Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szoc.pol. igénylése

Hozzászólások

(#51) DaSilva válasza lenox (#10) üzenetére


DaSilva
senior tag

te bazmeg elég jó arc vagy.
van 8 ingatlanod, olyan fajsúlyos kérdéseken morfondírozol, hogy Range Rovert, vagy 535-ös bmw-t vegyél, miközben a meglévő autóid sincsenek egy évesek, és beállsz a sorba 1-2 milla szocpolért?
szerinted ennek ez az egésznek te vagy a célközönsége?

huss, fohászom száll feléd

(#52) amargo válasza jeges (#48) üzenetére


amargo
addikt

Van ez így.
Azon a ponton nekem is fenn akadt a szemem, de az infó lényege nem arra utalt :)
Meg aztán jó ezzel is tisztában lenni, hátha gusztust kap valaki a vele egyneműre ;]

Szóval mindenki előtt ott van a lehetőség!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#53) amargo válasza jeges (#50) üzenetére


amargo
addikt

Haszonélvezeti jogot kap a kedvesed is, vagy nagy hülyeséget kérdezek?
Azt montad bizonyítani akarod, hogy ott éltek, mondjuk Ő mmiért nem jelentkezik át hozzád? Ezt sem értem.

DaSilva Szerintem nincs annyi ingatlana, csak érdekesség képen tette fel.

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#54) _Yvorl_ válasza DaSilva (#51) üzenetére


_Yvorl_
tag

Mitán a törvények értelmében a szocpol nem az anyagi állapotod után jár hanem azután hogy szaporitod e a kihaló népességünket azt hiszem a két dolognak egymáshoz semmi köze. És miért kell irigykedni meg a másikat piszkálni. ezért tart ez az ország ott ahol mindenki csak irigy a másikra, de hogy megdolgozzon ő is azért azt már nem. És ha ez a törvény jelenleg hogy a gyereke után ez jár akkor még ha multimilliárdos is miért hagyja ott azt a pénzt ami jár neki és nem lopja nem csalja hanem JÁR.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#55) jeges válasza amargo (#53) üzenetére


jeges
senior tag

a mostanira ráírni a haszonélvezetet nem látom sok értelmét. az újat meg közösen vennénk.
ezer meg egy oka van annak, ha vki nem akar kijelentkezni valahonnan, ill. bejelentkezni valahova. a kérdés nem erről szól, hanem az együttélés bizonyíthatóságáról.

(#56) #32577792


#32577792
törölt tag

ha szocpolt is igényelsz, legalább 1 éve egy háztartásban kell, hogy élj.

(#57) amargo válasza jeges (#55) üzenetére


amargo
addikt

Mindenhol csak ennyi van.. De ezt már linkelték.
De itt írják, hogy valamilyen elvek alapján állapítják, meg, hogy valóban létrejött e az élettársi kapcsolat. Ez nem sok, gondolom. De legalább ezt is megtudtam.

Az élettársi kapcsolat fennállásának megállapításához elengedhetetlenül szükséges, hogy a felek között érzelmi kapcsolat, valamint annak megléte mellett gazdasági közösség is fennáljon. A két személy éljen együtt, rendelkezzenek közös háztartással, harmadik személyekkel szemben vállalják összetartozásukat minden tekintetben.

A bírói gyakorlat alakította ki azokat az elveket, amelyek alapján megállapítható, hogy a gazdasági együttműködés élettársi viszonyt eredményez-e vagy sem.


Elsősorban a közös cél érdekében való együttműködésnek, a közös életvitelnek és a jövedelem közös felhasználásának kell jelentőséget tulajdonítani. Nem állapítható meg élettársi kapcsolat még a szoros érzelmi kötelék ellenére sem abban az esetben például, amikor a felek közösen utaznak, járnak szórakozni, ugyanakkor nem élnek közös háztartásban és saját jövedelmükkel önállóan rendelkeznek.

Nincs ezért jelentősége annak, hogy az élettársi kapcsolat fennállása idején vásárolt ingatlan mindkét fél nevére került-e, vagy az adásvételi szerződésben csupán az egyik élettárs szerepelt vevőként, és az ingatlan-nyilvántartási bejegyzés kizárólag az ő javára történt. A tulajdonosként a nyilvántartásban nem szereplő élettárs ugyanis bármikor felléphet élettársával szemben azzal az igénnyel, hogy mint élettársával együtt szerző, az ingatlan-nyilvántartásba tulajdoni igénye bejegyzést nyerjen.

Az élettársi viszony érzelmi és gazdasági kapcsolat, sőt, gazdasági egységet jelent. Fontosnak tartom kiemelni, hogy az élettársak közös tulajdonosai annak, amit együttélésük alatt közös gazdálkodásuk eredményeként szereztek. A közös tulajdon kiterjed arra az esetre is, amikor az egyik fél különvagyonában lévő ingatlanra az életközösség idején értéknövelő beruházást eszközölnek.



“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#58) God Vazzeg válasza _Yvorl_ (#35) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Rendben :R

(#59) _Yvorl_ válasza God Vazzeg (#58) üzenetére


_Yvorl_
tag

Valami fejlemény?

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#60) VonDorlat


VonDorlat
újonc

Üdv!

a következő a problémám: új építésű házat vennék (szocpol/hitel), de azt hallottam, hogy ha magánszemély az építő, nem cég, akkor csak valamiféle cselszövés után lehet hozzájutni a szocpolhoz. tud esetleg erről vki vmi konkrétabbat???

előre is köszönöm:

(#61) _Yvorl_ válasza _Yvorl_ (#59) üzenetére


_Yvorl_
tag

Valami fejlemény?

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#62) rup1u5 válasza _Yvorl_ (#1) üzenetére


rup1u5
nagyúr

A Polgár Jenőnek kell szóni :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#63) lesaux válasza _Yvorl_ (#12) üzenetére


lesaux
veterán

egy gyerek után és késöbb neadj isten születik másik :))

(#64) #32577792 válasza _Yvorl_ (#12) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha egy ván, még egyet bevállalhatsz - új építésű ingatla esetében- ha születik harmadik és még van hiteled, jóváírják a hiteled összegéből.
ha nincs hiteled, akkor nem kapsz, kivéve ha bővítesz

(#65) #32577792 válasza VonDorlat (#60) üzenetére


#32577792
törölt tag

te vagy az építtető és megbízol valakit a kivitelezésre, nevedre szól a számla és nincs miért trükközni.
ha magánszemélytől vásárolsz, akkor az már necces. elvileg lehetséges. nyilatkoznia kell, hogy értékesítési céllal építette, nem volt bejelentett lakcím, a vételár 70%-áról névreszóló számla

(#66) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,
szeretnék 1-2 dolgot tőletek kérdezni.

1-5 éves,használt új társasházban történő lakásvételnél a félszocpolt mikor folyósítják? Hallottam olyat,hogy csak akkor,ha már jön/megvan a bébi...Igaz ez? Valahonnét én olyanra emléxem,hogy nincs ilyen,csak az önerő+hitel folyósítása után,a lakásvásárlás legvégső fázisában folyósítják.

Új lakásnál igaz-e,hogy ha pl. 2 gyerkőcre aláírunk párommal,akkor 1ből folyósítják a szocpolitikailag-ot polgárjenőék?

Ill. lenne még 1 kérdésem. 2001-ben el kellett adnom a telkemet,ami után ~400k SZJA-t kellett a jegyző balfaszsága miatt fizetnem. Úgy tudom,hogy ezt a 400k-t 5 éven belül vissza tudom igényelni állambácsitól,amennyiben lakásvásárlásra fordítom.Erről tudtok valami bővebb információt mondani,konkértan az eljárás menetéről.

Köszi szépen
üdw
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#67) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!
próbáltam a linkeken elmenni de csak ha kinyomtatom és leteszem a földre akkor megy :)

Na komolyra fordítva a szót:
A helyzetem a következő szeretnénk családi házat venni /használt nem új építésü/ ehez igénybe tudjuk-e venni a szoc.pol. felét ha
- 2 kiskorúgyerek
-van 50-50%-ban 1 bérházi lakásunk
-a feleségem nevén van 1 lakás ami eltartási szerződéssel került a szüleitől a nevére apósom haszonélvezeti jogával
- apósom is költözne velünk aki már nyugdíjjas
- a vásárlandó ház 4szoba +nappali ami egy légtér a konyhával+étkezővel de nincs 60m2
-egyikőnk 35 másikunk 34 éves
- a vásárlandó ház 16M vidéken

ezeket tudtam kihámozni a jogszabályból hogy fontosak lehetnek de nem tudom jár-e nekünk??? :F :U


mod: a meglévő lakások természetesen eladásra kerülnek


[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#68) pemete2 válasza amargo (#47) üzenetére


pemete2
csendes tag

ha nem akartok ez ügyben bírósági határozatot,úgy elég egy közjegyző előtt mindkét fél álltal aláírt nyilatkozat.viszont egy helyre kell bejelentkeznetek,az ideiglenes is jó.viszont ez pár ezer forintba kerül.

[Szerkesztve]

(#69) pemete2 válasza bnorci71 (#67) üzenetére


pemete2
csendes tag

szerintem igen,ha még eddig nem vettétek igénybe.

(#70) ladybug válasza bnorci71 (#67) üzenetére


ladybug
őstag

Ha nem lesz lakás egyikőtök nevén sem amikor igénylitek a szocpolt, akkor mehet csak. Különben nem. És igen, használt lakásra vagy házra csak félszocpol vehető igénybe.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#71) Balinov


Balinov
félisten

sziasztok,újabb kérdésem lenne,ezúttal félszocpol esetén.

pénteken egy otthoncentrumos csóka azt mondta nekem,hogy ha (Győrben,de ez édesmindegy) 12mFt feletti értékü használt lakást veszek,akkor nem jár a félszocpol sem. Magyrán 12mFt-ig jár a félszocpol..mondtam neki,hogy sztem ez így badarság,de ő váltig állította...most akkor mi az igazság?

Köszi
balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#72) ladybug válasza Balinov (#71) üzenetére


ladybug
őstag

[link] A félszocpolról ennyi van általánosságban. A többi már csak a banktól függ. Én is most nézegettem ezeket pár hete, és bizony nagyon át kell gondolni, hogy melyik bank, milyen lakás..stb.
Használt lakásra bizony csak 5 milliót adnak hitelre pl az OTP-nél. :(

Mod: Megnéztem az általad említett cég honlapján is.[link]

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#73) Balinov válasza ladybug (#72) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv Ladybug,
köszi a magyarorszag.hu-s linket,lesz azthiszem mit átnyálaznom.
OC-s második linken sztem ők hülyeséget mondanak,tegnap személyesen voltam bent náluk,előzetesen érdeklődni/informálódni és az OC-s hitelügyintéző 2 bank hitelét ajánlotta volna,perpillanat. Egyik az Erste,ahol 10mFt sarokszámra kivetítve,CHF alapú és *rste LTP-vel megtámogatott (+~4-5k/hó) hitel lenne 35évre havi 42k/hó.ami azért 10 mihályhoz képest elég bartáságos. Igaz,hogy 35 év,de akármilyen szarul alakul majd x év mulva az ország,kevesebbet csak nem fog az ember keresni.A másik a K&* bank lenne,nekik május 15-ig (ha jólemléxem) van olyan akciójuk,hogy elengedik a hitelbírálati díjat,közjegyzői díjat és a folyósítási járulékot (ami azért valljuk be őszintén,nemkevés összeg) ill. (pár éves,újépítésű társasházban gondolkodva) azt mondta a hitelügyintéző,hogy nagyon jó esély van arra,hogy amennyiben a megvenni kívánt használt lakás jó és/vagy kiválló állapotban van,akkor a hitelfedezeti értékbecsléssel a lakás piaci árának 80-85%-át, számos esetben viszont akár 90%-ára becsülik fel,és annak 100%-t adják meg hitelre. Mutatott egy példakonstrukciót is,20év 10mft fészekrakó (+ vmennyi önerő) ~65k/hó lenne.Mondjuk ez már az általam és a leendőbelim által meghatározott törlesztőrészletplafon környékén van,de legalább 20év alatt ki lehet köhögni a vételárat.

OTP-t inkább nem kommentálom. :DDD Nehogymár havi 210-220k nettó összjövedelemnél csak ennyit adnának használt lakásra??? mondjuk győrben is van 1-2 háztömbnyi eladatlan OTP Ingatlan Rt-s társasház...

Köszi még1x
üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#74) ladybug válasza Balinov (#73) üzenetére


ladybug
őstag

Kívánom, hogy sikerüljön. Annyi bank van már Magyarországon, biztos az egyik pont olyan konstrukciókat ajánl, ami Nektek is megfelel.

Az Otp meg sajnos nagyon rosszul kalkulál. Mi is először őket kerestük meg, lévén kisvárosban lakunk, és 3 bank van összesen, de nagyon hamar távoztunk is tőlünk, mert lehetetlen kritériumokat kértek egy nyavalyás tetőtérbeépítésért is. Így a legkisebb hitelszövetkezetet kerestük meg, ahol is nagyon jó kondíciók mellett, és pár akcióval (amit te is írtál, hogy elengedik a hitelbírálati díj felét) és gyorsügyintézéssel (10 napot ígértek) folyik majd le a hitelbírálat.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#75) nyávogi válasza Balinov (#73) üzenetére


nyávogi
tag

Hitelügyekben az ELLA is elég korrekt, ezt saját tapasztalatból mondom és szoc.pol témában is elég rugalmasak. A hitelbírálat is pár nap.Hátha.. :) :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#76) Balinov válasza ladybug (#74) üzenetére


Balinov
félisten

Köszönöm. Igazándiból a legeslegnagyobb bajom(unk) az az,hogy esküvő előtt nem (július) nem akarok ill. nem is nagyon tudunk lépni,legfeljebb tájékozódni (mondjuk az sem árt). elég jó kis lagzit szervezünk (120+ fő) így remélem,hogy azért a kifizetések után marad egy jó 0,5-1mFt-unk,plusz ami megtakarított pénzünk van,meg önkormányzati ingyenhitel..

Bankok: ilyen szempontból szerencsés,hogy győri vagyok,itt azért van választék,meg bankközi konkurenciaharc (remélem :DDD )

Nyávogi: köszi az ELLA-s tippet,ismerem őket,még irodájuk is van asszem győrben. Majd belépek vmikor hozzájuk is.

üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#77) bnorci71 válasza nyávogi (#75) üzenetére


bnorci71
addikt

Az mit jelent hogy rugalmasak szoc.pol ügybe?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#78) ladybug válasza bnorci71 (#77) üzenetére


ladybug
őstag

Pl a mi esetünk. Tetőtérbeépítésre szeretnénk felvenni kölcsönt, és persze a félszocpolt is igénybe venni. Nos, míg az egyik bank azt mndta, hogy: 1. 190 cm-es beltér mindenhol, 2. téglafalak mindenhol; addig a mások bank azt mondta, hogy: 1. mindenhogy jó, nekik csak építési engedély kell.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#79) bnorci71 válasza ladybug (#78) üzenetére


bnorci71
addikt

áhám értem
na én ma gondolkodtam valszeg ott bukjuk a félszoc.pol.t hogy a két eladott lakás 16.1M /ebből 8.4M50-50% tulajdon 7.7M 100% a nejemé/ a vásárolt pedig 16M vagy ez nem kizáró tényező?

mod: akkor melyik bankot ajánljátok szoc.pol-ra?

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#80) Balinov válasza bnorci71 (#79) üzenetére


Balinov
félisten

üdv
nekem azt mondta az OC-s hiteltanácsadó kedden,hogyha 5 éven belül ingatlaneladásból jövedelmem származik,akkor no fészekrakó :((( szocpolt is mintha mondta volna,de erre nem esküdnék meg.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#81) #32577792 válasza ladybug (#72) üzenetére


#32577792
törölt tag

Államilag támogatott, forint alapú hitel, használt lakásra, max 5000eFt. nem bankfüggő a dolog, hanem törvényi előírás!
amit e fölött adnak, az piaci kamatozású forint vagy deviza hitel. csak a tárgyilagosság kedvéért.
ha valaki csak félszocpolt akar bővítésre, menjen takarékszövetkezethez, mert sok dolog felett szemethunynak. ( mondjuk 4-5 éve történt egy eset valahol Táborfalva környékén, ahol viszont bebukott a takszöv, jogtalan szocpol folyosítások miatt, az ügyfelek is buktak)

(#82) #32577792 válasza Balinov (#73) üzenetére


#32577792
törölt tag

fészekrakó hitel:
min. 10% önerő szükséges hozzá ( törvényi előírás), a bankok - OTP kivételével - vizsgálják a havi törlesztésre fordítható jövedelem arányokat.
maximálisan vásárolható összegben:
vidék/főváros-megyeszékhely-megyei jogú városok
használt/új
8/12 millió
12/15 millió
önerő: meglévő gyermek után járó fél/egész szocpol, önkormányzati, munkáltatói támogatás/hitel
ha jó a jövedelmed, akkor a K&H-t tudom ajánlani, messze legjobb a piacon. Az alacsontörlesztésű konstrukció esetében a végtörlesztésed többre jön ki, mint az annuitásos törlesztésű, számolj, mielőtt beleugrasztanak!

ELLA - az új minősítőrendszerük, egyenlőre, maga a káosz! jó irányba haladnak, de van mit finomítani rajta, vannak sokkal egyszerűbbek.


nekem azt mondta az OC-s hiteltanácsadó kedden,hogyha 5 éven belül ingatlaneladásból jövedelmem származik,akkor no fészekrakó szocpolt is mintha mondta volna,de erre nem esküdnék meg.


hülyeség: az 5 éven belül eladott ingatlan esetében, az onnan származó összeget be kell fordítania vételárba - levonva belőle azon összegeket, amik igazolható kiadások a törvény szerint, pl: lakáscélú hitel kifizetése a vételárbó, felújítási költségek számlával igazolható része stb.
szocpol akkor nem jár ( otthonteremtési támogatás), ha elmúltatok 35 évesek, van már tuljadonotokban lakóingatlan ( nem minden számít annak) vagy már igénybe vettétek.

[Szerkesztve]

(#83) Balinov válasza #32577792 (#82) üzenetére


Balinov
félisten

ja ezeket a tól-ig dolgokat ezt már (a topiknak is hála! :R ) tudom,.káendhá az király lenne,az a számlavezető bankom is már évek óta,meg kettőnk nettója is havi 210-220 körül mozog.csak az az akció,amit te is említesz,május 15-ig van.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#84) #32577792 válasza Balinov (#83) üzenetére


#32577792
törölt tag

mindig van valahol, valami akció! :DD
vagyis, majdnem mindig
pl. az otp-nek is indult egy nem annyira publikus konstrukciója, aminek a lényege, hogy ha eladsz és a vevőd otp-s hitelt vesz fel ,és utána te is vásárolsz és te is otp-t, akkor - ha jól emlékszem- induló költség nélkül tudsz te felvenni.

(#85) Balinov válasza #32577792 (#84) üzenetére


Balinov
félisten

:Y micsoda ügyes trükk.nem szertem az otp-t,de ez bravúros!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#86) _Yvorl_ válasza Balinov (#83) üzenetére


_Yvorl_
tag

(a topiknak is hála! )
Szivesen :D

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#87) Balinov válasza _Yvorl_ (#86) üzenetére


Balinov
félisten

:R :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#88) _Yvorl_ válasza Balinov (#87) üzenetére


_Yvorl_
tag

Én is szerettem volna felveni valamit de minden ugybol kirekesztodtem mert van a nevemen ingatlan a felesegem meg eg nem magyar tetoteret meg mar nem tudok beepiteni siman kene a penz akar a felszocpol is decsak felujitasra. de arra meg minimum bovites nelkul nem adnak. Illetve kerdes hogyh a mostani hazat eladom akor vhetek fel szocpolt nem szamit hogy mar volt ingatlanom korabban?

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#89) #32577792 válasza _Yvorl_ (#88) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha eladod, és annak árat beforgatod a másikba, akkor igen.
nem egészen értettem azt a részt, hogy a feleséged és te nem magyar. nem vagytok magyar állampolgárok?
javaslom a 12/2001 (I.31.) Korm.rendelet áttanulmányozását, ott le van írva, hogy ki a támogatott személy.

[Szerkesztve]

(#90) #32577792 válasza Balinov (#85) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen, tiszta MLM :R

(#91) Balinov válasza #32577792 (#89) üzenetére


Balinov
félisten

ehez annyit: fészekrakónál kizáró ok,hogyha 5 éven belül a neveden bármilyen ingatlan,ingatlanrész van/volt (telek,garázs,nyaraló,lakás,cs.ház,stb)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#92) #32577792 válasza Balinov (#91) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha van akkor igen, ha volt, int fentebb
telek, lehet
garázs, lehet
nyaraló, lehet
lakás, nem
cs,ház, nem


vonatkozó jogszabályok:
12/2001 (I.31.) KOrm.rendcelet
4/2005 (I.12.) Korm.Rend.


[Szerkesztve]

(#93) ladybug válasza #32577792 (#81) üzenetére


ladybug
őstag

Tényleg így van, nem pontosan írtam le a hitelfelvételi lehetőségeket.
Valóban takarékszövetkezetet kerestünk meg a bővítés miatt. És nem azért, mert az OTP-vel bármi bajom lett volna eddig. A tervező is így látta jónak, ugyanis nagyon kukacoskodó volt az ügyintéző. Hiszen a feltételek, amiket szabott, az már nem tetőtérbeépítést, hanem emeletráépítést (!) jelentett volna. Ennek pedig semmi értelme nem lenne, meg amúgy sem kivitelezhető, lévén ikerházról van szó.
És azt hiszem, hogy a bank érdeke, hogy náluk vegyük fel a kölcsönt, és minden lehetőséget meg kellene nekik erre adniuk, főleg, mert legálisan szeretnénk építkezni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#94) #32577792 válasza ladybug (#93) üzenetére


#32577792
törölt tag

tetőtér-beépítésre akkor ját szocpol ha:
legalább 2 gyermek van
legalább 1 szobával bővül a lakórész
szoba: 12m2-nél nagyobb terület ( az 1,9m-nél magasabb rész számít bele)
költségvetés ( bank által elfogadott) 70%-áról számla, ennek max a 20%-a lehet igazolás a felelős kivitelező részéről, hogy ''bontott'' anyag került beépítésre. ha a szocpol és a hitel összege nagyobb, mint a kültségvetés 70%-a, akkor a magasabb összegről kell számla
törvényi előírások
ha nincs hitel benne, a kereskedelmi bankok nem szívesen foglalkoznak vele!

(#95) ladybug válasza #32577792 (#94) üzenetére


ladybug
őstag

Köszönöm a segítségedet. Mielőtt bementem volna a bankokhoz, az interneten tájékozódtam. Utánajártam mindennek, hogy ne jöjjek zavarba, ha vmit kérdeznek.
2 gyermek megvan
2 szobával bővül a lakás + 1 fürdővel
a számlavisszaigazolásról is tudok - nekünk 56%-ot mondtak tutira + 14%-ot az építési vezető engedélyével
Szerintem ezeknek meg tudunk felelni. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#96) #32577792 válasza ladybug (#95) üzenetére


#32577792
törölt tag

56+14=70
tehát így van
mostmár csak ki kell választani a legjobbat
én a K&H Bankot ajánlom most

(#97) ladybug válasza #32577792 (#96) üzenetére


ladybug
őstag

Hallgatlak. Miért?
Mi egyébként a helyi takarékszövetkezetben voltunk, és nagyon készségesek voltak.
A K and H-ban elutasítottak minket, hogy tetőtérbeépítésre nem adnak.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#98) #32577792 válasza ladybug (#97) üzenetére


#32577792
törölt tag

ezt nem értem, miért utasítottak el?
tetőtér-beépítésre adható a lakásépítési kedvezmény..
12/2001 (I.31.) Korm.Rend. 5.§ 2.bek. cb. pont

(#99) ladybug válasza #32577792 (#98) üzenetére


ladybug
őstag

Azt mondták, ők tetőrbeépítésre nem adnak szocpolkedvezményt. Erre nem tudok, mit mondani. A rendelet számát viszont megjegyeztem, köszönöm.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#100) _Yvorl_ válasza #32577792 (#89) üzenetére


_Yvorl_
tag

Én magyar vagyok csak nekem van nevemen ingatlan. ő nem az neki nincs neven igy mondtam hogy en nem tudok felvenni mert nekem van a nevemen o nem tud mert nem magyar

You can't teach new tricks to an old GOD!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szoc.pol. igénylése
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.