Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) brownus


brownus
veterán

Amit mostanában iszogatok; Erdő kincsei: almadarabok, hibiszkusz,rózsavirág, aloe vera darabok, papaya darabok, rózsabimbók, aloe vera por.
nagyon finom!

(#102) aDM|RaL^ válasza brownus (#101) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

:) lassan nekem is bekellene vásárolnom :D

csak lámulok itt a filteres Earlivel:D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#103) brownus válasza aDM|RaL^ (#102) üzenetére


brownus
veterán

ilyen koffeinos teákat nem nagyon iszom, gyümölcs, gyógynövény teák jöhetnek:)
a Pozsony u.-ban (XIII.) van/volt egy jó tea bolt, rég voltam ott , nem tudom megvan -e még.


most épp bodzavirág teát áztatom:)

[Szerkesztve]

(#104) aDM|RaL^ válasza brownus (#103) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

:) szeretem énis a gyümölcsöset, de én mindig Earl Greyt ittam, és lehet rászokjtam a koffeinre?:) kávézni viszont nem kávézom.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#105) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Kedvenc gyógyteám:

akácvirág
kamillavirág
bodzavirág
csalánlevél
csipkehús
hársvirág
borsmenta
benedekfű
koriandermag
édesgyökér
macskagyökér
levendula
orbáncfű

Én keverem, jópár alapanyag saját gyűjtésű. Jobban lehet tőle aludni, könnyebben ébred az ember, nyugtat, és betegségek megelőzésére is kiváló. Langyosan, ízesítés nélkül az igazi.
Mindenből a Herbáriás kiszerelést teszem bele, különösebb arányt nem igazán tudok/kell felírni.

(#106) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Kaptam Wissotzky teákat. Aki nem ismerné, kóser filteres tea. Nagyon finomak, nekem különösen a Lemonana nevű ízlik, citrus-menta.

(#107) Poctar


Poctar
senior tag

Nemrég ittam Kiwi Ananas nevű filteres teát. Bécsben vettem a Sparban. Szerintem finomabb, mint hazai társai.

(#108) T. Almeida válasza ngabor2 (#105) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Hogy készíted a teáid? Leszeded, mexárítod és kész is?
Thx!

(#109) ngabor2 válasza T. Almeida (#108) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nem mindet én gyűjtöm, sőt, csak egy néhányat tudok gyűjteni. A virágokat, leveleket padláson megszárítom: az akácot lefosztom a virágszárról és szúnyoghálón kiterítve, a bodzát felakasztva szárítókötélre, és ha megszáradt, a virágját lemorzsolom minél kevesebb szárral. A csalánt elvileg lehet napon is szárítani, én azért azt is árnyékban szoktam, ekkor egyáltalán nem fakul. Az édesgyökeret megmosom, felhasogatom és metszőollóval kb. fél cm-es kiskockákra vágom, és kiterítve szárad.
Utána alaposan összekeverem. Hogy nagyjából arányok is legyenek:
az alap: akác, kamilla, bodza, ezekből van a legtöbb benne (vegyük 2-nek)
a ''kevesek'': édesgyökér, mert erős ízű, levendula, mert nem szeretem (:U), ezek 0,5-ös szorzóval mennek. a többi 1x-essel. Igen alaposan össze kell keverni, és kész is.
Elkészítés: kb. egy púpos evőkanálnyit szoktam 1l forróvízzel leforrázni, várni, amíg ihatóra hűl, és megiszom. Nem szoktam ízesíteni. Ha tovább áll, akkor se lesz semmi baja. Az ízét meg kell szokni, de amúgy nem rossz.

(#110) ngabor2


ngabor2
nagyúr

(csakhogy megint meglegyen jobb oldalon)

(#111) Ariadne


Ariadne
őstag

Ha jó szerencsétek elvezet Párizs nagy városába, ott van szerintem a világ legjobb teaboltja, a neve Mariage Freres. Múlt századi eredetű teabolt, korabeli design-nal :), és minden van ott, ami a teázás szertartásához szükséges, teáskannától a teakísérő csokiig (!). Egy normál 100g-os tea náluk 10-15 EUR, de mind igazán különleges.

Itt honolnak:
http://www.mariagefreres.com/

Most a vörös teába szerettem bele nagyon, jelenleg a Bourbon vaníliásat nyomom tőlük, tekintettel a hideg éghajlatra. :DD Az eddigi ''legdurvább'' merész tea onnan a mézes-gyömbéres-rózsás vörös tea volt... Fenomenális! Ajánlom még a karácsonyi teájukat, az is nagyon fincsi fahájas-mindenes tea.

Lehet ott kapni teazselét is, ez komolyan teából készült zselé - ezt azért nem válaltam be... :U

Meg van fehér teájuk (ott láttam ilyet először), egyetlen gondom vele, hogy 19 EUR-t kóstál belőle 20 nyomorult gramm... :Y

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#112) T. Almeida válasza ngabor2 (#109) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Köszi.

Ha jól értem, akkor a bodzából és a az akácból a csak virágot gyűjtöd be. A csalánból pedig a levelet.

(#113) brownus válasza Ariadne (#111) üzenetére


brownus
veterán

most épp Kamilla & Csipkebogyó mixet iszom mézzel édesíve.

(#114) ngabor2 válasza T. Almeida (#112) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Igen, mindennek megvan a ''drogja'' (tehát a rendes, eredeti értelemben vett, hatóanyagot tartalmazó része). Bodza és akác esetén ez a teljesen kinyílt, lehetőleg napos időben szedett, árnyékos helyen megyszárított virág. csakán esetén a fiatal levelek és hajtásvégek, édesgyökér, macskagyökér esetén a gyökere, ill. gyöktörzse.

(#115) ngabor2 válasza Ariadne (#111) üzenetére


ngabor2
nagyúr

IMHO hazánkban is egyre több teaház a teljes kínálatot próbálja biztosítani. Debrecenben is, a Carpe Diemben mindent lehet kapni, teatartó dobozt, teasütit, teljes készleteket, kb. 300 féle teát (állandóan bővülő kínálattal), stb.
Itt is vannak húzós árú teák, de én még mindig az olcsó, de finom kategóriát részesítem előnyben. a fehér teát is szeretem, de nekem annyit nem ér meg.
A vörös teát, ha ugyan arról beszélünk (red bush, rooibos, vöröscserje), akkor én is nagyon szeretem.

(#116) Ariadne válasza ngabor2 (#115) üzenetére


Ariadne
őstag

Teljesen igazad van, nem is azért írtam, csak mert különlegesség, és nekem bejött. :) off : És nem írtam, hogy csóró ösztöndíjasként voltam ott, egyetemistaként paprikáskrumplit meg kuszkuszt főztünk a koleszban a villanyrezsón, örök élmény marad... :D

Egyébként most épp filteres ''hazai'' Twiningset iszogatok, van egy liladobozos ''infusion'' változata, amivel most futottam össze először, ötféle van benne, szvsz a blackberry-ginzeng-vanília nagggyon finom, meg a citrusfélés is. (Tetszik, hogy finom gyümteák, de nincs bennük fekete tea, nem ver tőlük túlságosan az ember szíve. :) )

És a személyes best of-örök mindent vivő a régebben nagymamám, ma apukám által házilag készített tea: menta (japán és bors), hársfa, édeskömény, kamilla, édesgyökér kombináció, legnagyobb része persze a menta. (Remélem nem hagytam ki egy alkatrészt sem.) Nagyon jó megfázásra, vagy csak télen esti melegedésre is, főleg cukor nélkül.

Ja, a fehér nekem sem ér meg annyit, kifejezetten erős túlzásnak érzem én is. ;) Lehet kapni valahol elviselhető áron? Még sosem láttam eddig, de jó lenne megkóstolni. Ez a debreceni üzlet yooooooonak tűnik, kedves fővárosunkban is jó lenne találni egy ilyet (biztos van).

A vörössel kapcsolatban bizonytalan vagyok, a dobozomon csak úgy volt, hogy ''red tea'' meg ''thé rouge'', olyan nagyon apró szálú alapban is vörös teafű, és frankó pirosas-barnás teácska lesz belőle. Ez ugyanarról a teacserjéről jön vajon, mint a fekete vagy más fajta? Én sajnos nem tudom, de érdekelne...



[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#117) ngabor2 válasza Ariadne (#116) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Budapesten elég sok teaház van. [link] itt az Indexes teafórum, ott többet is leírnak.
A red tea valószínűleg red bush/roibos/rooibush/vöröscserje akarna lenni szerintem. Semmi köze nincs a teacserjéhez, teléjesen más növény, valami afrikai cserje. Nagyon szeretem, de csak az ízesített változatait, üresen van egy gyenge bántó íze. Viszont bármivel ízesítve (gyómölcsök, csoki, menta, narancs-eukaliptusz, egyéb fűszerek) azoknak az ízét nagyon szépen előhozza, miközben a saját íze eltűnik, vagy legalábbis tompul. Teljesen ízesítés nélkül szoktam inni, hidegen és melegen egyaránt finom.

Ezt a Twinnings-et pedig én is meg fogom kóstolni, mivel este tudok csak teázni, előny, ha nincs benne fekete tea. Leginkább emiatt kaptam rá a rooi-ra is.

(#118) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

csinálok egy-két liter ceylont :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#119) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

valaki kóstolt már Lipton Imperial Earl Grey-t? Érdekelne a véleménye:) Ja ha még nem írtam volna, akkor mai napig kedvenc: Millford Winterdream (almás-fahéjas):R

(#120) guti1 válasza Alvin_ti4200 (#119) üzenetére


guti1
tag

Igen, sok különbséget nem vettem észre a sima lipton earlgreyhez képest, elvileg citrusos ízének kéne lennie, gyakorlatilag én a simába is belenyomok egy fél citromot, szóval lehet ezért nem érzek nagy különbséget.. Szóval részemről maradok a twinings earl greynél..:)

I hear but I do not listen

(#121) ngabor2 válasza Alvin_ti4200 (#119) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Azt én is szeretem, de csak télen. A másik ilyenkorra való Milford a Schneewalzer. Népszerű voltam az irodában, mikor csináltam :D
A Teekanne-nek is vannak hasonló teái, de a Milformégiscsak jobb ezen a téren.

az Earl Grey-hez nem tudok hozzászólni, nem igazán rajongok érte. A Lipton pedig elég kommersz az én ízlésemnek, különösen mióta nem csak filteres teákat iszok.

(#122) aDM|RaL^ válasza Alvin_ti4200 (#119) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Earl Grey a kedvencem, miben különbözik ez az Imperial?

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#123) Alvin_ti4200 válasza aDM|RaL^ (#122) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Elvileg citrusos ízűnek kéne lennie:)

(#124) Alvin_ti4200 válasza ngabor2 (#121) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez a Schneewalzer milyen ízű?:)

(#125) ngabor2 válasza Alvin_ti4200 (#124) üzenetére


ngabor2
nagyúr

narancs-rum. Emiatt népszerű :)

Tavaly kaptam egy 1001 éjszaka nevű dolgot... na az nem volt egyszerű. Mindenféle fűszerek, ha sokáig ázott, akkor kifejezetten csípős volt. De ittam már másféle borsos teát is, az se nyert nálam. Viszont megfázásra ideális ;)

(#126) cskamacska


cskamacska
addikt

Zöld tea, kis citrommal :R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#127) ngabor2 válasza cskamacska (#126) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Milyen zöld tea? ;) Abból is rengetegféle van, és nagyon különböznek. Ugyan azt is többféleképpen lehet jól elkészíteni. egyszer érdemes kipróbálni néhány fajtát egy igazi teaházban.

(#128) Fred23


Fred23
nagyúr

Tegnap buliztunk egy nagyot,és közben jöttem rá valami hihetetlenül jó italra:Lipton Earl Grey Finlandia vodkával 4:1 (feles) arányban.A tea citromos és cukrozott volt.Szuper !

(#129) j.bravo


j.bravo
addikt

Hogyhogy csak most akadtam rá erre a topikra...?

Sajna általában lusta vagyok megadni a módját, pedig nagyon szeretem. A kedvenc randi-helyeim, amikor még randiztam... igen, a jelenlegi párommal is találkoztam ott 2,62453 éve :D) a budapesti teaházak voltak, már amelyiket ismer(t)em: A Vörös Oroszlán (Jókai tér), Teapalota a Potalához (Lovag u.), stb. Itt ''valahogy'' mindig jobbat ittam, mint otthon :B

Lustaságból kifolyólag általában marad a filterek ''keverése'': olcsó, de szerintem egész jól sikerült (GoldenLeaf) málnás csipkebogyóból 2-3, egy pillanatnyu hangulat szerinti fekete, illetve borsmenta. Egész jó :)


ngabor2: Gondolom nem lenne egyszerű közzéteni az elalvást segitő teád receptjét, illetve akkor se tudnám itt legyártani, de ha esetleg tudsz valami hasonlót, ami készen kapható, hálás lennék. Az elalvás nehezen megy általában, reggel meg olyan vagyok mint a kifacsart citrom...
Szóval tudsz valami hasonlót...?
(Bátortalanul kérdezem hogy esetleg postán hajlandó lennél-e küldeni kóstolásra/kipróbálásra való adagot küldeni? Természetesen állnám a költségeket)

[Szerkesztve]

Whatever.

(#130) ngabor2 válasza j.bravo (#129) üzenetére


ngabor2
nagyúr

[link] itt is van a recept. Igazából ez ''mindenre jó'', de több komponense is nyugtató, altató (inkább pihentető) hatású (macskagyökér, levendula, orbáncfű).

Mivel valószínűleg alaposan elkevertem a címedet, légyszi küldd el pü-ben, küldök szívesen mintát (már többeknek küldtem, miért pont neked ne küldenék ;)).
a ház azóta is összeszereletlenül áll, lehet, hogy nem is lesz belőle túl sokminden :U nagyon sok idő kellene hozzá, és az az egyik dolog, amiből nekem nincs sok :O

(#131) j.bravo válasza ngabor2 (#130) üzenetére


j.bravo
addikt

Hűűű, ciki h nem vettem észre, pedig itt van pár hsz-sal feljebb :B:B:B
Dobok mindjárt PÜ-t!

A Herbáriában mindből csak egyfajta kiszerelés van? Nehogy az ötdekás helyett a félkilósat (túloztam) tegyem bele :)

A htpc projekttel én is így jártam... ide-oda vándorlás a meló miatt eddig kis hazánkban, de most épp lengyel földre (a teát azért otthonra kérem :D párom elhozza amikor jön látogatóba, vagy karácsonykor megkóstolom otthon). A htpc-be szánt RealMagic Hollywood+ kártyát már fel is ajánlottam egy másik topikban, mert látom már hogy sose fogom én azt összerakni (meg házat építeni) ahogy szeretném... :O

[Szerkesztve]

Whatever.

(#132) ngabor2 válasza j.bravo (#131) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A herbáriában általában ''jó'' kiszerelések vannak, 50-100g-osak. Asszem abban a hsz-ben ott is vannak az arányok, de nem szentírás, én is csak sacc/kb szoktam belepakolni, hisz van, amit én gyűjtök.

De hogy mást is ajánljak, amit teaházból, sőt, nagyobb áruházakból is be tudsz szerezni: a rooi teák. Ezeknek is van egy igen érdekes tulajdonsága: este könnyebben el tudsz aludni tőle, reggel viszont frissít. Mindenféle ízesítéssel lehet kapni általában őket (gyümölcsök általában, de teaházakban érdekesebbek is vannak), én cukor és citrom nélkül iszom (esetleg egy kis Jagermeistert teszek bele :D). Bár aki cukrozotthoz van szokva, annak ízetlen így.

(#133) j.bravo válasza ngabor2 (#132) üzenetére


j.bravo
addikt

Már rég próbáltam, de én úgy emlékszem, anno este is felébredtem tőle :D
De egy próbát megér, meg különben is finom.

Whatever.

(#134) Jucus87


Jucus87
csendes tag

Nekem is a Winterdream a kedvencem...de nagyon finom volt azaz igazi teafű, amit még Angliából hoztam. :B

(#136) Jucus87 válasza Kalandor (#135) üzenetére


Jucus87
csendes tag

Bizti jó lehet. :))

(#137) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Közeleg a karácsony. Ilyenkor ünnepi teák járnak.
A Carpe Diem is összehozott egy párat. Kaptam kóstolóba egy érdekeset, valamint vettem ennek a rooi-s változatát.
Összetétele nagyjából (amit felismertem benne): fahéj, narancshéj, aszalt alma, kardamom, kevés hibiszkusz (tényleg alig), meg valami tejszínszerű dolog.nagyon finom volt, csak nekem túl édes, ezért egy kis citromlével leütöttem. Így már tényleg fantasztikus volt.

Most nézem, a rooi-s változat egy kicsit más, abban van mandula és rózsabors is. Ez már tényleg finom, nem túl édes, bár én a borsot kihagytam volna belőle. Nyitott vagyok a változatosságra, de azért a bors nem teába való :)

Amit az előző télen (vagy talán múlt karácsonykor?) próbáltam ki, az se rossz, bár könnyű elrontani: kevés friss gyömbér, fahéj, szegfűszeg, aszalt gyümölcsök, édesgyökér, mentalevél. A gyömbérrel nagyon el lehet rontani, ha nem keveset teszünk bele, de ha pont jó, akkor isteni.

Kellemes teázást mindenkinek!

(#138) Zsu_


Zsu_
senior tag

Sziasztok!
Angliából hoztam egyszer ilyen teát [link]
Azóta itthon mindenhol nézem, de még sehol sem láttam. Valaki tudja, hogy hol lehet kapni? Vagy hogy lehet-e egyáltalán? :U

(#139) Ariadne válasza Zsu_ (#138) üzenetére


Ariadne
őstag

Szia!

Lehet kapni, filteresen és fémdobozban is. Hipermarketekben is látok időnként, meg egyéb árházláncokban (Spar, Rotschild), csak ki kell fogni... Az itthoni doboza élénk kék színű. Én nagyon szeretem, finom citrusos íze van, egy kis mézzel sokat iszom mostanában. Becsapós néha az angol csomagolás, nekem is sikerült már Londonból ugyanolyan Twinings karácsonyi teát hoznom, mint ami itt is kapható (és naggyon finom!)... :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#140) qtrica válasza Zsu_ (#138) üzenetére


qtrica
aktív tag

Mint a PH!-s mondás tartja Gooooooooooogle .....[link] első találat. :C

Yoda Jr.

(#141) Ariadne válasza qtrica (#140) üzenetére


Ariadne
őstag

Remélem nem az 5 dkg 550 Ft, mert az kicsit borsos Lady Grey lenne. :)) Fémdobozban kb. 800-900 körül van az a 100g, szóval ha itt is 100g-ra értik, akkor OK.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#142) Zsu_ válasza Ariadne (#139) üzenetére


Zsu_
senior tag

Köszi, akkor tudom melyik. Csak nem tudtam, hogy ugyanaz, csak más csomagolásban :)

(#143) tildy


tildy
nagyúr

Karácsonyra megleptük magunkat egy díszdobozos picwwick csomaggal, benne almás-fahékas , karácsonyi, és csipkebocsó +hibiszkusz teákkal. Felbontottam a karácsonyit, és nagyon nagyon finom!!!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#144) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

itt nézelődj.
[link]

biztosan ráakadsz a neked megfelelőre.

jómagam a vérnarancs,borsmenta ,citromfű keveréket szeretem

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#145) Jucus87


Jucus87
csendes tag

Nekem anyum vett egy Milford ajándékszettet. Tartalma: 1 homokfúvott Milford üveg bögre, 1 almás-fahéjas, 1 citromos-cseresznyés és 1 áfonyás-cseresznyés tea.
Az almás-fahéjasat szinte mindennap iszom. Az áfonyás kicsit furi volt.
Valaki kóstolta már a citromos-cseresznyéset? Vélemény?

[Szerkesztve]

(#146) neduddki válasza Jucus87 (#145) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A mindenek feleltti:
[kép]
csak magaban mindefel izesites vnelkul... egyszeruen megunhatatlan:- )))
A joghurtosakban nagyiott csalodtam.. illata isten, de ize????
ezek sem rosszak, de a kiraly a tibizli cseresneye: - )))
[kép]
[kép]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#147) EGOKA


EGOKA
tag

ÉN is nagy teás vagyok. Kaptam karácsonyra Pickwick ajándékdobozt. Meg teáskannát is.

Van itthon vagy 12 féle tea. :D

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#148) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Én manapság mindin nap betolok 3-6 csésze teát... Ált. lipton yellow label-t iszok, de van egy bökkenő... 3 csésze tea nála kb. 7,5 kanályni cukor elfogyasztását is takarja... Nem túl egészségtelen ez? Mi a legjobb cukorpotló dolog szerintetek?

I am having fun staying poor.

(#149) tildy válasza EGOKA (#147) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak enm te is ezt a csészés ajándékdobozt? Amiebna karácsonyi tea is van?Az nagyon fini!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#150) EGOKA válasza tildy (#149) üzenetére


EGOKA
tag

Dede, még nem kóstoltam, de akkor holnap az lesz az első dolgom. :)

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.