Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#116) Myers


Myers
senior tag

Helló mindenkinek!

Átolvastam egy jópár topikot, sokmindent megoldottam, de nem mindent.

A probléma: elérni az otthoni router mögött lévő XP-s gépemet SOKFÉLE helyről, lehetőleg a windows távoli asztal kapcsolatával, vagy a web-es verzióval. A sokfélét mindjárt kifejtem.

1. távoli elérés a HAVEROKTÓL.
- 1/a: Sikerült elérni MSTSC.exe-vel. A routeren portforwardoltam a 3389-es portot az elérendő gép címére. Siker!
- 1/b: sikerült a webes verzióval is elérni, miután feltelepítettem a tswebsetup.exe -t MS-éktől. Siker!
- 1/c Viszont meg akartam csinálni azt, amit #91 L3zl13 írt le. Magyarul ha jól értettem, akkor ő triggerel bizonyos portokat (én a 6000-eset próbáltam), a 3389-re, és így érné el. Na ez nekem nem megy. Viszont az az érdekes, hogy nálam (Linksys wrt 54G) csak úgy lehet megadni a triggerelést, hogy melyik portot triggereljen mire. Nem tudok megadni belső IP-t. 6000->3389. Lehet, hogy ez a gond? Kérdés1 Tudja valaki, hogy a fentebb írt routerben, hogy lehene ezt megoldani? Kérdés 2 A webes távoli asztal használja-e a 3389-es portot azon a gépen, amelyikről el akarom érni a távoli gépet?

2, Távoli elérés Internet kávézóból, vagy könyvtárból (főbb ismérve ezeknek a gépeknek, hogy nem telepíthetek semmit, és gondolom a portok nagy része le van korlátozva, mondjuk valószínű, hogy a 80-as engedélyezett)
Tehát VNC kilőve. MSTSC valszeg kilőve. Elvileg marad a web-es elérés. Kérdés 3Szerintetek az menne? Kell telepíteni egy ilyen gépre a webes távasztalhoz a tswebsetup.exe-t? Mert ha nem, és nem használja a 3389-es portot, akkor elvileg nyert ügyem van. Ti hogy látjátok ezt? (Az más kérdés, hogy esetleg telepítve van valamilyen keylogger :((( )

3. Laptoppal a kezemben bemegyek egy ingyenes hotspotra. Előny, a laptopra bármit telepíthetek. Viszont a hotspoton alig van 1-2 port engedélyezve. Mondjuk, hogy a 80-as igen. 3.1 Elvileg mehet a webes távoli asztal. 3.2 #95 KicsiUbul írt egy web alapú VNC-s belépési lehetőséget. Elvileg ez is. Kérdés 4Mit gondoltok ezekről a lehetőségekről? Vagy egyéb ötlet?

4. A mostani munkahelyem :) Jellemzői: rendszergazda vagyok a saját gépemen, tehát elvileg bármi mehet (mstsc futtatás, vnc telepítés), viszont egy belső hálón vagyok, tűzfalat, routert, semmit nem tudok állítani. Pl. FTP-zni nem tudok a külvilág felé, de belső hálón tudok. Tehát valszeg elég sok port le van zárva. Kérdés 5Itt milyen lehetőségeim lennének? Webes elérés, webes VNC, vnc a 80-as porton? Azt hiszem, holnap elkezdek kísérletezni! :)


Bocs a szófosásért. Azért kérdeztem mindezeket, mert lehet, hogy külföldre megyek valamikor, és ott elvileg csak az internet kávézó/könyvtár/ hotspot laptoppal lehetőségeim lesznek, és szeretném elérni az itthoni gépemet! Előre is kössz!

http://www.muszaj.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.