Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) fausto válasza Azie (#6098) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, ismerjük, kölcsön kaptuk és ki tudtuk próbálni. :) Nem volt rossz, kellemes, békés játék. Mondjuk biztosan az art miatt csapot le rá :D

(#6102) NyxNyxNyx válasza maross (#6093) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Köszi, behúztam egy A fenevadot és egy Eldorádót. Remélem most kihoznak mindent, eddig kétszer rendeltem Auchanból, mindig kimaradt 1-2 társas a rendelésből. :R

Juharvölgyet nem mertem, amíg nem próbáltam ki.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#6103) Tristis válasza NyxNyxNyx (#6102) üzenetére


Tristis
őstag

Juharvölgy kb. annyi élményt ad, mint egy Stone Age. Inkább kevesebbet. ;] ;]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#6104) Frod válasza maross (#6093) üzenetére


Frod
addikt

A fenevad egész meglepő, hogy máris ennyi, úgyis lecsúsztam a Reflexes premier árról.

Do you see the white shadow?

(#6105) mike1334


mike1334
veterán

Na, csak sikerült..nem két perc tényleg, meg engedményt is kell tenni, de csak elviszik a társasokat..még pár kicsi maradt, meg a Caper: Europe. Mondjuk annál pont áremelésen gondolkozom, mert van hozzá magyar nyelvű, nyomdai szabály is, ezt eddig kihagytam a leírásból. Szóval ja, uborkaszezon, de apránként megy ez... :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6106) Azie válasza mike1334 (#6105) üzenetére


Azie
őstag

Fejben dől el. Én lusta is vagyok részletes leírást meg mindenről fotót csinálni, mert FB/marketplace app egy rakat fos (pl. aboutyou-n vett adidas papucsot nem engedte ki, hiába volt blokk, ean meg mindcen befotózva, mondván hamis...), plusz minden csoportban kiskakas a szemétdombon hogy ks link megy anyámkínja.

Plusz az ismeretlen játékokat tényleg esélytelen eladni (Bossin Space pl.), meg van egy csomó, amit el kéne adni, mert 99.99% hogy sose kerül elő - csak szeretné az ember (Euthia, Cloudspire pakk, TMB, Munchkin Dungeon pakk, Ankh pakk, WoTR pakk, Scythe pakk, TG pakk).

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6107) goccer válasza Azie (#6106) üzenetére


goccer
aktív tag

Én ezért is inkább tarsasjatekok.com-on hirdetek mostanában. Áttekinthetően listázza az ajánlatokat, de nem kell képeket felrakni, a részletes játék leírás is felesleges, miután a játék adatlapja úgy is ott van. Ha valakinek nagyon kell, akkor meg email-ben küldök neki saját képeket. A nem teljesen ismeretlen játékokra jön nagyjából hasonló mennyiségű érdeklődő, mint fb csoportban/marketplace-en, szóval első körben mindig oda teszem fel a dolgokat.

(#6108) Azie válasza goccer (#6107) üzenetére


Azie
őstag

az alap, de egy nem keresett jatekra nagyon ritkan van ott erdeklido

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6109) goccer válasza Azie (#6108) üzenetére


goccer
aktív tag

Hát igen, sajna a noname játékok köré kell egy kis marketinget köríteni általában, hogy el tudd adni :D

(#6110) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Esetleg valaki ismeri a Harcmezők - Ütközetek a világ romjain c. társasjátékot.
A leírás szerint 3 főtől játszható, de érdeklődni szeretnék, hogy a játékszabály átültethető esetleg 2 főre is? Köszönöm a választ.

(#6111) Azie válasza tomszli11 (#6110) üzenetére


Azie
őstag

szia, 2 perc gugli:
[link]
a legnagyobb kihívás az angol cím megtalálása volt, de szerencsére a BGG-bn fenn van a magyar cím is

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6112) jansky1


jansky1
senior tag

Tudtok ajánlani androidos telefonra, offline is játszható játékot?

(#6113) Ereshkigal válasza jansky1 (#6112) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Pl.:
Carcassonne
Cartographers
Patchwork
Root
Scythe: Digital Edition
Terraforming Mars
Through the Ages
Wingspan

[ Szerkesztve ]

(#6114) Dr.NX válasza jansky1 (#6112) üzenetére


Dr.NX
addikt

Jaipur, Similo, Mr Jack Pocket, Love Letter, bár igazából nem tudom, hogy tényeg működnek-e offline. :)
Az első három pass 'n play, szóval elvileg kéne működniük. Majd kipróbálom.

Elfogadom a sütiket.

(#6115) Azie válasza Dr.NX (#6114) üzenetére


Azie
őstag

hány főre?
repülőre?
PMben átküldöm a drive megosztást igény szerint arról, amit én összeguberáltam.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6116) jansky1


jansky1
senior tag

Köszi, hogy írtatok ennyi címet, szuperek vagytok. Egyedül játszanék, max gépi ellenfél ellen, ha igényli a játék. Bármilyen szitura, ha nincs mobilnet, akár repülőre is.

(#6117) Azie válasza jansky1 (#6116) üzenetére


Azie
őstag

ha van mobilnet, akkor magic arena :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6118) mike1334


mike1334
veterán

Mit szóltok a Delta Burgundy árazásához? Hát engem leforrázott, szerettem volna megvenni, és gondoltam, hogy nem lesz olcsó...de 85e forint...illetve előrendelésben 68e. Ez azért durva, pláne úgy, hogy én igazából a nagyobb lapkák miatt, illetve a lapkák hátoldalán lévő magyarázó szöveg miatt vettem volna meg (ezért is nem rendeltem meg angolul)...valaki megveszi innen?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6119) Azie válasza mike1334 (#6118) üzenetére


Azie
őstag

v2 multinyelv van. bontatlan még. nem.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6120) Tristis válasza mike1334 (#6118) üzenetére


Tristis
őstag

Én azt javaslom, hogyha kastályokra vágysz, akkor vegyél ebből egy régi verziót, a többi pénzt pedig sörözd el! ;]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#6121) mike1334


mike1334
veterán

Nekem is megvan a 2019-es kiadás, de kb csak ragyogó délutáni napsütésben tudunk vele játszani, annyira aprók a lapkák. De ennyiért akkor se veszem meg, akkor már inkább egy mini crokinole táblát :)
Btw lassult a hörcsög üzemmód, mostanában csak egy Sagradaval és egy Pandemic Iberiával bővült a gyűjtemény (egyik ajándék, a másikat meg vagy 2 hónapja rendeltem), illetve eladtam jó pár kihasználatlan játékot :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6122) Azie válasza mike1334 (#6121) üzenetére


Azie
őstag

itt is lassult, befizettem a téli ks-ek pmjeit, +1 autobahn

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6123) Davebowman


Davebowman
senior tag

Caesar!: Seize Rome in 20 Minutes! (2022)
Ismeritek? Milyen? DraftPeti videójában láttam először, rendelném, ha lenne :W . Tapasztalatok?

Vargalex 1.1.7

(#6124) refrigerator válasza Davebowman (#6123) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Én is felírtam a listára, csak Petinél elfogyott. Szerintem veszettül jó agytorna.

(#6125) Tristis válasza Davebowman (#6123) üzenetére


Tristis
őstag

Én az elődjével játszottam az jópofa. Most olcsón van (csak kieg nélkül).

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#6126) Azie válasza Tristis (#6125) üzenetére


Azie
őstag

nekem elsőre king is dead ugrott be

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6127) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

auchan online-ra kaptam 10%-ot, van náluk valami jó vásár társasból? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6128) ZsZso válasza Mr.Csizmás (#6127) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Ha ez az a kuponfesztiválos kupon, akkor amit most lehet ellőni 10% kupont ahhoz minimum 40k -t kell költened ha jól emlékszem. Amit 15.-től lehet, annál minimum 20k lesz a minimális összeg. (Lehet tudod, lehet nem is erről a kuponról van szó. Én néha kihagyom az apró betűket, aztán x 10 perc/óra után jövök csak rá, hogy kidobott idő volt válogatni és ettől szeretnélek csak megkímélni.)

Szerintem most nem fut semmi izgalmas akció, de ettől függetlenül vannak néha jó árak akció nélkül is (igaz most egy olyat se tudok mondani :U ).

#6129 Mr.Csizmás: Szuper, akkor bocsi!

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#6129) Mr.Csizmás válasza ZsZso (#6128) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

custom, 15k, aug 31-ig.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6130) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Jó áron van, egyet behúztam ennyiért. :)

AEON’S END: LEGACY
[link]

(#6131) Azie válasza Mexbacsi (#6130) üzenetére


Azie
őstag

ez nagyon jó ár, kár hogy előrendeléssel vettem még és azóta sem került sorra. :)
nem mellesleg a játék is remek

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6132) maross válasza Mexbacsi (#6130) üzenetére


maross
veterán

en mar kijatszottam, ennyiert ajandek meg szetmatricazva is :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#6133) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok !
Keresek 2 fős társas játékot,a Jaipur nagyon bejött és szeretnénk egy szintet feljebb lépni.
Miket ajánlotok?

(#6134) jansky1 válasza nepszter1 (#6133) üzenetére


jansky1
senior tag

Sör és kenyér, 7 csoda párbaj, Patchwork, Senkiföldje így hirtelen. Ezek csak két fővel játszhatóak, de majd a többiek írnak még.
Nem csak két fővel játszható, de úgy is nagyon jó, Azul, Kingdomino, Ganz schön clever.

(#6135) Azie válasza nepszter1 (#6133) üzenetére


Azie
őstag

3 sorral feljebb ;)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6136) B1T3 válasza jansky1 (#6134) üzenetére


B1T3
addikt

Az Azul és a Kingdomino nemhogy 2 fővel is jó, hanem 2 fővel jó igazán szerintem. Majdhogynem 2 fős játékok, amelyek játszhatóak akár 4 fővel is, ha muszáj (főleg az Azul). :)

(#6137) nepszter1 válasza B1T3 (#6136) üzenetére


nepszter1
addikt

Van vagy 3 felé verzió belőle melyik a best? :D

(#6138) jansky1 válasza nepszter1 (#6137) üzenetére


jansky1
senior tag

Nekünk csak az első van meg, de azt nagyon szeretjük. A harmadikról mondják még, hogy jó. A negyedik jött nagy hypepal, de úgy tűnik nagyobb volt a füstje..

(#6139) B1T3 válasza nepszter1 (#6137) üzenetére


B1T3
addikt

Az első 3 van meg (azaz az alap Azul, a Sintra üvegcsodái és A királyi pavilon), és pont ilyen sorrendben van az előkerülésük gyakorisága is.

Az alap Azullal szerintem nem lehet mellényúlni, igazi korszakalkotó absztrakt játék, amely könnyen tanulható, mégis szinte végtelen újrajátszhatóságúnak tűnik a játékelemek előkerülésének véletlenszerűsége miatt, viszont ez a randomitás nem csap át abba, hogy az ember azt érezze, csupán a szerencsén múlik a játék végkimenetele, hanem ettől még jelentősen meghatározza a játék lefutását a felek stratégiája. Ráadásul a korrekt árú mini verziónak hála a játék beszerzése is sokkal könnyebbé vált vagy még ajándéknak is jó választás lehet.

A Sintránál csavartak egyet az alapkoncepción, és a jellegzetes jegyeket megtartva modulárissá vált a játékostábla, ami miatt kellemesen agyalós és eléggé változatos tud lenni, de egy nagyon könnyed partira inkább lenne kedvem elővenni az alap Azult (már csak azért is, mert a nem moduláris kialakítás miatt azt kevésbé körülményesebb előkészíteni, a minit pedig főleg, annak a helyigénye is elég csekély).

A királyi pavilonnal még nem játszottam sokat, de ott picit jobban visszatértek a gyökerekhez, mégis van benne annyi újítás, hogy egy teljesen más játéknak érződjön (persze az segít, ha valaki ismeri a már első Azulban megszokott szabályokat).

Az alap Azult én bátran tudom ajánlani bárkinek, aki nem ódzkodik az absztrakt játékoktól (de aki igen, annak is simán okozhat kellemes meglepetést), a többit viszont – ha van rá lehetőség – előbb érdemes lehet kipróbálni, vagy inkább csak akkor beruházni rájuk, ha tényleg nagyon tetszett az első Azul, mert az előrevetíti, hogy a többi résszel sem fog mellényúlni az ember.

(#6140) Azie válasza B1T3 (#6136) üzenetére


Azie
őstag

azért szerintem ezeknél a játékoknál (is) 3+ főnél jön elő a személyiségfejlődés, hogy igenis ha leülsz játszani, akkor a nyerésre játssz, ne arra, hogy X ne nyerjen, vagy előjöjjön a "királycsinálás" - leírva de hülyén hangzik


#6133
amúgy a kérdés nem volt egyértelmű, mert a jaipur 2-only.
2-only játékot szeretnél, - twilight struggle
vagy ami jó ketten is, de többfős, - wonderful world
vagy esetleg olyat, ami többfős, de ketten a legjobb? - ark nova
illetve sosem értem ezt a továbblépősdit :D

időben?
összetettségben?
bonyolultságban?
árban?

szerintem akinek nem okozott gondot egy jaipur, annak jó eséllyel egyik játék sem fog, az meg hogy teszik-nem tetszik, az olyan, mint az "ajánljatok 3 ajtós kocsit" kb. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6141) B1T3 válasza Azie (#6140) üzenetére


B1T3
addikt

Hát ez az, hogy az Azulnál éppen 2 főnél működik normálisan ez, hogy az ember fel tud építeni egy stratégiát, és amentén – ha kell, kisebb módosításokkal – a nyerésre tud játszani. 3-4 főnél ezzel szemben már jobban hajaz egy szerencsejátékra.

(#6142) DrDobos válasza B1T3 (#6141) üzenetére


DrDobos
őstag

Pont emiatt is sokszínű, hogy 2-en kemény, stílustól függően akár konfrontatív stratégiai játék, több játékossal viszont átalakul kicsit egy könnyű, ámde gondolkodós családi játékká. Aki többen akar egy keményebb stratégiai játékot játszani, az szerintem amúgy sem ezt választja.

Samsung Galaxy A55 5G

(#6143) Azie válasza B1T3 (#6141) üzenetére


Azie
őstag

szerintem 4 főnél sem szerencsejáték - ha mindenki nyerni próbál nem pedig random hoz döntéseket. ezt próbáltam elmagyarázni, hogy attól lesz valami szerencsejáték egy ilyen társasnál, ha az ellenfeleid nem racionálisan, nyerésre játszanak ;) vagy hatalmas a tudás/tapasztalatbeli különbség (mert lehet hogy neki "racionálisnak tűnik egy ötödrangú lépés", de attól még az nem lesz racionális egy tapasztalt játékosnak - és ezért érzed, hgoy szerencsejáték).

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6144) Quent1n


Quent1n
senior tag

Sziasztok!

Társasjáték asztalra szeretnék ötleteket kérni. :)

Fontos a költséghatékonyság, 50-60 körül szeretném megúszni max. Eddig az IKEA Vangsta (120/180x75) volt amit néztem, az elférne mint konyhaasztal is és társasra is talán jó lenne. Viszont nem tudom, hogy mondjuk egy Arnak, Peremvidék stb. mennyire férne el rajta szélességben.

Nincs esetleg valami tippetek? Akár kempingasztal is jó lehet, csak lehessen kicsire varázsolni/összecsukni.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#6145) maross válasza Quent1n (#6144) üzenetére


maross
veterán

A 75 nagyon kevés lesz, legalább 90-eset vegyél ha lehet (sokszor még az is kevés). A 180 centis resz mar tok jo, nalam 160 van, szukosen elferunk, de hianyzik az a 20 centi a ragcsaknak es piaknak :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#6146) Mexbacsi válasza Quent1n (#6144) üzenetére


Mexbacsi
tag

Szia!

Nálunk ilyen van [link]
Leginkább ketten játszunk, úgy bőven elfér minden. 4en egy két játék már szűkös, de megoldhato. Az összeggel lesz a gond inkább szerintem. Jyskben szokott lenni akció, szóval lehet csak várnod kell :) és igen, ne 75ost vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#6147) Azie válasza Quent1n (#6144) üzenetére


Azie
őstag

2 opcio van
ahogy maross irja, min90, de a 100 az optimalis. nekunk 90x140 van, erre jo a 80x140es playmat.
[link]

veszel egy ikeas kisasztalt linnmon anyam mar ez is 18k???
2 eve 6k volt
es ra tetszőleges osb lap, amit filccel vagy butor textollel beboritasz

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6148) Frod válasza Quent1n (#6144) üzenetére


Frod
addikt

Nálunk Ekedalen van, hosszra jó, bár pl egy Nemesis/Hellas már szűkös a széleken, szóval hallgass a többiekre, és min. 90 szélest keress.
(persze ha nem játszol nagy helyigényű játékokkal akkor meg overkill, neked kell tudni)

Do you see the white shadow?

(#6149) Azie válasza Azie (#6147) üzenetére


Azie
őstag

ha segít a döntésben, tudok küldeni asztalképet játékokkal mindkét opcióról

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6150) tepenzed válasza Quent1n (#6144) üzenetére


tepenzed
őstag

Én 200x100ra szavaznék, szerintem találsz olyat ami kihúzható, Arnak pl így is macera tud lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.