Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) N0zer0 válasza Ariadne (#550) üzenetére


N0zer0
senior tag

Teája válogatja, de azonos teatípusnál is vannak eltérések, attól függően hány leöntést akar az ember. A mennyiség sem mindig világos. Teabolti szálas teákra nincs ráírva. Minden oldalon mást írnak.

Gyümölcs- és gyógyteákhoz nem értek, nem nagyon iszom. De biztos annak is megvannak a fortélyai.

(#552) EGOKA


EGOKA
tag

Ezért is mondtam, h érzéssel, ami bejön. Mert lehet, h a feketére 2-3 perc van írva, de van aki erősebben, van aki gyengébben szereti. (Mint ahogy van aki csak cukorral és van aki üresen issza.)

Szóval szerintem hiába van "hivatalos" ajánlás, egy idő után mindenki maga érzi, h mi tetszik neki a legjobban.

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#553) N0zer0


N0zer0
senior tag

Valami koffeinmentes teát tudnátok ajánlani, ami édesítve elmegy finom édességnek is? Diétázom, és édesség pótlása gyanánt (édesítőszerezve) innám. Az mindegy milyen tea (Rooibos, gyümölcs). Csak "patika" ízű gyógynövénytea ne legyen.

(#554) N0zer0 válasza N0zer0 (#553) üzenetére


N0zer0
senior tag

Bármely boltban kapható TÍPUSRA gondolok természetesen. Előre is kösz.

(#555) EGOKA válasza N0zer0 (#553) üzenetére


EGOKA
tag

A Rooi meg a gyümölcs nem jó? Vagy vmi gyógynövény? Esetleg menta?

Egyszer kaptam karamellás rooit, nagyon finom volt.

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#556) ngabor2 válasza N0zer0 (#553) üzenetére


ngabor2
nagyúr

még egy szavazat a rooibos/redbush teákra. egyre több fele lehet kapni, érdemes kipróbálni.

édesíteni se nagyon kell, csak meg kell szokni, vagy inkább rá kell érezni a tea valódi ízére. utána az édesítettet nem fogod inni :D

(#557) N0zer0 válasza ngabor2 (#556) üzenetére


N0zer0
senior tag

Kösz szépen a tippeket. Kipróbálom.

Mindenképp ragaszkodok az édesítéshez, mert édesség pótlására kell. Cukor, csoki kizárva. Most édesítőszerrel szoktam készíteni magamnak kakaót, de sajnos a sovány kakaóporban is van valamennyi szénhidrát. Koffeines teát most hanyagolom, mert az anyagcsere gyorsulása miatt csak éhesebb leszek rá.

(#558) AstorAnt


AstorAnt
csendes tag

HoneyBush teával van valakinek valami tapasztalata?Állítólag olyasmi mint a Rooibos csak édesebb, lágyabb íze van.Szintén Dél-Afrikai tea egyébként.

A Rooibost ma vagy holnap próbálom ki natúrban.Kíváncsi vagyok az összhatásra.

[ Szerkesztve ]

(#559) Integra


Integra
titán

yesss:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#560) ngabor2 válasza AstorAnt (#558) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én próbáltam. valóban hasonlít a rooibos-ra, csak a színe kevésbé vörös, és valóban mézes ízű. elvileg máshogy kell készíteni, mint a többit, de nekem ugyan úgy forrázva is finom volt. semmit nem tettem bele, és úgy is finom volt.imho a teaízesítők (cukor, citrom, méz) csak elvennék/megmásítanák, legrosszabb esetben elrontanák az ízét. igaz, én a fekete teát is ízesítetlenül iszom...

(#561) AstorAnt válasza ngabor2 (#560) üzenetére


AstorAnt
csendes tag

Én is ízesítés nélkül iszom ezeket a teákat, persze időnként iszok olyat is amibe raknak vaníliát meg egyéb finomságokat, de én minden esetben a szálas teákat választom.

A Rooibos egyedi íze nagyon bejön, vettem 100gr-ot, de már nem sok van belőle.A következő a honeybush lesz az biztos, remélem találok Debrecenben olyan helyett ahol árulnak szálasban, mert az sokkal ritkább mint a rokona.

Még egy ízesített Lapachot szeretnék kipróbálni, aztán ha úgy bejön, majd az ízesítetlen változatát is.

(#562) ngabor2 válasza AstorAnt (#561) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a carpe diem-ben próbáltad már? van egy pár féle teájuk, és szálasban is lehet venni. én is ott vettem a honeybush-t.

a rooi íze magában valahogy nem jön be. ízesítve már igen, úgy elnyomja azt a fanyar ízt, és kiemeli az ízesítést.

(#563) AstorAnt válasza ngabor2 (#562) üzenetére


AstorAnt
csendes tag

Köszi majd megnézem ha nem találok bioboltban csomagoltat.Azért szoktam ott venni, mert az ilyen alap teáik általában ugyanazok, csak nyilván valamivel olcsóbban adják őket.Persze ez csak az alap ízesítetlen teákra vonatkozik.

Számomra pont az a fanyar íz benne az egyik extra :DD De hát ízlés kérdése :))

(#564) EGOKA


EGOKA
tag

Fú, a lapacho sehogy sem jó. Állítólag marha egészséges, de fűrészpor íze van.

Ettől függetlenül vettem mégegy adagot, csak úgy elpakoltam, h azóta sem ittam belőle. :)

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#565) csimav


csimav
senior tag

Ilyen teát iszogatok éppen. Nagyon finom.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#566) AstorAnt


AstorAnt
csendes tag

Az Aldiban múlt hét vasárnap óta van ízesített szálas vörös tea akció.Én vettem majdnem mindegyikből.Nagyon finomak és nagyon jó árban vannak(500Ft).

(#567) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

hetvegi proba:

eskuszom meg igy is megittam, hogy tea van benne, mert isteni, nincs ijjen tea nelkul vhol?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#568) dragonfx


dragonfx
veterán

én ezt próbáltma ünnepek alatt.
de fura pont most jött ki eza topik az elsők közé mikor ontopicba beszurtama hsz.t

szerintem angyon finom milforddal egyszintü de olcsóbb.

a tropical frutitosat is ki fogom próbálni.

én 1.5 literbe raktak 2öt és lehetett érezni az ízét.de majd kipróbálóm 3mal is.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#569) Eagl3


Eagl3
veterán

Hali!

Tea szakiktól kérdezném, hogy milyen zöld teát ajánlanak?
Úgy döntöttem beviszem az étrendembe a zöld teát, természetesen cukor meg mindenféle ízesítés nélkül, ezért valami jó minőségű teát szeretnék, jelenleg zöld tea + citromfű keveréket iszogatok...
Illetve, hogy hogyan érdemes fogyasztani, melegen, hidegen egyaránt jótékony hatású?
Lefőzhetek mondjuk másfél-két liter zöld teát és ihatom csak azt egész nap?

(#570) ngabor2 válasza Eagl3 (#569) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én úgy "tanultam", hogy a zöld teát többször lehet forrázni, de az első forrázatot el szokták önteni. mikor úgy csináltam, ahogy a feketét szoktam, akkor sikerült "megutálnom". hivatalosan valahogy úgy készítik, hogy kb. 80°C-os vizet öntenek rá, amit gyakorlatilag azonnal le is öntenek, majd a köv. víz 3-4 percig áll rajta, és az már fogyasztható. a művelet 4-6 alkalommal ismételhető, amíg van íze, vagy színe a főzetnek. oolong teáknál bejött nálam, zöldnél (sencha) nem.

(#571) EGOKA


EGOKA
tag

Fú, de rég teáztam. Szeritnem ma viszek magammal.

BTW, nem tudom ez mennyire igaz, de a déli népek (török, arab) a nagy melegben is forró teátz isznak, mert ez állítólag jobban hűsít.
Valaki tud erről vmit?

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#572) ngabor2 válasza EGOKA (#571) üzenetére


ngabor2
nagyúr

forró, erősen cukros mentateát. tényleg jobban hűsít, és mivel forró, nem izzad utána a nép.

(#573) andita85


andita85
újonc

legfinomabb tea a Wissotzky és már Magyarországon is lehet kapni :) A wtea.hu oldalon minden információ megtalálható, még receptek is vannak :)

(#574) ngabor2 válasza andita85 (#573) üzenetére


ngabor2
nagyúr

itt is köszönöm a linket :)

(#575) N0zer0 válasza dragonfx (#568) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ez a karib Lipton elég érdekes ízű. Végül is nem lenne rossz, de nekem túl egzotikus a papaya íz. Lehet van, akinek bejön, nekem épp, hogy az ihatóság határán van. Lehet csak túl konzervatív vagyok. Ami a Milfordot illeti, szerintem elég rossz teáik vannak, nem próbáltam még az összeset, de idáig egyik sem ízlett.

Ezek a bárhol kapható filteres bolti teák általában elég siralmasak. Össze sem vethetők a teaüzletben kaphatókkal. Kivétel a Lipton filteresek, esetleg a Pickwickek közül néhány ritkább (szőlős-körtés ízű fehér tea). A Lipton is egyre rosszabb, mióta megjelentek a háromszög filteres termékeik. Egy-két noname márkából lehet néha jókat kifogni. Pl. tacskós fügekaktuszos zöld teában kellemesen csalódtam, küllemre fapados, de egész iható és az ára is kedvező. Ha már zöld tea: nem vettem észre, hogy sok különbség lenne az első öntet és a második között. A második csak egyszerűen gyengébb. Harmadikat még egyikből sem csináltam.

Ami miatt igazából írok: tudtok ajánlani valami olyan gyümölcsteát, vagy más, nem koffeines teát, amiben nincs csipkebogyó? Kellemetlen állandóan hugyozni járni tőle, meg kezd kilenni a tököm ettől az állandó csipkebogyó-hibiszkusz kombótól. Rooibos-t már túl sokszor ittam az utóbbi időben, ideje lenne váltani, de nem tudom mire.

(#576) nyunyu válasza N0zer0 (#575) üzenetére


nyunyu
félisten

Lipton elmehet az anyjaba.

Multkor vettem par fele piramis filteres teajukat, mert le voltak arazva.
Itthon bontom ki az "infusion temptation summer fruits" fedonevu, eper+malna grafikas teajukat, semmi eper+malna ize sincs.

Utana nezem az osszetevoket:
-40.2% csipkebogyo
-34.6% hibiszkusz
-17.2% AROMA
-5.6% szeder LEVEL
-0.9% eper
-0.9% malna

Vagyis a cimlapon szereplo gyumolcsokbol osszesen 1,8%-ot tartalmaz...

Tobbit meg nem mertem megkostolni.

(Inter)Sparban szokott lenni valami Greenfield nevu ruszki teamarka, nekik vannak nagyon jo teaik, raadasul a filterek egyesevel alufoliaba vannak csomagolva, igy minden egyes filternek olyan az illata, mintha frissen bontottad volna ki a dobozt.
Pl. az Earl Gray Fantasy nevu teajuk siman kenterbeveri a Twinings Lady Gray-t, Lipton a fasorban sincs. (mondjuk Liptonbol csak "sima" Earl Gray van, ami nincs izesitve citrom+narancshejjal, mint a masik ketto)
Vagy ott van toluk a koffeinmentes Creamy Roiboos, ami narancs+vanilia izesitesu, csipkebogyot nyomokban sem tartalmaz.
Mondjuk a gyumolcsteaikbol nem mindegyik jott be, zold teajuk tul tomeny, nagyon eros ize van.

Zoldbol nekem eddig az afonyas Pickwick jott be, az kellemesen ihato tomenysegu.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#577) nyunyu válasza nyunyu (#576) üzenetére


nyunyu
félisten

Kifutottam a 15 perc limitbol :(

Kozben megneztem az itthoni Greenfield keszletemet, mint kiderult van weblapjuk is.
Festive Grape: szaritott alma, piros szolo, csipkebogyo, hibiszkusz :(
Mango Delight: feher tea, mango, alma
Summer Bouquet: malna, csipkebogyo, hibiszkusz :(
Tropical Marvel: zold tea, alma, citrus, ananasz, gyomber

Baromi eros zoldteajuk meg a Flying Dragon

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#578) nyunyu válasza nyunyu (#577) üzenetére


nyunyu
félisten

Baromi eros zoldteajuk meg a Flying Dragon

Ja, hogy neha el kene olvasni a hasznalati utmutatot? :W
Azt irjak, hogy a zold tea fozesehez feleannyi ido kell, mint a feketehez, ha ezt nem tartod be, akkor keseru ize lesz.

En meg ugy szoktam inni, hogy fel literes bogrebe forro viz, belelogatom a filtert, aztan kb. 5 perc mulva, amikor ihato homersekleture lehul, akkor kezdem inni.
De ha reggeli teazas kozben elkap valamelyik project manager, hogy meg kene beszelni az aznapi teendoket, akkor siman 10-15 percig all benne a filter.:O

Afonyas zold Pickwick-kel viszont meg sosem szivtam meg, akarmennyit allt a bogreben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#579) N0zer0 válasza nyunyu (#578) üzenetére


N0zer0
senior tag

Persze, 5-15 perc zöld(fehér) teánál baromi sok. Zöld tea esetén 3 perc a max. Fehérnél még ennél is rövidebben kell áztatni. Fekete teánál is nagyon gáz az 5 perc feletti áztatás.

Néztem a Sparban, de nem találtam Greenfield teát. Earl Gray-ből nekem pont a "sima" jön be, a citrom+narancshéj ízesítés szvsz csak ront az bergamot ízén.

Roiboost sajna már legalább annyira unom, mint a csipkebogyó/hibiszkusz kombót. Egyéb alternatívát meg nem találok. Nem értem: hagyományos teákból olyan finom ízeket hoznak ki, miért nem lehet ezeket az ízeket kapni tea nélkül is?

(#580) mordeaux


mordeaux
tag

Sziasztok nem találtam a témán belül választ arra a kérdésemre, hogy ugyebár az ajánlott az egy filter egy csészébe az íz miatt, de ha nem baj nekem az íz annyira, akkor gazdaságosság szempontjából 1 literbe rakom mondjuk az egy filtert, akkor egyes teáknál a hatása megmarad? mert mondjuk a lúgos teánál sejtem igen, mivel a lúgosítás alapja egyébként is a víz, de vannak egyéb gyógyteák, mint pl a Tafedim aminek nem kéne egy bizonyos koncentráció?

Kirby a parancsnok

(#581) ngabor2 válasza mordeaux (#580) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha ugyan azt a teamennyiséget 2dl helyett 1 literbe teszed, akkor értelemszerűen a koncentrációja/erőssége 1/5-e lesz. itt feltételezzük, hogy a filterben levő összes vízoldható (ható)anyag kioldódik.

a lúgosításhoz nem tudok hozzászólni, a sok féltudományos magyarázat ellenére (vagy pont miattuk?) nem látom gyakorlati alapját és hasznát.

(#582) Bubee82 válasza ngabor2 (#581) üzenetére


Bubee82
őstag

Azonban ha az egész mennyiséget megissza, abban az esetben is beviszi ugyanazt a hatóanyag mennyiséget, amit egy csészével vitt volna be. Hiszen a hatóanyag mennyiség ugyanannyi, csak - ahogy te is írtad - egyik hígabb, a másik koncentráltabb.

[ Szerkesztve ]

(#583) mordeaux válasza Bubee82 (#582) üzenetére


mordeaux
tag

Igen, pontosan, pont ezért érdekel, hogy vajon egy gyógyteánál szükség van e pontosan abban a mennyiségben bevinni a teát, hogy koncentráltan hasson, vagy az is elég koncentrált, ha mondjuk fél óra alatt eliszogatom az 1 litert.

Kirby a parancsnok

(#584) Bubee82 válasza mordeaux (#583) üzenetére


Bubee82
őstag

A fene tudja. De véleményem szerint a dózis napra vonatkozik, ergo napi mennyiségként értendő és így édes mindegy h eliszogatod avagy bedöntöd egyszerre.

(#585) mordeaux válasza Bubee82 (#584) üzenetére


mordeaux
tag

ok köszi

Kirby a parancsnok

(#586) N0zer0


N0zer0
senior tag

Ivott már itt valaki puerh teát? Tényleg olyan finom? Megéri a borsos árát?

(#587) ngabor2 válasza N0zer0 (#586) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én ittam, nem igazán jött be. földes ízű. inkább különlegesség, mint mindennapi tea

(#588) Ramius


Ramius
őstag

Nocsak, teás topic. :)
Nagy teafogyasztó vagyok, most épp a Hajnal ébredése fantázianevű keverékre vagyok ráállva (rózsaszirom, napraforgó, mályva, sencha). Nagyon bejön.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#589) ngabor2 válasza Ramius (#588) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a senchát egyszer elrontottam (úgy csináltam meg, mint a fekete teát), azóta nem szeretem.

(#590) Ramius válasza ngabor2 (#589) üzenetére


Ramius
őstag

Hogy lehet "elrontani"?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#591) ngabor2 válasza Ramius (#590) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a zöld teát kb. 80-os vízzel, rövid ideig, többször kell kilúgozni. a feketét forrásban levő vízzel, ázik 2-5-10 percet (típustól függően), és lehet szűrni.

ha a zöldet leforrázod, és 5 percig áztatod, akkor ihatatlan mellékíze lesz.

(#592) Ramius válasza ngabor2 (#591) üzenetére


Ramius
őstag

Hát nekem az áztatós módszert javasolta nő akitől vettem (bio boltból való, azt feltételezné az ember, hogy ott értenek hozzá), és semmi furcsa ízt nem tapasztaltam.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#593) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata filteres oolong vagy puerh teakkal?
Melohelyre kellene valami finom tea, szalassal nem igazan akarok ott pepecselni.
Pesten egyebkent tudtok olyan helyet ajanlani ahol nagy valasztekban vannak filteres teak?
Vagy webaruhaz is jo, ha szemelyesen at lehet venni valahol.

(#594) Eagl3


Eagl3
veterán

Vettem 50g Nepáli zöld teát, finom, enyhén kesernyés íze van. Ma reggel már 2x át is forráztam egy adagot belőle. :)
Mondjuk egyelőre összenyomható fém teatojást használok, nem tudom mennyit befolyásol az ízén a teának...

(#595) N0zer0 válasza Eagl3 (#594) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ha kesernyés az íze, akkor lehet vagy túl sokáig áztatod (a megfelelő 1-3 perc), vagy túl forró vízben (megfelelő a 60 fok).

Teázáshoz fémcumókat nem ajánlanak, elméletileg a fém elveszi a tea ízét, de tapasztalatom szerint gyakorlatilag ez nem nagyon oszt-szoroz.

(#596) Eagl3 válasza N0zer0 (#595) üzenetére


Eagl3
veterán

3 percig áztatom, kb 70 fokos vízben, bár azt nem tudom, hogyan tudnam ellenőrizni hőmérő nélkül... :)

(#598) N0zer0 válasza Eagl3 (#596) üzenetére


N0zer0
senior tag

Akkor pedig nem szabadna keserűnek lennie. Pontosan sosem tudni hőmérő nélkül. A lobogó víz 100 fok (fémkannában ezt nem látni). Ha már pont nem lobog, akkor kb. 90 fok (filteres fekete teát ennyin szoktam áztatni, a szálasat elvileg lehet melegebbel is, de nem számít sokat). Úgy lőttem be eleinte a kb. 60 fokot, hogy fújogatva, kevergetve hagytam hűlni, de csak annyira, hogy a porcelán kanna/edény, amiben hűtöm és áztatok még meleg legyen. Ha bele tudok nyúlni a vízbe újjal úgy, hogy nagyon meleg ugyan, de néhány mp erejéig nem égeti le az ujjamat, akkor kb. 60-70 fok, ha kicsit jobban égeti (nagyot nem kockáztatok, várok hozzá eleget) akkor még több egy kicsivel. Bár egy idő után az ember enélkül is meg tudja saccolni, esetleg "x" edénynél kitapasztalja, hogy a lobogó víz "y" másodperc alatt hűl le kb. annyira. Próbáld meg a vizet egy kicsit tovább fújni, kevergetni, hűteni, hátha úgy nem lesz keserű a tea, esetleg próbáld meg 3 percnél kicsit rövidebben, kóstolgasd, mikor nem keserű még.

Illetve még annyi, hogy mikor megfelelő hőfokon ázik a tea, lefedem, nehogy lehűljön egy szint alá, de fehér/zöld teánál, főleg második leöntésnél ez sem fontos.

Mondjuk nekem is kéne teahőmérő, csak sehol nem találok emberi áron, 3 ezertől (ki tudja az mennyire megbízható) a határ a csillagos ég (+kiszállítás/posta).

[ Szerkesztve ]

(#599) Eagl3 válasza N0zer0 (#598) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, ezeket a módszereket alkalmazom mint te is írtál. :)
Már egész frankón kikísérleteztem egyébként, hogyan lesz a legfinomabb a tea, amikor kicsit keserű volt (egyébként nem ihatatlanul) azért volt mert picit tovább hagytam ázni a teát.

Időközben arra is rájöttem, hogy a második forrázat nekem jobban ízlik mint az első.

[ Szerkesztve ]

(#600) ngabor2 válasza Eagl3 (#599) üzenetére


ngabor2
nagyúr

japánék emiatt szokták a zöldteáik első levét elönteni. igaz, utána még 6-8x leforrázzák. a fermentált teáknál (fekete, rooi) ez nem mindig jön be.

az egyetemen "betonteát" ittunk, 1 filtert leforráztunk, és állt vagy 3-4 órán át...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.