Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-01-08 18:46:52

LOGOUT.hu

Távcsövekről általában

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#305) lugosi válasza sityupityu (#304) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Személyes tapasztalatom nincs vele, korábban olvastam róla mert nézegettem egy távcsövet az aculon szériában, jókat írtak róla.
Ennek ugye a kilépő pupillája 4.2mm 10x-es nagyításnál ami teljesen jónak tűnik, ha maga a távcső optikailag rendben van (prizma, lencsebevonatok).

Egy szubjektív vélemény, hogy én zoom távcsövet nem vennék, egyrészt a felépítésből adódó gyengébb képminőség miatt (azonos árkategóriájú fix nagyítású távcsővel összehasonlítva), valamint a plusz meghibásodási lehetőség miatt.

10x-esben nekem az olympus dps-I 10x50 van, annak 5mm a kilépője és nem rossz. Ez újonnan olyan 20 körül szokott lenni. 10-esben szerintem nagyon jó a választék. Nagyjából az általad linkelt távcső árában van a Nikon Action EX 10x50, nagyobb kilépő, nitrogéntöltés, többrétegű bevonat, állványmenet, szerintem nem rossz.

Árban hasonló az Olympus 10x42 EXPS, ennél viszont nem írja a gáztöltést, viszont nagyobb a betekintési távolsága.

Ezek porro prizmásak, ha tetőélprizmásat nézel ami kompatktabb, akkor ott van a Minox BF 10x42 BR ami árban ugyanez a kategória, és a Minox elég jó gyártó távcsőben, ez is gáztöltésű.

Tényleg, nem tudom, hogy szemüveges vagy-e, a betekintési távolság miatt esetleg nem mindegy.

Ha a fentiek nem tetszenek, esetleg írd meg, hogy milyen volt neked korábban, és hogy mennyi árban a maximum, ameddig elmennél, és nézek még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.