Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) PEPE85 válasza Gregorius (#241) üzenetére


PEPE85
senior tag

Ez már elég régen megtörtént. Régi sebességek 80k/20k és 160k/40k volt duplázás után. Új sebességek 65/12k és 130k/20k, play-t még senkinél sem láttam, de gyanítom 200k/28k-30k a sebessége. A hírek mindenhol kiemelik, hogy ADSL, tehát egyenlőre kábelnet felhasználók sávszélességének növeléséről nincs szó.

[Szerkesztve]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#252) Gregorius válasza PEPE85 (#251) üzenetére


Gregorius
őstag

Ez már elég régen megtörtént
Azért írtam, hogy másfél hónapja (mármint akkor vágták vissza)

(#253) marcee válasza PEPE85 (#251) üzenetére


marcee
addikt

''tehát egyenlőre kábelnet felhasználók sávszélességének növeléséről nincs szó''

Nanemá'! Nekem mostanában lett 512-es axe kábel. Az előző emelés mennyivel később érvényesült kábelen, mint adsl-en?

\m/

(#254) Thom! válasza marcee (#253) üzenetére


Thom!
veterán

nemsokkal, de elmennek a picsába ha nem akarnak sávot növelni, biztos sor kerül rá, mert ha nem lebombázom őket

(#255) Thom! válasza marcee (#253) üzenetére


Thom!
veterán

és ha emelne akkor ki az akinek megérné a kábelnet???

(#256) Gregorius válasza marcee (#253) üzenetére


Gregorius
őstag

Semennyivel. Nekem már első nap megvolt.

(#257) TiMoN


TiMoN
senior tag

Nekem GloboNet adsl van... és sztem nem tervez sávszél emelést... :(
Sajnos itt nincs matáv... ez Hungarotel... Mind1 végülis elég a sebesség nekem, nem töltök, de xar igy nézni hogy másnak meg orba szájba emelik a sebességét... :O

-TiMoN-

(#258) Thom! válasza TiMoN (#257) üzenetére


Thom!
veterán

elhiszem

de mi köze van a topicnak az ''adsl''-hez?


szóval mégegyszer: senkinek se történt +sávemelés kábel fronton?

[Szerkesztve]

(#259) tkesy válasza Thom! (#258) üzenetére


tkesy
őstag

Nálam még semmi...

de az e-mail címem már *****@t-online.hu a *****@axelero.hu helyett...:D

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#260) marcee


marcee
addikt

Adsl gyorsítós témákban egyre több kábeles kérdezi, hogy velünk mi lesz. Úgy tűnik kábelen még senkinek sem emeltek. :(

\m/

(#261) deao


deao
csendes tag

Emelést nem érzékelek, de néhány napja a különböző sebersségmérők eszméletlen vad eredményeket írnak: Pl. Enternet 136Mbit/sec, Datanet 26.42 Mbit/sec ....

Ez mitől lehet?

(#262) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor én panaszkodjal a hivatalba Polgár Jenőnél, hogy nincs sávszél korlát a kábelneten? Ezt hová emelhetik? :D

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#263) Gregorius válasza deao (#261) üzenetére


Gregorius
őstag

Megnyomod a refresh-t a böngésződön, és a szarul megírt sebességtesztelő weboldal kiválóan leméri, hogy milyen gyorsan tud a böngésző 2 megát felolvasni a hdd-ről vagy a memóriából.

(#264) Thom!


Thom!
veterán

smtp cím mi?

axelerot mindenhol átírtam t-online, de kimenő levelek nem ok?

(#265) Thom! válasza kraftxld (#262) üzenetére


Thom!
veterán

mi kérjünk 4× emelést akkor!

(#266) Thom!


Thom!
veterán

Tisztelt Érdeklődő!


Köszönjük levelét.

Sajons jelenleg a Kábelnet sávszélesség emelésének pontos
időpontjáról nincsen információnk.

Természetesen további kérdés, kérés esetén örömmel állunk
rendelkezésére Online Ügyfélszolgálatunkon, e-mailben, valamint az
1234-es telefonszámon.

(#267) Snoop-y válasza marcee (#260) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nyugi majd annak is eljön az ideje :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#268) Snoop-y válasza Thom! (#264) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha t-online os mailcímet használsz illetve azt használod pop és smtp re akkor ahoz kell már az smtp autentikáció!
Levelezőprogi fiókbeállításokban pipa be és had szóljon :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#269) Thom!


Thom!
veterán

Bővebben: link

axeleroval is jó

freemailnél smtp szintén u.ez

(#270) Thom!


Thom!
veterán

legmocskosabb az egészben az hogy fizetek 10ezer magyar forintot 0,5Mbit/s netért, más meg 2Mbit/s, ami nem mind1 egy ugyanazon szolgáltatónál, dugják homokba a fejüket :O

adják akkor fele áron :(

a hülye 2éves szerződés miatt fenem itt a fogam

(#271) kraftxld válasza Thom! (#270) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg 15K-t fizetek...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#272) Thom! válasza kraftxld (#271) üzenetére


Thom!
veterán

ne bazz

én hozok egy Uzit te egy nagypapát és rendet teszünk!!!

[Szerkesztve]

(#273) kraftxld válasza Thom! (#272) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, de nekem nincs semmilyen korlát a netemen. Sávszél se :D Ami a csövön kifér :D 4-5 Mbps simán megvan.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#274) Colonius válasza Thom! (#272) üzenetére


Colonius
csendes tag

Én viszont veled tartok. Most hogy így olvasgatom a topicot, tudatosult bennem, hogy itt is eltünt az upload. :O És emellé még az, hogy kábeleseknek nem emelnek... (hol van itt f*ckoló smiley? na sebaj) F*ck off Matáv, meg a gyerek, és utód vállalatai!

(#275) Thom! válasza kraftxld (#273) üzenetére


Thom!
veterán

annó nekem is volt sztrádám tiszanetnél..csak változnak az idők

(#276) Thom! válasza Colonius (#274) üzenetére


Thom!
veterán

én is ideges vagyok, de még a nyáron meglesz az emelés

(#277) marcee válasza Thom! (#276) üzenetére


marcee
addikt

Mi az, hogy még a nyáron bazze! Szétüt az ideg!
Én eredetileg adsl-t rendeltem, tavaly októberben 7990ft-ért, februárban nyögték ki, hogy nem létesíthető, erre rendeltem kábelt, szintén az axelerotól 9990ft-ért ugyanazt a sebességet, mert az akció lejárt, azt is majd két hónap alatt kötötték be.
Erre most ezt komolyan nem emelik...ä#Đ&đä[äĐ[

\m/

(#278) Thom! válasza Thom! (#276) üzenetére


Thom!
veterán

info in my mind, mert ha nem atomot nekik!!

de majd valakit megkérdezek addig is nyugi...

(#279) Snoop-y válasza marcee (#277) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mint mondottam volt ebben a topicban nyugi kábelen is emelnek nemsoká...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#280) tildy


tildy
nagyúr

Szerintem nem sebességet emelni, hanem árat csökkenteni kéne:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#281) tkesy válasza tildy (#280) üzenetére


tkesy
őstag

Szerintem meg sebességet emelni, árat csökkenteni :))
De ez csak álom :(


Én még a mostani 1M-el is ellennék, ha az uploadot feltornáznák min. a felére....


[Szerkesztve]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#282) marcee válasza Snoop-y (#279) üzenetére


marcee
addikt

Oké, megpróbálok lenyugodni. Csak ugye néha matáv szélessávról, de leginkább adsl-ről szólnak a hírek. Úgy tűnik nagyon sok adsl-t felkapcsoltak már, kábelt meg egyet sem. Tudom, hogy a logika azt mondatja, hogy a kettőt egyszerre emelik, csak jó lett volna valami hivatalos állásfoglalás. Neked mennyire tuti az értesülésed, ill. mikor emelnek?

\m/

(#283) tildy válasza tkesy (#281) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem 1 megabites háló ''szinte'' midnenre elég egy átlagusernek...
Viszont ha nem 8-10 ezer lenne, hanem mondjuk, 6 az már mindjárt másabb lenne....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#284) marcee válasza tildy (#283) üzenetére


marcee
addikt

Erről egyelőre nem érdemes álmodozni. Lebeszéltük már sokszor, hogy akinek már van széles net az hajlandó volt érte hűséggel minimum 10k-t fizetni havonta, ezeknem nem fogják csökkenteni az árat mert meg tudják fizetni. Amíg van elég új beszálló addig szintén mindek csökkentsék. Ha ezek elfogytak, akkor jönnek az olcsóbb csomagok, de akkor is csak apránként csökkentik az árat és korlátoznak például. Ki van ez találva. Állítólag júniusban jönnek az újabb csomagok.
Nekem mellesleg most 512-es csomagom van, tehát éppen az 1 Mb-re ugrást várom, mint a messiást.

\m/

(#285) tildy válasza marcee (#284) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem mindehol történt ez.
A pr telecom, és a hdsnet is csökkentet árat/bevezetett ''lassabb'' csomagokat.
5500FTért pedig szvsz jó egy 384-es csomag:U

Albiban 512es csomagom van, és nekem simán elég, majdhogynem sok is....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#286) marcee válasza tildy (#285) üzenetére


marcee
addikt

Persze, de az már konkurencia harc. Gondolom nem ez a szolgpltatás nem fed le valami hatalmas területet. Egész más lenne a helyzet, ha lenne egy, az egész országot lefedni képes konkurencia. De nincs és teljességgel sansztalan, hogy az eljövendő 2-3 évben létesüljön ilyen hálózat.
Múlt héten is hallottam valami hiperkedvező ''olvasgatós'' adsl-ről, ti. max olvasgatni volt elég a sebessége, nem is a korlátja, de csak valamelyik bp-i kerület egy részén volt rendelhető egy rövid ideig valami 3-4e ft-os áron. Ha ilyen nálunk elérhető lenne én ezt választottam volna, de nincs, így most sírok, hogy ha már 10 rugót fizetünk, legalább gyorsuljon.

\m/

(#287) tildy válasza marcee (#286) üzenetére


tildy
nagyúr

Bővebben: link
Ennyit fed le.
Mondjuk azért matáv sincs midnenhol, pl. nálunk csak ez a szutyok invitel van:O
Na de sebaj, hála égnek van PR.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#288) Arcsi


Arcsi
tag

Figyuztok olvasgassatok ezen a fórumon is, axeleros emberek osztják az észt: http://pohly.adatpark.hu/cgi-bin/forum/index.php :)):))

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#289) tkesy


tkesy
őstag

Hazafelé jövet bementem a kábeltv-hez (= helyi axelero), de itt nme tudnak semmi féle emelésről.... :(

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#290) PEPE85 válasza tkesy (#289) üzenetére


PEPE85
senior tag

Érdekes, hogy nem tudnak róla mivel nem is tervezik, ahogy ezt már egy jópár hozzászólásban leírta több ember is.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#291) tkesy válasza PEPE85 (#290) üzenetére


tkesy
őstag

Ezt csak te írtad le egyedül a #251-ban...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#292) marcee válasza PEPE85 (#290) üzenetére


marcee
addikt

Honnan származik az infód?

Ha a korábban szerződött sebességnél gyorsabb kábelt, azért lassították vissza, hogy harmonizáljon az azonos árú adsl-lel, akkor nem lenne logikus most hirtelen ekkora hátrányba hozni a kábelt.

\m/

(#293) Bibby


Bibby
addikt

Én meg szinte biztos vagyok benne hogy emelnek...Nem akarják halálra ítélni az egész kábeles bizniszt.Márpedig ki vesz 10000-ért 1Mbites kábelt,ha ugyanennyiért 2Mbites adsl-t kap?Múltkor sem volt szó az emelésről,csak az adsl-t hangoztatták akkoris,aztán szépen utánnacsúszott ezis.

Ελευθερια η θανατος

(#294) Bibby válasza tildy (#283) üzenetére


Bibby
addikt

Valamennyire egyetértek veled,de szerintem a megoldás inkább az lenne ha bevezetnék a nagyobb cégek is a kis szélessávú csomagokat a nagyok mellé.És akkor már eljuthatnánk oda hogy a betárcsázós net tényleg megszűnne.

Ελευθερια η θανατος

(#295) PEPE85


PEPE85
senior tag

tkesy: 266-os hozzászólást minek neveznéd?

marcee: próbálok úgy fogalmazni, hogy mindketten megértsük. Nincs arról információm, hogy nem emelnek és arról sincs, hogy igen, tehát a várható jelenség hogy egyenlőre semmi sem fog történni.

Bibby:
1. aki már előfizetett a kábelnet szolgáltatásra az már nem valószínű, hogy vissza fogja mondani, mert macera és azt a magyar ember nem szereti.
2. Akinél nem elérhető az ADSL(vagy egyéb szélessávú NET) csak Axelero kábelnet, akkor is ezt fogja köttetni.
3. Ha valakinek nincs matávos telefonja, akkor ha lehetne ADSL-t köttetni, akkor is valószínűleg ezt fogja választani.

Fibernet mini csomag(128/64) 4.000Ft havonta és ez korlátlan, de ezt nemhiszem, hogy a többi szolgáltató követni fogja és ez nem is igazán nevezhető szélessávnak(14.5k/7.5k)

Tehát nem valószínű, hogy előfizetői hiány fog fellépni. Valamikor biztos emelnek majd csak most még nemtudni mikor. Ha egy hónapon belül emelnek, akkor külön elnézést fogok kérni mindenkitől.

Ár érték arányban az Otthon csomag éri meg a legjobban, de egyet értek veletek abban, hogy 1 éves szerződéssel a 12.900Ft-os ár kicsit sok 1Mbit-ért a jelenlegi ADSL sebességek mellett.

[Szerkesztve]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#296) Bibby válasza PEPE85 (#295) üzenetére


Bibby
addikt

SZVSZ pont az a fiber mini amit említettél nekem tetszik.Te hány olyan embert ismersz akinek otthon van az 1Mbites nete,arra hogy böngészgessen napi 1 órát?Mert én jópárat...És ha látod én arra gondoltam hogy ezzel a betárcsázós netezőket is meg lehetne nyerni,ahhoz képest pedig ezis hatalmas fejlődés.

Aki előfizetett kábelre még az is simán visszamondhatja,mivel nem igazán kellett ehhez szétbuherálni a házat,mindössze kaptál egy modemet,meg elosztót és kész.Akinél nem érhető el adsl,az marad,rendben,de ez nem nagy tömeg szerintem.

[Szerkesztve]

Ελευθερια η θανατος

(#297) Thom!


Thom!
veterán

Van Isten!!!!

Bővebben: link

vagy még sincs...ezt a sz@r@kodást ott...mi az hogy választani lehet...a jó b**********

[Szerkesztve]

(#298) Bibby válasza Thom! (#297) üzenetére


Bibby
addikt

Elnézést,de ez nekünk BIZTOS hogy jó?

Ελευθερια η θανατος

(#299) Thom! válasza Bibby (#298) üzenetére


Thom!
veterán

ha 30-60GB között lesz a forgalom, akkor biztos hogy nekem jó..még talán a 30GB is elég

(#300) Nyuf


Nyuf
senior tag

Ha adnak legalabb 60 gigat 1->2 mbit csomagra akkor sztem en atmegyek,de 40-tol mar tartok nagyon nekem nyaron az keves lesz, amugy adslnel a 1.5->3 az korlatlan lesz? Ha igen akkor nagyon nagyon el fogok gondolkozni rajta h korlatlan 3mbit vagy korlatos 2mbit ugyanannyiert:)

Debian amd64 sarge

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.