Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) cicmo


cicmo
csendes tag

hali! veszprém környékén nem tudtok jo teaházat,teaboltot? én legutóbb győrbe voltam nagyon jo kis helyen ahol vmi isteni teákat lehet kapni.csak hát sajna oda se jutok mindig fel :/

"Minden pillananatban újjászületünk, minden pillanat lehet egy új kezdet."

(#602) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

de jol esett ma du,. ifejezetten nagyon finom volt:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#603) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Él ez a topik?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#604) giigz


giigz
veterán

Én most Lipton Green Label-t iszom, citrommal, cukorral. Nekem nagyon ízlik! Ez volt az utolsó filter, szóval ajánljatok, mit próbáljak ki? Lehet gyümölcs, fekete. Csak ilyen finom legyen, mint ez! :K :D

(#605) Cucuska2 válasza giigz (#604) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én roibost iszok, bár nem tudom így kell-e leírni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#606) Cucuska2 válasza giigz (#604) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én roibost iszok, bár nem tudom így kell-e leírni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#607) giigz


giigz
veterán

Maradtam a "jó öreg" Lipton Green Label-nél. Majd a következő valami Milford vagy Teekanne gyümölcs lesz. :K :D

(#608) cicmo


cicmo
csendes tag

én kiprobáltam az erdei gyümölcsös saga teák szerintem nagyon kellemes íze van . finom :-P

"Minden pillananatban újjászületünk, minden pillanat lehet egy új kezdet."

(#609) neduddki válasza cicmo (#608) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tejjesen meglepo modon tenyleg nem szossz

udv

neduddki

mod: giigz: esmered?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#610) giigz válasza neduddki (#609) üzenetére


giigz
veterán

Nem ismerem... :) Milyen tea ez, jó? Még nem láttam boltokban, vagy csak átsiklottam rajta. :)

(#611) neduddki válasza giigz (#610) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az egyik legfnomabb teja:- ) azer mar elg sok hejen lehet kapni itthom is

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#612) N0zer0 válasza giigz (#607) üzenetére


N0zer0
senior tag

Sosem szerettem a Green Labelt. Olyan állott, lapos, géppapír íze van, lehet ha citrommal és cukorral elnyomod limonádésra, iható. Teába amúgy sem való cukor, a testességével elnyomja a többi ízt. A citrom meg tönkreteszi a tea hatóanyagait. Én vagy üresen, vagy mellékíz nélküli Süssina édesítőszerrel iszom, esetleg ritkán a fekete teába teszek egy kis tejet vagy tejszínt.

A kérdésem is a tejhez kapcsolódik. Most volt a kezembe pár perce egy doboz fehér tea. Dobozán a felirat: tejjel ne fogyassza! Áztatás után vumm, ment bele a tej... helyett a tejszín, csak ez volt itthon :DDD Nem volt vele semmi gáz. Persze nem szokás fehér teába tejet rakni, csak feketébe, de a figyelmeztetés kíváncsivá tett. Miért tiltják ennyire?

(#613) N0zer0


N0zer0
senior tag

Neten azt írják, hogy a tej tönkreteszi a fehér tea hatóanyagait. Nem érzem, épp úgy hat. Az is közrejátszhat, hogy tejszín ment bele, nem tej.

(#614) Eagl3 válasza N0zer0 (#613) üzenetére


Eagl3
veterán

Jó neked, hogy érzed magadon (pláne azonnal) pl. az atioxidáns vagy zsírégető hatását.

(#615) giigz válasza cicmo (#608) üzenetére


giigz
veterán

"Magában" iszod? Bele a forró vízbe, pár perc, és ennyi?

(#611) neduddki: Te is mindenféle "ízesítés" nélkül?

(#616) cicmo válasza giigz (#615) üzenetére


cicmo
csendes tag

hát én szeretem kis cukorral meg citrommal ízesíteni . viszont ízesítés nélkül is fini

"Minden pillananatban újjászületünk, minden pillanat lehet egy új kezdet."

(#617) giigz


giigz
veterán

Vettem ma Saga feketeribizliset, erdei gyüm. nem volt már, pedig pont az volt kitáblázva vagy 5 helyen... :) Másik boltba meg már nem akartam elmenni, szóval ha ez jó lesz, akkor majd máskor olyat veszek. :D

(#618) giigz válasza giigz (#617) üzenetére


giigz
veterán

Most látom, ez is szép:

Feketeribizli tea: 56,5% csipkebogyó; 37,7% hibiszkusz; 4,4% aroma; 1,4% szárított feketeribizli darabkák

Az külön érdekesség, hogy a cseheknek és szlovákoknak nincs feltüntetve a 37,7% hibiszkusz, az csak nekünk jár. :D

[ Szerkesztve ]

(#619) cicmo válasza giigz (#618) üzenetére


cicmo
csendes tag

giigz: Az külön érdekesség, hogy a
cseheknek és szlovákoknak
nincs feltüntetve a 37,7%
hibiszkusz, az csak nekünk jár.

még johogy jár :P :)

[ Szerkesztve ]

"Minden pillananatban újjászületünk, minden pillanat lehet egy új kezdet."

(#620) cicmo válasza giigz (#617) üzenetére


cicmo
csendes tag

meglepő módon jó ízűk van a saga teáknak. :)

"Minden pillananatban újjászületünk, minden pillanat lehet egy új kezdet."

(#621) giigz


giigz
veterán

Ez a feketeribizlis nem jön be nekem, ma megyek, és veszek erdei gyümölcsöset, hátha nagyobb sikerrel járok. :D

(#622) ngabor2 válasza giigz (#621) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mi rendszeresen erdei gyümölcsös sagat iszunk. tényleg jó ízű, de lehet érezni, hogy igen masszívan fel van turbózva aromákkal. csak gyümölcsből nem lehet olyan teát kihozni, amiből 2 literhez elég 1 filter.

(#623) giigz


giigz
veterán

Most ilyet vettem, kíváncsi vagyok... Amilyet akartam venni, nem volt, de majd ha ez elfogy, veszek olyat, és mutatom. :D

(#624) giigz


giigz
veterán

Nah ez már megint nevetséges számomra, szinte minden teának a hátulján rosszul írják fel az adatokat... A múltkor beírtam, hogy a Saga tea hátulján el volt írva...

Most elolvastam ezét a Liptonét, és ez is szépen el van írva...

HU: 68,5% fekete tea
GB: 86,5% black tea
BG: 86,5%

A többinek fel sincs tüntetve...

[ Szerkesztve ]

(#625) giigz


giigz
veterán

Számomra idáig a legjobb gyümölcstea: Teekanne Forest Fruits :K

[ Szerkesztve ]

(#626) giigz


giigz
veterán

Twinings teát vettem, 5 féle van a csomagban, tegnap az Earl Greyt kóstoltam meg, cukorral, citrommal nagyon fincsi volt.

(#627) N0zer0 válasza giigz (#626) üzenetére


N0zer0
senior tag

Látom, még nem szoktál le a tea limonádésításáról :DDD

(#628) giigz válasza N0zer0 (#627) üzenetére


giigz
veterán

Magában túl erősnek érzem, de így nagyon kellemes... :)

Te pl. minden nélkül iszod?

(#629) N0zer0 válasza giigz (#628) üzenetére


N0zer0
senior tag

Süssina édesítőszerből teszek bele egy keveset. Ha túl erősre sikerül kiáztatni (ritka), vagy több teát tettem bele a kelleténél, akkor egy kis kupak kv-tejszínt teszek bele, ha van tej, akkor tejet, krémes lesz tőle. A citrom és cukor csak elnyomja a tea ízét, savas limonádéüdítőt csinál belőle, ami csak akkor jó, ha nagyon ócska teát iszik az ember, mert épp nincs más.

Igazi teaínyencek szigorúan üresen isszák, hogy ne barmoljanak bele a tea valódi ízébe, ami náluk szentségtörésnek számít. Mondjuk ők nem isznak olyan szemetet, mint a Lipton Green Label, Sir Morton, Tesco gazdaságos (Packer's Best) teák. (Nem a legjobb, de a sima, azaz nem gazdaságos Tesco tea vészesetben iható, akár fekete, akár zöld, talán a fehér gyengusz egy picit).

A lényeg a lényeg, ha megtudom, hogy limonádésítod, sőt, nem elálló kisujjal szürcsölgeted a csészécskédből, szemeden lordos üvegmonoklival, akkor beállítalak a sarokba jól :DDD

(#630) rii


rii
nagyúr

sziasztok

azt szeretném megkérdezni, hogy melyik az a tea (a zöldteán kívül, mert az sajnos kegggyetlen egy cucc) amire rá lehet állni, hogy minden nap 3 l-t iszok belőle.

a fekete teában ugyanis van a koffein mint kellemetlen (szükséges rossz) tényező, és vízhajtó hatású

a csipkebohíyót se lehet 4 hétnél tovább inni, és egy nap 1 l-nél csak kevesebbet lehet

nem filtereset keresnék

feketeteából nincs olyan, ami kevésbé vízhajtó? abból sok a napi 3 liter (3 literbe 4 filter)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#631) neduddki válasza rii (#630) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csak tip: rooibos?
ill, megfazasaim alatt milfordbol szkott lecsuszi 4-5liter:

[link]
ill. ribizli-bodzat vettem mullerben az is jo,
mas hibiszkusz? /1-2liternel nem vettem eszre semmit/, nekunk torokbol hozott szurnivalo van

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#632) ngabor2 válasza rii (#630) üzenetére


ngabor2
nagyúr

gyümölcsteák, vagy valóban a rooibos tetszőleges ízesítéssel.

ha bírja a pénztárcád, akkor esetleg fehér, vagy oolong tea, bár az is vízhajtó hatású lehet.

(#633) bigga válasza ngabor2 (#632) üzenetére


bigga
aktív tag

A fehér tea tényleg jó, de én is iszonyatosan rászoktam az elmúlt pár hónapban, bár azért 2-3 liter nem csúszik le, csak néhány csésze. Ilyen mennyiségben lehet valami negatív hatása? :)

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#634) ngabor2 válasza bigga (#633) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem hinném. feltéve, ha nem viszed túlzásba az ízesítést. mondjuk én mindenféle ízesítő nélkül ittam annak idején.

(#635) Vigneau válasza ngabor2 (#632) üzenetére


Vigneau
félisten

A gyümölcstea is jó "méregtelenítésre", vagy csak a zöld tea?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#636) giigz


giigz
veterán

Most ilyet vettem:

(#637) giigz


giigz
veterán

ALDI-s WestCliff Früchte teát ittam, tehát gyümölcstea, bár inkább csipkebogyó íze van. Egész kellemes, 450 Ft-ért 50 filter. Majd még más ízt is fogok próbálni belőle.

(#638) giigz


giigz
veterán

(#639) bigga válasza giigz (#638) üzenetére


bigga
aktív tag

Hmm, jól néz ki :K

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#640) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Eöööööööeeeeeeee ébresztő emberek, senki nem iszik teát?! :Y

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#641) giigz válasza Bjørgersson (#640) üzenetére


giigz
veterán

De-de-de!!!! :C

(#642) Bjørgersson válasza giigz (#641) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vettél már almás-fahéjas Sir Morrisont? Nekünk már több mint a fele elfogyott. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#643) giigz válasza Bjørgersson (#642) üzenetére


giigz
veterán

Sir Morrison? Az mi? Nem Sir Morton-ra gondoltál egészen véletlenül? :D

Még nem vettem, de amint ez a mostani csodálatosan finom Saga eredi gyümölcs elfogy, az lesz az első. :)

(#644) Bjørgersson válasza giigz (#643) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Sir Morton, csak én Morrisonnak hívom. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#645) giigz válasza Bjørgersson (#644) üzenetére


giigz
veterán

Most látom, én meg eredi gyümölcsöt írtam. :D Ismétlem eredi :D

(#646) rii válasza Drótszamár (#9) üzenetére


rii
nagyúr

most készülök, ... készülnék csipkebogyót gyűjteni

de mivel a kerékpáros ruháim 50%-a a tegnapi esőzés miatt már így is csuronvízesek lettek, lehet mégse megyek ki ebbe a cudar időbe )))-.

az a 70 fok )))-. .... hát ez jól elvette a kedvemet ... egyszerűbb a patikusoktól kikunyerálni az aszkborkinsavat, mint csipkeboyógból begyűjteni a C-vitamint .-D ha a lobogó vizet 70 fokig le kellene hűtenem. .-D

csipkebogyót amúgy meddig lehet gyűjteni?
fagy előtt - teának alkalmas
fagy után - lekvárnak?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#647) kispx válasza rii (#646) üzenetére


kispx
addikt

"csipkebogyót amúgy meddig lehet gyűjteni?
fagy előtt - teának alkalmas
fagy után - lekvárnak?"

Pontosan, annyit még hozzátennék, hogy a lekvárnak valót gyorsan fel kell majd dolgozni, mert szobahőmérsékleten tönkremennek.

[ Szerkesztve ]

(#648) rii válasza kispx (#647) üzenetére


rii
nagyúr

és a teának valót mikortól lehet elkezdeni szedni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#649) kispx válasza rii (#648) üzenetére


kispx
addikt

Szeptember végén, október elején már lehet.

A Google szerint a legjobb amikor barnás színárnyalata van. A narancssárga színű még nem egészen érett, míg a sötét mélyvörös már túlérett.

(#650) rii válasza kispx (#649) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

akkor jövőre hamarabb elkezdem

most fár az idő is f*sadék (hiába, hoygy melóba 24 km-t tekerek be holnap is még, passzióból nehezebb kimenni :) ) meg költözöm is

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.