Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:33

LOGOUT.hu

Üdv a trollok között!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Antik, Aranyozott Eredeti kristály Jósgömb drágakövekkel :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16202) EmberXY válasza sztanozs (#16199) üzenetére


EmberXY
addikt

Mint említettem, ne a hókuszpókusz baromságra gondolj, meg a szellemekre, hanem tudományra... Érdekes cikk, azt be kell látni, de ha részekre szedjük, máshol is találkozhatunk azokkal a témákkal: pl agykontroll az valóban létezik, lehet is vele befolyásolni a testet, aztán végtagot is növesztettek már vissza, csak őssejtek kellenek hozzá, és miért ne lehetne a sejtek működését is leírni bizonyos függvényekkel?

Up the Irons!

(#16203) sztanozs válasza EmberXY (#16202) üzenetére


sztanozs
veterán

Beszédet felvenni, hullámra rátenni és ez befolyásolja a sejtek működését... Na ez is kivágta a biztosítékot. Milyen nyelven kell pl. rábeszélni?
Süket baromság az egész, csak arra jó, hogy a hiszékeny emberek hívogassák a 06/90-es számokat és emeltdíjas esemesekre iratkozzanak fel, ami naponta háromszori üzenettel enyhíti a hátfájást.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16204) sztanozs


sztanozs
veterán

Vazz, ami a számítógépes blogtopikban ment :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16205) EmberXY válasza sztanozs (#16203) üzenetére


EmberXY
addikt

Nyilván egy egészséges szkepticizmus sosem árt, ha 0690-es számokat kell hívogatni, az nyilván messze van a tudománytól, de azért ezek a hullám dolgok lehetnek részben vagy egészben igazak. Én nem ismerem a téma pontos forrásait, de belegondolva, hogy az agy képes irányítani a testet, az egész egy rendszer... Pl az immun rendszered kilöki a nem odavaló dolgokat, a fehér vérsejtek körülveszik, és kinyírják, na de honnan tudja, hogy melyik az idegen anyag/sejt?
Honnan tudja a szervezeted, hogy mikor van meleged és el kell kezdenie izzadni? Miért érzel fájdalmat, vagy adott esetben a túlélés érdekében miért kapcsolja ki az agyad a fájdalmat? Stb, stb, stb... Ez az egész egy bonyolult rendszer, aminek a működését még nem igazán értjük teljesen, az agy sok mindent képes befolyásolni, és a tudatalattiról még nem is beszéltünk (pl 5:30-kor akarsz kelni reggel, és 5:30-kor vagy előtte pár perccel ébredsz fel, ébresztő nélkül...). A szervezet működése is lehet hasonló egy programhoz, minden teszi a dolgát, ha valahol valami hatás ér valamit, akkor arra reagál, ahogy a génekbe bele tudnak nyúlni, hogy milyen színű szemed legyen, miért ne tudnának másba is? Az anyanyelveden gondolkodsz, ha ugyanilyen "kódot" juttatnak be valahogy, simán el tudom képzelni, hogy a szervezet reagál rá... De nem "csodákra" meg mindenféle bazseválásra gondolok, azokat én is megvetem, de ellenben a tudományos megoldásokat el tudom fogadni.

Up the Irons!

(#16206) sztanozs válasza EmberXY (#16205) üzenetére


sztanozs
veterán

Az anyanyelveden gondolkodsz, ha ugyanilyen "kódot" juttatnak be valahogy, simán el tudom képzelni, hogy a szervezet reagál rá...
Én pl angolul is tudok gondolkozni - akkor az én sejtjeimre az angol is működik? A majomsejtekre meg majd "majmul" lehet hatni? De mi van a csigákkal... Tud valaki egyáltalán csigául?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16207) Bjørgersson válasza sztanozs (#16204) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hol, melyikben? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16208) sztanozs válasza Bjørgersson (#16207) üzenetére


sztanozs
veterán

ebbe

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16209) EmberXY válasza sztanozs (#16206) üzenetére


EmberXY
addikt

Az absztrakt gondolkodás az emberen kívül más állatra nemigen jellemző, egy csiga kb annyira "gondolkodik", mint egy kapanyél, de ebbe már ne is menjünk bele, nem akarok én téríteni, kb annyira érdekelt a cikk, mint téged, csak arra akartam utalni, hogy attól, hogy valamit nem hiszünk el/nem értünk meg, attól még nem biztos, hogy hülyeség. Ugyanilyen pl. Einstein vagy Hawking munkássága, a kopasznak is hajmeresztő, aztán mégis úgy van minden... :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#16210) Bjørgersson válasza sztanozs (#16208) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Látom be is zárták. :D Bár nem értem miért nem törölték inkább...

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16211) koshmar


koshmar
őstag

Kovi, 15-én indul a féléved? :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16212) Bjørgersson válasza koshmar (#16211) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, gondolom neked is. :D

Srsly, ezzel a nick-kel mi a gond?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16213) sztanozs válasza Bjørgersson (#16212) üzenetére


sztanozs
veterán

Pont ezen meditáltam én is... Ott van pl unnameable_37 is ;]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16214) sztanozs válasza sztanozs (#16213) üzenetére


sztanozs
veterán

és van még több ciril nevű nem törölt tag...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16215) Bjørgersson válasza sztanozs (#16213) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem is egyből ő jutott eszembe, csak nem találtam. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16216) sztanozs válasza Bjørgersson (#16215) üzenetére


sztanozs
veterán

Ja, ő is troll :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16217) koshmar


koshmar
őstag

Kovi

Ebben az utcában kutyamenhely épül, amely ellen a környék lakossága tiltakozik

Kiraknám őket is 8 hónapra a véreres fasz mellé 23 méterrel, aztán utána kíváncsi lennék, ugyanezt gondolják-e.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16218) Bjørgersson válasza koshmar (#16217) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tudom, még az RTL híradóban is benne voltak, hogy a kutyaugatástól nem tudnak majd nyugodtan élni, meg elkapnak majd a kutyáktól meg patkányoktól (?) mindenféle betegséget. Azt az unatkozó büdös kurva mindenségit, hogy ez a legnagyobb gondjuk...

Én meg őket raknám ki az utcára mindegy szálig, hogy valóban legyen okuk a sírásra.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16219) EmberXY válasza sztanozs (#16214) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet, hogy az anti-Putyin hangulat miatt lett ilyen hirtelen tilos a cirill... :D

Tibi:

"...a véreres fasz mellé 23 méterrel..." :F :DDD
Please describe what you mean... ;]

Up the Irons!

(#16220) sztanozs válasza EmberXY (#16219) üzenetére


sztanozs
veterán

szvsz - ki a világ végére

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16221) koshmar válasza Bjørgersson (#16218) üzenetére


koshmar
őstag

Fogadjunk, ott a klasszikus öregasszonyok meg trottyok laknak, akiknek már az egész világ keserű. :W :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16222) EmberXY válasza koshmar (#16221) üzenetére


EmberXY
addikt

Én meg arra lennék kíváncsi, hogyha a te ablakodtól 10-20 méterre ugatna 2-300 kutya 24/7-ben, akkor mi lenne... :DDD Így is lehet vizsgálni a kérdést, ne feledjük el: Akik annyira a szívükön viselik a kóborkutyák sorsát, azok mellé rakni a menhelyet, hiszen őket úgysem zavarná.

Meg tudom érteni mindkét tábort, de én máshogy oldanám meg a kutya kérdést.

Up the Irons!

(#16223) koshmar válasza EmberXY (#16222) üzenetére


koshmar
őstag

Várjál... ki mondta, hogy az összes kutya állandóan ugat?? :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16224) EmberXY válasza koshmar (#16223) üzenetére


EmberXY
addikt

Háde Tibor, láttál te mán' kutyát? És kutyákat (2)? És sok kutyát (2+)? :D
Nekem 2 kutyám van, egymástól kb 20 méterre vannak, és nem látják egymást, viszont így is sokszor előfordul, hogy ha az egyik ugat, akkor a másik is rákezd, aztán pedig a szomszéd kutyája, stb...
Namármost, minél több kutya van, és látják is egymást, gyakorlatilag akármelyik ugat, akkor mind ugat. Sőt, még egymást is ugatják, főleg ezért ugatnak... 100 fölött már elég gáz ez szerintem, még ha nem is túl hangos.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#16225) koshmar válasza EmberXY (#16224) üzenetére


koshmar
őstag

Az mondjuk igaz, az utcánkban a kutyák nem látják egymást, viszont sajnos hallják, szóval ha az egyik véletlenszerűen elkezd ugatni, az összes rákezdi. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16226) EmberXY válasza koshmar (#16225) üzenetére


EmberXY
addikt

Az még hagyján, de a kutyák egymást is ugatják, ha idegen kutyát látnak, akkor pláne. Egy menhelyen meg elég gyakran érkezik idegen kutya, szóval ott jószerivel állandóan megy a zugatás... :D

Up the Irons!

(#16227) koshmar válasza EmberXY (#16226) üzenetére


koshmar
őstag

Szóval menhelyet inkább a civilizációtól kicsit távolabb kéne létrehozni.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16228) EmberXY válasza koshmar (#16227) üzenetére


EmberXY
addikt

Valahogy úgy lenne érdemes...

Up the Irons!

(#16229) Bjørgersson válasza koshmar (#16227) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Csináltam neked ma pár fotót Debrecenben, berakhatom őket ide? Elsősorban EmberIkszIpszilontól kérdem a mobilnet miatt. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16230) EmberXY válasza Bjørgersson (#16229) üzenetére


EmberXY
addikt

Kedves kovy29-ilenc!

Ha sok és nagy kép, akkor lehetne linkesítve?
Amúgy ha kifejezetten Tibinek csináltad, akkor engem is érdekel... :DDD

Up the Irons!

(#16231) Bjørgersson válasza EmberXY (#16230) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Persze, linkelem én őket, ha úgy szeretnéd. :D

Ótó van rajta, csak ma már lusta vagyok feltölteni a képeket, majd holnap. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16232) koshmar válasza Bjørgersson (#16229) üzenetére


koshmar
őstag

Persze, simán!

EmberXY mobilnetje hidegen hagy, itten mi 10-ÍZ MBITES NETTEL NYOMJUK, szóval dőzsölés van. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16233) EmberXY válasza Bjørgersson (#16231) üzenetére


EmberXY
addikt

Igazán nem sürgős, ma úgyis különösen lassú a Trágyakom. Tibi meg főleg várhat, lehet, hogy nem is érdekli. :)

Up the Irons!

(#16234) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

No, itt vannak. :D

[link] ~ 500 KB

[link] ~ 750 KB

[link] ~ 750 KB

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16235) koshmar válasza Bjørgersson (#16234) üzenetére


koshmar
őstag

Hmm, 311-es Wartburg, ha jól tévedek. :D

Debrecenen belül hol volt ez?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16236) Bjørgersson válasza koshmar (#16235) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Itt van, bent az udvaron. [link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16237) EmberXY válasza Bjørgersson (#16234) üzenetére


EmberXY
addikt

Egész jó állapotúnak látszik...
A kipufogó gyárilag lóg ki fél méterre a kocsi alól, vagy le van szakadva? :D

Up the Irons!

(#16238) Bjørgersson válasza EmberXY (#16237) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem az már tuning lenne. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16239) sztanozs


sztanozs
veterán

No, itt az új újoncos (troll) topic :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16240) EmberXY válasza Bjørgersson (#16238) üzenetére


EmberXY
addikt

A defekt is az?

Up the Irons!

(#16241) EmberXY válasza sztanozs (#16239) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez jó anyag, hol rejtegetted eddig?!? ;]

Up the Irons!

(#16242) EmberXY


EmberXY
addikt

Ennél szebb szombat estét akarva se lehetne kívánni... Jött egy kis zivatar, aztán egy darabig TV adás nem volt, most már áram sincs kb fél órája. Legalább megvárta, amíg besötétedik. :D
Biztos rohadtul törik már magukat a hiba elhárításán. :W
Másnál nincs ilyen gond?

Up the Irons!

(#16243) koshmar válasza EmberXY (#16242) üzenetére


koshmar
őstag

Itt ma esett valamennyit, de semmi komoly.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16244) EmberXY válasza koshmar (#16243) üzenetére


EmberXY
addikt

Itt még mindig nincs áram, erős a gyanúm, hogy ma már nem is lesz, szerintem szarnak rá magasról, nem is lehet mást elvárni.

Up the Irons!

(#16245) EmberXY válasza EmberXY (#16244) üzenetére


EmberXY
addikt

Éjjel 2 körül jött vissza az áram, így csak kb ~7 órára került vissza az utca a középkorba.

Up the Irons!

(#16246) koshmar válasza EmberXY (#16245) üzenetére


koshmar
őstag

Itt is volt már 8-10 órás áramszünet (mondjuk előre bejelentve), hát mindenki meg volt halva. :D

A modern ember ennyire függ az áramtól (is).

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16247) EmberXY válasza koshmar (#16246) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát lehet is függeni tőle, mert szinte minden árammal megy... Vidéken meg pláne... Aki nem sűrűn lakott területen lakik, annak még a víz is árammal megy. :D
Se víz, se hűtő, se világítás, se TV, PC, stb, üzemekben meg nuku gépek működése, stb...
Kellemetlen tud lenni, pláne ha nincs előre bejelentve.

Up the Irons!

(#16248) koshmar válasza EmberXY (#16247) üzenetére


koshmar
őstag

Engem pontosan ezért érdekelne egy kaland egy lakatlan szigeten, mondjuk 31 napra.

A sok étel és az internet hiányát pöppet nehezen viselném. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16249) EmberXY válasza koshmar (#16248) üzenetére


EmberXY
addikt

Te ott megdöglenél 1 hét alatt, de lehet, hogy hamarabb. Én csak azért bírnám tovább, mert rajtam nagyobb a "tartalék". :DDD

Amúgy én az ilyen "kalandot" inkább Tahitin, vagy ehhez hasonló környezetben, fűszoknyás nőkkel körülvéve tudnám elképzelni, a pálmák a tengerparton, stb, bennszülöttek (csak ne kannibálok :D), kipróbálnám egyszer.

Up the Irons!

(#16250) koshmar válasza EmberXY (#16249) üzenetére


koshmar
őstag

Nem biztos, bár igaz, hogy én itthon is alig vagyok életeben. :D

Az itthoni defektes mérleg szerint 73 vagyok, szóval elvileg megint könnyebb lettem. :O

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.