Hirdetés
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- hcl: Poco F2 Pro facepalm
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Antos
csendes tag
Hát az okos emberek azt mondják,hogy a nagyobb FSB és a kisebb szorzó jobb, de én mindig a legnagyobb szorzóval nyomulok, mert így tudom meg leghamarabb menyit bír a proci, és nem ütközök FSB wall-ba,főleg gyengébb lapok esetében.Persze RAM-okat szinkronba és bő időzítésekkel. Én úgy szoktam, hogy előbb 1:1-be teszem az FSB-t és a RAM-okat, utána megkeresem az adott proci legalacsonyabb feszültségértékét,ami stabil prime-ban és onnan kezdem el emelni az FSB-t. Ha hibázik,akkor pici feszkót kap a proci.
Ha pedig a kicsi szorzót és nagyobb FSB-t állítasz, akkor meg tudod határozni a legnagyobb FSB-t, persze ennek is van értelme,mert akkor tudod,hogy meddig mehetsz el FSB-ben. Na de ehhez igazán jó RAM-ok kellenek, min. 1066-os.
-
Antos
csendes tag
válasz
zsolt1129
#7357
üzenetére
Na elszóltam magam, 50 perc után csak simán újraindult a gép, pedig a prime ment hiba nélkül. Szerinted nyomjak MCH bácsinak +1-et? Minden alapon van még a mármint a ddr2ram volt, a pci ex. volt és az fsb volt is, csak az mch-nak nyomtam +1-et, hátha az kell neki. Most 1.28-on megy eddig stabilan, ahogy mondod, kb 3.3 ghz lesz meg neki alapon.
-
Antos
csendes tag
válasz
Brucehun
#7350
üzenetére
Épp most tuningolok egy ilyen procit , egy gigabyte P31-DS3L társaságában, ami nem egy nagy tuning lap ÉS eszméletlen jól haladok vele, ennek a procinak az alapórajele 2.2 ghz, alapfeszültsége 1.17v-1.31v ÉS már 3 ghz-nél járok vele 1.152v-nál prime stabilan

Itt-ott írjátok,hogy 24/7, ez minek a rövidítése?

-
Antos
csendes tag
Sziasztok!
Milyen alaplapot ajánlotok nekem a Asus p5b Premium helyett? (965 chipset)
Nem igazán hajtja ki a 8400-ast. valami p35-ös, vagy p45-ös gigabyte jó lenne? Konkrét típust tudnátok ajánlani? Eléggé Asus párti vagyok,ha Asusból ajánlanátok egyet,az is jó lenne
-
Antos
csendes tag
-
Antos
csendes tag
Sziasztok!
Az mitől van,hogy a c2d 8400-am alap feszen (1.225) megy 3.5 gh-et, de nem tudom feltornászni normális feszek között 4 ghz-re, eddig úgy néz ki, hogy a prime 3.78 ghz-en stabil, de már 1.32v-nál járok!

Sajnos a pci express bug miatt hozzá kellett nyulnom a két hídhoz, és az ich chipsethez is, de azok alap feszen vannak, egyedül a north bridge van 1.45-ön,mert alatta nem bootol be a rendzer.
Szar a procim, azon kívül? Valami ötlet?
-
Antos
csendes tag
Sziasztok!
Melyik feszültségnek lehet hinni? A bios-ban 1.275v-ot állítottam, de a cpu-z csak 1.224v-ot mér prime95 alatt. Most melyiknek higgyek, mert 1.35v fölé már nem akarom emelni.
C2D 8400-am van. -
Antos
csendes tag
Sziasztok!
Ebben a prime95 tesztelő programban,honnan tudom,hogy mikor hibázik a RAM és mikor a CPU? Midig más hibaüzeneteket ír ki. Látom,hogy külön lehet tesztelni a procit és külön a ram-ot, de ott is mindig hibaüzeneteket ír ki,mindegy melyiket futtatom, a ramom biztos jó van beállítva, direkt le van véve a freki és lazítva vannak az időzítéseken, hogy a cpu felső határát találjam meg.
Üdv
-
Antos
csendes tag
A rammal nincs baj,mert az megy 900 mhz-en is 5.5.5.15-ben.
Meg amikor húzom a procit, vissza is veszem a ramokat,hogy ne az legyen a szűk keresztmetszet,ahogy húzom fel a procit, ,kb 300 mhz-et ha húzok rajta,már be is sípol a videokártya.
A codegen tényleg szar,ment is nekem tönkre az a szutyok,jó hogy a gépem nem cseszte el. Most nem codegen van,de nem is sokkal márkásabb, úgyhogy inkább csak megerősítést várok tőletek, hogy tényleg kicsi lenne a tápom, a konfigomhoz, és azért lassul a videokártya.Kinéztem egy chieftec 650-eset, meg is venném,csak tudnám biztosan,hogy az e a baja. -
Antos
csendes tag
Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám. az mitől van,hogyha húzom fel a procit, a videokártya egyre lassul? pci express frekvencia 100-ra van állítva. C2D 8400-as prockóm van, 3.3 ghz-nél már be is sípol a videokártya, de a rendszer még elindul. Viszont olyan lassú a kártya mintha 5 éves elavult valami lenne...
Az lehetséges,hogy nem elég neki a 400-as tápom, és ha emelem a proci órajelét, akkor nem ad a kártyának elég feszt?
Ez a konfigom,hátha segít:
Asus p5b premium vista edition alaplap
C2D 8400 processzor
2*1 gb A-Data vitesta extreme edition 800+ 4.4.4.12-n megy.
Asus radeon 4850 vidikártyaSzerintetek mi lehet a probléma?
Új hozzászólás Aktív témák
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- LEGO klub
- Ingatlanos topic!
- Robotporszívók
- Elkészült az SMIC 5 nm-es node-ja, de a kínaiaknak haszna nincs rajta
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Call of Duty: Black Ops 7
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Fapados Biostar alaplap érkezett
- További aktív témák...
- LG 39GX90SA-W - 39" Ívelt Smart OLED/ WQHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / G-Sync & FreeSync
- MikroTik CCR1009-7G-1C-1S+ Cloud Router
- Hutt C6 ablaktisztító robot / 12 hó jótállás
- Bomba ár! HP ProBook 450 G6 - i3-8GEN I 8GB I 128SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W10 I Gari!
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Sierra Blue-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4224
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi






