Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) Intruder2k5 válasza Laca0 (#6950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A wget és a gzip binárisok útját végig megadva is ezt csinálja a script? Lehet van több is a binárisokból, pl. a firmware részeként (/usr/bin alatt), és entware-ben (opt/usr/bin alatt) is telepítve. El kellene dönteni, hogy melyiket használod, és annak az elérési útját végig kiírni. Olyan is szokott lenni, hogy az fw-ben csak valami butított bináris van, ami nem is ismer minden paramétert.

[ Szerkesztve ]

(#6952) 0519 válasza nyikszi (#6949) üzenetére


0519
senior tag

légy szi majd írd meg az eredményt!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#6953) Laca0 válasza Intruder2k5 (#6951) üzenetére


Laca0
addikt

Csak 1 van mindkét parancsból. Nincs opt.
Eredmény, hogy a wget leszedi a "rytecxmltv-Hungary.gz" fájlt, csak samba-n keresztül látok "RQU3E1~8" nevet. Linuxon ott van rendesen.
A gzip nem látja. Most már parancssorban sem megy. De ami nagyon furcsa, hogy az ls sem! Ha a tartalmazó mappán futtatom a listázást, akkor látom. Ha konkértan arra a fájlra keresek, akár full útvonallal is, akkor azt mondja, hogy nincs ilyen "ls rytecxmltv-Hungary.gz" No such file or directory
Tulajdonos, csoport root/root, jogok 777
Ilyet még nem láttam...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6954) Laca0 válasza Laca0 (#6953) üzenetére


Laca0
addikt

Most működik. Az volt a megoldás, hogy a wget parancs végére tettem egy && jelzést, hogy várja meg a végét.
Szerintem a parancsvégrehajtás sebessége miatt volt a gond, hogy még nem végzett a wget, a gzip már nyalta is volna be a fájlt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6955) nyikszi válasza 0519 (#6952) üzenetére


nyikszi
őstag

Ment privi.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6956) nyikszi


nyikszi
őstag

Megint én. Most már van publikus IP címem, hurrá. Elérem a gépet kívülről. Viszont most néztem, hogy a transmissionben a port zárva van. Hmmm... A router beállítás elvileg jó. Aztán eszembe jutott, hogy a utorrenten is tesztelem. Ott meg azt írja nyitva a port. Most ilyenkor mi van? Mi az igazság? Vagy csak újra kellene indítanom a routert?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6957) Intruder2k5 válasza nyikszi (#6956) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Honnan, hogyan tesztelted? Közben futott a transmission?

Én nem használok rendszeresen transmission-t, de próbálgattam többször is, akkor Web Control-ból tesztelve nyitottnak mutatta azt.

Illetve persze a webes teszt is zöldet adott.

[ Szerkesztve ]

(#6958) nyikszi válasza Intruder2k5 (#6957) üzenetére


nyikszi
őstag

Igen, futott és a transmission gui-ból próbáltam, holnap linkelek képet is.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6959) nyikszi válasza Intruder2k5 (#6957) üzenetére


nyikszi
őstag

Feltettem a Transmission Web Control-t. Itt van a kép, sajnos itt is azt mutatja, hogy zárva a port:

[kép]

Biztos én rontok el valamit, csak nem tudom mit :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6960) Intruder2k5 válasza nyikszi (#6959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugye nem nyitottál, forwardoltál portot külön neki?

(#6961) nyikszi válasza Intruder2k5 (#6960) üzenetére


nyikszi
őstag

Nem, ugyanúgy hagytam, mint ahogy volt.

Ez van beállítva a Port forwardingnál:

On Both 51515 192.168.1.51 utorrent "számítógép"
On Both 51515 192.168.1.1 utorrent2 "router"

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6962) Intruder2k5 válasza nyikszi (#6961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagyis ezért nem működik... Egy port, egy kliens, egy alkalmazás. Te ugyanazt az 51515-ös portot forwardoltad a 192.168.1.51 IP című kliensre, illetve a routerre is egyszerre. Na már most egy portot csak egy helyen használhatsz, és a routerre történő forwardot töröld ki, mert az felesleges, azt intézi a firmware automatikusan. Vagy a routeren a transmission-nak, vagy a 192.168.1.51-es kliensen az uTorrent-nek válassz másik portot!

(#6963) odrif válasza Intruder2k5 (#6962) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mi értelme külön a gépen és külön a routeren is torrent klienst futtatni?

20 éve a Prohardveren

(#6964) nyikszi válasza Intruder2k5 (#6962) üzenetére


nyikszi
őstag

Ok, hazamegyek kipróbálom. Csak azt nem értem eddig miért működött?

Mi értelme van két helyen torrentezni? Pl. a gépre akarok valamit leszedni, nem a routerre és onnan átmásolni. De egyébként nem fut a utorrent mindig, csak időlegesen.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6965) odrif válasza nyikszi (#6964) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én ezt pont fordítva csinálom.
Mindig a routerre kötött HDD-re szedem le a dolgokat és onnan másolom a gépre, amennyiben szükséges.

20 éve a Prohardveren

(#6966) nyikszi válasza odrif (#6965) üzenetére


nyikszi
őstag

Ööööö... valami ilyesmit írtam én is ;) De van olyan amit egyből a gépre szedek le.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6967) nyikszi


nyikszi
őstag

Na, végre működik. Tudtam én vagyok a hunyó :) Köszi Intruder2k5 :R

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6968) lehella válasza odrif (#6963) üzenetére


lehella
senior tag

Gépre én akkor töltök torrentet, ha azt egyből szeretném is tovább másolni. Sajnos a routerről PC-re lanon másolni elég lassú (Asus-N18U), átlag 5-15mb/sec, messze elmarad attól, mint amikor a gépről másolom usb 2.0/3.0-n keresztül.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#6969) csixy válasza Intruder2k5 (#6962) üzenetére


csixy
addikt

Az nvram törlés után ilyeneket mértem: így már megvan a garantált 300 ...


Netmánia 1000 , asus rt-n18u

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6970) Intruder2k5 válasza csixy (#6969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt mennyit mérsz?

http://openspeedtest.com/

Állítólag az új flash verzióval gondok vannak.

[link] -> [link] -> [link]

A fentebb linkelt első oldal pedig nem flash, hanem html5 alapokon működik.

[ Szerkesztve ]

(#6971) csixy válasza Intruder2k5 (#6970) üzenetére


csixy
addikt

sajnos ez most csak ennyi:

mennem kell melóba , most egyenlőre visszarakom a régi konfigot, hogy a család tudjon netelni,

folyt köv.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6972) csixy válasza csixy (#6971) üzenetére


csixy
addikt

Most egy piros fritboxos UTP kábellel van összekötve , megegnézem biztosan Cat5E kábellel is ,de szerintem nem az lesz a baj. Megnézem gyári FW-vel is és másik gigabites routerrel is és direkben PC-vel összekötve is.
Ha sehogy se jön össze a legalább 300-as letöltés akkor felhívom a telekomot.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6973) csixy válasza csixy (#6971) üzenetére


csixy
addikt

MS Edge böngésző és cat5e kábelekkel routeren keresztül:

az openspeedtesttel 270-nél jobbat nem tudok csinálni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6974) csori23


csori23
aktív tag

Sziasztok. Tegnap sikerült kitörölnöm véletlenül a Transmission settings.json fájlt. Azóta nem tud kapcsolódni a kliens. Van erre valami megoldás? :F

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#6975) csori23 válasza csori23 (#6974) üzenetére


csori23
aktív tag

Probléma- megoldva

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#6976) Luissimo válasza csori23 (#6975) üzenetére


Luissimo
veterán

legalább csináltál már egy backupot magadnak a config fájlról, ennek örömére ????? :F :F :K

(#6977) csori23 válasza Luissimo (#6976) üzenetére


csori23
aktív tag

Most már igen :D

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#6978) nyikszi


nyikszi
őstag

Na ilyenkor mi van?

A kapcsolódás sikertelen

A Firefox nem képes kapcsolatot létesíteni a(z) 192.168.1.1 helyen lévő kiszolgálóval.

A webhely ideiglenesen nem érhető el vagy túlterhelt. Próbálja újra pár perc múlva.
Ha semmilyen oldalt nem tud letölteni, ellenőrizze a számítógépe hálózati kapcsolatát.
Ha a számítógépet vagy a hálózatot tűzfal vagy proxy védi, ellenőrizze, hogy a Firefox számára engedélyezett-e a webhozzáférés.

Minden megy ami eddig. Transmission, DLNA, Samba. Annyit próbáltam csinálni, hogy a routert elérjem kívülről. Persze nem ment, a port zárva, akármit csináltam. Aztán feladtam. Erre most ez fogad, ha be akarok lépni a routerbe, Mit tudok csinálni anélkül, hogy a routert alaphelyzetbe állítsam?

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6979) csixy válasza nyikszi (#6978) üzenetére


csixy
addikt

Próbáld meg másik böngészővel, vagy töröld a böngésző előzményeket.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6980) nyikszi válasza csixy (#6979) üzenetére


nyikszi
őstag

Megvolt mind, bocs, nem írtam. (Nekem evidens.)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6981) Intruder2k5 válasza nyikszi (#6980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Router újraindítás megvolt? SSH-n sem éred el?

(#6982) csixy


csixy
addikt

Tenda N80 tomato Shibby 132-es.
A routeren hátul a négy sárga port alá balról jobbra ez van írva :IPTV, LAN1,LAN2,LAN3. A kék jön külön az a WAN.

A tomato GUI-ban a kapcsoló menűben a LAN1 , LAN2 , LAN3 a LAN-hoz van taggelve a LAN4 pedig a WANhoz van bepipálva és az ötödik amire felül a táblázatban WAN van írva ez van ismét a LAN-hoz taggellve.

A GUI többi menüje helyesen működik.

Jól van ez így?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6983) nyikszi válasza Intruder2k5 (#6981) üzenetére


nyikszi
őstag

Router újraindítás is megvolt (ez is evidens számomra, bocs hogy nem írtam :B ). SSH-n is kipróbáltam és ott elértem. Ezt se írtam :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6984) Intruder2k5 válasza nyikszi (#6983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fut a httpd?

ps | grep httpd

Véletlenül nem tiltottad le az admin felületet? Nem állítgattál valamit előtte? Portokat esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#6985) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Tomato 1.28 by shibby SW fut egy ASUS RT N18-U routeren.
2-3 hónapig szuperül működött a torrent is a routeren (max. 10-et futtattam egyszerre)

A minap azt vettem észre, hogy nem tudok belépni a bittorrent kliensre. Linux alól a transgui sem működik.

A HDD-t magát látom a routeren keresztül...

Talán akkor romlott el valami beállítás, amikor a HDD-t lehúztam a routerről (nem pörgött, a HDD hibátlan)

Van ötletetek, hogy mit kellene megpróbálnom???

köszönöm előre is!

(#6986) nyikszi válasza Intruder2k5 (#6984) üzenetére


nyikszi
őstag

Ezt adja vissza:

1755 root 2804 S httpd
5078 root 1516 S grep httpd

"Véletlenül nem tiltottad le az admin felületet?" Nem hiszem, azt se tudom hol kell.

"Nem állítgattál valamit előtte? Portokat esetleg?"

De, de a port forwardban.... na közben beugrott, hogy kipróbáltam a 81-est, mert azt állítottam át. Köszi :R

Akkor marad az eredeti problémám, hogy nem nyit portot. Tehát regisztráltam a no-ip-re és beállítottam a routerben elvileg mindent. Belülről el is érem, de kívülről nem. (VPN-en keresztül próbáltam.)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6987) Intruder2k5 válasza nyikszi (#6986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na akkor fussunk neki még egyszer...

Most már eléred a rouert LAN-on?
A portot az admin felület eléréshez akartad forwardolni?

(#6988) nyikszi válasza Intruder2k5 (#6987) üzenetére


nyikszi
őstag

Igen, elérem most már a 81-es porton. Azóta visszatettem a 80-asra. (Most is elérem :) )

Igen, első körben azt akartam, hogy elérjem a routert, aztán ha az megvan és megy, akkor ftp-n keresztül a HDD-t.

Port forwarding:

On Both 8080 192.168.1.1 http
On Both 80 192.168.1.1 httpin

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6989) Intruder2k5 válasza nyikszi (#6988) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routeren futó szolgáltatások eléréshez nem kell port forwardot beállítani! Az admin felület távoli elérését az Administration -> Admin Access -> Remote Access és alatta a Port menüpontban tudod engedélyezni.

FTP esetén pedig az USB and NAS -> FTP Server oldalon az Enable FTP Server opciót kell Yes, WAN and LAN állásba tenni.

(#6990) nyikszi válasza Intruder2k5 (#6989) üzenetére


nyikszi
őstag

Igen és mégse akar csinálni semmit. Ezért forwardoltam kínomban, hátha. Mindjárt lövök képet.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6991) nyikszi válasza nyikszi (#6990) üzenetére


nyikszi
őstag

Intruder segítségével sikerült az ftp :R Az volt a baj, hogy csak a LAN volt beállítva, és a WAN-LAN kell. De az admin felületet még nem érem el.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6992) odrif válasza nyikszi (#6991) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

DDNS be van állítva?

20 éve a Prohardveren

(#6993) Intruder2k5 válasza Lasersailing (#6985) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen torrent klienst használtál? Transmission, vagy rtorrent? Ha transmission, akkor a firmware-be integrált, vagy telepített verziót?

(#6994) Intruder2k5 válasza nyikszi (#6991) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg így:

(#6995) csixy válasza csixy (#6982) üzenetére


csixy
addikt

Ezt szeretném kérdezni: Itt van a router hátulja a portokkal és itt van a vlan táblázat, amin furcsállom, hogy a WAN és a LAN4 össze van keverve, de végül is a kék port WAN-ként működik és a sárgák meg LAN-ként működnek. Akkor ez így helyes és kész? Vagy esetleg megcserélhetem a Port4 és a WAN port beállítását, de akkor azután a valóságban a sárga IPTV csati lesz a WAN portom és kék wan port fog a LAN4-gyé válni??

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6996) Intruder2k5 válasza csixy (#6995) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg megcserélheted, de lehet ez a router nem is támogatja a VLAN-ozást, azért van alapból is összevissza. Bár ezt meg szokta írni a firmware, hogy "this model not supported, blabla...", de ki tudja.

(#6997) Lasersailing válasza Intruder2k5 (#6993) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Gyári transmission klienst használtam. (sőt Te segítettél annó beállítani itt a fórumon :) )

(#6998) Intruder2k5 válasza Lasersailing (#6997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó lenne belépni SSH-n, és megnézni, hogy fut-e a transnsmission.

ps

(#6999) csixy válasza Intruder2k5 (#6996) üzenetére


csixy
addikt

Így most helyesen működik ,tehát így hagyom ahogy van , mert ez az nvram törlés utáni sima alapbeállítása.

Köszönöm!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#7000) hunaqua


hunaqua
addikt

Meg szeretném kérdezni,hogy a Asus RT-N18U Tomato-val ki tudja hajtani a Digi1000-t?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.