Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) akom válasza lehella (#6350) üzenetére


akom
senior tag

Szia!

Sajnos a transmission egyik legnagyobb hiánya ez szerintem.
Anno próbálkoztam flexget-el. Logout-on is van róla írás.
Nekem nem sikerült összehozni.
Ahogy nézem ARM repokban nincs is flexget.

Hátha ezen a vonalon el tudsz indulni.

(#6352) Mr Dini válasza akom (#6351) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

A flexget python alapú, szóval nem kell, hogy fent legyen a repóban, elég ha van python és pip.

Ha pedig fent a pip, akkor így tudod feltenni:

pip install flexget

;)

Tudom, hogy nem Te kérdezted, de én már csináltam ilyet, ugyan nem routeren, de entware-rel, szóval megoldható. Viszont rengeteg függőség kell neki, szóval sok tárat el tud foglalni.

DE! A flexget ugyebár python alapú. És az összes ilyen, mint pl Java, python stb kicsit erőforrászabaló. Szóval egy ilyen gyenge SoC-on szerintem marha lassú lenne.

Így azt tudom ajánlani, hogy fordítsátok le az automaticot. Natív C kódja van és egyszerűbb a flexgetnél, de a funkciókban sincs hiány.

Ha gondoljátok, akkor fordítok egyet én is, de ahhoz az kell, h a router procija mips legyen. Ezt egy cat /proc/cpuinfo-val tudjátok csekkolni.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6353) akom válasza Mr Dini (#6352) üzenetére


akom
senior tag

Köszi! Jónak tűnik ez az Automatic. :R

(#6354) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy lassan öregecske, de még alapvetően jól működő RT-N66U routeren használom a Shibby-féle Tomato legfrissebb verzióját. Feltűnt, hogy a fájlszerveremről másolva (samba) lényegesen lassabban dolgozik, mint a gyári FW. Abban gondolom volt valami HW gyorsítás. Lehet ezen segíteni valahogyan?

(#6355) csixy


csixy
addikt

Sziasztok!
ASUS RT-AC51U AC750 -es routerre van-e tomato ??
Ha igen , melyik verziót tolja rá egyszerű téonlájnos ADSL kapcsolata lesz.
Egy kezdő ismerősnek merném ajánlani, ha van rá tomato.

Köszönettel CsI

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6356) csixy válasza csixy (#6355) üzenetére


csixy
addikt

Nézelődtem ,nem túl jó az előző ötletem.

Mi legyen , ami ASUS , van USB-je és megy rá paradicsom és óccó?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6357) Mr Dini válasza akom (#6353) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Most rendbe teszem a webdavos cikkem, mert sokak félreértettek egy lépést benne de ha megvan, akkor nekiállok a fordításnak.

Addig is javaslom, h egy entware-(ng-)t dobj fel, ha még nem lenne meg.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6358) Intruder2k5 válasza #68216320 (#6354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

LAN<->LAN forgalomba nem szól bele a HW NAT, az csak WAN<->LAN irányokban aktív. Esetleg a Jumbo frame aktiválása hozhat változást, ha támogatják a kliens eszközök is. Egyébként LAN<->LAN irányban kell mennie ~940Mbps sebességgel a forgalomnak.

(#6359) Intruder2k5 válasza csixy (#6355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az RT-AC51 MediaTek MT7620A chipsetes, így nincs rá Tomato, az csak BroadCom-ra megy fel. A Tomato támogatási listája itt található, ezen a ma újonnan kapható legolcsóbb USB-s ASUS router az RT-N18U. Ettől olcsóbbat használtan kaphat, RT-N16-ot, esetleg RT-N15U-t. Bár ADSL kapcsolattal simán elbír még a WL-500gP, és az RT-N10U is, de ezek már USB-n is elviselhetetlenül lassúak, legfeljebb 2-3MB/sec sebességre képesek, inkább senkinek sem ajánlom már. Bár ilyen szempontból az RT-N16 se túl gyors (6-8MB/sec), szóval ezzel nem árt tisztában lennie.

(#6360) csixy válasza Intruder2k5 (#6359) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm! Ezt fogom favorizálni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6361) lehella válasza Mr Dini (#6352) üzenetére


lehella
senior tag

akom, Mr Dini köszi a válaszokat, ha kicsivel könnyebb lenne, ennyire nem vágom a Tomatot.. Elvagyok nélküle is :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#6362) Kovesz82


Kovesz82
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS RT-N12 B1-es Router. Jelenleg 1.28-as tomato van rajta. Láttam, hogy már van hozzá 1.37 is. Érdemes feltenni? Illetve segítsetek már, hogy kell felrakni? nagyon régen tettem fel az 1.28-ast valami trükkel. Valami gombot nyomkodtam a routeren arra emlékszem és valami biztonsági firmware frissítés volt, ha jó tudom.
Kicsit ingadozik a net sebessége ezzel a firmware-rel.
Vagy a 1.28as Tomato firmware már tud frissíteni?
Miben különbözik a 1.37es?
Köszönöm válaszotokat

most látom, hogy az 1.37 alatt is 1.28 van. Akkor ezek szerint nincs frissebb? Meg van valami mini, miniIP6 stb. foglalmam sincs melyiket tettem fel. Aboutban valami ilyesmi van írva, ez segít valakinek valamiben?
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-124 K26 Max
IPv6 support,

Talán ez lenne a jó? tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-137-VPN.zip Vagy miben különbözik a tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-137-VPN-64K.zip ???
Köszönöm még egyszer

[ Szerkesztve ]

(#6363) Intruder2k5 válasza Kovesz82 (#6362) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ne keverd a verziószámokat! Az 1.28 a fő verzió, ez tudtommal sok-sok éve változatlan, azon belül a Shibby buildnek is van egy saját verziószáma, ami jelenleg 137-nél tart. [kép] De a 137-est én nem nagyon ajánlom, sajnos a MultiWAN rész egy kissé bugos, emiatt inkább a 132-t szoktam javasolni, jómagam is ezt használom az Access Pointként funkcionáló RT-N12 D1-emen. [about] [status]

Látom közben megfejtetted magad is. Én ezt javaslom feltenni:

tomato-K26-1.28.RT-N5x-MIPSR2-132-Max.zip

Trükközni nem kell, mehet fel az Administration -> Upgrade menüben. Aztán lehetőség szerint NVRAM törlés, és manuális beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#6364) Kovesz82 válasza Intruder2k5 (#6363) üzenetére


Kovesz82
tag

Oké, akkor 132. Bocs, nem tudom hogy megy már, amikor szenvedtem mert nem lőtte át a wifi a 60mbitet, akkor kicsit kiakadtam és akkor tanácsolták itt a tomato-t. Azzal legtöbbször működik, de nem mindig. Érdemes akkor frissíteni 132-re? Úgy látom 124 van most fent.
Segítenél melyiket töltsem le és hogy rakjam fel?

(#6365) Intruder2k5 válasza Kovesz82 (#6364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Beleszerkesztettem az előzőbe még.

(#6366) Kovesz82 válasza Intruder2k5 (#6365) üzenetére


Kovesz82
tag

Jelenlegi beállításokat nem lehet elmenteni és vissza állítani? Vagy inkább manual beállítás?
.zip-et kell betallózni? Vagy ki kell tömöríteni?
Köszönöm

(#6367) Intruder2k5 válasza Kovesz82 (#6366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ki kell csomagolni.

A mentés -> visszatöltésnek semmi értelme, akkor hagyhatod így is, NVRAM törlés nélkül a dolgot. Ha nincs kedved / időd, akkor csak cseréld az fw-t, aztán esetleg ha később valami rendellenesen működne, majd reset-eled a vasat.

(#6368) Kovesz82 válasza Intruder2k5 (#6367) üzenetére


Kovesz82
tag

oké, az update-nál van egy pipa, hogy a flashelés után az nvram memória törlődik. Az jó, vagy manuálisan kell véghezvinni a törlést?
Köszönöm a segítséget, már mindent tudok.
Csak kedvem nem volt végig állítani mindent újból, bár nem sok idő...

[ Szerkesztve ]

(#6369) Kovesz82 válasza Kovesz82 (#6368) üzenetére


Kovesz82
tag

ok, fent van a 132, WPA-t beállítottam, aztán a többit majd később, már késő van ehhez.
Köszönöm

(#6370) #79335424


#79335424
törölt tag

Beállítási segítségre lenne szükségem. Próbálom kideríteni, hogy az Androidos boxomon miért akadozik a MyTV médiastream. Szeretném kivenni a képletből a box wifi modulját. Ehhez az kéne, hogy a telóról a router (Linksys E-3000) 2,4 -es moduljára küldjem a streamet, a router -től pedig Lanon kapná a miniPC. Mit/hogyan kéne ehhez átállítanom? A router jelenlegi tartománya 192.168.1.100-199, a teló pedig 192.168.43.126 -ot oszt az első kapcsolódó kliensnek.

[ Szerkesztve ]

(#6371) AiRLAC válasza #79335424 (#6370) üzenetére


AiRLAC
addikt

Öööö MiniPC-n kikapcsolod a Wifit? :F

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6372) #79335424 válasza AiRLAC (#6371) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. Egyébként is Lanon kapja a netet, csak az otthoni netem olyan vacak, hogy attól is akadozhat a stream. Tehát, marad a mobilnet. Vettem egy 4G -s sticket, de az csak Windows alatt hajlandó működni, a miniPC -ben és a routerben nem. Marad a telóról, hotspottal módszer, de ezek a kínai miniPC -k nem a jó Wifi moduljaikról híresek. Ezért szeretném megkerülni a MiniPC Wifijét, és a routerét használnám. Jobb lenne a telót is LAN -ra kötni, de kernel szintű hekkelés nélkül nem hajlandó együttműködni az Asix 88772b chipes USB-LAN adapteremmel. Pedig ez az adapter kipróbáltan Linux/Android kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#6373) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Próbálta valaki a bearDropper-t?
OpenWRT (Chaos Calmer) script for blocking repeated invalid dropbear ssh connection attempts (embedded fail2ban)

Status
Working, no known issues.

Dependencies
None! Written entirely in busybox ash, uses all standard OpenWRT commands.

Ha senki akkor felteszem, elvileg szabványos dropbear parancsokat használ csak, szóval akár Tomato-n is működhet :)

Van naponta egykét próbálkozóm:
Jul 25 10:42:04 tomato authpriv.warn dropbear[22973]: Login attempt for nonexistent user from 194.125.224.14:56104
Jul 25 10:42:04 tomato authpriv.warn dropbear[22973]: Login attempt for nonexistent user from 194.125.224.14:56104
Jul 25 10:42:04 tomato authpriv.warn dropbear[22973]: Login attempt for nonexistent user from 194.125.224.14:56104
Jul 25 10:42:05 tomato authpriv.info dropbear[22973]: Exit before auth: Exited normally

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6374) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Szeretnék egy sima PPTP servert beállítani a routeren, hogy kívülről tudjak csatlakozni, de nem akar sikerülni a kapcsolólás. Port forwardhoz beírtam a 1723-as portot a router belső címével, A Conntrack/Netfilter oldalon a Tracking / NAT Helpers résznél a GRE / PPTP opciónál kivettem a pipát (neten több helyen is írták, de bepipáltan se megy).

canyouseeme továbbra is azt írja, hogy zárt a 1723-as port.

Láttam egy leírást usbtomato oldalán, hogy hogyan kell babrálni az egyik file-t, de ahhoz meg kéne még írható fájlrendszer is (pl pendrive) + optware kéne hozzá

Mikor beállítottam a routeren, akkor helyben tudtam csatlakozni, távolról már nem megy...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6375) TheProb válasza TheProb (#6374) üzenetére


TheProb
veterán

Próbáltam egy OVPN-t is beállítani, ez alapján, ez se tud csatlakozni...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6376) AiRLAC válasza TheProb (#6375) üzenetére


AiRLAC
addikt

Akkor nézzük a legegyszerűbbet: milyen szolgáltató? Milyen külső IP-t kapsz, nem lehet hogy NAT mögött vagy?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6377) TheProb válasza AiRLAC (#6376) üzenetére


TheProb
veterán

T-offline, ha ilyen jellegű gond lenne, akkor az admin felületet se érném el kívülről, de az megy.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6378) AiRLAC válasza TheProb (#6375) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én főleg EZ alapján állítottam be, annyi hogy nekem egy Ubuntu VM a kliens innen a cégtől (van némi URL filtering a tűzfalon, ezért kellett)

Szerk.: 1194-es portot használja, de nem kellett külön kinyitni neki, megcsinálja (Automatic a Firewall értéke a VPN részben)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6379) TheProb válasza AiRLAC (#6378) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom mi lehet a gond... Itt is csak annyi a különbség, hogy én static key-t próbálok használni.
1194-es portot se látja nyitottnak a canyouseeme...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6380) Intruder2k5 válasza TheProb (#6379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen fw-t használsz? MultiWAN-os?

(#6381) TheProb válasza Intruder2k5 (#6380) üzenetére


TheProb
veterán

már nem, múltkor rájöttünk h ez a gond, azóta downgradeltünk "simára" és jó lett. Akkor a NAT szabályok nem működtek.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6382) Intruder2k5 válasza TheProb (#6381) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A VPN-hez egyébként nem kell port forwardot beállítani, javaslom töröld is a szabályt, ezt az fw maga intézi, amikor aktiválod a VPN-t.

A Conntrack/Netfilter oldalon az említett opció nálam be van pipálva, ez volt az alapbeállítás, sosem bántottam.

(#6383) TheProb válasza Intruder2k5 (#6382) üzenetére


TheProb
veterán

próbáltam már azt is, hogy törlöm, valamint a Conntrack/Netfilter-es cuccot bepipálom, semmi változás.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6384) Kovesz82


Kovesz82
tag

Sziasztok
Ez alapján beállítottam a routert OPEN VPN-re és a gépet is, de ha csatlakozom az OPEN VPN-el, akkor nincs internet és semmilyen weboldal nem nyílik meg. Ha lecsatlakozom, akkor jól működik.
no-ip dinamikus címet csináltam.
bocs, ha hülyeségeket írok, de nem vagyok jártas a témában.

[ Szerkesztve ]

(#6385) csixy válasza Intruder2k5 (#5035) üzenetére


csixy
addikt

Akkor most már van hivatalos Shybbi-féle Tenda N80-as build?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6386) Intruder2k5 válasza csixy (#6385) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, amint látom van, bár eddig nem figyeltem én sem.

(#6387) csixy válasza Intruder2k5 (#6386) üzenetére


csixy
addikt

Továbbra sem látom a támogatott routerek listájában a Tenda N80-ast..
Külön buildet sem találok. Csak a tapasztalatból tudom, hogy nyilván a K26 RT-N -es kell rá , abból is az Asus RT_N66u 64K -ra valókból a 8mega alatti nagyságú file .

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6388) Intruder2k5 válasza csixy (#6387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Érdekes, mert ez 11,4MB, de szerintem ez való rá.

tomato-TDN80_RT-AC6x--137-Mega-VPN-64K.zip

(#6389) csixy válasza Intruder2k5 (#6388) üzenetére


csixy
addikt

Ezt hogy lehet beleszuszakolni a 8 megás flash-be.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6390) Intruder2k5 válasza csixy (#6389) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltehetően több fajta is készült az N80-ból. Volt már másik Tenda is így, azt hiszem a W1800R, ott is reklamáltak Shibby-nél, hogy vannak olyan példányok, amikben csak feleannyi flash van, és nem fér fel az fw.

(#6391) csixy válasza Intruder2k5 (#6390) üzenetére


csixy
addikt

Akkor nekem marad a K26 RT-N

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6392) Kovesz82


Kovesz82
tag

Sziasztok!
Remélem itt tudtok segíteni nekem. Szeretném az otthoni hálózatra egy VPN hálózatot. Adott Egy asus router tomato 1.28as firmwarerel. Hogyan állítsam be? Ez alapján elkezdtem de nem jutottam sikerre. Androidos telefonnal szeretnék kapcsolódni, de mindig felhasználó nevet és jelszót kér, de sajnos azt sehol nem tudok megadni.
Kezdő vagyok, de hamar tanulok.
Remélem valaki tud segíteni, vagy legalább valami weboldalt ajánlani ahol több infót tudok erről szerezni. Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#6393) AiRLAC válasza Kovesz82 (#6392) üzenetére


AiRLAC
addikt

A linkelt írás szerzője a topicgazda, szóval jó helyen jársz :) Először is jó lenne a pontos típusa a routernek és hogy melyik 1.28-as alverzió pontosan a firmware (132 lenne a legjobb)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#6394) Kovesz82 válasza AiRLAC (#6393) üzenetére


Kovesz82
tag

Óh, igen, ez az
A router pontosan Asus RT-N12 B1
És a tomato rajta Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 Max, azaz igen, 132-es v1.28
beállítottam mindent úgy, ahogy írva volt, de ha felkapcsolódom, azonnal elmegy minden, se net se semmi és jelszót kér a csatlakozáshoz androidon... milyen jelszó kell?

(#6395) Intruder2k5 válasza Kovesz82 (#6392) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van még két ilyen írás is ott, nézd meg, hátha segít valamelyik.

OpenVPN beállítása iOS és Android eszközökhöz
VPN beállítása mobiltelefonra

(#6396) Kovesz82 válasza Intruder2k5 (#6395) üzenetére


Kovesz82
tag

esetleg olyan van, amit tomato alatt lehet beállítani?
openvpn client az mi? mert én a szervert állítottam.

PPTP-t is lehet titkosítani? ha nem tudom az OPENVPN-t akkor ez is jó lesz, de jobban szeretném, mivel azt írták, az jóval biztonságosabb. az első link arról szól nem? csak úgy látom nem tomato alatt

[ Szerkesztve ]

(#6397) Intruder2k5 válasza Kovesz82 (#6396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sosem próbáltam ezeket a leírásokat, nem is én csináltam, de szerintem a kulcsok generálásához kell a klienst telepítened egy windows-os gépre.

Igen, az első link PPTP-ről szól, és Tomato + Android alatt.

[ Szerkesztve ]

(#6398) #79335424 válasza Intruder2k5 (#6397) üzenetére


#79335424
törölt tag

A második link a PPTP -s és az biztosan működik Androiddal, mert régebben használtam. Az első nekem túl sok(k) volt. Ráadásul érthetetlen részeket is tartalmaz. Valami "Windows -t", vagy mit. Hiába nyitottam ki az ablakot, nem repültek be a kulcsok. :)

[ Szerkesztve ]

(#6399) Kovesz82 válasza Intruder2k5 (#6397) üzenetére


Kovesz82
tag

megcsináltam a kulcsokat, de egy kulcs kimaradt. A STATIC KEY.
Hiába kattintok a start now-ra, nem indul el az OPENVPN server a routeren. miért?

megoldottam, köszönöm azért. elindult a szerver

[ Szerkesztve ]

(#6400) Kovesz82


Kovesz82
tag

ha kapcsolódtam androiddal, akkor hogyan böngészem a számítógépek tartalmát?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.