Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alg

    veterán

    válasz kuntics #1250 üzenetére

    Ha a makettet nézem, az első 2 oldalról (~5k alatt) talán az Airfix Vampire-t javasolnám, nem találkoztam még vele de úgy emlékszem jókat olvastam róla. Bár az ezüst festés ecsettel kihívás..
    Viszont az a tubusos Humbrol ragasztó nem túl jól használható, a Revell tűs megoldása ezerszer praktikusabb...

    [link] Ezt megépítettem már, viszonylag régen de nem emlékszem hogy különösebb gond lett volna vele, és talán a sötét festésen kevésbé látszanak meg az esetleges hibák mint egy világoson.

    Ami még kelleni fog és nincs benne a szettben:

    - szike
    - Oldalcsípőfogó
    - viszonylag finom csiszolópapír, vagy kozmetikai boltokban kapható több oldalú körömpolírozó cucc
    - egy jobb ecset, mert a kites nem sokat ér sajnos... legalább egy kicsit szélesebb minőségi laposecset nem árt a nagyobb felületek festéséhez
    - Revell akril (Aqua color mix) hígító, mert a Revell festékek néha nagyon sűrűk a dobozban, lehetetlen szépen dolgozni velük (elvileg IPA is megfelel, de az gyorsabban szárad így nehezebb dolgozni vele - vagy desztvíz, de az meg sose szárad meg...)
    - Fültisztító pálcika, papírtörlő, ecsetet mosni valami (ha nem hagyod megszáradni, melegvízzel is el lehet mosni, de sokkal könnyebb valami alkoholos cuccal)

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Új hozzászólás Aktív témák