúgy nem értek hozzá, csak könyvből olvasom, nincs garancia :) )

I'm back, baby!

(#8) g@bo válasza escie (#5) üzenetére


g@bo
nagyúr

gondolom külső... belsőtéri.... de nem egy ördöngősség.

a homokot szitáld át. mert a kis kavics tényleg bosszantó ha simitassz, a meszet előtte duplaannyi vizben keverd el és egy hétig ( vagy ameddig ) hagy állni hogy folyósabb mésztej legyen ( ne olyan zsákos massziv tömb ) azzal könnyebb dolgozni.

de az azányokat szerintem szemre belövöd, kb középszürke massza, a homokot addig adagolod amíg a kanállal kényelmesen kenheted ( ne legyen túl híg ), hogy ''zsíros'' legyen a matéria ahhoz meg adagold a meszet... :D

szemüveget meg vegyél fel ha vakolsz...

[Szerkesztve]

(#9) Tompo válasza Bari (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Ha jól emléxem 4:1:1 homok, mész, cement.

Gipszkartont miért akarod vakolni???

[Szerkesztve]

(#10) escie válasza g@bo (#8) üzenetére


escie
őstag

na úgylátom, te jobban érzed a témát...
pedig én építész szakközépbe jártam, de csak a kosz ragadt rám ott. :)

de ha kell, majd szívesen beírom mi áll a könyvben...

I'm back, baby!

(#11) bitfarkas válasza Tompo (#9) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem igazán emlékszel jól, ez már majdnem beton, cement jóval kevesebb kell bele. Vödrönként elég fél fandlival. Az alapvakolaton a mész kb 1/3-ad arányú a homokhoz képest, a simítóvakolaton 1/4, 1/5. Egyébként nem lehet szépen eldolgozni, ráadásul repedezni is fog.

(#12) Tompo válasza bitfarkas (#11) üzenetére


Tompo
aktív tag

Igazad van.
Akkor pontosan:

Hvb2 belső vakoló mészhabarcs: 1 térfogatrész mészhidrát, kb. 3 térfogatrész bányahomok.

Hvb 5, belsô javított vakoló mészhabarcs: 4 térfogatrész mészhidrát, kb. 1 térfogatrész cement, kb. 12 térfogatrész bányahomok.

(#13) Bari válasza Tompo (#9) üzenetére


Bari
Modder

Hello

A gipszkartont nem akarom vakolni csak vannak elválasztó falak amik nem gipszkartonból vannak ( szilikát és egy másik fal tégla ) ezeket a falakat szeretnem levakolni. Gipszkartonból a plafon és a ferde rész van.
Köszi a recepteket, este ha minden igaz neki is állok.

Üdv: Bari

(#15) amdk7 válasza Bari (#13) üzenetére


amdk7
aktív tag

:C Inkább W@P-oljál! Az nem olyan fárasztó! :C

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#16) Ye_Nő


Ye_Nő
tag

Hátha ennek is hasznát veszed :)
[L]http://ye_no.levantartoztatva.hu/sub[/L]

[Update] Kollégám figyelmezetett, hogy hibáztam, ezért már nem oda mutat a link. De ügyesek úgyis megtalálják. :)

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#18) Ye_Nő válasza Kalandor (#17) üzenetére


Ye_Nő
tag

Hiba volt. :(
Kicseréltem egy veszélytelen linkkel, két vakolás közötti felüdülés céljára.

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#20) Bari válasza Ye_Nő (#16) üzenetére


Bari
Modder

Hello

szuper a link, sok hasznos dologról lehet olvasgatni, be is tettem a kedvencekközé.

Mindenkinek ezer köszi a segitségért.

Üdv: Bari

(#21) Polesz válasza Bari (#20) üzenetére


Polesz
addikt

Látom halad a saját kuckó :) Üdv Mónikának is.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#22) Bari válasza Polesz (#21) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Haladgatunk lassacskán. Átadom neki.
Ha érdekel vannak képek. A többit majd emailben.

Üdv: Bari

(#23) bitfarkas válasza Tompo (#12) üzenetére


bitfarkas
őstag

Már baromi régen vakoltam (hál' istennek), de még emlékszem valamire.

(#24) g@bo válasza Kalandor (#14) üzenetére


g@bo
nagyúr

erre mondtam hogy a meszet előtte be kell áztatni, és utána lehet harisnyával szűrni....

mennyi kőműves van itt...

(#26) bitfarkas válasza g@bo (#24) üzenetére


bitfarkas
őstag

Na Te se vagy kőművész, láttál te már építkezésen nylonharisnyával szűrögetni? Ha már gyaorlati tanácsokat adunk: a meszet egészen kis vízzel kell kezdeni keverni, előbb sűrű tejfölszerüre, azután hígítani és homok bele. a cement a végén, ha nagyon lassan dolgozik vödrönként nehogy megkössön, mire a végit felhasználná. :))

Egyébként (túlnyomórészt) nem kőművesek vannak itt (engem is beleértve), hanem Mekk-mesterek.;]


[Szerkesztve]

(#27) g@bo válasza bitfarkas (#26) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem nagyüzemi megoldás a harisnya, simitásra való kis mennyiségben. értelemszerűen szita/rosta kell a nagyobb mennyiséghez.
a meszet meg célszerű folyósitani, mert marhanehéz elkeverni tömbökben...

a simitáshoz nem 2* rostált finomsóder kell... :DD

(#28) bitfarkas válasza g@bo (#27) üzenetére


bitfarkas
őstag

Én ahhoz is homokot használtam. Felkentem vagy 800 négyzetmétert, sehol sem jött le. És nem a meszet szűrtem, hanem a kész simítóhabarcsot rostán. Ugyanis az elég híg ahhoz, hogy keresztülfollyon rajta.

[Szerkesztve]

(#30) bitfarkas válasza Kalandor (#29) üzenetére


bitfarkas
őstag

Én emberistállót vakoltam, és utólag nagyon glettelni sem kellett.:DDD

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vakoló habarcs összetevők ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.