Hirdetés
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D@reeo: Pi-hole és a Telekom Sagemcom F@st 5670 DNS beállítása
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- laskr99: DFI és DFI Lanparty gyűjteményem
- bb0t: Ikea PAX gardrób és a pokol logisztikája
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
-
LOGOUT

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
holyseat
csendes tag
Az miert van, hogy ugyanazon a laptopon Windows 10 alatt sokkal, de sokkal szebb a kijelzo, mint Ubuntu 16.04 alatt (ez igaz minden ubuntu based rendszerre)? Sokkal jobb a betekintesi szog, sokkal jobbak a szinek illetve sokkal vilagosabb is.
Komolyan meg mindig nincs normalis driver Intel HD 5500 ala 2 ev utan? -
holyseat
csendes tag
Ubuntu Budgie (16.04.1) alatt masnal is fennall az a hiba, hogyha telepitesz valamit, addig nem latom a menuben, mig nem inditod ujra a rendszert?
-
holyseat
csendes tag
Szerintem nem. En egy Lenovo Ideapad-on probalgattam egy rakas disztrot a napokban es ahogy neztem a Mint (18, 64 bit, Cinnamon, KDE, MATE) mindig lassabb volt mint az Ubuntu hasonlo verzioja. Jelenleg egy Ubuntu Budgie -t hasznalok (igaz csak tegnap ota), de igencsak meg vagyok elegedve vele. Imadom ezt a Solus fele Budgie UI-t.
Egyebkens a specifikaciok amin tesztelgettem:
- Intel Core i3 5005U
- Intel HD Graphics 5500
- 4GB Ram
- 1Tb 5400rpm HDD.Ui: Persze tudom XY beallitas meg ilyen olyan tweak utan biztos jobb, csak ez engem nem erdekel.
-
holyseat
csendes tag
válasz
King Unique
#28853
üzenetére
Nekem a 16.04.1 tokeletesen bootol UEFI-s rendszerrel. Bar en Rufus-al irtam ki.
-
holyseat
csendes tag
Ubuntu Budgie -t probalta mar valaki? A kovetkezo LTS kiadasnal mar hivatalosan is az Ubuntu csalad tagja lesz
-
holyseat
csendes tag
Ubuntu Gnome-rol mi a velemeny?
-
holyseat
csendes tag
Van valamilyen hasonlo program Ubuntu ala mint a Manycam? Igazabol csak egy vizjelet szeretnek elhelyezni az online stream folyaman
-
holyseat
csendes tag
válasz
lev258
#28734
üzenetére
Ezzel csak arra celoztam, hogy az ilyen basic dolgoknak lehetne valami opcio. Mondjuk ugy mint Windows alatt.. Lehet donteni "express" beallitas vagy "manual". 2016-ban tudomasul kene venni, hogy az emberek 99%-a a budos eletben nem fog es nem is akar terminalt hasznalni. Ha a manualisat valasztod, akkor "felaldozol" 5 percet az eletedbol, de legalabb egy normalis, tobbe-kevesbe szemelyre szabott rendszert kapsz. Egyebkent nem hinnem, hogy olyan nagy melo lenne kiadni egy "Laptop edition"-t az asztali melle.
-
holyseat
csendes tag
hi! Most tettem fel egy Lenovo Ideapad 100-14IBD-re a Linux Mint 18 KDE-t es olyan kerdesem lenne, hogy van-e ertelme a tlp telepitesenek, vagy 16.04 koraban mar nincs ertelme?
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- DeLonghi Magnifica Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- HP Pavilion 15-eg2002nh - 15.6" FullHD IPS - i5-1235U - 16GB - Win11 - 512GB SSD - Garancia - MAGYAR
- 0perces! Samsung Galaxy Book5 Pro 360 2in1 Core Ultra 7 256V 16GB 1TB 16" WQXGA+ AMOLED TOUCH 1évgar
- Bontatlan iPhone 17 Pro Max (256 GB) (rendelhető)
- Samsung Galaxy Tab A9 / 4/64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest


