- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Geri Bátyó: Régi VGA, HDMI és a felbontás
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- KISDUCK: Diétás kaja tipp
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
Távcsövekről általában
Új hozzászólás Aktív témák
-
Itt szerintem fontos, hogy letámasztható legyen (normálisan, állvánnyal), a nagy nagyítás szintén (ez egy 20x-ost megkövetelne). Ha egy középtávolságot nézünk, akkor 500m-en egy 5cm-es tárgy 10x-es nagyítással annyira látható, mint szabad szemmel 50m-ről. Ugyanez 20x-os nagyítással ugyanaz mintha 25m-ről. Én a 20x-os nagyítást venném alapul, ennél a letámasztás már alapkövetelmény.
Azt nem írtad, hogy milyen betekintési szöggel használnád, sok esetben a 45 fokos a legkényelmesebb.Én ezt a kettőt látom ezeknek a feltételeknek megfelelni:
[link] Bresser 20-60x60
[link] KF Concept 20-60x60Utóbbinál írja a BAK-4 prizmát, ez ebben az árkategóriában nem tudom, mennyire reális. Mivel látom kb. ugyanezt a tudású spektívet több különböző néven, simán elképzelhetőnek tartom, hogy ugyanaz a gyártmány csak más-más OEM által matricázva, csomagolva.
Ha a 20x-os nagyításnál maradsz, ott a legjobb a képminőség, de ha esetleg felmész 30-ig, még ott is 2mm a kilépő pupilla, talán elég lesz, mivel a nézendő tárgy 5cm, ezért valószínűleg csak a képmező közepét fogod használni, ezért egy ilyen megfelelő lehet.
Személyes tapasztalatom nincs egyikkel se, spektívből eddig csak kettőt próbáltam, azok nagy nehéz darabok voltak terepi használatra több kilós állvánnyal, arra amire azokat használták azok kellettek, de amire neked kell valószínű pont egy kisebb a jó választás. Nekem személy szerint nincs spektívem, de álló helyzetben való megfigyelésre ez a legalkalmasabb, jobb mint a binokulár vagy monokulár.
Új hozzászólás Aktív témák
- LENOVO Gaming topik - friss lista (2026.02.10)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4538
- iPhone 17 White 256 GB - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok - Számlás
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
lugosi
