Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) dredjudge84 válasza hockeyapu (#5449) üzenetére


dredjudge84
őstag

Attól függ, honnan nézzük a listát. :))

(#5452) bb71


bb71
őstag

Ma két utalásom sem érkezik meg a Wise egyenlegemre, nálatok nincs gond???

(#5453) vnorbi válasza bb71 (#5452) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Most nem próbálgatom, de korábban többször is volt már olyan, hogy nem tudták tartani az 5 másodpercet, hanem 20-40 perc lett belőle.

(#5454) sajtos365 válasza bb71 (#5452) üzenetére


sajtos365
tag

Nekem a vásárlásról meg a pénz érkezésről nem jönnek push üzenetek.

(#5455) bb71 válasza bb71 (#5452) üzenetére


bb71
őstag

1. az általános Wise számlára utaltam és közleménybe a Pxxxxxx azonosítót írtam.
itt sajnos user error volt, mert Wise-nak jelzett értéknél kevesebbet utaltam el...

2. a nevemen lévő Wise-os forint számlaszámra elutaltam 1Ft-ot, ez sem jelenik meg...
UPDATE: megérkezett, amíg írtam...

Az 1. pontbeli esetnél nemrég megjelent, hogy kevesebb érkezett - és utalás megszakítva felirat -, de lehet javítani az utalást:
- a kevesebb összeget elfogadom
- kipótolom a hiányzó összeggel (még utalok kintről Wise-ba)

Először próbáltam elfogadni a beérkezett összeget - 10x ... egyszer sem fogadta el a rendszer, mindig megszakítva a folyamat jelző.
UPDATE: az eredeti kisebb utalt összeg lesz belőle, ez is frissült, amíg írtam!

Végül elutaltam a hiányzó összeget... hogy mi lesz ebből?!

(#5456) vnorbi válasza bb71 (#5455) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az első esetben írt módon szerintem fölöslegesen bonyolítod a dolgot. Utalsz a saját számládra (ahogy a másodikban írtad), nem kell közleményezni, meg figyelni az összegek egyezésére.

(#5457) bb71 válasza vnorbi (#5456) üzenetére


bb71
őstag

Igazad van, csak ezt én még nem tudtam, hogy nyugodtan lehet így is... nemrég nyitottam a számlát.
Megtanultam egy életre.

(#5458) wayne1


wayne1
senior tag

Hali. Mi lehet a gond abban az esetben ha :
1, OMW kúton és Coop üzletben nem tudok fizetni érintéssel. (Eddig működött az OMW, coopban most fizettem először) Kiírja, hogy elutasítva és használjam a chipet vagy a lehúzást, azzal működik viszont.
2, Auchan, KIK itt működik minden ahogy eddig is.

Annyi, hogy 2. esetben mind a két helyen a régi fajta OTP terminál van az első két helyen pedig valami újabb fajta. A kártyán minden be van kapcsolva, nincs semmi sem kikapcsolva.

(#5459) K Norbi válasza wayne1 (#5458) üzenetére


K Norbi
addikt

G pay mögött van a kártya?
Revolutod nincs?

Egy kártya nem kártya :D

[ Szerkesztve ]

(#5460) wayne1 válasza K Norbi (#5459) üzenetére


wayne1
senior tag

Közvetlenül a kártyával akartam fizetni. Az lemaradt, hogy ugyanezeken a helyeken a párom simán tud fizetni a Wise kártyájával minden gond nélkül. Szóval ezért nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#5461) KilgoreTrout válasza wayne1 (#5460) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Semmi, rossz topik :)

[ Szerkesztve ]

(#5462) |nsane


|nsane
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, melyik lenne a jobb (olcsóbb) megoldás?

Magyarországról kapom a fizetésem a magyar UniCredit Partner Aktív Forint folyószámlámra. Ezzel nincs is probléma, nagyon olcsó, viszont nekem nincs szükségem Forintra, mivel Szlovákiában élek. Eddig könnyen megoldottam, mert full ingyen levettem a számlámról a pénzt és egyik barátommal átváltottam középárfolyamon euróra (illegális?), utána pedig ráraktam a szlovákiai bankom EUR számlámra (idén már van dollár számlám is). Sajnos már nem fogok tudni rendszeresen váltani középárfolyamon az ismerősömmel, tehát új megoldást kell keresnem.

Az én fejemben 3 megoldás körvonalazódott ki, csak nem tudom melyik a jobb (olcsóbb).

1. UniCredit-nél devizaszámlát nyitok és bankon belül megoldom váltást, utána pedig átutalom a Szlovák EUR és USD számlámra

2. Wise/Revolut-nál nyitok számlát, átutalom a Forintot, átváltom a megfelelő devizákra, majd utána átutalom a Szlovák EUR és USD számlámra

3. elsétálok, ahogy eddig is tettem egy UniCredit ATM-hez, ingyen leveszem a "jó magyar forintom", Szlovákiában átváltom egy pénzváltónál (nincs semmiféle kezelési költség, általában jobb az árfolyam mint a magyarországi váltóknál), majd berakom a Szlovák számlámra.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#5463) Remov válasza |nsane (#5462) üzenetére


Remov
aktív tag

Szia, a második lesz a legolcsóbb. A Revolut egy nagyon minimálisan olcsóbb lenne erre a célra.

(#5464) dredjudge84 válasza |nsane (#5462) üzenetére


dredjudge84
őstag

Fontos kérdés, hogy mennyi pénzt váltanál havonta? Ha 350k alatt akkor revolut, ha felette akkor zen.

(#5465) |nsane


|nsane
tag

Köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#5466) Rick4 válasza |nsane (#5462) üzenetére


Rick4
félisten

Wise-nél nyitsz számlát, ha kint élsz, eurósat nyitsz, és mellé nyitsz magyar forint számlát, itthoni utalások 5 másodperc alatt ott vannak, nevetséges költségért tudsz utalni bármerre, nálunk felveheted 160 ezerig külön költségek nélkül is automatából, a forintot pedig váltod euróra nagyon jó árfolyamon, és ott már azt csinálsz vele amit akarsz. Sok pénz átmegy havonta, sok éve, semmi macera nem volt magánban.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5467) ollie válasza Rick4 (#5466) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

75 ezerig ingyenes a kp felvét, nem?

***

(#5468) Rick4 válasza ollie (#5467) üzenetére


Rick4
félisten

Egyikünknek sincs igaza, mert valahol 90 ezer ft körül jár már az árfolyam miatt:

Ha Európában vagy az Egyesült Királyságban: 200 GBP/EUR összegig két ingyenes készpénzfelvételre van lehetőséged havonta.

De nekem egy kicsit jobban nincs igazam, ugyanis belekevertem az itthoni bankoknál megszabott 2 alkalom és max 150 ezres díjmentes készpénzfelvét limitet, ami viszont a wise-ra nem vonatkozik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5469) Oliverda válasza dredjudge84 (#5464) üzenetére


Oliverda
félisten

A Zennél nincs névre szóló magyar számla, hamarosan pedig már a kártyás feltöltésért is fel fognak számolni díjat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5470) g@bo válasza tomp (#5450) üzenetére


g@bo
nagyúr

ne feledd majd az árfolyamnyereség utáni adót becsengetni, az egyenlő közteherviselés jegyében. :P

(#5471) Rick4 válasza g@bo (#5470) üzenetére


Rick4
félisten

Kevered a dolgokat, árfolyamnyereséget szja vonatkozásban csak értékpapír- vagy tőzsdei ügyletből lehet realizálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5472) g@bo válasza Rick4 (#5471) üzenetére


g@bo
nagyúr

A valuták, devizák átváltásakor az árfolyamkülönbségből keletkező nyereség, ha az átváltás nem üzletszerű tevékenység keretében történik, adómentes jövedelem, egyébként ellenőrzött tőkepiaci ügyleti nyereség [Szja tv. 1. melléklet 7. 4. pont; 67/A. §].

jogos. kár h aranyra ez nem igaz.

(#5473) Rick4 válasza g@bo (#5472) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát akkor ismét: ha adómentes, akkor az szja törvény nem vonatkozik rá, ugye?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5474) HoTDoG


HoTDoG
tag

Ma két HUF-HUF utalást is indítottam céges számláról, mind megszokott utalások. Ennek ellenére az egyikre 2, a másikra 4 óra feldolgozást írt a Wise. Több Wise oldali ellenőrzésen estem már át eddig, nem vagyok új nekik. Az nem derült ki, hogy technikai vagy folyamatbeli (ellenőrzés?) kérdés miatt van-e, de elég fura, főleg, hogy azonnal át kellene érnie...

(#5475) kikinda2 válasza HoTDoG (#5474) üzenetére


kikinda2
tag

Szerintem zavar van az erőben. Viccet félretéve valszeg nem WISE specifikus a probléma. Nekem pl. ma Raiffeisen utalás ment át 4 másodperc helyett 1,5 óra alatt.

(#5476) Boond válasza ollie (#5037) üzenetére


Boond
addikt

A Revonál, rendes 100.000 € bankszámla biztosítás van ami ugyan olyan, mint az itthoni bankoknál, csak nem az OBA, hanem a Litván megfelelője garantálja. Gyakorlatilag ugyan az a rendszer, technikailag mint pl ha Ausztriában nyitnál számlát.

Míg a wise-nál ilyen nincs. Ott max letétbe helyezik a pénzed, de nincs rá konkrét államilag garantált garancia, tudtommal. Ebből a szempontból én szerintem kockázatosabb a wise. Előnye a magyar számlaszám - meg részbeni hátránya is, mivel emiatt is emeltek árat, ami a gazdasági helyzet romlásával vélhetőleg tovább is nőhet, ahogy ezt már látni más fintech cégeknél... (curve, zen stb).

Kombinálva célszerű használni őket szerintem. Nekem pl tökéletesen megfelel a revo, önmagában is. Igaz magyar számlára nem szoktam utalgatni... De elvileg az is müködik vmilyen szinten, sőt már ugye egyes bankkártyákra is lehet, azonnali-t akár ingyenesen is utalni.

A Wise pénzforgalmi szolgáltató (kb mint egy váltó), kevesebb vizet zavar a piacon...
Revo ezzel szemben bank, és egyre jobban terjeszkedik, legutóbb már azt olvastam a paypal helyét is átvenné - weboldalak fizetési lehetőségénél feltüntetve, de vannak már termináljaik is... Sokkal inkább jelent konkurenciát...

(#5477) Rick4 válasza Boond (#5476) üzenetére


Rick4
félisten

Míg a wise-nál ilyen nincs. Ott max letétbe helyezik a pénzed, de nincs rá konkrét államilag garantált garancia, tudtommal.

Felesleges magánvéleményt és lebegtetett fals infókat beírkálni, amikor megkereshető a valós tényállás: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5478) HoTDoG válasza Rick4 (#5477) üzenetére


HoTDoG
tag

Szerintem viszonylag jól leírta a helyzetet Boond.

Az általad linkelt leírás alábbi bekezdéséből.

"Mi történne, ha a Wise fizetésképtelenné válna?
"...számodra visszatérített pénzt összege alacsonyabb lehet, mint ami eredetileg a számládon volt."

Többször kitárgyaltuk már: #5251

Aki betonbiztosat keres, nagy összegnek, valódi biztosítással, az ne itt tárolja.

(#5479) Rick4 válasza HoTDoG (#5478) üzenetére


Rick4
félisten

Viszonylag jól leírta a helyzetet, amire a kifejező szónak a "szerintem" szót használta. Fogalma se volt a valóságról, és mellé is lőtt, ennyi történt mindössze.

Oké, akkor próbáljuk meg együtt értelmezni, mire akar a wise utalni. Beraksz 60 milliót, és ha borulna minden, max 85 ezer angol fontig, cirka 40 millió forintig kártalanítanak, ehhez képest Itthon beraksz a számládra 60 milliót, és az OBA visszaad 100 ezer eurónyi összeget, azaz 40 milliót.
Még mindig ott tartunk, hogy ezek a tények.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5480) sifarr válasza Rick4 (#5479) üzenetére


sifarr
senior tag

Beraksz 60 milliót, és ha borulna minden, max 85 ezer angol fontig, cirka 40 millió forintig kártalanítanak, ...
Pontosabban, ha a Wise borul, akkor visszakapsz 60 milla minusz az elszámoló költségénének rádeső része.
Akkor van igazán baj, ha az a bank lesz fizetésképtelen, ahol a Wise pihenteti a pénzt. Ilyenkor a Wise kártalanítására igaz a betétbiztosítás, ami töredéke az elveszett pénznek. Tehát az ügyfelek nagyobb arányt buknak a pénzükből.

[ Szerkesztve ]

(#5481) Oliverda válasza Rick4 (#5479) üzenetére


Oliverda
félisten

Elég világosan leírják, hogy a Wise nem így működik, vagyis nem vonatkozik rá a 85 000 angol fontig terjedő biztosítás:

Mi azonban különbözünk a fent felsorolt intézményektől, ezért a pénzed érdekében védőintézkedéseket alkalmazunk.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5482) HoTDoG válasza Rick4 (#5479) üzenetére


HoTDoG
tag

"Még mindig ott tartunk, hogy ezek a tények."

Nem, ezek nem tények. Ez a Te félreértelmezésed.

(#5483) KilgoreTrout válasza Rick4 (#5479) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nem, a Wise nem névreszólóan tárolja a pénzed különböző bankoknál, ergo az összes fekhasználó együttesen kap a betétbiztosításból, ami fejenként effektíve semmi. Ezt próbálják ellensúlyozni azzal, hogy sok különböző bankban tartják a felhasználók által befizetett pénzt.

Mondjuk a Revo se sokkal jobb, mert egy esetleges csőd esetén 18 millió felhasználóval nem fog tudni mit kezdeni az ottani "OBA".

(#5484) Oliverda válasza KilgoreTrout (#5483) üzenetére


Oliverda
félisten

"Mondjuk a Revo se sokkal jobb, mert egy esetleges csőd esetén 18 millió felhasználóval nem fog tudni mit kezdeni az ottani "OBA"."

Miért ne tudna?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5485) KilgoreTrout válasza Oliverda (#5484) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Hát mert nincs annyi pénz a betétvédelmi alapban, hogy 18 millió ügyfelet kártalanítsanak. Litvánia egy kis ország, kizártnak tartom, hogy az állam nemzetközi ügyfelek kifizetése érdekében venne fel brutális hiteleket (ahogy ez szokás, ha elfogy a betétvédelmi alap pénze).

[ Szerkesztve ]

(#5486) ollie válasza KilgoreTrout (#5485) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát igen, csak 2,8 milliós ország.

***

(#5487) Oliverda válasza KilgoreTrout (#5485) üzenetére


Oliverda
félisten

"Hát mert nincs annyi pénz a betétvédelmi alapban, hogy 18 millió ügyfelet kártalanítsanak. "

Mennyi pénz van benne?

"Litvánia egy kis ország, kizártnak tartom, hogy az állam nemzetközi ügyfelek kifizetése érdekében venne fel brutális hiteleket"

Mi köze az alaphoz annak, hogy mekkora ország és mekkora a lakossága?

Bónusz kérdés: A Revolut 18 millió ügyfelének átlagosan mennyi pénz van az egyenlegén? Egészen biztosan nem ~100 000 euró.

Egyébként itt pontosan leírják, hogy melyik pénzintézetnek mi alapján kell befizetnie az alapba.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5488) ollie válasza Oliverda (#5487) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerinted egy 2,8 milliós országban elég nagy alap összejön ahhoz, hogy 18 millió ügyfelet kártalanítsanak? Ez csak akkor lehetséges, ha kifejezetten sok akkora méretű bank van az országban, mint a Revolut, azt meg kétlem.

***

(#5489) Oliverda válasza ollie (#5488) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Elég jól ki van találva a rendszer, ami nem a 2,8 millió litván lakos alapján mondja meg, hogy melyik pénzintézetnek mennyivel kell beszállnia.

Már azt sem értem, hogyan merülhet fel bárkiben, hogy nem tudná teljesíteni a vállalásait egy ilyen kaliberű nemzeti bank, ami egyébként az Európai Központi Bank irányelvei alapján működik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5490) gergely2019 válasza Oliverda (#5489) üzenetére


gergely2019
csendes tag

https://privatbankar.hu/cikkek/makro/izland-kiheverte-a-csodot-de-a-receptet-jobb-ha-eltitkolja-244925.html

"Az izlandi kormány finanszírozta ugyanis a bankok veszteségét, de csak az izlandi állampolgárok megtakarításait védte meg. A külföldiek kártalanítását Izland először arra hivatkozva tagadta meg, hogy mind a betétbiztosítási alap, mind pedig a Landsbanki magántársaság, ami helyett az izlandi költségvetésnek, tehát közvetve az adófizetőknek nem kötelessége helytállnia."

(#5491) Oliverda válasza gergely2019 (#5490) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi köze az egykori izlandi államcsődnek a litván nemzeti bank működéséhez? Egyébként Izland nem az EU tagja, és nagyon úgy fest, hogy egyhamar nem is lesz az.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5492) KilgoreTrout válasza Oliverda (#5489) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

A Sberbanknak 70 ezer ügyfele volt, az ügyfelek kártalanításához a magyar betétvédelmi alapnak 150 milliárdnyi hitelt kellett felvennie (kétszer annyit, mint az EU-s irányelvek szerinti vagyona a csőd idején).

Revo esetében 250-szeres ügyfélszámról és egy harmadakkora országról beszélünk.

(#5493) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

https://www.lb.lt/en/financial-stability-instruments-1#ex-1-7

In the event of an insured event, deposit insurance benefits are paid from the Deposit Insurance Fund, which is administered by the state company Deposit and Investment Insurance. The Deposit Insurance Fund is funded from the contributions paid by participants in a deposit insurance scheme, i.e. banks and credit unions established in Lithuania. The annual contribution rate is set annually by the Ministry of Finance and is valid for the period from 1 July of the current year to 30 June of the following year. The annual rate is set with a view to accumulating in the Deposit Insurance Fund, by 3 July 2024, the minimum target level of 0.8% of total insured deposits as required by the Directive and, by 3 July 2038, the national target level of 2% of total insured deposits.

Ez alapján kevesebb mint 1%-nyi betétvédett számla kártalanítására van elegendő pénz az alapban. Tekintve, hogy ~10 millió az összes litvániában nyitott bankszámla száma, ez sem tűnik túl biztosnak.

Amúgy a lényeg az egészben, hogy igazából a litván betétvédelem sem nyújt nagyobb biztonságot, sőt, a Wise a nyereségessége miatt szerintem kisebb a csőd esélye, mint a veszteségesen működő Revo esetében.

[ Szerkesztve ]

(#5494) gergely2019 válasza Oliverda (#5491) üzenetére


gergely2019
csendes tag

És mi köze a litván nemzeti banknak a Revoluthoz? Nem ők fizetik a kártalanítást, hanem a litván betétbiztosítási alap.
Amiből ha elfogy a pénz, akkor hitelt vesznek fel, amit a litván államnak kellene garantálnia. Ami vagy megtörténik, vagy nem.

(#5495) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Wise számlámon van egy forint számlám, amit használtam fizetésre.
Pár napja kaptam egy visszatérítést a Paypaltól ( a Wise kártyám van hozzácsatolva ) 865euro értékben.
Így lett egy euró számlám. Gondoltam pihenjen a pénzem ott euróban.
Azóta 2x fizettem, de mindig az euróból vonta le.
Be lehet azt állítani valahogy hogy a Paypal használatakor, vagy csak ha a neten vagy bárhol a Wise kártyával fizetek akkor ne az euró összegből, hanem a forint összegből/számláról vonja le?
Vagy van arra lehetőség, hogy fizetéskor eldöntsem melyikről vonjon, esetleg ezt változtatni, módosítani lehet?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5496) Oliverda válasza KilgoreTrout (#5492) üzenetére


Oliverda
félisten

"Revo esetében 250-szeres ügyfélszámról és egy harmadakkora országról beszélünk."

Ettől még a magyar Sberbank 70 ezer ügyfelének simán lehetett nagyobb az össz betétje, mint a Revolut 18 milliójának.

"Ez alapján kevesebb mint 1%-nyi betétvédett számla kártalanítására van elegendő pénz az alapban. Tekintve, hogy ~10 millió az összes litvániában nyitott bankszámla száma, ez sem tűnik túl biztosnak."

Ha ~10 millió az összes litvániában nyitott bankszámla száma, akkor hogy jött fel a 18 millió Revolut ügyfél? A 10 milliónak csak lehet a töredéke lehet revolutos.

gergely2019:

"És mi köze a litván nemzeti banknak a Revoluthoz?"

Ez:

A Revolut Bank UAB az Európai Központi Bank engedélyével és a Litván Nemzeti Bank felügyelete alatt működik. A Revolut Bank UAB hitel-, fizetési, folyószámla- és látra szóló betétiszámla-szolgáltatásokat nyújt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5497) zsola400 válasza embe (#5495) üzenetére


zsola400
aktív tag

Tipp: nyiss egy perselyt, ebbe berakod az € akkor fizetéskor csak a ft vagy az egyéb számlákon lévő pénzhez fér hozzá.

(#5498) embe válasza zsola400 (#5497) üzenetére


embe
nagyúr

Az lenne az ideális, ha betudnám állítani melyik legyen az elsődleges számla. Mert lehet lesz megint egy német vásárlásom, akkor viszont az euróval kellene fizetni. Máskor a másik, forint számlával.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5499) KilgoreTrout válasza Oliverda (#5496) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ettől még a magyar Sberbank 70 ezer ügyfelének simán lehetett nagyobb az össz betétje, mint a Revolut 18 milliójának.

Ha feltételezzük, hogy minden Sberbank ügyfélnek >100.000 EUR-nak megfelelő összeg volt a számláján, akkor ez csak akkor lehet igaz, ha átlagosan <160.000 forint van a Revo számlákon.

Ha ~10 millió az összes litvániában nyitott bankszámla száma, akkor hogy jött fel a 18 millió Revolut ügyfél?

Passz. Nem pénzügyi területen dolgozom, csak találgatni tudnék, mi lehet ennek az oka.
Bankszámlák száma: https://www.lb.lt/en/number-of-accounts
Revolut accountok száma: https://www.revolut.com/about-revolut/ - (eszerint mát 20 millió személyes + 1 millió business account van).

[ Szerkesztve ]

(#5500) zerodot válasza KilgoreTrout (#5499) üzenetére


zerodot
aktív tag

> Passz.

Pedig egyszerű. Nem minden Revolut ügyfél tartozik a litván részleghez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.