Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) tomigonzo válasza rekop (#12099) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Koszi, kozben kicsit matattam a neallitasokon is, Transmit power-t auto-rol 2.4 eseteben mediumra, 5ghz nel pedig high-ra allitottam manualisan, mind UDRben mind az extenderen,
Illetve Synologyra is felraktam az openspeedtestet, igy kabellel is tudom merni,
napkozben 700-750 is volt, ez most pentek esti eredmeny, a delutani szerintem a halozat valos maximuma a gigas nettel,

gepen ez lett az eredmeny:

(ez is 450 fole kuszott boven delutan), emelete az extenderre csatlakozva is masszivan 250 felett hozott a telefonom,

igy mar nem annyira rossz, mas beallitast egyenlore nem piszkaltam, csatornakat nem bantanam, csaladi hazas ovezet, sok zavaro wifi nincs,

(#12102) tothbe válasza tomigonzo (#12092) üzenetére


tothbe
addikt

iphone-oknál is alap beállítás minden wifi-n a Private Wi-Fi Address, ami miatt minden alkalommal más Mac address-el csatlakozik, ergo más IP-t is fog kapni. De ezt ki tudod kapcsolni az adott Wi-Fi beállításainál a telefonon és akkor a fizikai Mac Address-t fogja mindig használni.

By(e) Tothbe

(#12103) bon


bon
őstag

Enterprise Fortress Getaway:

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12104) tothbe válasza bon (#12103) üzenetére


tothbe
addikt

igen, ezt Cody-nál már láttam a live-on, de ez nagyon nagyvállallati eszköz lesz már. Tudásban és árban is.

By(e) Tothbe

(#12105) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Eddig egy orbi mesh hálózat volt itthon, most szeretnék feltenni Unifi rendszert! A dolog ugy néz ki hogy TureNAS Scale en futtattom a saját controller szervert! Feltelepül beregisztráltam elindul, igaz nem csinál semmit,

Vettem egy Unifi Gateway Lite-ot 2 AP-t meg egy kis Switch-et...
De nem tudom hogy hogyan váltsak a két rendszer között.
A szolgáltatói routerből, ami modem üzemmódba van küldtem a Lite ba a netet onnan a switch-be onnan pedig a nasba és az asztali gépembe... A net keresztül is ment, elvileg fel is ismerte a lite-ot... És elkezdődött a csatlakozási procedúra, de azt irta hogy automatikusan nem tud csatlakozni... Megprobáltam manuálisan... De ugy sem megy a dolog...
A felületen megjelenik a saját controller által felügyelt "hálózat" de nem megy tovább

Manuálisan ha beadom azt az IP-t ami a Network oldalon van akkor meg Failed to Authenticate hibával leáll... Valakinek ötlet?

(#12106) SwissAirplan válasza SwissAirplan (#12105) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Azt irja hogy nem elérhető.. pedig másik részről, ha a TrueNAS on keresztül megnyitom akkor meg minden rendben ott elérhető a SH Controller

(#12107) DJ. Ru$y válasza SwissAirplan (#12106) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem ismerem a TrueNAS-t így csak tipp, de, ha van benne tűzfal, akkor szinte biztos, hogy ott kellene engedélyezni a megfelelő portot (8080), hogy az eszközök elérjék a Controllert.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12108) SwissAirplan válasza DJ. Ru$y (#12107) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Az nem lehet gond, hogy az én hálózatom a szokásos 192.168.x.x en van a SH szerver pedig a 172.16.x. re kapott IP-t?
Már nézem is a tűzfalat...

(#12109) DJ. Ru$y válasza SwissAirplan (#12108) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De, akkor ott lesz a probléma. Célszerű fix IP-t megadni a Controllernek, a saját alhálózatodban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12110) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sajnos ebbe nem vagyok otthon...
Tudnál segíteni mikre irjam át az ip-ket? mert ugy látom hogy az egész kubernetes dolgot át kell irni

(#12111) bon válasza tothbe (#12104) üzenetére


bon
őstag

Szerintem a termék nevek egyre viccesebbek.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12112) DJ. Ru$y válasza SwissAirplan (#12110) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahogy írtam nem ismerem sajnos a Truenast és ezt a környezetet sem, így rossz tanácsot nem akarok adni, de én biztosan a saját alhálómból adnék neki egy DHCP rangen kívüli IP-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12113) windlord


windlord
őstag

Unifi vonalon mely router az ajánlott otthonra?
T 1/1Gbit a net, szokásos kis belső hálózat mögötte. Jelenleg a szolgáltatói rootol, de elegem van belőle.
Vannak ac lr AP-k, így az sem lenne baj, ha kontroller is tudna.

(#12114) DJ. Ru$y válasza windlord (#12113) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

UX vagy UCG-Ultra

Igényeidnek megfelelően. Egyikben van wifi, de kevesebb Unifi eszközt kezel, a másikban nincs wifi, de több eszközt tudsz vele kezelni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12115) rekop válasza windlord (#12113) üzenetére


rekop
Topikgazda

Minimum UCG-Ultra.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12116) csomi1977 válasza rekop (#12115) üzenetére


csomi1977
tag

Sziasztok most ismerkedek az Unifi eszközökkel . Valamelyik Dream Machine változatban benne van a Link Aggregation ?

(#12117) rekop válasza csomi1977 (#12116) üzenetére


rekop
Topikgazda

Jelenleg egyik UniFi gateway sem támogatja a LAG-ot.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12118) csomi1977 válasza rekop (#12117) üzenetére


csomi1977
tag

akkor maradnak a switches , köszönöm

(#12119) szpeti40 válasza DJ. Ru$y (#12114) üzenetére


szpeti40
addikt

UX-et nem ajánlom gigabithez értelmesebb számú kliens mellé :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#12120) Klusi86 válasza windlord (#12113) üzenetére


Klusi86
tag

Az UX-et nem ajánlom, nagyon gyenge, nálam jelenleg csak AP-ként funkcionál, routernek vettem egy UCG-Ultrát azzal semmi gondom nincs, kihajta a Gigabites netet.

(#12121) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Van rá lehetőség, hogy a router mindég elküldje pl. ímélben, ha bármelyik wan portja új publikus IP címet kap?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12122) rekop válasza tomigonzo (#12101) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ezek az eredmények teljesen jók szerintem, én hagynám így. Ha az udvar hátsó részén gyenge a jel, egy kültéri AP-t kirakhatsz arra a helyre (az irányított antenna sem biztos, hogy kelleni fog), amit bejelöltél a térképen. Ha én innen fejlesztenék, akkor WiFi7 AP-k + 2.5Gbps gerinchálózat. Ezzel viszont várnék legalább 1-1.5évet, addigra lesz több U7 AP is a kínálatban, és kliens oldalról is jobban támogatott lesz az új szabvány.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12123) rekop válasza rekop (#12122) üzenetére


rekop
Topikgazda

UniFi Network Application 8.2.87 - EA

-Added Custom ACL Rules - Used to block traffic between specific devices on the same network - Requires UniFi Switch 7.0.50 or newer.
-Added MLO (Multi-Link Operation) support for WiFi 7 Access points - Requires UniFi 7 Access Points with firmware version 7.1.3 or newer.
-Added Inspection Page - Review detailed Ad Block, Traffic rule block and Firewall rule block logs.
-Added BGP support - Requires Cloud Gateway 4.1.
-Added Custom DNS Records - Requires a UniFi Gateway/UniFi Cloud Gateway.
...

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12124) windlord válasza Klusi86 (#12120) üzenetére


windlord
őstag

Köszi Srácok!

Igen, alapban az ucg ultrát néztem.

Majd referálok!

(#12125) rekop válasza cigam (#12121) üzenetére


rekop
Topikgazda

Edgerouter esetén ssmtp-vel szerintem megoldható, ha otthon vagy a shell scriptek írásában.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12126) tomigonzo válasza rekop (#12122) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

igen, normlaizalodni latszik a helyzet ,
kulso mindenkeppen kelleni fog, ahogy beszeltuk,
a swiss armyval szemezek, ami rookie kerdesem meg lenne, ezek az AP-k tudjak azt, hogy csak egy kozos ssid-t hasznalnek a 2.4 re es 5ghz-re?

(#12127) rekop válasza tomigonzo (#12126) üzenetére


rekop
Topikgazda

Természetesen tudják, lehet közös ssid-t használni a két sávnak.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12128) cecil


cecil
aktív tag

úgy tűnik megoldódik a gondom, sikerült egyeztetni az ügyfélszolgálattal, kicserélik az UDM SE-t garancia időn kívül :) holnap jön is érte a futár elvinni a hibásat, azt is ők intézték nem az én költségem visszaküldeni.

(#12129) DJ. Ru$y válasza cecil (#12128) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hogy sikerült elintézni?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12130) bon válasza cecil (#12128) üzenetére


bon
őstag

Mázlista, én egy UNVR-t küldtem vissza még garisan az ügyfelem költségére, hollandiába, egy vagyon volt...

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12131) bon


bon
őstag

Unifi NAS-okról tudni már valami infót? Most láttam két féle változatott egy videóban, de valami hivatalosabb infó is jó lenne.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12132) DJ. Ru$y válasza bon (#12131) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyanazt a videót néztük valószínűleg. :D

Hivatalosan bejelentett eszközök nincsenek, elcsepegtetett infók vannak, meg a HDD-k, amik már fent vannak a Store-ban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12133) vicze válasza bon (#12131) üzenetére


vicze
félisten

Mikor először olvastam, hogy jönnek, elgondolkodtam hogy az ősrégi ReadyNAS-t lecserélem. Aztán elgondolkodtam, hogy rábíznám-e az adataimat Ubi-ra és a válasz egyértelmű, nem...

(#12134) Egon válasza vicze (#12133) üzenetére


Egon
nagyúr

Aztán elgondolkodtam, hogy rábíznám-e az adataimat Ubi-ra és a válasz egyértelmű, nem...

Na igen... ;] Megvárom, hogy milyen árban fogják adni, és mit fog tudni. Tartok tőle, hogy Synology árban lesz, szolgáltatásban meg Zyxel szint... ;] :P
Akkor már inkább a Syno... :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12135) vicze válasza Egon (#12134) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem olcsó lesz, mert kb. semmilyen szolgáltatást nem fog nyújtani. Csak az NVR kéne legyen kicsit más SW-vel.

(#12136) bon válasza Egon (#12134) üzenetére


bon
őstag

A tudás és a szoftver ismerete nélkül én se cserélném a synology nas-okat amiket üzemeltetek. De kettő új nas-t is vettem az elmúlt 1-2 hónapban, így nem hinném, hogy váltanék.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12137) bon válasza DJ. Ru$y (#12132) üzenetére


bon
őstag

A hdd-k ára úgy látom nem olyan vészes. Legútóbb 8tb-os WD NAS Pro-kat vettem 108ezerért, Unifi meg 100 körül megáll a a 8TB-os Enterprise. Kíváncsi lennék, hogy kitöl veszik a winyókat.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12138) DJ. Ru$y válasza bon (#12137) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha tippelnem kellene WD RED talán, az NVR-es vinyóik Purple-ök.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12139) rekop


rekop
Topikgazda

Két új AP FCC-ben: U7-Pro-Max és U7-Pro-Wall.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12140) kis.zsolt válasza cecil (#12128) üzenetére


kis.zsolt
tag

Mondtam... ;)

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#12141) user12 válasza rekop (#12139) üzenetére


user12
őstag

Korrektnek tűnik
Más kérdés mi áll majd az árcéduláján

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#12142) vicze válasza user12 (#12141) üzenetére


vicze
félisten

MAX :DDD

(#12143) moooooo


moooooo
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek nekem kérlek, hogyan tudnám optimálisan elhelyezni az AP-t a lakásban.
2 kérdés lenne:

A lakásban a folyosón álmennyezet van a hőszivattyú miatt, ide kerülne egy AC Pro.
2.4 a belmagasság + 35cm az álmennyezet amúgy. A kérdés, hogy milyen pozícióban legyen az AP. Most fölfelé néz, és raktam alá egy kb 5cm-es lábat fából hogy szellőzzön.
Jó így, vagy a plafonra kellene felhackelni, hogy lefelé szórjon? Vagy ha merőlegesen a lakás felé tolná? Hogy vannak benne az antennák, körben 360 fokban sugárzik?

A másik kérdésem, rajzolgattam a plannerben, gondolom sima fali installal számol a gép, van értelme áthelyezni a képen látahtó módon az AP-t?

Mostani felállás 2.4:
5GHZ:
Áthelyezve 2.4:
és 5 GHz:

Köszönöm hogy segítesz.

(#12144) moooooo válasza moooooo (#12143) üzenetére


moooooo
csendes tag

Az utolsó képet elrontottam, ez a helyes:

(#12145) rekop válasza moooooo (#12143) üzenetére


rekop
Topikgazda

"Jó így, vagy a plafonra kellene felhackelni, hogy lefelé szórjon?"
Nem jó így semmiképp, plafonra kellene feltenni, hogy lefele szórjon, az a legoptimálisabb pozíció.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12146) moooooo válasza rekop (#12145) üzenetére


moooooo
csendes tag

Jó ha az állmennyezet (gipszkarton) fölött a betonra felfúrom, vagy mindenképp a "lakótérben" kellene lennie a karton alatt?

(#12147) DJ. Ru$y válasza moooooo (#12146) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fémvázas kartonod van, ha jól látom, ezzel elég sok mindent elmondtam így magában. Kartonon kívülre természetesen.

Van az Unifi AP-knál jóval csúnyább AP, a kartonon kívülre rakni 3-4 csavar meg egy lyuk a kábelnek.
Ha zavar a fény, amit kiad magából azt is ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12148) rekop válasza moooooo (#12146) üzenetére


rekop
Topikgazda

Karton alatt legyen a lakótérben. A optimális pozíciót úgy tudod megtalálni, hogy a tervező alapján ideiglenesen elhelyezed AP-t, létrehozol ssid-t az 5GHz-es sávra, majd egy telefonnal körbeméred a lakást. Ha mindenhol megfelelő számodra a jelerősség, rögzíted fixen az AP-t. Úgy látom az egész házat gipszkarton falakkal tervezted, nem tudom ez mennyire fedi a valóságot, illetve gondolom vannak még ajtók is, szóval a megtervezett lefedettség nem lesz annyira pontos, érdemes végigmérni minden helységet.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12149) moooooo válasza DJ. Ru$y (#12147) üzenetére


moooooo
csendes tag

Na akkor meggyőzöm az asszonyt róla.

És a pozíció amiket rajzolgattam?

(#12150) moooooo válasza rekop (#12148) üzenetére


moooooo
csendes tag

Dupla kartonból van az egész lakás sajnos. Nyilván vannak ajtók, azzal nem foglalkoztam. Millyen appal mérjem körbe a lakást, illetve mennyi a rossz jelszint?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.