- droidic: Videó letöltés yt-dlp-vel (profi módszer)!!!
- eldiablo: Mennyire strapabíró egy GShock?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Essejó: MultiCooker avagy az elektromos kukta. Ötletek, tippek, tanácsok, receptek.
- shadowkidhu: SFF Itthoni labor
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
csadi0011 #5917 üzenetére
Én kíváncsiságból, mert a világvége téma elég sok potenciált rejt, főleg, ha van idő kibontani egy sorozat keretein belül.
Mondjuk a zombi-apokalipszis kissé idétlen (ezen nagyon röhögtem), és igazából elképzelhetetlennek tartom, hogy 20 éves kor felett bárkit szórakoztasson egy pont ilyen világvége, de oké, tegyük fel hogy, miért is ne, a fantázia jó dolog.
Viszont a megvalósítás már annyira egysíkú, hogy az félelmetes, a sorozat eleje óta olyan érzésem van, hogy egy vázat látok, nem egy felépítményt... én elhiszem, hogy valahol Hollywoodban ilyen világvégét képzelnek el, de előtte elolvashattak volna néhány könyvet a civilizáción kívüli túlélés valódi módszereiről, szabályairól, vagy akármit, amiből kiderülhetne, hogy egészen pontosan hogy is lehet küzdeni a túlélésért.
De nem.
A sorozat eleje óta csak alapszintű elemeket látunk az egészből - szerezzünk fegyvert, lőjük le a zombikat, de a lőszerünk véges, inkább szurkáljuk le őket, lootoljunk plázákban ételt, ha nincs, akkor vadásszunk, stb.
Igen, ezeket a hülye is tudja, kikövetkezteti.
Értem azt is, hogy a szereplők többsége tipikus puha civil, akiknek ilyesmiről sejtésük sem lehet, nézzük el.
Azzal sincs bajom, hogy ez egy dráma.
A dráma jó. Láttunk már jó drámát még Hollywoodból is, ez nem az.
A jó dráma okoz meglepetést, a jó drámában örömöd leled a karakterek megismerésében, gondolkodsz, hogy mi fog történni, hogy vajon melyik szereplő melyik szituációban miként reagál majd, megbotránkozol, vagy mélységesen egyetértesz a jellemfejlődések elemeivel, stb.
Én nem olvastam a képregényt, de így sem tudtam meglepődni eddig... sőt, gyakran hajtépés közelében állok, annyira ostoba és kiszámítható a történetvezetés csakúgy, mint a jellemfejlődések.
Értem, hogy minden amcsi kliséjellemből kellett egy, de szerintem az eredmény overkill, és mindig tudni lehet előre, ki mit fog mondani, csinálni.
Egyedül Carol tudott meglepni, nem gondoltam volna, hogy ilyenné válik, mint amilyen most.
Ez az egyetlen, és egyben az egyetlen pozitív meglepetésem is a sorozat kezdete óta az összes szereplő közül, Daryl mellett így már ő az egyetlen vállalható szereplő.
Komolyan, még a pap idétlenkedését is szívesebben nézem, mint pl Ricket, és az már szó.
Azt már kezdem megszokni amúgy, hogy a sorozatban kb mindenki teljesen irracionális döntéseket hoz a legtöbb helyzetben, de még kicsit bízom benne, hogy ezen csiszolnak, mert az utóbbi évad már nem annyira gázos ebből a szempontból.Van egy rokona amúgy ennek a sorozatnak, a Falling Skies.
Nagyon vártam azt a cuccot, már alapból a felütés is kedvemre való, hogy az emberiség nagy részét kiirtja egy idegen faj, a bolygót pedig elfoglalja - hoppá, végre nem hackeli meg egy eldugott NASA tudós az idegen hajót, és végre nem mi nyerünk egy huszonötször fejlettebb fajjal szemben...
Erre mi lett? Ja, szappan, érdektelen, súlytalan, ráadásul MINDIG sötét van, agyhalál.Mielőtt nekem esik az egész fórum, jelzem, hogy ez csak az én véleményem, azért írtam le, mert kérdezték.
-
Vladi
nagyúr
válasz
csadi0011 #5917 üzenetére
spoi!
Egyetértek. Az előző rész nagyon gyenge volt, de ez azért ütött. Én eskü hittem a krapeknek. De mennyire lesújtó már...
A közös cél életben tartotta a reményt és ezzel őket is. Sajnálom azért, hogy ezzel vége az útnak.
(#5919) james001
Másolják a képregényt? Nem mondod.
Hát így jártál, minek olvastad.
Egyébként nekem megvan az összes magyar kiadás, de nem olvastam őket, mert inkább előbb megnézem a sorozatot.
-
james001
veterán
válasz
csadi0011 #5917 üzenetére
Nem írtam azt hogy azért unalmas mert drámai volt... Már 1. évad óta nézem és képzeld rájöttem hogy ez a főbb téma amit boncolgat,de ez a rész annyira lassan adagolta a dolgokat hogy ha azt a sok üresjáratot kihagyják 10 perc alatt lement volna az egész. Szóval azért volt unalmas mert csak húzták az egészet.
SPOILER
Abraham háttértörténete is csak azért volt hogy húzzák az időt. Szomorú meg blabla de hogy őszinte legyek számomra Abraham nem valami szerethető karakter.
Az Eugene-s részt meg tudtam hogy bekövetkezik,és reméltem hogy nem fog mert gondoltam hátha más sztorit csinálnak ebből és nem azt amit a képregényben. De igen ez másnak meglepő lehet aki nem olvassa a képregényt.
SPOILERNekem az a főbb bajom hogy már túlságosan másolják a képregényt,így már valamennyire tudom mi fog történni. Egyedül a Beth-es sztori legalább új,arra kíváncsi vagyok hogy alakul. A 4. évad annyira nem volt ilyen,ezért "másabb" számomra most az 5. évad.
Új hozzászólás Aktív témák
● a spoiler formázás a topikban elérhető.
- PROHARDVER matricás ház ingyen elvihető
- ÚJ- Lenovo ThinkVision T24i-10 - 24" monitor - Számla, garancia
- Apple iPhone 12 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HATALMAS AKCIÓK / MICROSOFT WINDOWS 10,11 / OFFICE 16,19,21,24 / VÍRUS,VPN VÉDELEM / SZÁMLA / 0-24
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest