Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:33

LOGOUT.hu

Üdv a trollok között!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) EmberXY válasza KROK640 (#36550) üzenetére


EmberXY
addikt

A lag késést, lemaradást jelent, speciel tudtommal ez nem mozaikszó, hanem egy sima angol ige.
Tudom, hogy játékoknál használják, de mivel ugyanúgy értelmezhető akkor is, ha én rákattintok valamire és az kurvára lassan jön, pedig jönnie kéne, hiszen semmi nem indokolja, hogy ne jöjjön, szóval én erre használom. Itt egy példa: [link] Ilyenkor már kettévágtam volna a monitort. :D
A gép azért van, hogy engem kiszolgáljon, nem akarok várni rá és nem is fogok, mivel magamtól nem tudok operációs rendszert írni, ezért rá vagyok utalva a piacon elérhetőekre és kénytelen vagyok elviselni, hogy a túlságosan ráérő programozók folyamatosan felzabáltatják a gépet minden szarral, ami még az előző hónapban nem volt benne a frissítési csomagban. Legalábbis Windowson. Linuxot is használtam régebben, de nem vagyok egy superuser, én inkább a kényelmes, szájbarágós grafikus felületet szeretem, de nem vagyok annyira sznob, hogy Mac-et használjak. :D

Ez a pár másodperc, amit még elfogadhatónak tartok ugyanakkor azt is jelenti, hogy ennél gyorsabbat nem feltétlenül várok el ilyen felhasználás mellett (a Ferrari meg a trágyahordás esete), lehet, hogy core I9-cel sokkal gyorsabb lenne, de az meg kiadásban lenne indokolatlan.
A Win10 support idejét megpróbálom kihúzni ezzel a konfiggal, az még max 2 év szerintem.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#36552) RandomName válasza KROK640 (#36550) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ezért használok játékra konzolt.
A laptopomon max a Death Stranding ami véleményesen elfut, de ott is vissza kell venni ezt-azt....
Ok, egy AmoungUs elmegy rajta, de azzal meg max ismerősök miatt játszom. :D

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#36553) EmberXY válasza RandomName (#36552) üzenetére


EmberXY
addikt

Gamer laptop eleve létezik? Ez már régen is egy érdekes téma volt, legalábbis a hűtés szempontjából laptopban is össze lehet rakni egy erőművet?

Up the Irons!

(#36554) RandomName válasza EmberXY (#36553) üzenetére


RandomName
aktív tag

Régóta vannak.
[Acer Predator]
Alienware
Asus Rog
Lenovo
És még sokan mások...

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#36555) koshmar


koshmar
őstag

Szombat van.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#36556) EmberXY válasza RandomName (#36554) üzenetére


EmberXY
addikt

Az az Acer nagyon durva, ahhoz már külön utánfutó kell... :D
Kb a nukleáris robbanófejeket tárolják ilyen bőröndben... :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#36557) EmberXY válasza koshmar (#36555) üzenetére


EmberXY
addikt

Hol?

Up the Irons!

(#36558) RandomName válasza EmberXY (#36556) üzenetére


RandomName
aktív tag

Az 2017-es, de pont a mérete miatt linkeltem pont azt. :)
Ha megnézel egy mai predátort, mára már barátságosabb a kivitel...

[ Szerkesztve ]

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#36559) koshmar válasza EmberXY (#36557) üzenetére


koshmar
őstag

Mondanám, hogy mindenhol a Földön, de pl. Ausztráliában már vasárnap van. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#36560) EmberXY válasza RandomName (#36558) üzenetére


EmberXY
addikt

Ja, hogy az... A VR Tech megvan, de az évszámot nem néztem, lehet, hogy ez már a 2. üveg bor 80 %-os feldolgozottsága miatt van, shame on me... ;]

Tehát akkor lényegében minden olyan technikai korlát megszűnt az emberiség számára, ami ezelőtt 10-15 évvel még fennállt. Akkor gyerünk a Marsra srácok. :D

Up the Irons!

(#36561) EmberXY válasza koshmar (#36559) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálam gyakorlatilag bármilyen nap van, megvalósult a kvantum szuperpozíció. ;]

Up the Irons!

(#36562) koshmar válasza EmberXY (#36561) üzenetére


koshmar
őstag

Te belefeküdnél a Hadron ütköztetőbe?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#36563) EmberXY válasza koshmar (#36562) üzenetére


EmberXY
addikt

Egyrészt szerintem nem férnék bele oda, ahol az ütköztetés megy, de másrészt nem, mert egy (asszem ELTE Atomcsilles vagy Kiss László csillagász) előadásban láttam, hogy az a protonnyaláb kurva durva elváltozásokat tud okozni amikor átmegy rajtad pár TeV energiával, úgyhogy azt kihagynám, de tudnék olyanokat mondani, akiket szívesen befektetnék oda. ;]

Up the Irons!

(#36564) KROK640 válasza koshmar (#36555) üzenetére


KROK640
veterán

Itt vasárnap.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36565) KROK640 válasza EmberXY (#36560) üzenetére


KROK640
veterán

"ez már a 2. üveg bor 80 %-os feldolgozottsága miatt van" - alapozol?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36566) EmberXY válasza KROK640 (#36565) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem, az már a tetőzés volt, mert csak 2 üveg borom volt. :D

Up the Irons!

(#36567) KROK640 válasza koshmar (#36562) üzenetére


KROK640
veterán

Ha be nem is feküdne, de befektetne ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36568) KROK640 válasza EmberXY (#36566) üzenetére


KROK640
veterán

Az szomorú, hogy ilyen kis tartalékkal kellett beérjed, és még Somogyib sem adott neked. ;]
Bár egyébként én sem állok jobban, néhány liter van itthon, meg 1 liter vodka, és a szokásos sör mennyiség (10+ L) de azt nem nagyon iszom, bár hajnalban elszisszent az egyik német söröm, miután bevetésről hazatértem :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36569) EmberXY válasza KROK640 (#36568) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem ez egy beépített védelmi funkció az oprendszeremben, gyakorlatilag saját magamat akadályozom meg abban, hogy hullarészegre igyam magam, csak közben nem tudok róla.
Amikor vettem a két üveg bort, meg voltam győződve róla, hogy tökéletesen elég lesz, sőt, lehet, hogy meg sem iszom, csak az egyiket. :D

Up the Irons!

(#36570) KROK640 válasza EmberXY (#36551) üzenetére


KROK640
veterán

Alapvetően netes késésre használják, csak sajnos a mai hozzá nemértő egyedek elterjesztették mindenre is, hogy lagol.
A linket egy oldie but goldie megbecsült oldtimeren futhat, az más téma.

Akkor vagyok dühös mikor 32GB RAM + M2 SSD mellett kell Rozmárra (Rozmár, ne szarozz már!) várnom.

Nekem most is van Linux a gépemen, de 1+ év alatt sem sikerült összebarátkoznom vele. :( Én már maradok Windowsos.

Én alapvetően úgy vagyok vele, hogy minden gépre költött fillér megéri, hiszen a fél életemet mellette töltöm játék vagy munka miatt, de az kétségtelen, hogy nekem is van egy határ. Részben az ár, részben a fogyasztás, melelegedés miatt. Alapból utálok vízhűtéssel pepecselni, így a léggel is hűvösen tartható konstrukciókat keresem, így az I9 alapból kiesik, I7 a teteje. De ár/teljesítmény viszonyban az I5 10400F volt a legjobb mikor vettem, és ez is bőven veri a korábbi I7-eseket, szóval azt hiszem jól jártam vele :)

Manapság sokkal lassabban öregednek a gépek, így szerintem két év még ha neccesen is, de tarható lesz vele. SSD + 16GB RAM sokat fog segíteni... Na meg ha belegondolok Tivadar cimborám (ő szereti ezt az Afrika szintet, egy éve még 2nd gen Celeronnal volt) most hívott lelkesen, hogy egy 3rd gen I7-re fog lecsapni, annak ellenére h mondtam neki h gondolja át. A 16GB RAMig már sikerült eljuttatnom, de nekem az az érzésem, hogy ő fél attól, hogy egyszer egy használható modern gépe legyen ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36571) KROK640 válasza EmberXY (#36569) üzenetére


KROK640
veterán

Nálam is jó védelmi rendszerek vannak, míg embertársaim gyakran pocsékolnak, kimondják a kígyó nevét (boa) addig én sosem teszek ilyet. Illetve edig még mindig hazaértem, szóval vállalhatatlan nem szoktam lenni. :)
Éppen ma három éve, hogy barátnőmmel ketten 10(!) üveg fehérbort vertünk be egy laza koraesti piálással. Hát na, tud inni :D

Tőle csak egy exem Jasmine tudott jobban inni, ő engem is bőven túl tudott inni, számomra elképesztő mennyiség után volt képes egyenesen menni, bár egyszer a kolis szobatársnője ágyába belehányt XD amit sokáig hallgatott utána, de alapvetően az sem látszott rajta, hogy ivott ... jah és mindehhez egy 170cm-es 45kg-s csajt képzelj el.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36572) EmberXY válasza KROK640 (#36570) üzenetére


EmberXY
addikt

Én Ubuntut használtam régebben egy darabig, lényegében a mostani felhasználás mellett is bőven jó lenne, csak lusta vagyok megint átállni.

"A linket egy oldie but goldie megbecsült oldtimeren futhat, az más téma."

Az egy '91-es TV műsorból van, nem a gép a lényeg, hanem hogy az akkori kornak megfelelő (mivel bemutatás céljából készült, gondolom nem a legszarabb technikát használták) gépen egy akkori korban készült szoftver milyen gyötrelmesen fut a mai kor szemével nézve. Ha most pl. egy excel tábla így működne, az elég szar lenne. Arra próbáltam utalni, hogy amíg azt a fajta laggolást nem tapasztalom (már csak azért is :D), addig az itthoni konfig tökéletesen megfelel.

"Nálam is jó védelmi rendszerek vannak, míg embertársaim gyakran pocsékolnak, kimondják a kígyó nevét (boa) addig én sosem teszek ilyet."

Okádni én se szoktam már, utoljára '19-ben okádtam be, de az emlékezetes volt, egy osztálytalálkozóról hoztak haza úgy, hogy azóta se tudom, hogy a fenébe sikerült bejutni a lakásba és aztán bezárni magam után, mivel többen is megerősítették, hogy már az autóból is úgy vettek ki, hogy a világomról nem tudtam. ;] Azóta beláttam, hogy azt a szintet már nem szabad elérni, volt olyan ismerősöm, aki így halt meg, magatehetetlenül fetrengni nem egy életbiztosítás, nameg nem vagyunk már fiatalok, a garancia már lejárt. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem rúgok be, hanem inkább azt, hogy nem keverem a piákat és nem ütöm ki magam úgy, hogy a teljes kontroll elvesszen. Ha borozok, akkor nincs sör, ha sörözök, akkor meg nincs bor, és általában a töményeket már nem nagyon iszom, maximum welcome drinknek elfogadom, de aztán marad a sör vagy a bor.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#36573) koshmar


koshmar
őstag

Nálatok hány voltos a konnektor?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#36574) EmberXY válasza koshmar (#36573) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezt már máskor is kérdezted, akkor nem kaptál kielégítő választ? :D [link]

Up the Irons!

(#36575) KROK640 válasza EmberXY (#36572) üzenetére


KROK640
veterán

Manapság a Windowsok már eléggé olcsóak, és a régebbi verziókhoz képest összehasonlíthatatlanul stabilabb és jobb szoftverek. Ma már teljesen okafogyottnak érzem a Linuxot, de minimum is azt, hogy én azzal szivassam magamat. (pedig most is van Linux a gépemen, de alig-alig használom)

Mikor térinfóztam, akkor 2003-ban Pentium 1 166MHZ-es gépeink voltak 64MB RAMmal, és valami borzasztó lassú 2GB-os HDDvel. Amíg betöltött a szoftver és a térkép darab az asztalról ikonnal indítva, addig nyugodtan le lehetett menni és meginni egy kávét meg elszívni egy cigit. (Tulajdonképp mindne reggel úgy kezdpődött gépet benyom, szoftver indít, és go szünetre :D ) A térkép scrollozása meg úgy történt, hogy 15-20mpig semmi sem történt, amjd hót lassan újrarazolta a következő darbot. Gyötrelmes volt így haladni. Meguntam, hazahoztam a file-t az akkori gépemre : Athlon XP 1700+@2700+ , 640MB RAM, GeF3 Ti500 128MB, 2×80GB HDD. Két délután alatt megcsináltam a teljes szelvényemet (előtte 10 munkanap alatt nem haladtam összesen annyit) és a következő szelvényig, azaz még hetekig csak netezni jártam be :D Mondanom sem kell a következő szelvényt már eleve hazahoztam...

Nekem 2003 óta, rókamentes a móka. :)
Az általad vázolt állapotba pedig nem nagyon kerültem még soha.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36576) EmberXY válasza KROK640 (#36575) üzenetére


EmberXY
addikt

"Tulajdonképp mindne reggel úgy kezdpődött gépet benyom, szoftver indít, és go szünetre"

Ez megvalósítható úgy is, hogy Win10-et HDD-ről futtatsz, még egyéb szoftver se kell hozzá. :D
Amikor '17-ben a melóhelyi gép beüzemelésre került, még HDD-n volt a rendszer, egy darabig nem is volt vele olyan nagy gond, de ahogy a win folyamatosan frissülgetett, egyre érezhetőbben szar lett.
Direkt visszakerestem, már '18 októberében bőven szidtam az egészet: [link]
És még innen is majdnem egy évet kellett várni, mire SSD-t kaptam bele: [link] , onnantól lehetett kb gépnek nevezni.

"Az általad vázolt állapotba pedig nem nagyon kerültem még soha."

Akkor nem is voltál még igazán kiütve, maximum ittas. :D

Up the Irons!

(#36577) KROK640 válasza koshmar (#36573) üzenetére


KROK640
veterán

Itt 220.
De a pizzát is Woltos hozza. Általában egy.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36578) KROK640 válasza EmberXY (#36576) üzenetére


KROK640
veterán

Hát Win10-et HDDvel pont nem használtam (2015-től van folyamatosan SSD-m, Win 10-et meg 2021 március 10 óta használok).
Igen, ezért sem szeretem ezt az állanmdó frissítgetést, mert egyrészt egy félkész befejezetlen szar látszatát kelti bennem, másrészt nekem konkrétan szaródtak el dolgok frissítésnél (az egyiknék a kormányom támogatása ment el Forza Horizon alatt, sosem javult meg, egy másiknál a Glide Wrapper, sosem javult meg, a harmadiknál a hangkártyám kontroll panelje, ez kb 10 frissítéssel később megjavult) plusz folyamatosan nő a rendszer és a gépigénye is.
A munkahelyi gépeimben már 2014-ben volt SSD, Win7 és 4-8GB RAM mellett.

"Ami felb*sz még, hogy ha lerakok valamit tálcára (mondjuk 5-6 excel táblát :D), negyed óra múlva már úgy bányássza onnan elő, mintha akkor kéne telepíteni hozzá mindent." - ezt a régi laptopom tudta pont így csinálni. A kevés rendszer memória hátránya, hogy a gép azonnal leswappel mindent, és aztán a winyóról kell visszahozni.

Igen, én azért eléggé erősen érzem, hogy hol a határ, és amikor ez eljön akkor nem is nagyon bírok többet inni. Néha előfordul, hogy ködös az előző este egy része vagy teleportálok, de mindig saját lábamon mentem haza.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36579) EmberXY válasza KROK640 (#36578) üzenetére


EmberXY
addikt

"A kevés rendszer memória hátránya"

A melóhelyi gépben 4 giga RAM volt HDD-nél is meg SSD-nél is, ez csak tavaly bővült 8-ra, amikor elkezdtük használi a vállalatirányítási rendszert, szóval ami változott, az csak az SSD, viszont a sebesség nagyságrendekkel javult.

Up the Irons!

(#36580) KROK640 válasza EmberXY (#36579) üzenetére


KROK640
veterán

Persze, az SSD előnye különösen kevés RAMnál jön ki nagyon jól.
Több RAM, kevesebb háttértárhoz nyúlás, ritkábban veszed észre hogy SSD van HDD helyett vagy fordítva.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36581) koshmar válasza EmberXY (#36574) üzenetére


koshmar
őstag

Ezeket te hogy találod meg??? Mr. Hacker!! :D

Csak tudod használni a keresőt?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#36582) EmberXY válasza koshmar (#36581) üzenetére


EmberXY
addikt

Emlékeztem rá, hogy ezt a baromságot már egyszer kérdezted, de az még engem is meglepett, hogy szóról szóra ugyanígy. :D

Up the Irons!

(#36583) koshmar válasza EmberXY (#36582) üzenetére


koshmar
őstag

Igazad van, ki kéne találnom egy újabb adag értelmetlen kérdést! :(

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#36584) EmberXY válasza koshmar (#36583) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, legalább valami változatosság legyen benne. :D
De amúgy miért érdekel a konnektorok feszültsége? Milyen vélt vagy valós problémára jelenthet ez megoldást? :D

Up the Irons!

(#36585) koshmar válasza EmberXY (#36584) üzenetére


koshmar
őstag

Amúgy nem érdekel, csak próbálom megtörni a monoton, nyers IT témát, amit nyomattok! :(

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#36586) KROK640 válasza EmberXY (#36584) üzenetére


KROK640
veterán

mi van ha USAba vagy Ciprusra készül, és az átalakítót előtte nálunk szeretné kipróbálni?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36587) KROK640 válasza koshmar (#36585) üzenetére


KROK640
veterán

Törd meg a csendet

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36588) EmberXY válasza KROK640 (#36587) üzenetére


EmberXY
addikt

Pedig azt hittem, ennél nincs szarabb a hazai piacról, de nyertél: [link] :DDD

#36586: Az elég nagy baj lenne.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#36589) EmberXY válasza koshmar (#36585) üzenetére


EmberXY
addikt

IT téma? Csak a nyomorunkat beszéltük ki, legalábbis én. :D

Up the Irons!

(#36590) koshmar válasza EmberXY (#36589) üzenetére


koshmar
őstag

Azt már én is leírtam, 8 helyett most 4 GB RAM-mal sergetek, kegyetlen!! :(
Születésnapomra kapok ajándékot magamtól.. 4 vagy 8 GB legyen? ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#36591) EmberXY válasza koshmar (#36590) üzenetére


EmberXY
addikt

Amennyit az alaplap elbír! :D

Up the Irons!

(#36592) koshmar válasza EmberXY (#36591) üzenetére


koshmar
őstag

16! :Y

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#36593) EmberXY válasza koshmar (#36592) üzenetére


EmberXY
addikt

Az már tűrhető, nekem is annyi van otthon, még kb 2 évig talán megteszi.
Ha a laptopodat tervezed még használni egy darabig, a helyedben beleraknám a 16 gigát, vélhetően észrevehető lesz a különbség.

Up the Irons!

(#36594) KROK640 válasza EmberXY (#36588) üzenetére


KROK640
veterán

Amit én linkeltem be az jó... :) De ez amit te ... 5mp-ig bírtam, közben majdnem hánytam, és bevallottam olyasmit is, amit el sem követtem

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36595) KROK640 válasza koshmar (#36590) üzenetére


KROK640
veterán

Legalább egy 8-as modult rakjál bele, de a legjobb az lenne ha 16GB-ra feltudnád hozni. Meghálaja

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36596) EmberXY válasza KROK640 (#36594) üzenetére


EmberXY
addikt

"jó" :DDD

Szerintem mindkettő egyforma szar, csak a nyálasabbik egy kicsit több pénzt tudott vele összekalapolni, amit te mutattál, az még egy sikátorba is kevés. :D

Up the Irons!

(#36597) KROK640 válasza EmberXY (#36596) üzenetére


KROK640
veterán

Zenéről nem szoktam vitatkozni, mert kevés embernek van jó ízléáse ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36598) KROK640 válasza EmberXY (#36584) üzenetére


KROK640
veterán

Lehet, hogy nincs náluk otthon konnektor, és szeretne? :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36599) EmberXY válasza KROK640 (#36597) üzenetére


EmberXY
addikt

Valójában nem is lehet ízlésről vitatkozni, hiszen mindenkinek másfajta van és nem érti, hogy a másiknak miért az, ami.
Mégis az emberek 99,9 %-a elköveti azt a hibát, hogy vitatkozik róla, ahogy mi is.
Szóval igen, szerintem az a rap egy igénytelen szar, még üteme sincs, nem beszélve az előadásmódról. :D
Krisz Rudi meg egy nyálas ****, bár meg merem kockáztatni, hogy ismeri a kottát, de Britney Spears hátára kötve lőném ki a Holdra. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#36600) KROK640 válasza EmberXY (#36599) üzenetére


KROK640
veterán

így van, az első mondatoddal egyetértek, meg az utolsóval is, a többiről kár vitatkozni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.