Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #28250368

    törölt tag

    http://electronics.howstuffworks.com/gadgets/home/surge-protector1.htm

    Az irodalom szerint a varisztor a rejtély kulcsa, amely változó ellenállású a feszültség függvényében. Látható az ábrán, hogy összeköttetést ad a feszültség alatt lévő és a föld pólus között. A szöveg szerint, amikor a feszültségszint meghaladja a "névleges értéket", akkor vezetővé válik és a "feszültség felesleget" a földvezetékbe vezeti el.
    A dugóban lévő föld vezeték érintésvédelmi célokat szolgál.
    Az irodalom választ ad a problémámra, azaz a túlfeszültséget nem a "másik földvezetékbe" vezeti el, hanem önszabályozó módon kezeli azt. Vagyis használhatok surge protectort, az a PC-met a (kisebb) hálózati feszültség megugrásoktól védeni fogja. (Bocsánat a szakszerűtlen terminológiáért, mert nem ismerem azokat.)

  • #28250368

    törölt tag

    válasz jeni #423 üzenetére

    Köszönöm a válaszod!
    Valszeg nem jól fogalmaztam... Az az alapvető problémám, hogy ha földeletlen dugaszolóaljzatot használok, akkor is alkalmazhatok-e surge protectort? Az ugyanis az elképzelésem, hogy azért van földelt dugója a túlfeszültségvédőnek, hogy a megugró feszültséget a dugón keresztül a dugaszolóaljzat földelésén vezesse le. Mert ha nem tudja hová levezetni, akkor leég, mert nincs elvezetési lehetőség. Jól gondolom vagy sem?

  • #28250368

    törölt tag

    (Egy hozzászólásom írás közben elszállt, ha mégsem, akkor sorry a duplázásért!) Abszolút analfabéta vagyok, így kérnék tanácsot. Az az alapvető problémám, hogy ott ahol a számítógép van, nincs földelt dugaszolóaljzat. Ha egy túlfeszültségvédő elosztót veszek, akkor az "egyszerhasználatos" lesz-e, mert szétég egy áramlökés esetén? Vagy van-e olyan eszköz, amelyet így is használhatok túlfeszültség védelem céljára? (Tudom, földelt vezetéket kellene kihúzni az órától, de ez lenne az utolsó megoldás.)
    A válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák