Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Dual WAN kérdésem lenne egy EdgeRouter 4-el.
Van egy Telekomos és egy Digis bejövő netem benne.
Hogy érdemes beállítani magát a Dual Wan-t, a Load Balance-t?

Most nem használom a Dual-t, mert sokszor kaptam DNS hibát, 2fA hitelesítéses weboldalakra sokszor nem tudtam belépni.
Köszönöm szépen!
(amúgy egy ER4-nek mi most az "útodja" eszköz szintjén, lehet ez menne máshova, akkor mit vegyek utána?) ezt is köszönöm

(#12202) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy Wifi-s (eszköz) kérdésem is.
Egy UCG2-vel vezérlek 6db AP-t, közte egy kb 5 éves AC MESH Pro-t.
Ez a teraszon van (esővédett, de nem fűtött helyen), erre MESH-en csatlakozik egy másik AP is.

Ezt a régi AC MESH Pro-t mire lenne érdemes cserélnem? Sokszor lefagy, resetelnem kell, keresem az utódját. A kertet látja el wifivel.

Köszönöm szépen!

(#12203) amargo válasza vicze (#12195) üzenetére


amargo
addikt

Én csak otthoni felhasználó vagyok, de azért van pár eszköz, amit ki kell szolgálnia. Az AP-k pl messze jobbak mint a mikrotik wifi-ben. Most év elején gondoltam egyet és vettem akkor már egy unifi gateway-t is. Még vegyesek az érzelmeim, mert a mikrotik alatt mindent meglehet csinálni ezt a felületet még szokom.

pl nem tudom miként lehet megadni, hogy az összes DNS kérés függetlenül attól, hogy a kliens mit állított be egy bizonyos szerverhez menjen.
add action=dst-nat chain=dstnat comment=dns_redirect dst-address=\
    !192.168.88.44 dst-port=53 in-interface-list=!WAN log-prefix=dns_redirect \
  protocol=udp/udp src-address=!192.168.88.44 to-addresses=192.168.88.44 \
  to-ports=53

A felemás érzésem ezért is van, mert pont azért váltottam mikrotikről, mert ott alapvető probléma, hogy SOHO felhasználásra alul méretezik az eszközöket, de ezt most itt is kicsit olyan fura, hogy a logokat vadászni kell vagy csak nem találtam még meg és nehéz megtudni, hogy mi történik.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12204) vicze válasza amargo (#12203) üzenetére


vicze
félisten

Unifi az Apple just works filozófiáját követi(volt Apple mérnökök), és nem arról szól, hogy te nagyon állítgatsz dolgokat. Pl. látható ez az új eszközök erősen külsőre kihegyezett reklámjában is, látszik elég egyértelműen, hogy inkább lakberendezőknek szól, mint network adminoknak.
Elsősorban a Unifi eszközökre igaz, hogy nagyon gyors lett az iteráció, rengeteg a FW probléma, SW-ben félkész eszközök kerülnek ki stb. Amúgy Mikrotiknek elsősorban router termékek az erősségei, az a szakértelmük, Ubiquiti elsősorban wireless és az a szakértelmük.
Unifi legnagyobb vonzereje továbbra is hogy nincs semmilyen licence költség, és csak a HW-t kell megvedd, de ezzel együtt sokkal kevesebbet is kapsz SW oldalról.

"azért van pár eszköz, amit ki kell szolgálnia"
A kapacitás és a sebesség gyakorlatilag AC wave2 óta nem egy létező probléma, és a legtöbb felsőbb kategóriás külső antennás egybe router megoldja gond nélkül. Hacsak nem ez a hobbid érdekel, van pénzed kidobni rá, akkor nincs szükséged egy SDN-re.

Amúgy ha WiFi 7 valaha is elterjed, kb. teljesen megoldja a high performance wifi eszközök problémáját. Nem mintha már a 6E 1Gbit feletti sebességére szükség lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12205) rekop válasza puru (#12201) üzenetére


rekop
Topikgazda

A varázslón keresztül érdemes a web UI-n. A másodlagos WAN-t tudod használni csak failover-re, vagy súlyozva is. Ez alapértelmezettként 50/50. Ezt csak Te tudod hogyan szeretéd használni. Konfigurálhatók további terhelés elosztási opciók, részletesebben itt találod. DNS, illetve weboldal betöltési hibára én packet capture-el indulnék el az ER-en.
UISP termékvonal az Edge leváltója, nekem tapasztalaton még nincs velük, de a jelenlegi kínálatból feljebb váltani a Router Pro-ra tudnál.

#12196 szpeti40:
Mi a probléma az UXG-Lite-al? Az UX-el emlékszem, hogy voltak gondok, de a Lite-al is?

Edgerouter Lite eladó: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12206) amargo válasza vicze (#12204) üzenetére


amargo
addikt

Ez a filozófia valahol jó is és rossz is, még keresem én is, hogy mit akarok.

Sokaknál, ha wifi akkor Unifi, ha router Mikrotik, de gondoltam legyen minden egy családból, mert sok jót írnak és az eszköz tényleg szuper. (Nekem feleslegesen csicsás, mert a pincében van)

A wifi sebességgel sosem volt gondom, de a Mikorikes beépített wifi azért nem volt acélos, ezért is lettek Unifi AP-k.

Igen nálam ez alapvetően csak hobby, kb 40 eszköz lóg a hálózaton, ebből olyan 30 az wifi-s és alapjában véve szeretek kontroll alatt tartani mindent, de nem merek (még) épített eszközre bízni mindent..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12207) szpeti40 válasza rekop (#12205) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, sajna az UX kimaxolt unifi eszközökkel és 20-30 klienssel valamint folyamatos feltöltéssel elég szenvedés volt.
Az UXG-Lite-al javult a helyzet, de még mindig van olyan időszak, amikor borzalmasan lassan töltenek be a weboldalak, vagy időtúl lépéssel elhasalnak. Valamint ismerősök is szokták mondani, hogy a Plex nem tölt be olyan fürgén, vagy hogy 1-2 percet várni kell.
ER-X-el sosem volt ilyen gondom, ott pikk pakk bejöttek mindig a weboldalak, meg sebesség gondom sem volt.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#12208) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Szüleimnél egy Asus Aimesh hálózatot építettem, ki viszont szükségem lenne egy AP-re amit csak én használok.

Sosem használtam még ubiquiti termékeket. A kérdésem az lenne, hogy látjátok bármi értelmét annak, hogy az egy Asus Routerre, mint egy AP egy ubiquiti routert kötök? :R

(#12209) Multibit válasza smallmer (#12208) üzenetére


Multibit
veterán

Nem Ubiquiti routert, hanem Unifi AP-t. Amúgy ezt sok más AP-val is megteheted.

(#12210) smallmer válasza Multibit (#12209) üzenetére


smallmer
őstag

Igen, így gondoltam, csak elírtam. Miben jobb egy ubiquiti ap mint egy más termék? igazából ubiquiti vagy synology volt most amit néztem.

(#12211) vicze válasza szpeti40 (#12207) üzenetére


vicze
félisten

"amikor borzalmasan lassan töltenek be a weboldalak, vagy időtúl lépéssel elhasalnak"
Nekem ezt konzekvensen IPv6 okozta, ki van lőve?

(#12212) MasterMark válasza vicze (#12211) üzenetére


MasterMark
titán

IPv6 nem "okoz" ilyet.

Switch Tax

(#12213) vicze válasza MasterMark (#12212) üzenetére


vicze
félisten

Unifi-on okozott elég rendszeresen, elég hajtépő és nehéz rájönni. Egyszerűen nem működik rendesen fordítás oda vissza.
pf-en általában kikapcsolom, de legutóbb pl. elfejtettem és nem tapasztaltam semmi hasonlót, mondjuk csak belső IPv6-om volt nem külső mint Unifi-al.

(#12214) Multibit válasza smallmer (#12210) üzenetére


Multibit
veterán

Nem biztos, hogy jobb. Ki kell próbálnod! Ez a wifi szépsége. Csak a saját környezetedben derül ki, hogy “mi van” :K
Synology? Ők is gyártanak AP-t? Lemaradtam valamiről :F

(#12215) Egon válasza MasterMark (#12212) üzenetére


Egon
nagyúr

IPv6 rengeteg anomáliát okoz(ott, amíg ki nem kapcsolták), a céges Cisco hálózaton is (minden is Cisco, az AP-k is).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12216) user12 válasza vicze (#12211) üzenetére


user12
őstag

Okozhat ilyet. Nekem notorikusan a yahoo nem megy valamiért IPv6-on. Ha csak v4-es címet kap a kliens, semmi probléma. Ha kap IPv6-os címet is, nem tölti le a maileket, de a webes felület se nagyon megy. Másnál nem tapasztaltam, csak ennél

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#12217) BrownB


BrownB
tag

Sziasztok Urak! Van egy WireGuard szerverem (vps, docker), amire kliensként becsatlakozik az UDM-Pro. Az UDM-Pro hálózatából elérem (tudom pingelni) a többi WG klienst és a policy-based routing is tökéletesen működik.

Viszont a WG kliensek nem tudják pingelni az UDM-Pro WG IP-címét és nem is érik el a hálózatát.
Ez ugye tűzfal beállítás lesz:
- IP Groupsba felvettem a WG IP tartományt
- csináltam egy LAN In szabályt, ahol a destination a WG
- csináltam egy LAN Out szabályt, ahol a source a WG

Itt akadtam el. A célom elérni az otthoni hálózatom eszközeit a WG kliensekről. Valakinek ötlet? :R

(#12218) Enigma^ válasza BrownB (#12217) üzenetére


Enigma^
csendes tag

LAN Local-ba kell engedélyezni.

(#12219) BrownB válasza Enigma^ (#12218) üzenetére


BrownB
tag

Próbáltam, de nem sikerült így sem. Source a WG tartomány, a destination a LAN. :F

(#12220) amargo


amargo
addikt

Sziasztok,

Van egy eszközöm (Sonos), ami IPv6-os címet is kapott, miközben a hálózaton elvileg tiltva van az IPv6. Ez miként lehet? UCG-Ultra az eszköz.

Továbbá van egy frissítés, tegnap 8.2.93, de ez meg early access -es [link] miközben erre nem regisztráltam.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12221) MasterMark válasza amargo (#12220) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy tiltod a hálozaton az IPv6-ot? Ilyen nincs. Saját magának felkonfigurálhat IPv6 címet, sőt link-local cím mindig lesz.

Ha unique local address-t is felvett, az valószínűleg valami okosotthon dolog miatt van. Matter például saját IPv6 tartományban működik a hálózaton.

Switch Tax

(#12222) amargo válasza MasterMark (#12221) üzenetére


amargo
addikt

Akkor hiányosak az ismereteim itt (Settings > Networks > Default > Configure IPv6 > None), akkor már csak az a kérdésem, hogy két tök ugyan olyan Sonos hangfal közül az egyiknek van IPv6-os címe a másiknak nincs, ez miért van?

Amiért kérdezgetek, mert bizonyos időközönként nem elérhető a hangfal csak mondjuk 2-3 próbálkozásra.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12223) MasterMark válasza amargo (#12222) üzenetére


MasterMark
titán

Pontosan mivel kezdődik az IPv6 cím? Abból meg lehet mondani miért van és milyen cím.

Ugyanazon a szoftver/firmware verzión vannak?

Switch Tax

(#12224) amargo válasza MasterMark (#12223) üzenetére


amargo
addikt

Ugyan azon a firmware-en vannak két tök ugyan olyan IKEA-s Sonos eszköz, ezzel kezdődik: fe80::562a

Szerk:
Utána olvastam azt hittem nem valid a cím, de ez is azt mondja, hogy valid: [link]

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12225) MasterMark válasza amargo (#12224) üzenetére


MasterMark
titán

fe80 az link-local cím, azt minden IPv6 eszköz felveszi magának ha magán az eszközön engedélyezve van az IPv6.

Nem zavar semmit, az nem route-olható cím.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#12226) amargo válasza MasterMark (#12225) üzenetére


amargo
addikt

szuper, köszönöm, már ezt is tudom :B

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12227) DJ. Ru$y válasza amargo (#12226) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha van az eszköznek webes felülete, amire be tudsz lépni, és kikapcsolod az IPv6 opciót (általában lehet tiltani), akkor szerintem eltűnik, de Mark javíts ki, ha tévedek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12228) cecil válasza DJ. Ru$y (#12129) üzenetére


cecil
aktív tag

Jó kérdés :) semmi extrát nem tettem amúgy. Írtam nekik chat felületen hogy mi a gond es semelyik verzióra nem éled fel. Sem reset sem hard reset. Meg leírtam hogy kb 6 hónapja megy annak ellenére hogy megvan 2 éve és pont 2 hete járt le a gari. Azt írtak továbbítják a RMA osztálynak a problémát. 2 nap múlva jött egy mail amibel leírtak hogy tudok RMA ticketet nyitni gari lejárata után és ha megvan küldjem el neki a ticket szamot. Megtettem, másnap jött a mail a szállítási címkével hogy avval adjam oda a UPS futárnak. Elvittek, 3 napra rá ott volt Hollandiában, be vizsgálták, jött a mail hogy küldök az újat és elfogadtak a reklamációt garancia időn kívül. Ennyi. Talán szerencsém volt.

(#12229) amargo válasza DJ. Ru$y (#12227) üzenetére


amargo
addikt

Nincs web-es felülete vagy is van egy, de az nem kimondottan erre van pl.:
http://ip:1400/status/ifconfig

running /sbin/ifconfig
apcli0 Link encap:Ethernet HWaddr 54:2A:1B:XX:0B:7E
inet6 addr: fe80::562a:1bff:XXXX:b7e/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:366713 errors:0 dropped:1 overruns:0 frame:0
TX packets:93321 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:49695825 (47.3 MiB) TX bytes:53584585 (51.1 MiB)

ath0 Link encap:Ethernet HWaddr 54:2A:1B:XX:0B:7E
inet6 addr: fe80::562a:1bff:XXXX:b7e/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:199
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)

br0 Link encap:Ethernet HWaddr 54:2A:1B:XX:0B:7E
inet addr:192.168.88.161 Bcast:192.168.88.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fe80::562a:1bff:XXXX:b7e/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:548632 errors:0 dropped:178281 overruns:0 frame:0
TX packets:258052 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:65825766 (62.7 MiB) TX bytes:82911178 (79.0 MiB)

viszont a másik eszköznek is van IPv6-os címe csak a ubiquiti dashboard-on nem jelzi.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12230) MasterMark válasza amargo (#12229) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs ezzel így semmi gond, teljesen normális.

Switch Tax

(#12231) amargo válasza MasterMark (#12230) üzenetére


amargo
addikt

:R köszönöm

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12232) gyuszos


gyuszos
tag

Sziasztok!

UDM PRO sfp+ portja és egy USW-24-POE switch sfp portja között működni fog vajon az UACC-DAC-SFP10 kábel?
(Természetesen a megfelelő portsebesség beállítása után)

2-3 éve gond volt az ilyen csatlakozással, most mi a helyzet tudja valaki? :R

(#12233) DJ. Ru$y válasza gyuszos (#12232) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Helló,

nekem mostanában nem volt hasonló gondom, 10G-s MM modulok is szépen beállnak gigabitre és mennek a switchek illetve switch és udm között.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12234) gyuszos válasza DJ. Ru$y (#12233) üzenetére


gyuszos
tag

Oké, akkor kipróbálom :R

(#12235) 1amarr


1amarr
tag

Sziasztok! Szeretném az otthoni hálózati “központot” elsuvasztani egy előszobai rack szekrénybe, ahol a villogó fények és a drága elektronikai eszközök után minden bizonnyal majd hozzám hasonlóan érdeklődő kis utódot nem fogja zavarni a környezete felfedezésében.

A gond csak az, hogy 5G-s modemet szeretném a meghagyni a lakás jelerősség szempontjából “napos oldalán”. A gond (?) ott van, hogy a modem és a rack szekrénybe teendő új gateway (CGU) WAN portja között kell legyen egy - de az is lehet hogy két - buta switch, mert egyszerűen nem tudnám máshogy feladni a jelet a modemtől a gateway felé, akkora a fizikai távolság, és sajnos a lakásban nem párhuzamosan futnak a kábelek, hanem csillag jelleggel egy központi helyre futnak össze.

A kérdésem az, hogy ezt le tudja kezelni a CGU és Flex mini switchek vagy a modem csak közvetlenül a WAN portba mehet és kész?

[ Szerkesztve ]

(#12236) 1amarr


1amarr
tag

Bocs a duplapostáért, de asszem kezdem sejteni. Visszafele építkezek:

Switch #2 (Flex mini)
Port 1: modem
Port 2: nagyszobai RJ45 aljzatba, ami megy fel a Switch #1-be
Port 3-5: egyéb dolgok pl. PC, TV, nyomtató stb...

Switch #1 (Flex mini)
Port 1: Switch #2
Port 2: Router (CGU)
Port 3: AP #1
Port 4: riasztó
Port 5: kisszobai fali RJ45 aljzat

Router (CGU)
WAN Port: Switch #1 :F
Port 2: szerver PC
Port 3: AP #2
Port 4-5: -

És akkor most jönne, amit még nem csináltam...

Switch #2
Port 1: VLAN1
Port 2: VLAN1-2
Port 3-5: VLAN2

Switch #1
Port 1: VLAN1-2
Port 2: VLAN1
Port 3-5: VLAN2

Router (CGU)
Wan Port: VLAN1
Port 2-5: VLAN2

[ Szerkesztve ]

(#12237) Protezis


Protezis
őstag

Ezen a nyomorult oldalon hogy lehet rászűrni egy adott eszközre, én esetemben U6-Lite-ra? Van 6-os meg 7-es verzió, csak előbbi támogatja az eszközömet, ha jól értem, szóval az se működik, hogy megkeresem az utolsó verziót a "UniFi Access Point"-ból, amire amúgy szintén nem lehet rászűrni.

A product pagen miért nincs egy "Support gomb", ahol elérném az eszköz manualját, utolsó firmwarejét? Igaz, normális feature list sincs, nem tudom, mit várok. :W

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#12238) bon válasza Protezis (#12237) üzenetére


bon
őstag

Ha jól értem a technikia specifikációk kellenek. [link] Manual ott lesz az oldalon. Külön nem szoktam firmware-eket letöltögetni, mert a controller magától intézi.

de megtaláltam firmare-ek: [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12239) bon


bon
őstag

Egy kis tapasztalat megosztás: UNVR és UNVR-Pro-nál is tapasztaltam, hogy a meghajtó fiók zár szerkezete nagyon gyengusz, ami ennyi pénzért amibe az eszközök kerülnek azért vicc. Legutóbb az első kinyítás után már nem lehetett visszazárni az egyik rekeszt, így a winyó se maradt benne. Indítottam egy RMA-t és a cég elsőre azt javasota, hogy küdjem el annak a cégnek az egész készüléket aktitól vettem. Írta is, hogy szerinte kitöl vásároltam az UNVR--Pro-t (pedig nem attól) és a kereskedőn keresztül intézem a garit, mert különben nekem kell állni a szállítást, vámot és egyéb költségeket is. Másodjára írta, hogy küldenek nekem használt fiókot, ha fizetem a szállítás költségét, na ebbe már majdnem belementem, de közbe némi google használat után javasolták a reddit-en, hogy lehet kapni olcsón a problémás zár szerkezetett, gyorsan rendeltem is Aliról 10db-ot 8xx Ft-ért. Ma megérkezett és gyorsan ki is cseréltem, tökéletes a dolog, RMA-t, meg lemondtam.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12240) Protezis válasza bon (#12238) üzenetére


Protezis
őstag

Én manualt nem látok. Van egy 1 oldalas installation guide, meg egy 3 oldalas datasheet. Egy user guideot látnék szívesen minden eszközükhöz, mint amilyet az Edge szériához adtak: https://dl.ubnt.com/guides/edgemax/EdgeOS_UG.pdf

A firmware valóban ott van, bár ez a latest stable, én meg a linkelt oldalon szeretném megtalálni az összes - beleértve early access - verziókat.

De például a switcheknél sem volt sokáig világos, hogy milyen L3 funkciókat tudnak a nagyobbak. Ezt elintézték egy idő után 4 sorral itt: https://techspecs.ui.com/unifi/switching/switch-enterprise-8-poe?s=eu#datasheet
Az, hogy tudsz-e ACL-eket használni például (a válasz: nem), vagy 802.3ad esetén milyen hash policykat tud az eszköz, arról fogalmam sincs, hol találok érdemi infót. Az eszköz oldalán nem. Vagy hogy a Flex mini nem tud L3 adoptiont (a válasz: nem), azt se látom sehol. Egyáltalán tud VLAN-okat kezelni? Passz.

No offense, köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de szerintem szánalom, ami az unifi termékeknél van ilyen téren.

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#12241) DJ. Ru$y válasza bon (#12239) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha szépen megkérlek beteszed ide az alis linket? Köszi! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12242) gyuszos válasza bon (#12239) üzenetére


gyuszos
tag

Szia!
Ali-s linket megosztanád, még jól jöhet....
Köszi :R

(#12243) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Felfedeztem magamnak ezt az izét a Door Access cuccaimhoz: [link]
Az ára ingerküszöb-közeli, de akkor is kíváncsivá tett... :))

Hiánypótló számomra, eddig egy tablettel bénáztam, attól talán valamivel jobb...

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#12244) rekop válasza Protezis (#12240) üzenetére


rekop
Topikgazda

"Én manualt nem látok. Van egy 1 oldalas installation guide, meg egy 3 oldalas datasheet. Egy user guideot látnék szívesen minden eszközükhöz, mint amilyet az Edge szériához adtak: https://dl.ubnt.com/guides/edgemax/EdgeOS_UG.pdf"
Ilyen pdf-es "User Guide" nem lesz már szerintem, helyette van Ubiquiti Help Center. Itt elég sok információ megtalálható, érdemes olvasgatni.

"A firmware valóban ott van, bár ez a latest stable, én meg a linkelt oldalon szeretném megtalálni az összes - beleértve early access - verziókat."
Ha a beta-ra vagy kiváncsi, akkor ott megtalálod. Talán ezzel a szüréssel kapod a legrelevánsabb találatokat beta-ra, nem egy ördöngősség megkeresni a tiedhez valót, már ha ennyire érdekelnek régi verziók... :D Az utolsó stable verziókat pedig bon kolléga által linket oldalon elérheted.

"Az, hogy tudsz-e ACL-eket használni például (a válasz: nem)..."
A válasz: igen, viszont vannak olyan eszközök, amiken nem támogatott. Access Control Lists és UniFi Switch - ACL Rules

"802.3ad esetén milyen hash policykat tud az eszköz"
Erről semmilyen dokumentáció nincsen, de megnéztem az én US-16 swithemen, hátha segítség lehet. Sajnos a policy jelenleg nem módisítható a kontrollerben.

"Vagy hogy a Flex mini nem tud L3 adoptiont (a válasz: nem)"
A válasz igen, bár SSH nincsen, de lehetséges az L3 adoption. Itt érdemes körülnézned.

"Egyáltalán tud VLAN-okat kezelni? Passz."
Igen tud, de csak "port-based" VLAN-t. Amit még nem támogat többek között a flex mini: SSH, ACL, 802.11x, STP.

[ Szerkesztve ]

Edgerouter Lite eladó: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12245) Protezis válasza rekop (#12244) üzenetére


Protezis
őstag

Itt elég sok információ megtalálható, érdemes olvasgatni
Továbbra is azt gondolom, hogy ha én venni akarok egy terméket, akkor jogos elvárás az, hogy összegyűjtve 1 helyen megtaláljak róla mindent. Ebből most egyik se teljesül. Amiket leírtam kérdéseket, azok csak szemléltetik a problémát. De ezt most itt elengedem, szerintem átment az üzenet és ezt itt nyilván senki sem tudja megoldani :)
A hash policy meglepett. Az layer3+4 lenne? Az nem is teljesen 802.3ad compliant.

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#12246) vicze válasza Protezis (#12245) üzenetére


vicze
félisten

Unifi esetén kb. lehetetlen, azaz olyan sok munkával járna, ami nem éri meg a cégnek. Az pedig az hogy maga az SW folyamtosan változik, kb. félévente írhatnák újra az egészet. Ráadásul egy HW-ben még ők se tudják, hogy mit valósítanak meg és mit nem (mai napig várom a WIPS-et SHD-ra).
Unifi nem azoknak való akik az általad leírtakat várják el.

(#12247) szpeti40


szpeti40
addikt

A legutóbbi UXG-Lite frissítéssel eltelt az első 24 óra Január óta, amikor nem hisztizik a Controller az Internetre és végig zöld a csík :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#12248) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Járt már úgy valaki unifi AP-val (AC-LR), hogy bár a band steering be van kapcsolva, de a kliensek kivétel nélkül 2,4-re csatlakoznak csak? Ha az AP mellett állok a telefonnal, tablettel, akkor is...

Amikor ezt először észrevettem, akkor a jelerősségeken állítottam egy kicsit (nem tudom miért én sem) és újraindítottam. Akkor látszólag megjavult, de megint nem csatlakozik hozzá semmi 5Ghz-en.

Volt mostanában áramszünet többször is. Bár szünetmentes mögött van minden hálózati eszköz... a gyári poe feladó tápja van használva.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#12249) Xpod válasza kleinguru (#12248) üzenetére


Xpod
addikt

Szia!

Igen nekem volt, de mint kiderült ott a firmware volt rossz. Vissza kellett állni egy korábbi verzióra és megoldotta a problémát, illetve az újabb verzióba javítva lett a hiba.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#12250) rekop válasza Protezis (#12245) üzenetére


rekop
Topikgazda

"A hash policy meglepett. Az layer3+4 lenne? Az nem is teljesen 802.3ad compliant."
Igen. Lehetne ugyan módosítani cli-ből, viszont ezek a beállítások nem perzisztensek, csak a következő provisioning/reboot-ig lesznek érvényben. Ezeket a módokat ismeri a switch egyébként:

#12203 amargo:
Megjelent a beta 8.3.20, amivel megérkezett a custom NAT szabályok lehetősége is, így már megoldható lesz a DNS redirect, amit szerettél volna.

Edgerouter Lite eladó: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.