Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

A Zűrbambák c. nagysikerű magyar szájfáj produkció történéseit még anno szakközepes éveim alatt élvezhettem, így addigra már túl voltam a 'zújszülöttnekmindenúj stádiumon és megfelelően tudtam értékelni a dolgokat. Mialatt a 'trükkökön' sírtam szégyenemben, mindig próbáltam kitalálni, mennyit szenvedhettek a C64-gyel, mire úgy-ahogy összejött nekik az eredmény, a makettek és a díszletek nem voltak rosszak, csak ez ugye nem színházi előadás, hanem tévésorozat lett volna ugye, a szereplőket meg...hát hagyjuk.
Az egyetlen értékelhető figura Sörös Sándor volt, aki Oliver Kahntól vett mosolytalansági leckéket (vsz a szerepéből adódóan), de az általa formált karaktert jól játszotta, és amennyire emlékszem, a kszénialázas gyerekek közt is ő volt a legnépszerűbb. Szombathy valami 'növényembert' formált meg (amit csak tőle lehetett megtudni, a külsejéről nem), akinek mindig fény kellett, különben meghal. Nos, ennyire durva ötleteket még Rob Zombie sem merne a filmjeibe csempészni, szvsz. A gyerekszereplők kb a Barátokközt szintjén kóvájogtak, így visszaemlékezve legalábbis. Egyedül Alexáról lehetett még hallani utána, néhány fotó erejéig, na meg a duettje révén, amit a rendőrgyilkos Csaszival énekelt, néha lenyomják a juventuszon.
A sorozat végére meg már nem is emlékszem egyáltalán, amire viszont nagyon, az a műanyag élientojás, és az abból 'kikelt' gumisüsü, amit a producer kisfiának a távirányítóskocsijára hegesztettek, úgy csúszkorált a zűrhajón.

A lényeg, hogy egy sorozat/film/zene vagy jó legyen, vagy annyira szar, hogy az már jó. Nos, Uhrin Benedek bácsi is tanúja, hogy az utóbbihoz remekül értünk, persze azóta sokminden változott pl. nem a cerbónát reklámozzuk, hanem minden filmben a family-fostos autót látni.

Na, ennyi elég is a nosztalgiából, megyek, mert kezdődik a nájtrájder.
Üdv!

u.i.: emléxem Dr. Alban-ra is, neki mi köze volt ehhez a zegészhez? Vagy azér' kellettek feketék, mer' a sztártrekbe' is vótak?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#52) Déta


Déta
tag

Hatalmas UP!!!! a totyiknak. :U :C

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#53) lorcsi


lorcsi
veterán

ha nem volt még: [link]
de már volt..bennt hagyom azért, akkora remekmű, hogy ebből nem lehet elég :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54) Déta


Déta
tag

Szóval honnan lehetne a sorozatot megkaparintani? :U

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#55) Déta


Déta
tag

Áp!

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#56) lúzer válasza Déta (#55) üzenetére


lúzer
veterán

kérdezd a torrent topikban

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#57) Déta


Déta
tag

Torrenten nincs fenn... :((

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#58) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én még álltalánosba néztem, olyan 9-12 éves lehettem, nekem annó tetszett mert minden részt megnéztem. De mostmár kicsit igy vicces utólag visszanézve az egész. A részeit pedig nem lehet megszerezni sehonnan se, a tv ben pedig soha nem ismételték meg.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#59) Blacksmith


Blacksmith
csendes tag

Hoppá, hát ilyen topic is van?
Én kellemes nosztalgiával emlékszem vissza, kötelező program volt a tesóimmal a d.u.-i Űrgamma nézés. :D :D :D
Sajnos itt melóhelyen nem tudok youtube -ot nézni, de nagyon kíváncsi vagyok, miket linkeltetek be.

Kb. ált. suli negyedikes lehettem amikor ez futott. :D Gyerekként tetszett.

Leforgatták végül is az utolsó részeket? Én se emlékszem a végére, lehet, hogy leállították, mert elfogyott a pénz...

(#60) Déta válasza Blacksmith (#59) üzenetére


Déta
tag

Ez érdekelne Engem is... :(((

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#61) Déta


Déta
tag

Öhm... hogy is volt?
-
-
-
EEEEEEZ A XÉÉÉÉÉNIA LÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁZ!!!!!!!!!
EZ MINDEN ŐRÜLTSGET MEEEGMAGYARÁÁÁÁÁÁÁÁÁZ:
HAJSZOL AZ ŰRÖN ÁÁÁÁÁÁÁÁT,
MIIIIG FEJRE NEEM ÁÁÁLSZ! :DDD

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#62) Déta


Déta
tag

Áp hé'... :))

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#63) mumia77


mumia77
csendes tag

Űrgammák, nagyon jó kis sorozat volt anno a 90-e évek közepén. Szerettem, és sok részt láttam! Szivesen nézném újra.

Olvasgattam az ide be írt üzeneteket, és lenne egy pár szavam az itt le írtakhoz!

Én is rajta vagyok az IWIW.hu-n. És tényleg valóban egy pár Űrgammás zsereplő is rajta vannak! S sokakban fel merült az hogy esetleg nem is ők regisztráltak, hanem mások regisztáltak helyetük. Ez hogy lehet? S vajon akkor az hogy lehet hogy mostani fényképek is vannak róluk? Ha nem az űrgammás szereplők regisztráltak akkor példál a fényképeket ki rakta fel? Az Űrgammák gyermek szereplőiről viszont vannak, régebbi és friss új fényképek is, ezek vajon honnan vannak?
Azért az is érdekes hogy az Űrgammák is regisztrálva van. S hogy az Űrgammákknál nincs bejelőlve egyetlen egy olyan ismerős is aki mondjuk a sorozatban szerpelt anno. Mondjuk ez is érdekes! Itt viszont az Űrgammáknál 11-12 éves képek vannak fent, és az adat lapján is még a Zoltán utcai cim vann feltünteve. Ez való szinűleg egy fars fére vezető, infó!
Akiket én talátam meg az iwiw-en: Ákos "Zolg": Monoki Dávid., Orsi "Zolg": Horváth Anikó,
Juci "Zolg": Szabó Ildikó. - Megjegyzés: Szabó Ildikót, Papp Ildikó Leila-ként keresétek. Mivel férjhez ment és a férje nevét vette fel!
Sőt anno volt még egy szöszenetnyi Xénia Láz hírek is az Űrgammak után annak szerplőjét is megtalátam, őt Könyves Krisztinának hivják, illetve most DR. Droux Krisztina-nk hivják mivel ő is férjhez ment!
Eördögh Alexát viszont nem találtam meg. De annyit tudok Eördögh Alexáról hogy ő is férjhez ment. De nem tudom hogy hivják most, és azt se tudom hogy nem-e a férjezett nevén van!
Egyébként nekem is van már saját Űrgammák fórumom, ma indult a fórumom.
Fórumom cime: http://urgammak.extra.hu/forum.htm
További szép jó napot!

(#64) lúzer válasza mumia77 (#63) üzenetére


lúzer
veterán

klassz a fórumod, te csináltad vagy sablon?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#65) mumia77 válasza lúzer (#64) üzenetére


mumia77
csendes tag

Köszi. De sajnos ez egy sablon fórum. Melyet bárki ingyen és bérmetve létre hozat. De ha jól megnézet esetleg más fórumokon is találhatsz ilyen kinézetű fórumokat. Bárki ingyen regisztráhat magának egy fórumot, és azt bárki a saját web lapjába be is illesztheti! Én is pont ezt tettem!

(#66) Déta válasza mumia77 (#65) üzenetére


Déta
tag

Klassz vagy! :)
Tetszik... Amúgy Te sem tudod, honnan lehetne beszerválni a sorozatot? :F

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#67) <NewL> válasza mumia77 (#65) üzenetére


<NewL>
addikt

Attól függetlenül nem rossz ;)
ÉN is szerettem ezt a kis sorozatot,de azóta csak BK :)

There's an app for that

(#68) F-Gábor


F-Gábor
csendes tag

Sziasztok!
Már régóta benn vagyok, de még nem sokat írogattam, szóval effektíve mondhatni új vagyok.
Akinek van IWIW-e és kedve, csatlakozzon az Űrgammák klubhoz ( http://www.wiw.hu/pages/community/comdata.jsp?cID=2033906 ).:-)
Egyébként vannak valakinek videókazettán, vagy számítógépen régi Űrgammák epizódjai? Már régóta keresem, de igazi ritkaságok és sehol sem lehet fellelni. Volt ugyan egy freewebes oldal, ahonnan le lehetett tölteni pár rövid részletet, csak az a baj, hogy csapnivaló minőségűek voltak.
Ha tudtok segíteni, előre is köszönöm.
Üdv!

(#69) F-Gábor


F-Gábor
csendes tag

Sziasztok!
Egy elkallódott CD-archiválásomon nemrég megtaláltam néhány korábban letöltött videórészletet az Űrgammákból, amelyek eddig egyetlen videómegosztó oldalon sem voltak hozzáférhetőek. Ezeket a Youtube-on már megtaláljátok.;-)

http://www.youtube.com/watch?v=iwK_xAewYbw
http://www.youtube.com/watch?v=grxkIR6Rfms
http://www.youtube.com/watch?v=ba2a-imhJUk
http://www.youtube.com/watch?v=p3IeNV9fJd0
http://www.youtube.com/watch?v=T6g6oHkchSk
http://www.youtube.com/watch?v=hRjHR8I4XDs
http://www.youtube.com/watch?v=tV8KKnrj8zY

u.i.: Ezeket én is csak letöltöttem valahonnan és én is nagyon szeretném megkérdezni, nincs-e meg valakinek esetleg a sorozat. Ezenkívül emlékszem még a "Ne aggódj, amíg engem látsz" c. xéniás dalnak a videóklippjére. Az nincs meg véletlenül valakinek videón - esetleg bedigitalizálva DVD-n? Köszi előre is!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#70) cherilady válasza F-Gábor (#69) üzenetére


cherilady
tag

Fúú mekkora volt ez a sorozat imádtam!!! Kár h nem adják ki DVDn! Nekem csak a zenéje van meg :D

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#71) remington2


remington2
senior tag

WOW nem hittem, hogy erre még emlékszik valaki . . . én is néztem, általános iskolás (4-5 osztály?) tag is voltam, valahonnan még filmzene-kazi is volt. Anno még valamilyen napilapban (blikk? mai nap?) időnként 2-4 oldalas melléklet is jelent meg belőle valamint a filmzenével koncertet is tartottak a Xénia láz keretében. Mai szemmel nézve persze nulla az egész.
A részekben az volt az érdekes (innovatív?), hogy amikor megoldottak problémákat, abba valamilyen fizikai, matematikai vagy egyéb ismeretet fűzve, ezáltal próbáltak valamennyi agyat önteni az ifjúságba.

Egy-két dolog, amire emlékszem a történettel kapcsolatban:
Két embernek tűnő faj volt, a szinek (filozófus faj, növényszeretők) és a dexek, ezeket fogalmam sincs kicsoda (drakvufok) elpusztították, és a túlélők elindultak valamerre. Az intróból repkedő vadászokra, meg egy gomba formájú állomásra emlékszek, amely felrobbant. A hajót, amelyen a történet játszódik, Haldor-01-nek hívták, később találtak még egy hasonló hajót, amelynek gondjai voltak az "agyával", tudtommal ez megsemmisült. Találtak valamilyen hajógyárat is, amelyről többet nem tudok azon kívül, hogy valamilyen használaton kívülinek tűnő gyárcsarnokban vették fel (legalábbis szerintem). Dexter épített a számítógéppel egy robotot (kiborgot?) is, amelynek hülye szemüvege volt. Dexternek volt egy nővére / húga, akinek a hologramjához sokat beszélt, bár hogy a nő élt-e még, azt nem tudni. A hajója legénységét valamilyen katasztrófában vesztette el, elszökött a levegő, miközben ő kint, űrruhában próbálta megjavítani a sérülést.
A főgonosz Szulák Andrea volt, aki valamilyen gyámságot gyakorolt Xénia felett, aki elméletileg a jogos királynő volt. Hogy a túlélők őt keresték-e, azt nem tudom. Xénia és a hajón lévő Jucus között volt valamilyen kapcsolat egy fura lény formájában, aki kapcsolatot tartott mindkettejükkel, de a színésznő nevére már nem emlékszem (mert nőnemű alak volt). Egy alkalommal az űrben találkoztak egy kristályba zárt szinnel, aki kiválasztottként hivatkozott Jucusra, és aki utalt rá, hogy egykoron a konvoj arra járt, ők amúgy ennek a túlélőcsoportra próbáltak rábukkanni. A fedélzetre került egy kis drakvuf is, amely háziállat lett.
Alexát valahol félúton kiírták, a karaktere valamilyen hibát követett el (?), ezért büntetést kapott (?), és így vált más színésznővé. Utóbbi elég ködös, gondolom, a csere indoklása volt csak érdekes, a többi nem.
Az emberek Földről kerültek a hajóra, néhányan egy garázsból, másik meg egy játékteremből. Úgy rémlik, mintha pont egy ilyen nevű játékkal játszottak volna, és később a hajón mesélték, hogy ugyanazt élik át, amelyről a játékgép játékának története szólt. De lehet nem így volt, nem sok mindenre emlékszem ezen kívül.

A történet végét látta valaki? Vagy egyáltalán van / leadták? A fenti youtube-os vidikből az első egyértelműen ez a hajógyáros rész volt.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#72) F-Gábor


F-Gábor
csendes tag

Bocs, az IWIW-es klub címét anno hibásan adtam meg. Helyesen így szól: http://iwiw.hu/pages/community/comdata.jsp?cID=2033906
Szóval akinek van kedve, jöjjön!;-)

[ Szerkesztve ]

(#73) csyo válasza Déta (#1) üzenetére


csyo
senior tag

erre én is emlékszem:-S

rettenetes volt

Legyen szép a napod!

(#74) Louro válasza csyo (#73) üzenetére


Louro
őstag

A lehetőségekhez képest szerintem pont jó....Ötlet jó, színészek talán kcisit túljátszottak...de azért kellemes volt

Mess with the best / Die like the rest

(#75) Nimrod válasza _az (#38) üzenetére


Nimrod
addikt

Az iskolai kérdőív töltögetés jóval ezután is volt, semmi közük nem volt hozzá. :(((

Akkoriban azért nem volt ez olyan rossz, nem a mostani állapothoz kellene viszonyítani. A Szomszédokat is mindenki lenézi, akkoriban meg szinte mindenki azt nézte (igaz, nem is nagyon volt más).
Így visszanézve persze megmosolyogtató, most már az agyatlan mese lett a divat. Nem baj, 10 év múlva erre is csak mint szánalomra tekintünk.

(#76) fekeandras válasza Déta (#1) üzenetére


fekeandras
őstag

Vérciki volt az egész!! :DDD

(#77) Magnum_ válasza fekeandras (#76) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én egyszer belenéztem, de amikor láttam, hogy az űrhajon kempingágyon aludt egy gyerek, lekapcsoltam. pedig akkor kb 8-9 éves lehettem, de nehogymá' űrhajón kempigágy legyen :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#78) eziskamu válasza Magnum_ (#77) üzenetére


eziskamu
addikt

Felsugározták valamelyik reklámozott áruházból csomó használati tárgy adatait, azért volt ott a kempingágy ;]
Asszem még videót, meg tv-t is sugároztak fel, bár azt nem tudom hogyan kötötték be a hajó elektromos rendszerébe. Meg volt valami szoba, ahova beraktak felesleges dolgokat (székletet, vizeletet és űrszörnyeket ;] ) Az meg lebontotta és abból az anyagból rekonstruálák talán azt az ágyat is (volt olyan rész ahol a lebontást segítő bacik, ették már a hajót is). Elméletileg tudtak élőlényt is klónozni, de nem volt szabad, de persze az egyik részben valakiből kettő lett ;]

[ Szerkesztve ]

(#79) Magnum_ válasza eziskamu (#78) üzenetére


Magnum_
nagyúr

látom, rajongó vagy ;] köszi az infot, mindenestre egy falból kijövö priccs mégiscsak jobb lett volna :D

I humbly and respectfully decline™

(#80) eziskamu válasza Magnum_ (#79) üzenetére


eziskamu
addikt

Jaja, meg egy normális WC, mert abban a(z anyaglebontó) szobában a padlóra kellett ha jól emlékszem ;]
Nem vagyok rajongó, csak nem volt más a tv-ben, kábeltvnk nem volt, kimenni meg lusta voltam, gyalogolni csak a hegyekben szeretek, ami meg vagy 100 km ;]

[ Szerkesztve ]

(#81) F-Gábor válasza eziskamu (#80) üzenetére


F-Gábor
csendes tag

Látod-látod, a szükség nagy úr.:D

Én egyébként akkor már ismertem a STAR WARS Trilógiát és nagyon szerettem. Első körben az tetszett meg nekem, hogy magyar űrsorozat megy a TV-ben. Ugyanúgy űrcsatát láttam, akciót, és egyszer csak valamelyik okosgyerek előrukkol az iskolai kémia vagy fizika tudásával, problémamegoldás gyanánt. Ettől lettem rajongó. Egyébként ahhoz képest, amilyen szinten akkor volt Magyarországon a digitális technika, szerintem egész jó effektek voltak benne. Én mindent tudok értékelni, amiben van valami mondanivaló és azt hiszem ilyen leszek, 80, talán 100 évesen is.;-) És igenis örömmel emlékszem vissza.;-)
Ma persze érthető módon már mosolygunk az akkori fejlettségen... Amin így visszagondolva én is jókat derülök, pl. hogy egy csúcstechnikás űrcirkáló fedélzeti komputerének képernyője agya 4 CRT-tévé egymás mellé téve.
Vagy egy másik, Artúr pusztulása: a lézernyaláb olyan lassn repült, hogy csuda, a kiborg meg egy embernél is gyorsabban tudott volna mozogni... De nem, a lézer csak szíven találta... Kétszer is.:-D

Apropó, arra emlékszik valaki, hogy mi volt az Urnákban, amelyeket a Haldoron őriztek?

(#82) Nimrod válasza F-Gábor (#81) üzenetére


Nimrod
addikt

Az az érdekes, hogy fanyalgunk, hogy milyen gagyi is volt. Viszont néztem én már külföldi sci-fi-t amiben kiszúrtam, hogy 386-os alaplapok között guberálnak hajójavítás címszó alatt. Nem is tudtam, hogy néhány száz év múlva visszafelé fogunk haladni a vezérlő rendszerekben. :U

(#83) Déta válasza Nimrod (#82) üzenetére


Déta
tag

Jaj, de gonosz vagy!!! :DDD
Abban az időben, Én igenis örültem volna egy 386-os alaplapnak... PLáne, ha működőképes. :K

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#84) F-Gábor válasza Nimrod (#82) üzenetére


F-Gábor
csendes tag

:Y
Jó nagy sasszemed lehet, ha ilyen messziről kiszúrod, hogy épp 386-os - hacsak nem rá volt írva lóbetűkkel: "HÁROMNYOLCVANHATOS SZÁMÍTÓGÉP-ALAPLAP, KIZÁRÓLAG ŰRTÁKOLMÁNYOK BÜTYKÖLÉSÉRE!!!":-) Egyébként melyik volt ez a film? :U

(#85) Nimrod válasza F-Gábor (#84) üzenetére


Nimrod
addikt

Akkoriban tucatjávol találkoztam ilyen alaplapokkal, a sínekből is lehetett tudni illetve tippelni. Egyébként a Starhunterben volt, első évad közepe, vége felé. Régen még képet is raktam ki róla valamerre. :U

(#86) piqla


piqla
őstag

Sokak keresere (sajnos kicsit megkesve) feltoltottem a Jocó rappet a Tubera. Ide.

Szereted az állatokat?

(#87) Louloudaki


Louloudaki
aktív tag

hali!

nahát ilyen topic is van. :D én nyertem belépőt valami bulijukra ami a cirkuszban volt, hát érdekes volt, csupa 10 év alatti kisgyerek én meg vagy 12-13 éves... :DDD
a végét mondja már el valaki, többen is kérdezték, de senki nem látta?
megvan magnókazettán a film zenéje, eredetiben, érdekel valakit? :C

(#88) niti


niti
aktív tag

Jesszus, Űrgammák topic... :D anno én is szerettem volna űrgamma lenni, de csak a legjobb tanuló lehetett az... Nagyon mérges voltam.

(#89) Nimrod válasza piqla (#86) üzenetére


Nimrod
addikt

Jaj, keményen félreolvastam egyik videód címét.
Űrgammák - A Roma bolygó :DDD

Akkor én most rasszista vagyok? :U

(#90) F-Gábor válasza piqla (#86) üzenetére


F-Gábor
csendes tag

Hűűű!!! Én komolyan elhittem, hogy a Jocó-klipet töltötted fel.:N Egyébként van még Űrgammás videód valahol?

[ Szerkesztve ]

(#91) cherilady


cherilady
tag

Anno én is néztem, elejétől a végéig. Még Kresz faterom is imádta és ott ültünka TV előtt és énekeltük h XÉNIA LÁZ EZ MINDEN ÖRŰLTSÉGET MEGMAGYARÁZ. :DDD
Pár hónapja töltöttem le a zenéjüket, tiszta feeling :DDD
Én imádtam!
Ha jól emlékszem az volt a vége h kiszabadították a kis Xéniát a gonosz meg elnyerte méltó büntetését :D
A földiek visszakerültek a földre és azt hiszem h ott minden úgy maradt ahogy volt. Talán 1-2 óra telhetett el, szal a földön mintha megállt volna az idő miközben ők az ürben hónapokat töltöttek.
Szívesen megnézném megint ezt a sorozatot. Értelmesebb volt mint mondjuk most ez a Hanna Montana vagy mi a fene.
Ebben legalább volt egy kis tanulás is és oktatták a gyerekeket nem pedig mégjobban ködösítették mint a mostani mesékkel sorozatokkal.
Lehet régimódi vagyok de sztem a régi filmek sorozatok sokkal jobbak voltak mint a mostaniak.
Pl a story TVn megy a Dallas tiszta élvezet most felnőtt fejjel nézni mint akkor gyerek fejjel. Mert ugye a szülők nagyszülők nézték és hát mivel enm volt más a TVben hát nézte a gyerek is. Igaz elvoltam vele, bár a felét nem értettem főleg Jocky nő ügyeit :DDD
De most már minden világos :DDD

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#92) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

úú..tényleg.ez is volt:)
én is néztem...de már meg nem tudnám mondani miről szólt

(#93) Nimrod válasza cherilady (#91) üzenetére


Nimrod
addikt

Azt nem értettem az egészben, hogy az első rész úgy kezdődik, hogy az űrben lassabban telik az idő, ezért fel sem tűnik majd, ha visszakerülnek a Földre. Ezt nem tudom, hogy miért kellett beletenni. :F

Egyébként ha viszonyítunk akkor maradjunk már a sci-fi-nél inkább. Star Trek-et mindig is jobban szerettem, mint mondjuk a Star Wars-t pontosan azért, mert voltak elméleti dolgokat feszegető részek is. Magyarul emészthető sci-fi volt. Persze agyrém dolgok ott is voltak, mint mondjuk ST: Voy-ban a faj, aminek az egyik dinoszaurusz volt az őse. :U

(#94) cherilady válasza Nimrod (#93) üzenetére


cherilady
tag

Sztem azért h majd amikor visszakerülnek ne tünjön fel senkinek h olyan sok időre eltüntek :P

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#95) Nimrod válasza cherilady (#94) üzenetére


Nimrod
addikt

Persze tudom a történet miatt, csak akkor ennyi erővel nem lehetett volna valami "reálisabb" megoldást találni? Mondjuk visszaküldeni őket az időben vagy valami hasonló? :U

(#96) cherilady válasza Nimrod (#95) üzenetére


cherilady
tag

Hát pasz... max ezt a rendező tudhatja :P

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#97) F-Gábor válasza Nimrod (#95) üzenetére


F-Gábor
csendes tag

Egyszerű a magyarázat: ha a végén csak úgy közlik, hogy képesek a legénységet átléptetni mondjuk egy másik idősíkba, Például miért nem szökkentek vissza egy, a drakvúf-csata előtti időpontba és oldották meg maguk az ügyes-bajos harcaikat, s miért kellett ehhez leakasztani egy hatfős gyerekcsapatot. Dexter parancsnok döntése így iszonyúan következetlen lépésnek hatott volna, ami egyáltalán nem illik egy sok csatát megjárt, határozott kapitány karakteréhez.
Ahogy én emlékszem, az egész 160 rész alatt szó sem volt időutazásról. Gondoljatok csak bele: ha a sorozat végén derül ki, hogy ilyen szerkentyű is van a hajóban, olyan írói baklövés lett volna, ami visszamenőleg teszi értéktelenné az egész forgatókönyvet, 3 író munkáját. Nyilvánvaló tehát, hogy ilyet nem tehettek bele, mert kilógott volna a történetből. Én sem láttam a sorozat végét, de szerintem ha úgy ért véget, hogy szimplán visszasugározták őket a Földre, az teljesen jó; nem kell ide mindenféle idő-ugrabugra. Az időnek egy űrhajón való lassabb múlása (a sebessége miatt) egy tudományosan elfogadott és bizonyított fizikai törvény, ezért megfelelő magyarázat a sorozat befejezésére. Akit érdekel, olvassa el ezt a cikket.

[ Szerkesztve ]

(#98) Nimrod válasza F-Gábor (#97) üzenetére


Nimrod
addikt

Igen ám, de párszor voltak ők bolygón is, nem csak a hajón tartózkodtak egész végig.
Hajóról jut eszembe, egyszer sikerült szerezniük egy második hajót is, azzal mi lett? Illetve az körülbelül merre van a sorozatban? Vége felé, közepén?
Csak hogy legyen viszonyítási alapom mennyit nem láttam belőle, ugyanis az volt nálam az utolsó rész.

(#99) F-Gábor válasza Nimrod (#98) üzenetére


F-Gábor
csendes tag

A Roa bolygón kevesebb, mint 1 földi napig tartózkodtak, ha jól tudom.

Jól emlékszel, volt egy másik hajójuk is. A Haldor-02 eredetileg egy hamisítvány volt, amit a Kancellár indított útnak a Haldor-01 legénységének megtévesztésére. Talán emlékeztek még, akkor jött a képbe a másik gyerekcsapat - Erik, Timi, Viktor és Miki -, a Kancellár foglyai.

(a Mikit alakító Grátz Márk egyébként általánosban ugyanabban a suliban tanult, mint én, egy évfolyammal fölöttem ;) )

Később Dexterék elfoglalták a hajót és megosztották a legénységet - azt hiszem, Ákos és Patrik költözött át a 02-es űrhajóra.
Volt egyébként egy Bragann nevű dex-hajóroncs is. Abba sehogy sem tudtak életet lehelni, de amikor felrobbant valamilyen fénycsóvát bocsátott ki, ami jó darabig mutatta az utat a főszereplőknek. Hogy ez még a 02-es hajó előtt, vagy után volt, már nem tudom.

(#100) Nimrod válasza F-Gábor (#99) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem a 02-es után volt a fénycsóvás, mert egyáltalán nem rémlik. Viszont mi lett a 02-essel? Amire még én emlékszem az az, hogy elindulnak a két hajóval együtt és a 02-esen valami hiba történik. Aztán az egész sorozatban együtt ment a két hajó, vagy esetleg megsemmisült közben a 02? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.