Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) zambozoli válasza #79335424 (#5650) üzenetére


zambozoli
senior tag

Alacsony priorítással sem?
Valami beállítási gond van, mert nálam beállított értéken úgy vág mint a huzat.

Üdv:ZZ

(#5652) #79335424 válasza zambozoli (#5651) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kezd alakulni. A sajátjaimmal tesztelem. Egyenként már tudok hatni az eszközökre, de az összkép még nem az igazi. Most az alapérték 5000/2000kb/s. Minden bejegyzet IP és a default is:
DLR:30 DLC:5000, ULR:10, ULC:2000, TCP és UDP: no limit
Tehát, csak a prioritás a különbség köztük. Még csak párhuzamosan indított Speedtestekkel próbáltam, de nem úgy tűnt, hogy leszabályozná az alacsonyabb prioritású eszközt. Kéne valami jobb tesztelő módszer. Meg, arra is gondoltam, hogy talán azért nem korlátoz, mert a magasabb prioritású eszköz nem érte el az elméleti maximumnak megadott 5000 -et. Ha így van, akkor az gáz, mert azt nem is fogja elérni, mivel magasabb, mit a valós sávszélességem.
Nem lehet ezt a Limitert vmi paranccsal aktiválni/deaktiválni? Beraknám a másik lakás eszközeit vmi fix korlátozással és ha kevés a netem, akkor kiadom az aktiváló parancsot, amit mondjuk SSH -n kiküldene az Android Boxom a routerre. Ezt a parancsküldést sztem E-Robottal automatizálni is tudnám.

[ Szerkesztve ]

(#5653) Kovesz82


Kovesz82
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus RT-N12 B1 Router, rajta egy 1.28-as tomato firmware. hogyan tudok itt letiltani egy oldalt, hogy ne lehessen megnyitni senkinek aki a routerhez csatlakozik?
köszönöm

(#5654) tibcsi0407 válasza Kovesz82 (#5653) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szia,

Az acces restriction menüpontban tudod. Tudsz több profilt is létrehozni és azon belül pedig többféleképpen is lehet szűrőket készíteni.
A képen, amit lentebb láthatsz, csak annyit írtam be, hogy facebook. Ez azt jelenti, hogy az összes webcímet, amiben szerepel a facebook szó, blokkolni fogja a router. Ehhez hasonlóan egymás alá írva egész hosszú listát tudsz készíteni.
Persze magát a szűrést máshogy is el tudod végezni, itt találsz segítséget.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5655) Intruder2k5 válasza tibcsi0407 (#5654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos a facebook-ot így pont nem fogja tudni szűrni, mivel az HTTPS. A 111-es verzióban volt egy ilyen...

– ACCESS RESTRICTION: use string module instead web module (https is blocked now – facebook for example)

Majd a 119-ben egy ilyen...

– Access Restriction: return to old „web module” style. „String” module is still in image, advanced users can use it in own iptables rules,

A kettő közt működik az Access Restricition menüből a HTTPS blokkolás, a többi verzióban csak iptables-el. Bár azt is láttam küzdöttek vele Shibby fórumán, nem tudom végül sikerült-e megtalálni a működő megoldást.

(#5656) zambozoli válasza tibcsi0407 (#5654) üzenetére


zambozoli
senior tag

Jó ez csak mi úgy kezdődik hogy "https://" azt te ezzel ki nem szűröd, leginkább is ezen a szinten semmivel, ha jól emlékszem!

Üdv:ZZ

(#5657) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#5655) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor pont a legrosszabb példát hoztam fel. :))
Nekem most nincs szűrő beállítva, de korábban próbálgattam más oldalakkal és működött. Az egyszerűbb oldalak szűrése így működött.

https://utdetailing.hu/

(#5658) Mr Dini válasza Kovesz82 (#5653) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Az access restriction valóban nem szűri meg a https oldalakat. Arra az iptables, vagy a dnsmasq lehet megoldás. Én az utóbbit preferálom. Pl a face oldalát egy nem létező belső IP-re rakva senki nem fogja elérni a hálózatodon.
pl.: address=/facebook.com/127.0.0.1

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5659) Kovesz82 válasza Mr Dini (#5658) üzenetére


Kovesz82
tag

szóval akkor tomato 1.23 firmwareben hogy lehet tiltani egy oldalt? mert host file-ba írva oké, működik, de ahhoz minden géphez le kéne ülnöm. Routerben szeretném, hogy akárki hozzá kapcsolódik, akkor se tudja, mellesleg telefonon nem lehet host file módszerrel tiltani. mindenképp routerben szeretném. szóval?

[ Szerkesztve ]

(#5660) tibcsi0407 válasza Kovesz82 (#5659) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha nem https, akkor úgy is csinálhatod, ahogy én írtam.

https://utdetailing.hu/

(#5661) Kovesz82 válasza tibcsi0407 (#5660) üzenetére


Kovesz82
tag

pech, facebook és az https

(#5662) Intruder2k5 válasza Kovesz82 (#5661) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

[link]

Advanced > DHCP/DNS > Dnsmasq Custom Configuration

address=/facebook.com/127.0.0.1

(#5663) Kovesz82 válasza Intruder2k5 (#5662) üzenetére


Kovesz82
tag

ezzel nem működik továbbra sem. beírtam azt a sort az adott helyre, de a facebook továbbra is megnyílik. Lényegében ugyan ezen az elven működik a host file is, de valahogy lehet valami más módon kell beírni.
iptables módszer hogy működik? utána néztem paracssorból kell kettő minusz elé, itt is próbáltam, de nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#5664) Intruder2k5 válasza Kovesz82 (#5663) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sajnos passz, keresni kell iptables megoldást ha van. Esetleg ha nagyon ez a lényeg, akkor vissza kell állni régebbi fw verzióra, amiben működik.

update
Megjegyzem most megpróbáltam, nekem működik.

[ Szerkesztve ]

(#5665) Kovesz82 válasza Intruder2k5 (#5664) üzenetére


Kovesz82
tag

dede most már működik, lehet még nem lépett életbe rögtön vagy valami frissítés kellett a laptop és a router között. köszönöm

(#5666) Mr Dini válasza Kovesz82 (#5665) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Látod, mondtam én! :D

Én torrent tiltásra használtam, amíg nem dolgoztam ki egy ravaszabb megoldást az upnp-vel. Beleírtam az összes ismertebb trackert és nem ment ugye, mert local IP-re dob át.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5667) Kovesz82 válasza Mr Dini (#5666) üzenetére


Kovesz82
tag

portot is le lehet valami módon tiltani?

(#5668) Mr Dini válasza Kovesz82 (#5667) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Már miért ne lehetne? :D

Pl így:

iptables -A INPUT -p tcp --destination-port <port, amit letiltanál> -j DROP

Ezt az administration>scripts részben a firewallhoz kell bemásolni. Lehet, h reboot kell neki.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5669) #79335424 válasza Mr Dini (#5668) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha már így benne vagy, akkor a Bandwidth limiter -hez nem tudnál súgni enable/disable parancsot? :) Múltkor találtam egy SSH -n parancsot futtató alkalmazást, ami Tasker plugin.

(#5670) Mr Dini válasza #79335424 (#5669) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Gondolom a JuiceSSH. :)

Sajnos nem tudok egyenlőre segíteni...

A tomato-t nem vágom, csak sokat volt dolgom linuxos "routerrel", ezért megy a dnsmasq, meg az iptables. De pl a vendéghálózat otthoni hálózat elérését sem tudtam megcsinálni, mert nem ismer(t)em a változóit.

Ki tudnám deríteni, h mivel lehet ki-/bekapcsolni(ehhez router reboot mindenképpen kell!), de sajnos a routeremen baromi kicsi a JFFS, így nem tudok tenni rá uclibc-t, illetve gcc-t. Van 5letem, h hogyan tudnám megoldani, de arra várni kell, mert egyrészt sokáig nem leszek BP közelében (vpnről biztonsági okokból a routert nem érem el :W), másrészt sikerült lefordítani a freeradiust a nasra :Y és az most egy pár napig kitölti minden szabadidőm.

Azt tudom, h ki lehet nyerni változóba az aktuális feltöltési/letöltési sebességet. Ezt lementeném egy fájlba(a 2 változó kimenetét) és abból a fájlból próbálnám meg automatizálni a Bandwith limiter config fájlját. A gond itt az, h nem tudom hol van ez a config. Ahhoz, h remountolni lehessen írhatóvá a / -t kellene vmi rendes "keretrendszer", mint pl az optware, csak eddig nem sikerült feltenni cifsre...

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5671) #79335424 válasza Mr Dini (#5670) üzenetére


#79335424
törölt tag

Használom a Juice -t is, de most a ScriptKitty -re, vagy az SSH Tasker plugin -ra gondoltam. De, amikor webes felületen aktiválom a funkciót, amögött nincs egy utasítás? Mi lenne, ha valós megjelenítés nélkül behívnám az adott webes felületet és elküldeném a kipipáláshoz, majd a mentéshez tartozó utasításokat? Tudom, hogy elég "paraszt" módszer, de ha nincs jobb, akkor ez is megteszi. A sávszélesség értékein én nem akarok változtatni.

(#5672) AiRLAC válasza Kovesz82 (#5665) üzenetére


AiRLAC
addikt

dns cacheben még benne volt. Windowson egy "ipconfig /flushdns" megoldja pl.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5673) olymind1


olymind1
senior tag

ASUS RT-N12 D1 routerem van a legfrissebb Shibby tomato-K26-1.28.RT-N5x-MIPSR2-132-Mini firmware-rel.

Kipurcant a WAN portom, az eredeti firmwareben meg tudtam változtatni hogy LAN portról kezelje az internetet, de Tomato alatt ha átállítom a portokat, újraindítás után elfelejti amit beállítottam neki az Advanced-VLAN alatt, de csak egyedül azt, minden más módosítást megjegyez, csak a VLAN portokkal van gondja. Próbáltam parancssorral is, szintén elfelejti újraindítás után. Próbáltam 131-130-as firmware-ekkel is. Nem volt szerencsém.

Ötletek?

(#5674) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Ti hallottatok már a plex nevű media szerverről? Valaki próbálta már Tomato alatt? Hogy hogyan fut?

(#5675) zambozoli válasza Atlantisz48 (#5674) üzenetére


zambozoli
senior tag

Túl nagy az erőforrás igénye a Plex-nek. Mivel tud média kódolást és ez által média hivatkozásként lehet vele arra alkalmas eszközön médiát lejátszani vele megzabálja a processzort. 1GHz es ARM proc-ra 256MB Ram-mal rendelkező NAS-ra sem ajánlja senki. Kell alá legalább a duplája hogy normálisan fusson, és ne kelljen napokat várni az indexelésre csak Órákat. :DDD
Szép csili- vili, de a fapados miniDLNA kockára veri sebességben! Igaz nincs kódolás bent.

Üdv:ZZ

(#5676) Atlantisz48 válasza zambozoli (#5675) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Rendben, akkor meg se próbálom rárakni egy Asus RT-N66U-ra :D

(#5677) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Huhhh... Felraktam az Advanced Tomato-t kipróbálni. Lehet modern a felülete, meg designos, akkor biztos én vagyok maradi, de nekem nagyon nem jött be, húsz perc után ment vissza az eredeti Shibby féle verzió. :)

(#5678) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#5677) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én is így voltam vele, amikor kipróbáltam. Nekem bejön a Shibby-féle egyszerűség, meg szerintem az erőforrásigénye is kisebb.

https://utdetailing.hu/

(#5679) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Entware-NG valaki próbálta már?
Telepítés. Ilyenkor nincs egy kis szabad időm, hogy kipróbáljam :(

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5680) csixy válasza Intruder2k5 (#5677) üzenetére


csixy
addikt

Én is rápróbáltam valamire, de nálam sem lett befutó.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#5681) imis


imis
senior tag

A vpn, ssl beállításról volna valami szájbarágós leírás? (1-2 idegen torrent megjelent a nas-omon)

(#5683) imis válasza Intruder2k5 (#5682) üzenetére


imis
senior tag

köszi,
átnézem.
:R

(#5684) imis válasza Intruder2k5 (#5682) üzenetére


imis
senior tag

Na ezt az androidon használatos megoldást végig zongoráztam, csak a tomato server beállításában nem találom a leírás szerinti pontokat. :W

"Keresd meg a tomato/VPN Tunneling/OpenVPN Server részt. A OpenVPN Server Configuration/Server1/Keys részbe a fenti négy fájlból másold be az alábbiakat:
Certificate Authority részbe a ca.crt fájlból a -----BEGIN CERTIFICATE----- ... -----END CERTIFICATE----- közötti részt.
Server Certificate részbe a server.crt fájlból a -----BEGIN CERTIFICATE----- ... -----END CERTIFICATE----- közötti részt.
Server Key részbe a server.key fájlból a -----BEGIN RSA PRIVATE KEY----- ... -----END RSA PRIVATE KEY----- közötti részt.
Diffie Hellman parameters részbe a dh1024.pem fájlból a -----BEGIN DH PARAMETERS----- ... -----END DH PARAMETERS----- közötti részt."

(#5685) Intruder2k5 válasza imis (#5684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig ott van az.

(#5686) Mr Dini válasza Intruder2k5 (#5685) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Az csak akkor van ott, ha authorization -nak a tls-t választod. De mivel a leírásod követte static key-t választott authorizationnek. ;) Akkor csak Static key van a keys menüpontban.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5687) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#5686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A linkeken három külön leírás van, amiből kettő vonatkozik OpenVPN-re, a harmadik PPTP, viszont csak az elsőt írtam én. A második linken ott van a kulcsok generálása is leírva. Röviden tehát, ez három külön írás, amik nem összekeverendők.

[ Szerkesztve ]

(#5688) Mr Dini válasza Intruder2k5 (#5687) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Igaz! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5689) khorvat


khorvat
senior tag

Adott egy Tomato FW USB2.0-n egy 2GB-os microSD kártya olvasóval csatlakoztatva, Windows alatt a kártya EXT3-ra formázva az egész kártya egy partícióra. Swap fájlra nincs szükség.
USB3.0-n egy NTFS-re formázott HDD van egyetlen nagy NTFS partícióval.

Ami komplikálja a dolgot, hogy JFFS-t nem használhatok, marad az USB and NAS / USB Support menüben a "Run after mounting" script megadással mountolás lehetősége!
Az NTFS HDD Tuxera driverrel kezelhető vagy Open NTFS-3G driverrel jelenleg a Tuxera van használatban.
Alapból a tmp/mnt/System-Entware helyre montolódik a 2GB microSD kártya és tmp/mnt/RedBaron helyre az NTFS HDD.
Ezeket szeretném a tmp/mnt/System-Entware helyett a /opt mappába a tmp/mnt/RedBaron helyett pedig a /nas mappába csatolni, és hogy újraindulás esetén is ezek automatikusan ide kerüljenek!

Milyen parancsokat kellene a "Run after mounting" ablakba megadnom, hogy működjön a dolog.
Ott tartok, hogy indulásnak kell egy umount /tmp/mnt/* parancs ez után van a gond a cimkével rendelkező EXT3 és NTFS partíciós lemezeket hogyan tudom csatolni?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#5690) Intruder2k5 válasza khorvat (#5689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ntfs-3g driverrel szerintem nem lenne gond, csak kérdés, hogy azzal milyen sebességre lenne képes? A Tuxera jóval gyorsabb elvileg, bár lehet a Te routereden nem is olyan tetemes a különbség.

mount -t ntfs-3g /dev/sda1 /opt

vagy

ntfs-3g /dev/sda1 /opt

Esetleg így?

ntfs-3g -L disk_label /opt

(#5691) Mr Dini válasza khorvat (#5689) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Egyébként miért nem symlinkelsz?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5692) khorvat válasza Intruder2k5 (#5690) üzenetére


khorvat
senior tag

Köszönöm a választ.

Érdekes a helyzet nálam /dev/sda meghajtó nincs vagy nem tudom mi kapja ezt a betűjelet.
Az USB2-ben a kártyaolvasós memóriakártya kapja a /dev/sdb1 nevet.
Az USB3-as HDD dokkolóval pedig a /dev/sdc1 nevet.
Eddig leállások/indulások és újraindulások után mindig ez volt a helyzet, soha sem történt fordítva vagy sda-val a kiosztás. Ez abból a szempontból akkor jó, hogy nem kell kísérletezgetni a direkt LABEL nevekkel, mert az sdb, sdc szinte statikusan mindig ugyanazt a meghajtót fogja jelenteni, bárhol hivatkozhatok rá így a későbbiekben.

Ha Open NTFS-3G drivert használok, akkor a

mount -t ntfs-3g /dev/sdc1 /nas

és a

ntfs-3g /dev/sdc1 /nas

parancsok mind szépen működnek.
A label nem látom, hogy a mount paramétereiben használható lenne nincs -L kapcsoló, ehhez vszínű egy csomagot telepíteni kellene, hogy tudja. Talán asztali PC-s Linuxok esetén is így működik csak.
Probléma viszont még az hogy hogy a fentebb módon csatolt NTFS meghajtóra 6MB/s sebességgel tudok írni ez még talán elfogadható lenne, de olvasni onnan csak 2 MB/s sebességgel ami azért elég karcsú, ez vagy az FW hibája vagy a NTFS driver vagy vmi hardveres dolog az USB3-on lévő eszközökben. Ezzel még kísérletezek majd.

Káosz van viszont az USB2 porton lévő kártyaolvasós microSD kártyával, ez Windows alatt formáztam EXT3-ra címkét/labelt is kapott talán kötelező is volt. Cserébe most azt látom hogy néha EXT2, néha EXT3 fájlrendszerrel csatolja a router a /dev/sdb1 alá!
Ez a memóriakártyák sajátossága lehet? Kerüljem a memókari, pendrive stb. használatát és vmi nagyon kicsi 2,5"-os HDD-t rakjak oda amire telepíthetem majd az entware-t és a további csomagokat?
Megpróbálom címke nélkül routerrel formázni, hátha lesz változás.
Az USB3-as HDD-t egy NTFS partíciónak szeretném hagyni, hogy hordozható legyen ha kell és USB2-ről menjenek a /opt dolgai.

Egyelőre itt tartunk, minden ötletet szívesen veszek a problémák megoldására, addig is próbálkozgatok én is ha fejlemény van jelentkezem!

Mr Dini nem nagyon ismerem a symlink-et soha sem használtam, de ha tudsz benne segíteni kipróbálhatom azt is.

[ Szerkesztve ]

(#5693) Intruder2k5 válasza khorvat (#5692) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg bind-el is lehet próbálkozni.

mount -o bind /forras/mappa /cel/mappa

(#5694) Mr Dini válasza khorvat (#5692) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Hogyha engedi, h felcsatold a gyökérbe a nas mappába, akkor így kell:

ln -s /tmp/mnt/RedBaron/ /nas

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5695) khorvat válasza Intruder2k5 (#5693) üzenetére


khorvat
senior tag

Attached Devices

Storage 0 Generic- USB3.0 CRW -SD
Partition 'sdb1' ext3 (1,876.13 MB / 1,844.07 MB free) is mounted on /opt
Storage 1 WDC WD30 EFRX-68EUZN0
Partition 'RedBaron' fuseblk (2,794.52 GB / 1,445.18 GB free) is mounted on /nas

Csatolások most szerintem rendben vannak, újraindítás után így jelennek meg a meghajtók!
Jöhet az entware és a gyalázatos NTFS olvasási sebesség problémája, ami úgy 2MB/s hogy még torrent se fut azon a meghajtón pedig az mindig ott kellene hogy menjen és tegye a dolgát a nap 24 órájában!
Őszintén a sebesség nagy csalódás eddig de remélem meg lesz a megoldás!

bind parancsot így egyelőre hagyom, úgy nézki nélküle is rendbe lesz, azért köszi a tippet!

Mr Dini köszönöm ezt is kipróbálom, mert ha ez működik akkor a Tuxera driverrel is tudom az NTFS HDD-t a /nas alá csatolni és megnézem azzal javul-e az olvasási sebességem!

Érdekes FTP-n és Samban is 2MB/s az olvasás.
Samban írás ugye 6MB/s átlagban,FTP-m írás 10MB/s!!!

[ Szerkesztve ]

(#5696) Intruder2k5 válasza khorvat (#5695) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, az a fránya ntfs nem való a routerre, ez tudjuk sajnos. Most akkor ntfs-3g driverrel van mountolva?

Entware telepítés:

cd /opt
wget http://qnapware.zyxmon.org/binaries-armv7/installer/entware_install_arm.sh
sh ./entware_install_arm.sh
opkg update
opkg install mc

(#5697) khorvat válasza Intruder2k5 (#5696) üzenetére


khorvat
senior tag

Köszi az entware telepítést, pont most akartam a neten rákeresni:)
Már fent is van!

Igen ez NTFS-3G driver most, ekkor írja fuseblk típusúnak. Tuxeranál tntfs-nek jelöli.
Sajnos Tuxeraval se jobb az olvasási sebesség ez azért meglepő, mert a Paragon NTFS driverrel ennél jóval többre volt képes USB2 porton és USB2-es rackben egy N66U AC-s Shibby féle Tomato FW-vel ugyanez a HDD!
Megnézem azzal a másik USB2 rackkel is, mert gyanús nekem az USB3-as dokkoló, hogy az kavarhat be, interferencia vagy bármi!

(#5698) Totyahu


Totyahu
csendes tag

Sziasztok!

Új külső vinyót vettem, amit a Tomato-s routeremre tervezek dugni és dilemmáztam, hogy ntfs-re vagy ext3-ra formázzam. Olvastam mindenfélét a forumokon végül arra jutottam, hogy inkább kimérem a sebességet.

A router egy Asus RT-N18U, usb 3.0 portra csatlakoztattam a WD Elements 4Tb külső vinyót. A router és a notebook között gigabites drótos kapcsolat volt. A firmware 1.32-es Shibby mod, K26ARM USB AIO-64K változat.

Ezeket az átlagokat mértem, Sambán, nagy fileokkal:

Tuxera NTFS (az ntfs-3g-t nem is próbáltam annyira lassú)
írás: 24,2 Mb/s
olvasás: 25,8 Mb/s

Ext3:
írás: 18,0 Mb/s
olvasás: 23,8 Mb/s

Mindkét esetben a router cpu-ja 100% közelében pörgött. Sajnos a sok kis fileos másolást elfelejtettem megmérni. :(( FTP-t sem próbáltam, igazság szerint eszembe sem jutott, hogy lehet különbség (pedig nyilván lehet).

Üdv,
T.

[ Szerkesztve ]

(#5699) #79335424 válasza Totyahu (#5698) üzenetére


#79335424
törölt tag

2,5 - 3MB/s? Nem túl fényes eredmény. Biztosan jól írtad a mértékegységeket?

(#5700) khorvat válasza Intruder2k5 (#5696) üzenetére


khorvat
senior tag

NTFS + Tuxera driver, NTFS + ntfs-3g driver vagy EXT3 fájlrendszerekkel mind USB2.0, mind USB3.0 portokon USB2-es és USB3-as rackel, pendrive-al ugyanazokat a nagyon gyenge olvasási eredményeket kapom azaz nem egy egyszerűen sem Samban sem FTP-n 2MB/s felé a routerre kötött eszköz olvasási sebessége.

Mi okozhatja ezt szerintetek?
Ha lesz időm visszarakok egy gyári Asus FW-t megnézem azzal is a másolási értékeket, ha ott jó akkor a Shibby féle Tomato FW még lehet nem tökéletes.
Illetve megpróbálok egy FW újrafeltöltést NVRAM törléssel, majd eljátszom a beállításokat újra hátha ez segít, de ebbe nem nagyon hiszek, hiszen így is teljesen szüzen lett rá rakva a Tomato FW és kézzel történtek a legelső beállítások is!
Még egy ötlet lekapcsolom a wifi-t megnézem úgyis az USB kezelés hátha változik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.