Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) TheProb válasza Intruder2k5 (#6250) üzenetére


TheProb
veterán

Nem, Connection timed out-ot ír.

non-standard portról kéne adott server ip-re 3389-el továbbítania, nemtom mi nem jó.
Belső hálózaton meg mért volt jó (ugyan ezekkel a szabályokkal)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6252) Intruder2k5 válasza TheProb (#6251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szerver LAN IP címe stimmel? Egyéb dolog nincs elállítva a tűzfal környékén a Tomato-ban? Pl. DMZ cím nincs megadva? Illetve ugyanazon a porton nem fut szolgáltatás a routeren?

(#6253) TheProb válasza Intruder2k5 (#6252) üzenetére


TheProb
veterán

LAN IP-k jók, ezekre csatlakoztam mikor belső hálón próbáltam akkor is.
DMZ nincs is bekapcsolva, tűzfal meg így néz ki, default minden: [kép]

Nem futhatna semmi ezeken a portokon, teljesen friss config.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6254) Mr Dini válasza TheProb (#6253) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Nincs szolgáltató által natolva a hálód? ---> van saját publikus ip-d?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6255) Intruder2k5 válasza TheProb (#6253) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tools -> System Commands menüben lefuttatva ezt...

iptables -L | grep 3389

látható a vonatkozó szabály? Értelemszerűen a portot cseréld arra, amit Te használsz.

(#6256) TheProb válasza Mr Dini (#6254) üzenetére


TheProb
veterán

Ha nem lenne akkor ddns se működhetne, nem?

Egyébként másik routerral, (linksys wrt54gl + tomato) simán megy, ezért is nem értjük mi a szar a baj.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6257) Intruder2k5 válasza TheProb (#6256) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Működhet, mert a DDNS-be regisztrálja a NAT-olt címet, és NAT Loopback-el el is éred azt. De azt írtad fentebb, hogy a 8080-as porton eléred a routert távolról. Ezt másik netről próbáltad, vagy csak a sajátodról?

Ha a Linksys-el megy, akkor ezzel is mennie kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#6258) TheProb válasza Intruder2k5 (#6257) üzenetére


TheProb
veterán

máshonnan próbáltak rálépni, RDP nem megy, 8080-as remote access a routerhez igen.

Itt a result:

ACCEPT tcp -- anywhere 192.168.1.160 tcp dpt:3389
ACCEPT udp -- anywhere 192.168.1.160 udp dpt:3389
ACCEPT tcp -- anywhere 192.168.1.161 tcp dpt:3389
ACCEPT udp -- anywhere 192.168.1.161 udp dpt:3389
ACCEPT tcp -- anywhere 192.168.1.162 tcp dpt:3389
ACCEPT udp -- anywhere 192.168.1.162 udp dpt:3389
ACCEPT tcp -- anywhere 192.168.1.163 tcp dpt:3389
ACCEPT udp -- anywhere 192.168.1.163 udp dpt:3389
ACCEPT tcp -- anywhere 192.168.1.164 tcp dpt:3389
ACCEPT udp -- anywhere 192.168.1.164 udp dpt:3389
ACCEPT tcp -- anywhere 192.168.1.165 tcp dpt:3389
ACCEPT udp -- anywhere 192.168.1.165 udp dpt:3389
ACCEPT tcp -- anywhere 192.168.1.166 tcp dpt:3389
ACCEPT udp -- anywhere 192.168.1.166 udp dpt:3389
ACCEPT tcp -- anywhere 192.168.1.167 tcp dpt:3389
ACCEPT udp -- anywhere 192.168.1.167 udp dpt:3389

bal oldalt listázva kellene hogy legyenek az spt-k, nem?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6259) Intruder2k5 válasza TheProb (#6258) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

7 LAN IP-n használsz RDP-t? Vagy mire ez a sok szabály?

(#6260) TheProb válasza Intruder2k5 (#6259) üzenetére


TheProb
veterán

Igen, VMware tanfolyam van nálunk és ezek virtualizált szerverek.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6261) Intruder2k5 válasza TheProb (#6258) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na beállítottam egy szabályt a saját routeremben, a külső 33389 portot a belső 3389-re forwardolja. A fentebb említett menüben ellenőrizve ezt látom...

ACCEPT tcp -- anywhere 192.168.53.200 tcp dpt:3389
ACCEPT udp -- anywhere 192.168.53.200 udp dpt:3389

A torrent klienst beállítva a 3389 portra, és a linkelt oldalon tesztelve a 33389 portot zöldet kapok, tehát működik a forward. Mellesleg használok AP-ként egy RT-N12 D1-et szintén Tomato-val, amin fut SSH szerver, hasonlóképp forwardolva, kinti non-default portról benti defaultra, és az is működik.

(#6262) TheProb válasza Intruder2k5 (#6261) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom értem már végleg.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6263) Intruder2k5 válasza TheProb (#6262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még annyi eszembe jutott, nem lehet, hogy a nagy dual wan lázba összekutyulódott valami a tűzfalban? Milyen verziót használsz? Én az utolsó, még nem dual wan-ost, tehát 132-t.

(#6264) TheProb válasza Intruder2k5 (#6263) üzenetére


TheProb
veterán

1.28, ebben is van dual wan ahogy látom, de nincs beállítva.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6265) Intruder2k5 válasza TheProb (#6264) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindegyik 1.28, ez a főverzió, de ezen belül van egy másik szám, ami a Shibby buildek számozása. About menü, felső sorban...

Tomato Firmware 1.28.0000 -132 K26ARM USB AIO-64K

Én megpróbálnám egy simával, ami nem dual wanos. Abban a QoS is el lett rontva ha jól tudom, lehet a tűzfal sem 100-as.

[ Szerkesztve ]

(#6266) TheProb válasza Intruder2k5 (#6265) üzenetére


TheProb
veterán

Jah, ezt hnap megpróbáljuk.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6267) LógaGéza válasza Intruder2k5 (#6265) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nálam is ez van, és nálam se megy a port forward :F
Rápróbálok én is egy régebbire.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6268) Intruder2k5 válasza LógaGéza (#6267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 132 tuti jó, nálam gond nélkül mennek a forwardok.

(#6269) LógaGéza válasza Intruder2k5 (#6268) üzenetére


LógaGéza
addikt

... és működik... Nem hiszem el, hogy mennyit szenvedtem vele, DDNS-re fogtam, Digire fogtam, mindenre... Erre régebbi verzióval ugyanaz a szabály ami az újjal nem ment gondolkodás nélkül fut...

Köszönöm a tippet, hanyagolom a MultiWAN-os firmware-ket ezután, úgyse használom a plusz funkciókat... :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6270) Intruder2k5 válasza LógaGéza (#6269) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Idővel biztosan jó lesz az is, de most még sok a bug benne.

(#6271) TheProb válasza Intruder2k5 (#6268) üzenetére


TheProb
veterán

Egyébként a verziók közötti backup file-t vissza lehet állítani? Mert nem volna rossz ha rá lehetne tolni a 132-re a most lementett configot.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6272) Intruder2k5 válasza TheProb (#6271) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát tudtommal ezt kifejezetten nem ajánlja Shibby, és én sem szoktam. Persze a file-t vissza tudod tölteni, ezzel nincsen gond, de itt a MultiWAN-os váltásnál olyan változtatások voltak, amik miatt inkább ajánlott a manuális újrakonfigolás. Ha nagyon lusta vagy rá, akkor töltsd vissza, de ha mégis valami nem fog rendesen működni később, akkor gondolj majd erre, és kezdj egy reset-el.

(#6273) LógaGéza válasza TheProb (#6271) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én most NVRAM törlés nélkül raktam fel a régebbi verziót, és semmi hibát nem találtam eddig. Próbáld meg, ha nem jó akkor max reseteled.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6274) Buvana válasza Intruder2k5 (#6268) üzenetére


Buvana
aktív tag

Nekem a 132-es percenként 10 hibaüzenetet írt a logba error.upnp truncated output vagy ilyesmi. persze ment úgy is pár hónapot. 136-al tiszta a log.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#6275) Intruder2k5 válasza Buvana (#6274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ezt tudom, de ettől még beton stabilan és jól működik.

(#6276) TheProb válasza Intruder2k5 (#6272) üzenetére


TheProb
veterán

Nekünk is bevált a downgrade 132-re, köszi a tippet.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6277) Intruder2k5 válasza TheProb (#6276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meglátásom szerint jobb lenne ha Shibby felhagyna ezzel a DualWAN vonallal, kevesen használják ki ezt a funkciót, viszont sok bug-ot hozott magával. Vissza kellene térni a 132-höz, és onnan folytatni.

(#6278) Mr Dini válasza Mr Dini (#6246) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia Somatom!

Szereztem egy (a válasz hsz-ben is említett) e392-t egy napra és sikerült a nassal netet csiholni vele. Sőt az erősen módosított kernelemmel és iptables-szel még tovább is tudom adni a netet etherneten. Szóval ha a tomato-n nem menne, ott a nas "modemnek". :D

Sajnos a Tomatoval nem tudom kipróbálni, mivel nincs usb-m rajta...

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6279) Mr Dini válasza Mr Dini (#6278) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Hejj, most rádugtam a routerre a nast és toltam egy speedtestet.

40-50 mega bőven megvan, és kb ugyanennyi gépről mérve. Szóval hasít! :C

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6280) #79335424 válasza Mr Dini (#6278) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Most két hétig gályázom. Ha vége, akkor megkereslek priviben. Szívem szerint eljuttatnám hozzád az RT-N16 -ot, meg a sticket, aztán lesz, ami lesz. Persze, csak ha bevállalod.

(#6281) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja Digi előfizető lettem. ZTE F668 router csodát adtak amit sehogy sem tudok az ASUS N18U routeremmel összehangolni. Szeretném ha a helyi hálózatot továbbra is az ASUS szolgálná ki.
Valaki le tudná írni nekem lépésről lépésre, hogy mit állítsak be és hogy konfiguráljam a ZTE F668-at?
Az ASUS routeren Tomato firmware van, ott mit kell beállítanom?
A ZTE routerből a LAN 1 portból az ASUS WAN portjába kell kötni az UTP-t ugye?
Az ASUS-on WAN/internet menüpontban PPPoE típust állítottam be. Username Password a ZTE modem belépési jelszava?

Köszi előre is!

(#6282) Mr Dini válasza lolchief70 (#6281) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Ha simán, NAToltan szeretnéd használni a cuccot, akkor igen, a zte lanx portjába és az asus wan portjába kell dugni a kábelt.

Az asuon ne pppoe-t, hanem dhcp-t válassz!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6283) lecsek


lecsek
tag

üdv!
smartctl -a /dev/sda | grep parancsot ki lehet íratni log-ba úgy, mint a router hőmérsékletét? Nem találtam erre script-t.

(#6284) Mr Dini válasza lecsek (#6283) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Sajnos az én routeremen nincsen usb port, így nem tudok ránézni, h mi a parancs kimenete, de ha bele akarod írni egy logba a kimeneteket, akkor a parancs > /log/helye.txt, vagy ugyanez 2 '>'-el. A kettő közt csak annyi a különbség, hogy az egyik felülírja a fájl tartalmát, a másik pedig hozzáadja a végére a kimenetet.

Illetve echo-val is ki tudod írni fájlba a parancs kimenetét. Ebben szerintem tuti, h tud segíteni a google is.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6285) akom válasza lecsek (#6283) üzenetére


akom
senior tag

Szia,

Én így íratom ki:
smartctl -a /dev/sda | grep Temp | awk '{print $10}'

Fileba:
smartctl -a /dev/sda | grep Temp | awk '{print $10}' >> /opt/hddtemp.log

(#6286) Victorio


Victorio
aktív tag

Sziasztok,

A legutóbbi Shibby féle Tomato frissítésnél becsúszott valami hiba, nem ment végig a frissítés, és most féltégla üzemmódban megy csak az öreg igásló Linksys WRT54GL.

Végigmentem a neten fellelhető recovery próbálkozásokon, de sajnos nincs ping se, csak a LED villog rajta szomorúan. :(

Nem terveztem még lecserélni, hűségesen szolgált az elmúlt pár évben.

Tudna bárki segíteni rajtam Budapesten akinek van egy J-Tag kábele?
Előre is köszönöm.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#6287) lolchief70 válasza Mr Dini (#6282) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Szia!

Köszi de sajnos így sem működik.
Az lehet, hogy a szolgáltatót kell kérni hogy állítsa át a routert Bridge módba?
Ezt javasolták a Digi Prohardver fórumán.

(#6288) Intruder2k5 válasza Victorio (#6286) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sehogy nincs ping?

A gépen beállítottál fix IP címet a 192.168.1.x tartományban a helyi kapcsolatnak, majd kábellel összekötötted a routerrel, elindítottad a folyamatos pinget...

ping -t 192.168.1.1

és...

a.) áram alá helyezed a routert és figyelsz
b.) nyomva tartod a reset gombot, közben áram alá helyezed a routert, majd 5-10mp múlva elengeded a gombot és figyelsz

Folytatásként megpróbálnám az imént írt a és b pontot is, ám a PC-n közben elindítod a tftp feltöltést is.

tftp -i 192.168.1.1 PUT firmware.bin

Ha villog a Power LED, akkor az elég gyanús, hogy recovery módban van a router, tehát el kellene érned. Szoftveres tűzfal egész biztosan nem akadályoz?

[ Szerkesztve ]

(#6289) lecsek válasza akom (#6285) üzenetére


lecsek
tag

Köszönöm a segítséget!
végül a router-s script-hez ezt adtam végül

GETTEMP2=`smartctl -a /dev/sda | grep Temp | awk '{print $10}'`
echo "$NOW - $GETTEMP2" >> /opt/tmp/hddtemp_$LOGDAY.log

(#6290) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Elvileg sikerült, átrakattam bridge módba a ZTE F668-at.
Ilyenkor nem látom már a ZTE modem felületét 192.168.1.1-en keresztül.
Mit kell beállítanom az ASUS N18 (Tomato) routeremen hogy jó legyen?
ZTE LAN1 portból ASUS WAN portba UTP kábel kapcsolat rendben van.
ASUS DHCP és PPPoE módban sem tud WAN kapcsolatot létesíteni. Újraindítás renew nem segít.
Valamit biztos kihagytam de nem tudom mit. :W
Csináljak egy restore default configuration-t? (Erase all data in NVRAM Memory)

(#6291) Victorio válasza Intruder2k5 (#6288) üzenetére


Victorio
aktív tag

Sajnos "destination host unreachable" a válasz a pingre.
Pedig próbáltam mindenhogy, elindítottam a pinget, ki-be kapcsolttam a routert közben, próbáltam a reset gombot nyomvatartani majd elengedni bekapcsnál. De sajnos nem akarja.

A DD-WRT Wiki szerint ez a helyzet nálam:

The power LED flashes very fast. If it keeps on flashing longer than 2 minutes, without having lit up the other LED's, then a defective bootloader is present. However, if you can ping 192.168.1.1 (your router IP) you can try the TFTP recovery, otherwise you may need to open the router and use the JTAG recovery method below.

Azt hiszem marad a JTAG :(

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#6292) Intruder2k5 válasza Victorio (#6291) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És gyorsan villog a power led?

(#6293) Victorio válasza Intruder2k5 (#6292) üzenetére


Victorio
aktív tag

igen

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#6294) Intruder2k5 válasza Victorio (#6293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sajnos úgy néz ki, tényleg a JTAG marad.

(#6295) Victorio


Victorio
aktív tag

Sajnos sejtettem :(

Akkor viszont továbbra is várom olyanok jelentkezését akiknek van JTAG kábelük és segítenének.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#6296) madrac


madrac
őstag

Rutorrent scheduler plugin-ja nálam nem működik jól. Beállítottam a rutorrentben a limited 1-et 85KB upload-ra és 0 download-ra, igaz h nem használom, de a többi helyen is azért átírtam a default limiteket 1KB-ról 0-ra. Már vagy 1 napja ment, erre most nézem, hogy torrentek leállítva, a kliens limitek pedig 1KB-on, miközben több mint 1 órája már seed státuszba kellene lenniük az általam megadott limittel.... :F

(#6297) nyikszi válasza Victorio (#6295) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Nekem is van egy ilyen routerem, de a szekrény alján lapul (tartalék) és nekem is tégla lett anno. Én a csavarhúzós módszerrel élesztettem fel. Én se találtam JTAG-os emberkét, de akkor még talán megérte volna venni, most már nem.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6298) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Üdv!

Tomato 1.28 v132 max-ot használok jelenleg egy asus n12d1-en (mips). Viszont meglepően kevés szabad ram van (~4-5%) alapjáraton és csomószor, ha egy entware-s csomagot szeretnék futtatni, akkor Killed-et dob... Illetve a top-ban látszik, h az openvpn folyamatosan 12%-on tartja a procit, pedig nincs is engedélyezve... :F

Arra gondoltam, h a v136-ról való downgrade ártott meg neki. Viszont, ha újrahúzom, akkor az entware menni fog nfsről továbbra is? Vagy inkább azt is telepítsem újra?

Biztosan hallottatok már róla páran, h egy kicsit elegem lett a Tomatoból, mert jó cucc lenne, csak Shibby tojik rám...

Gondoltam, hogy picit bevágódok Neki, hátha akkor ráveszi magát a válaszokra és készítettem pár hasznos cuccot és elküldtem Neki. A vicc az, h választ nem kaptam, de azért a gitre feltette... :U

Szóval kivettem két hét szabit és többek közt készítettem egy OS-t a routerre. Gondoltam, ha már szenvedek vele, legyen olyan, ami maximálisan bejön nekem, ezért szakítottam az openwrt alapokkal és egy szimpla linux kernelt moddoltam meg hozzá inkább. A többit meg úgy "ágyaztam egybe".

Úgy terveztem, hogy a webes felület cgi alapú lesz és perl kódokból fog zömében állni. Namost a gond az volt, h önmagában, már a perl is alig fért fel, így kb 60 órám van a csomagok újraírásában, optimalizálásában... De megérte, mert megtanultam 3 új nyelvet! :D

Ma már eljutottam odáig, hogy megy a rendszer, oszt ip-t, tud csatlakozni a PPPoE tréhomra, megy a vpn, az ssl és többi, viszont még mielőtt élesben kipróbálnám, tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen webszervert érdemes használni. Én az nginx és a lighttpd mellett gondolkoztam, de végül az elsőt raktam be. Jól fut, de ha van jobb, akkor kipróbálnám azzal is!

Illetve úgy terveztem meg a dolgot, h alapból csak egy optimalizált, csakalényeg :D rendszert kapunk telepítés után, de egy fancy webgui-s listáról válogathatunk kedvünkre modulokat, csomagokat, beépülőket. Ez a három lehetőség van a bővítésre, persze ez lehet kombinálva is. Viszont azt nem tudom megoldani, hogy alapból csak olvasható az egész root könyvtár és talán az egész FHS is. Így nem tudok csomagokat felrakni. Szoftverfrissítésnélakkor mégis hogyan íródik fölül? Arra gondoltam, hogy egy "hamis frissítéssel" teszem fel a csomagokat, csak így meg az eltávolítás a necces. Van valami más megoldás, ahova írhatok és nem törlődik reboot után? A jffs-t ismerem, de pici...

Illetve annyit tudok tenni, hogy USB-s routereken pendrivera/hdd-re is tud "építkezni", illetve nasra és málnára is telepíthető csomagot is kreáltam hozzá, ami a nasra/málnára felrakás után automatikusan a router második tárhelyévé válik és pl radius szerverben akár tehermentesíteni is tudja a router prociját.

Ami nem akar menni, az a wifi. Sajnos a sugárzásra még nem sikerült rájönnöm... A tomato erre a célra mit használ?

Illetve ha fel szeretném tenni a routerre, akkor a recovery-s formátumhoz mit kell tennem?

Köszi!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6299) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#6298) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szintén RT-N12 D1, 132 Max. Memória állapota: [kép]

top kimenet:

Mem: 20528K used, 8168K free, 0K shrd, 2788K buff, 8068K cached
CPU: 0% usr 0% sys 0% nic 98% idle 0% io 0% irq 0% sirq
Load average: 0.20 0.05 0.02 2/27 10441
PID PPID USER STAT VSZ %VSZ %CPU COMMAND
10438 10326 root R 1308 5% 0% top
8588 1 root S 3036 11% 0% httpd
561 1 root S 1328 5% 0% crond -l 9
10326 10322 root S 1312 5% 0% -sh
291 290 root S 1308 5% 0% /bin/sh
305 1 root S 1300 5% 0% syslogd -L -s 500 -b 1
307 1 root S 1300 5% 0% klogd
1 0 root S 1268 4% 0% /sbin/init noinitrd
290 1 root S 1220 4% 0% console
10322 8595 root S 1140 4% 0% dropbear -p 22
8595 1 root S 1072 4% 0% dropbear -p 22
547 1 root S 1064 4% 0% nas
550 1 nobody S 1052 4% 0% dnsmasq -c 1500 --log-async
537 1 root S 960 3% 0% eapd
563 1 root S 904 3% 0% rstats
250 1 root S 616 2% 0% hotplug2 --persistent --no-coldplug
81 2 root SW< 0 0% 0% [mtdblockd]
3 2 root SW< 0 0% 0% [ksoftirqd/0]
37 2 root SW 0 0% 0% [pdflush]
293 2 root SWN 0 0% 0% [jffs2_gcd_mtd3]
5 2 root SW< 0 0% 0% [khelper]
4 2 root SW< 0 0% 0% [events/0]
2 0 root SW< 0 0% 0% [kthreadd]
18 2 root SW< 0 0% 0% [kblockd/0]
36 2 root SW 0 0% 0% [pdflush]
38 2 root SW< 0 0% 0% [kswapd0]
39 2 root SW< 0 0% 0% [aio/0]

Az entware-t nem befolyásolja az újra telepítés, bár ez felesleges is, legfeljebb az NVRAM-ot töröld ha ez anno elmaradt, majd manuálisan állíts be mindent újra. Ha helyére kerül a mount, az entware ismét menni fog.

(#6300) #79335424


#79335424
törölt tag

Na, nem elég, hogy ez az USB-s 4g modem szívat, most már a webadmin felületet sem érem el kívűlről. El nem tudom képzelni, hogy mi lehet a hiba. Évek óta ugyanúgy van beállítva, és eddig nem volt vele gond. A router mögötti NAS webes felületei rendesen bejönnek, de a routeré nem. Belső hálón működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.